Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 18:22:50 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
FRYC napisał(a):
misiakw miał możliwość polatania na lepszej oponie niż Michelin PR i ciężko mu będzie chwalić PR.

Prawda jest taka że i tak robi jak uważa i musi wiedzieć co dla niego jest dobre. Jeśli ktoś tylko lata na PR to nie będzie narzekał na nie tylko z czym ma je porównać, skoro nigdy nie spróbował innych opon.

Trzeba próbować i nie ograniczać się do jednej marki jednego modelu.
Pirelli Diablo Rosso III to następca 2 ale z parametrami zbliżonymi do sportowej Diablo rosso corsa.


No właśnie, ja jeżdżę na PR2 ale nie mam z czym porównać, bo to praktycznie moje pierwsze opony. Niby jest grono fanów PR (2,3,4 i może teraz 5) i dużo osób twierdzi że na mokrym to najlepsza opona. Ale cenne są opinię ludzi, którzy na własnym moto doświadczyli różnych opon. Jak widać niektóry wyłamują się z tego nurtu fanów Michelin. Jak dojadę PR2 w tym sezonie to przetestuję coś innego z czystej ciekawości. Najlepiej nietrwałego, to w razie czego będzie znowu powód do wymiany :) .
Może Pirelli DR2/3 albo dam jeszcze szansę jakimś pseudosportowym Michałom (PP, 2CT to ciągle chyba turystyk).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 18:22:50 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-19 18:56:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
W tym co Panowie mówicie jest sporo racji, choć nie zawsze wszystko jest takie oczywiste jakby się mogło wydawać.

Osobiście przejechałem na dzień dobry nowiutkie Pilot Power 3, zmieniłem na Pilot Road 4 i dużo fajniej mi się jeździ na tych niby bardziej turystycznych oponach. Innych firm faktycznie nie testowałem ale jestem zdania, że najlepiej dobierać opony stosownie do przeznaczenia i o ile rzeczywiście się nie robi dużych przebiegów to zakup bardziej sportowych modeli ma sens skoro nie jeździ się dużo. Dla mnie 12-15 tys. km rocznie to norma więc musiałbym zmieniać gumy co rok na nowe biorąc bardziej sportowe modele, a po moich doświadczeniach z Pilot Powerami niespecjalnie widzę ku temu sens. Z drugiej strony jeśli robimy 6-8 tys. rocznie to faktycznie Pilot Roady można wyrzucić szybciej ze starości niż z nadmiernego zużycia więc warto poeksperymentować z różnymi markami opon.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-20 10:31:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Ratchet napisał(a):
No właśnie, ja jeżdżę na PR2 ale nie mam z czym porównać, bo to praktycznie moje pierwsze opony. Niby jest grono fanów PR (2,3,4 i może teraz 5) i dużo osób twierdzi że na mokrym to najlepsza opona.

bo to nie jest zła opona. generalnie porównywanie opon ma sens tylko wtedy gdy mówimy o tym samym segmencie opon i takim samym użyciu opon. bo dla kogoś kto na jednym wypadzie na drugą stronę europy zjedzie zestaw oponek sportowych turystyczny twardy klocek będzie lepszy, bo z kuframi to on i tak nie będzie dzidował po torach. i w druga stronę - osoba która lata sporo po mieście doceni to że na sportowej gumce lepiej będzie mu się heblowało na drodze pełnej przejść, strzałek i niespodzianek zmuszających do niespodziewanego zatrzymywania się

blue7 napisał(a):
o ile rzeczywiście się nie robi dużych przebiegów to zakup bardziej sportowych modeli ma sens skoro nie jeździ się dużo. Dla mnie 12-15 tys. km rocznie to norma więc musiałbym zmieniać gumy co rok na nowe biorąc bardziej sportowe modele

no tutaj i TAK i NIE. robię podobne przebiegi roczne (niestety ten rok zapowiada się słabiej). natomiast w większości latam po mieście lub własnie dla zabawy po winklach. daleko mi do sportowego latania po torze. Miałem takie myślenie jak ty - po co co roku zmieniać oponę. jestem niezadowolony z tego pomysłu, widzę że do dynamicznej miejskiej jazdy turystyczne opony się nie sprawdzają. widzę to jak już pisałem wcześniej przy skręcaniu na strzałkach, przejściach i innych rysunkach na drodze, podczas hamowania podczas śmigania między samochodami w korku (bo wtedy praktycznie cały czas po białym lecisz). Widzę to też podczas hamowania w sytuacji gdy mi ktoś wyskoczy z podporządkowanej lub inny manewr odstawi. bo trzeba pamiętać że lepsza przyczepność opony to nie tylko kwestia zejścia na kolano, ale tez i krótsza droga hamowania i trudniejsze do uzyskania uślizgi.

TL;DR;
to prywatna kwestia tego czy wolisz lepsza przyczepność i częstszą zmianę gumy, czy zmieniasz oponkę co 2-3 lata i na drodze pilnujesz żeby za bardzo nie zacisnąć hebla i zblokować koła (nie, ABS nie jest lekiem na ten problem. jak abs ci zadziała to źle, to znaczy że ty jesteś parówą i nie umiesz poprawnie hamować, a elektronika tylko zrobiła, że bez doświadczenia nie będziesz leżał)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-20 11:29:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
misiakw napisał(a):
nie, ABS nie jest lekiem na ten problem. jak abs ci zadziała to źle, to znaczy że ty jesteś parówą i nie umiesz poprawnie hamować, a elektronika tylko zrobiła, że bez doświadczenia nie będziesz leżał)

u made my day! :lol:
to tak jak z "kontrolowanym położeniem moto" - jak położyłeś moto - to znaczy że nie umiesz hamować :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-20 21:04:47 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
rhazz napisał(a):
... - jak położyłeś moto - to znaczy że nie umiesz hamować :D

Myślę, że to nie jest tak do końca.
Czasami jest tak mało czasu, że na skuteczne hamowanie już go brak ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-21 10:46:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
toooomelo napisał(a):
Czasami jest tak mało czasu, że na skuteczne hamowanie już go brak

tak czy inaczej mając moto w pionie mozesz kontrolować kierunek w którym lecisz, hamować (nawet jak nie do zera to zmniejszyć prędkość). jak się położysz to ci już tylko różaniec zostaje. a moto bokiem o wiele gorzej wytraca predkość niż na kołach.

ale to jest temat o oponach więc pieśni pochwalne dla kładzenia moto ewentualnie kontynuujmy w innym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-22 00:17:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
MKFZ6 napisał(a):
Panowie mam do kupienia Pilot Road 4 - 1110 zł (przód połowa 17 tył 18)
Pilot Road 5 - 1250 zł ( przód i tył połowa 17)

Jakieś podpowiedzi ? :D dużej różnicy nie ma.. na Oponeo chyba PR4 wychodzą 1070 zł a PR5 nie ma...


dzięki za pomoc

Też się zastanawiam nad PR5 i powiem ci MKFZ6, że coś słabo szukasz bo na alle... komplecik PR5 dostaniesz za mniej niż tysiaka z wysyłką. Co do opinii o nich to już są po angielsku oczywiście. Jazdy testowe wykazały, że są relatywnie lepsze od poprzedników. Nic, tylko kupować. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-22 16:15:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Simfan napisał(a):
Też się zastanawiam nad PR5

też będę zakładał bo mówią że są stabilniejsze niż 3jki.
Mój kolega handlujący oponami spędził ostatnio 3dni na torze w Hiszpanii i mówił że te 5tki prowadzą się doskonale. te 2ct+ z twardym bokiem robi mega robotę w zakręcie, no a na wodzie to już całkowita bajka. Mówił że jeździ się jak po suchym ;)
Będę miał komplet na testy to się dowiemy ile są faktycznie warte bo po PR3 ciężko będzie im być "dużo lepsze" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-03-25 01:43:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Rhazz, to może zbiorą się chętni i twój kumpel opchnie nam kilka kompletów z jakimś rabatem? Ja jestem zdecydowany na zakup. Myślę, że już powinien być DOT 2018.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-04-12 14:59:51 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-09-28 11:55:33
Posty: 30
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Możliwe, że kupił bym poniżej 1000 lub w granicy na allegro - jednak chyba wole u swojego mechanika u którego mam pełna gwarancje co kolwiek się dzieje, nie interesują mnie wysyłki, odsyłki i negocjacnie telefoniczne internetowe albo, że ktoś zniknie za kilka miesięcy. Ale to już moje zdanie :)

Jutro odbieram FZ6 na nich zobaczymy jak to będzie śmigać :) Moja kobita ma też w FZ6 ale PR3 z zeszłego roku więc będzie porównanie,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-04-12 22:31:08 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
MKFZ6, te poniżej tysiaka zeszły, więc zakupiłem za 1060zł. Ponieważ syn był w Poznaniu autem, to odebrał je ze sklepu osobiście. Też nie ryzykuję zakupów z niewiadomego źródła. Gdzie indziej na forum również jest temat opon i pisałem, że po przejechaniu co prawda tylko 400km, mam bardzo pozytywne odczucia. Szczególnie świetnie na winklach. Moto samo się kładzie. Ale, co ja tam wiem jako "miszcz" prostej :lol: Może po prostu ta stara opona była tak kiepska. Ciekaw jestem Twojej opinii. Jak polatasz trochę to napisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-04-15 20:52:19 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-12-17 19:08:23
Posty: 27
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 2005
Ja w tym roku kupiłem Pirelli Angel ST z rocznika 2015, komplet za 500 zł i na razie jestem bardzo zadowolony. Kilometrów jeszcze za dużo nie zrobiłem, bo około 700 ale nie spotkałem się z utratą przyczepności nawet w niskich temperaturach. Dzisiaj trochę pojeździłem przy większych prędkościach po zakrętach i też super się trzymały, przy awaryjnym hamowaniu blokuje tylko tył (ale to na prawdę mocno trzeba dodusić). Co prawda nie mam porównania z innymi oponami, bo to pierwszy sezon na Fazerze, ale wcześniej miałem Bandita z oponkami Conti Road Attack 2.
Ale patrząc na cenę zakupu takiego kompletu to udany wybór.

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-04-17 11:07:09 
Niemowlak

Dołączył(a): 2016-09-28 11:55:33
Posty: 30
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6
Pierwsze 380 km zrobione na PR5 - mogę potwierdzić jak kolega wyżej - w pierwszych odczuciach jak by FZ6 składała się sama, prowadzi się lekko, przyjemnie.

Pierwszy raz też zmieniam gumy ze starych na nowe więc nie mam za dużego doświadczenia w różnego rodzaju przyczepności opon do nawierzchni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-04-18 09:47:34 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-04-17 12:42:07
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Ja też przekonałem się do Pirelli, mimo że kupiłem ostatnio używany komplet jestem z nich mega zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2018-04-18 11:29:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-07-22 12:05:30
Posty: 54
Lokalizacja: Płock/Sierpc
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 03
fabio napisał(a):
Ja też przekonałem się do Pirelli, mimo że kupiłem ostatnio używany komplet jestem z nich mega zadowolony.

ale do których konkretnie Pirelli?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org