Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2017-04-23 21:32:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Hej,

Nazywam się Wojciech i miło mi u Was gościć.

Moto jakie posiadam - opis poniżej.

YAMAHA FZS 600 Fazer z roku 2000 wprost z Niemiec (jestem pierwszym właścicielem w kraju).
Motocykl posiadam od zaledwie miesiąca i jest to mój pierwszy jednoślad.

Zmiany, które wprowadził poprzedni właściciel motocykla:
- zmiana kierownicy na szerszą
- akcesoryjne manetki
- zmiana szyby na wyższą + deflektor - MRA
- zmiana setów na całkowicie stalowe - tylko dźwignia zmiany biegów ma osłonę gumową (przód oraz tył)
- przewody hamulcowe w stalowym oplocie (przód oraz tył)
- akcesoryjna osłona chłodnicy
- zamontowane dość zgrabne gmole
- kierunkowskazy zmienione na LED (przód i tył)
- akcesoryjne lusterka
- akumulator żelowy - JMT
- filtr powietrzna - K&N
- osłona (błotnik) nad tylnym kołem (grafika karbon)
- gniazdo zapalniczki
- wskaźnik temperatury (termometr wkręcony bezpośrednio w miejsca wlewu oleju silnikowego)
- łańcuch DID (jeśli można to dodać do tej listy zmian)

Zmiany, które sam chcę wdrożyć w moto:
- akcesoryjne dźwignie (klamki) hamulca i sprzęgła
- poprawić oświetlenie (jak wiemy nie jest wystarczające)
- aspekt wizualny, taki jak rysy i obcierki zamalować/skorygować (moto miał szlifa lewą stroną)
- wymienić tłumik, jeśli obecny będzie niesatysfakcjonujący mnie (prawdopodobnie seria, ale jakby lekko głośniejsza - może już się zbliża jego koniec...)
- kanapa obszyta materiałem mniej śliskim (zobaczę jak się będę czuł na obecnej na dłuższą trasę)
- jeśli będę czuł taką potrzebę to zainstaluję wyświetlacz aktualnego biegu
- jeśli okaże się to możliwe to zmiana lewego modułu (na kierownicy) na wersję ze światłami awaryjnymi.

Na ten sezon nie planuję nic więcej robić aniżeli tylko jeździć i czerpać satysfakcję - moto i tak jest już dobrze doposażone.
Obecnie moto jest w serwisie (sezonowy przegląd jak i weryfikacja głębsza po kupnie, co należy poprawić/naprawić).
Uprzedzę, że nie będę się rozpisywał, że właśnie wymieniłem żarówkę, czy coś w ten klimat, nie ma to sensu, tylko grube mody ;)

Jak do tej pory to wyczyściłem różne zakamarki, gdzie smar i brud z jezdni się zbiera oraz "dokręciłem" wszystkie śruby oraz ograniczyłem ilość światła do oświetlenia tablicy rejestracyjnej - nie podobał mi się ten snop światła, zwłaszcza podczas hamowania.

Na razie nie mam za wielu zdjęć, jak wróci z serwisu, to dodam lepsze fotki.

Sezon dziś oficjalnie został otwarty w Częstochowie, nic tylko jeździć!

Zdjęcia:
Foto 1
Foto 2
Foto 3

W miarę czasu i nowych wydarzeń będę chętnie dodawał nowe wątki.
Jestem również pozytywnie nastawiony na spoty, mam już praktykę tym z racji przynależności do klubu samochodowego :)

ps
Pierwszy (a dokładniej drugi) post i mam pytanie, mam dość mocno porysowane/podrapane lagi, ale tę część do której mocowana jest oś koła, jak mogę to naprawić, by wizualnie to lepiej wyglądało?
-


Ostatnio edytowano 2017-04-25 10:56:39 przez Assfalt, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FZS 600 - Assfalt
PostNapisane: 2017-04-23 21:32:02 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2017-04-23 23:07:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
Witamy na forum


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-24 21:16:22 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Cześć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-19 22:23:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Heja,

mała aktualizacja tematu jak wyglądał FZS w sezonie 2017 oraz jak wygląda obecnie.
Sezon 2017 (dla przypomnienia jak wyglądał):
Foto 1
Foto 2

Sezon 2018 (zmiany te zaszły w ciągu 6 miesięcy - od Października 2017 do Marca 2018:
- zdjęta czacha
- montaż lusterek w kierownicy na miejscu ciężarków
- montaż zegarów na półce/ mocowaniu kierownicy
- montaż dwóch soczewek (światło mijania oraz drogowe)
- montaż maski z neoprenu na soczewki
- montaż tłumika końcowego (Dominator)
- przemalowanie baku, zadupka, amortyzatorów z przodu przy pomocy Plasti Dip (czarny oraz czerwony mat)
- Sportowe krótkie klamki
- nowe opony Metzeler Roadtec Z8 (część napisaów na oponie pomalowana na biało)
- demontaż tylnego nadkola, które jednocześnie było osłoną dla łańcucha (wleciał OEM'y, ponieważ bardziej mi się podoba, a motocyklem w deszczu nie jeżdżę ze względu na styl mojej jazdy)
- kompletna regeneracja przednich hebli (wymiana płynu oraz wymiana na OEM'owe wszystkie uszczelki dla 8 tłoczków oraz kompletne czyszczenie zacisku i tłoczków na stole), dla tylnego zacisku wystarczyło przeczyszczenie, uszczelki były w dobrej kondycji
- demontaż uchwytu dla plecaka - jeżdżę sam
- bieżący serwis, regulację pod nowy tłumik itp.

Zdjęcia:
Foto 1
Foto 2
Foto 3
Foto 4
Foto 5
Foto 6 - Soczewki są bardziej widoczne, ponieważ przesunąłem maskę lekko do tyłu

Na ten sezon zmiany zostały zakończone. Niestety miałem wypadek w czerwcu i moto i jak ucierpieliśmy. Dlatego trzeba będzie naprawić kilka rzeczy + nowe ciuchy, bo też część dostała.

ps
Chciałem wrzucić zdjęcia ta by było widać miniaturki, ale coś nie mogę tego rozgryźć, więc są linki.


Ostatnio edytowano 2018-07-20 11:57:32 przez Assfalt, łącznie edytowano 7 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 11:26:05 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-24 22:26:03
Posty: 100
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: nie 1
Intryguje mnie ta czacha. Z czego to jest?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 11:41:09 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
morf&na napisał(a):
Intryguje mnie ta czacha. Z czego to jest?

A z tego o to cudeńka: https://pl.wikipedia.org/wiki/Neopren


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 13:27:03 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Mam nadzieję, że nikt mnie nie zjedzie za szczerość, ale z ładnego motocykla zrobiłeś dziwactwo.
A czacha rozwaliła mnie doszczętnie.
Oczywiście, co kto lubi. Ale dla mnie jest to profanacja ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 13:45:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Ha! W pewnym sensie masz rację co do profanacji, bo faktycznie nie przypomina to nic co jeździ po drodze.

Niestety nie wygląda to na zdjęciu fajnie, jak w rzeczywistości.

Motocykl służy mi nie do turystyki, tylko do zabawy + jakieś traski do 300km w dwie strony, mam za sobą glebę i dwie parkingówki - musiałem zmienić moto pod siebie, bo seria byłaby całkowicie połamana (czasza itp.).

Na pewno ludzie się oglądają, choć to nie był mój cel :-) choć to może jest zasługa głośnego tłumika? :lol:
Spójrz na te moto, co powiesz? Mnie się podoba:
[quote]https://youtu.be/D3yt1jlB0Go[/quote]

https://youtu.be/D3yt1jlB0Go


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 14:09:53 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Ja by tego nie zrobił, ale to Twój sprzęt i masz prawo robić z nim co się Tobie żywnie podoba, po prostu nie mój klimat, grunt że się Tobie podoba i sprawia, że rogal z twarzy nie złazi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 14:13:53 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
lepel napisał(a):
Ja by tego nie zrobił, ale to Twój sprzęt i masz prawo robić z nim co się Tobie żywnie podoba, po prostu nie mój klimat, grunt że się Tobie podoba i sprawia, że rogal z twarzy nie złazi.

Lubię ulepić coś czasami :D
wpiszcie mi Ulep zamiast niemowlak, powaga! 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 14:52:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
taka specyfika rata - być kontrowersyjnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 20:36:11 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-05-24 22:26:03
Posty: 100
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: nie 1
Nie odkształca się ta czacha na wietrze? Z neoprenu to ja kiedyś muffsy na manetkach miałem jak zimą jeździłem :p
Moto ekstrawaganckie jak poprzednicy przyznali.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-20 21:05:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
morf&na napisał(a):
Nie odkształca się ta czacha na wietrze? Z neoprenu to ja kiedyś muffsy na manetkach miałem jak zimą jeździłem :p
Moto ekstrawaganckie jak poprzednicy przyznali.


Materiał oczywiście nie jest sztywny, ale nie wpływa to na wygląd, zbyt szybko latam, żeby zdążyć zobaczyć zmianę :D

Ekstrawaganckie, może po prostu inne. Myślę również nad tym żeby pociąć ramę zaraz za tyłkiem (stanie się jednoosobowy), coś mi chodzi jeszcze po głowie.

Kupując ten motor szukałem czegoś taniego, bo wiedziałem, że pójdą zmiany i gleby (tak, założyłem, że będę leżał). Mechanicznie znalazłem bardzo dobry egzemplarz, a wizualnie nie do końca. To jest baza do zabawy.

Ogólnie bardzo lubię bobbery i chodzi mi po głowie pomysł Hondy Shadow VT 1100, który przerobię na bobberka np. taki: [quote]https://youtu.be/1K_MdilneEA[/quote]

https://youtu.be/1K_MdilneEA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-23 09:41:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Assfalt napisał(a):
Myślę również nad tym żeby pociąć ramę zaraz za tyłkiem (stanie się jednoosobowy), coś mi chodzi jeszcze po głowie.

nie. po porostu nie. za masywny jest to z przodu sprzęt żeby to wyglądało. po trójmieście lata FZS zrobiony ala rat, czarny mat, z przodu lampa w triumpha (dwa "oczka") z tyłu siedzenie ala scrambler... wygląda jakby ktoś mu w dupę wjechał i dobił przód do ściany albo jak by mu się coś za bakiem zesrało. totalnie nie pasuje.

w takich cruiserowatych moto ucięcie zadupka wygląda ok, bo optycznie koło ci to przedłuża. ale w fzs masz za wysoko zadupek żeby to wyszło ładnie. Za wysoko zadupek, za dużo wszystkkego z przodu, moto po tym zabiegu totalnie straci proporcje. Jakbys chciał ten tył przerobić to kombinowałbym ewentualnie z pozbawieniem go plastików (coś jak oryginalny zadupek z bmw GS1200R) albo podniesienie go gdzieś w kosmos jak w niemieckich streetfighterach z okolic 2000r ale nie całkowite wycięcie.

tu masz przykłąd uciętego zadupka w fzs:
[ img ]

moim zdaniem o niebo lepiej wygląda taka przeróbka:
[ img ]


pamiętaj też że po przycięciu zadupka możesz mieć problemy z kontrolą - w przepisach masz opisane jaki kąt koła musi być zasłonięty błotnikiem, na jakiej wysokości itp więc żeby byż w pełni legalnym musiałbyć pokombinować z powiększonym tylnym błotnikiem nad koło po zwykłym wycięciu zadupka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-07-23 11:29:53 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Hmm, jeden i drugi styl jest mi dobrze znany.
Francuzi mieli fioła na punkcie podnoszenia zadupków w kosmos - dosłownie robiło się z tego oparcie, mnie się to kompletnie nie podoba.

Do mnie trafia ten pierwszy pomysł, czyli krojenie ramy zaraz za tyłkiem jeźdźca. FZS mają masywny bak i tak jak napisałeś jest masywny z przodu, co więcej ja mam customową kierę, która jest szeroka + mam lusterka mocowane w kierownicy. Jest na prawdę szeroko i jazda między samochodami bywa trudna.
Mnie się podoba ten patent, bo przypomina o żubra, który zapomniał o dniu nóg na siłowni :D

Owszem wygląda to nie do końca proporcjonalnie, ale jakoś mi się to podoba.
Pomysł, żeby wywalić plastik z tyłu te już rozważałem i robiłem nawet przymiarki jakby to wyglądało:
1.
2.
3.

Tylko zastanawiam się czym to ładnie mógłbym zabudować oraz jaką lampę stop zastosować?
Jak pisałem we wcześniejszym poście chodzi mi po głowie pomysł bobbera gdzie bazą będzie Honda Shadow VT 1100 - to jest idealne jak dla mnie do modzenia na bobberka
:)

A co do kontroli i przeglądu :) Jest tylu przyjaciół dookoła, którzy chętnie pomagają. Ja w Deszcze nie jeżdżę, więc nie byłby to problem dla innych uczestników ruchu drogowego, że im chlapię po szybach czy coś.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org