Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-09-06 06:33:05 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-08 20:21:23
Posty: 35
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XSR 900 60th Anniv
Witam,

Postanowiłem wymienić sprzęgło w swoim motocyklu (i słusznie jak się okazuję bo jednej tarczy, to kawałka już nie było... kilka miało pęknięcia itd. :P). Uzbrojony w serwisówke, mądrzejszy o wiele obejrzanych filmików z youtuba zabrałem się za robotę. Pierwsza przygoda brakuje kawałek jednej starej tarczki, ale ok ponoć silnik może takie coś przetrawić... Druga rzecz to kwestia ułożenia tarczek. Moje oryginalne sprzęgło miało dwie inne ścierne tarczki a nowe ma wszystkie takie same. Oryginał miał 7 przekładek stalowych to nowe ma 8... Panowie składał ktoś takie sprzęgło? U mnie kolejność w oryginale była cierna metal i tak do końca, że cierna była ostatnia. W sumie 8 ciernych i 7 przekładek. Będę wdzięczny za informacje czy ta 8 metalowa jest zbędna i jak to powinno w końcu być ułożone, bo kompletnie zgłupiałem...

PS. Jest to Yamaha FZ6 S2 NAHG ABS z 2009 roku

Pozdrawiam,
Bourbon_Kid


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-06 06:33:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2018-09-06 07:33:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Jak jest w serwisówce? z tego co pamiętam tam jest rozpisane co idzie po kolei od strony kosza sprz. może ktoś wcześniej grzebał i namotał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-06 07:56:08 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-08 20:21:23
Posty: 35
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XSR 900 60th Anniv
Jest opisane coś, ale nijak się to ma do mojego zestawu. Poprzednie sprzęgło wygląda na oryginalne i chyba nikt nic tu nie robił... No i ma tylko 7 przekładek a tu jest 8... Wygląda, że EBC zrobiło wszystkie tarczki cierne tego samego rozmiaru a przekładka jedna jest nieco grubsza. Dlatego przydałaby mi się informacja osoby, która ostatnio wymieniała sprzęgło najlepiej EBC jak to złożyła... Bo trochę mi to się już pitoli :(


Załączniki:
h_fz6.png [161.44 KiB]
Pobrane 392 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-06 08:11:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Mam filmik na youtube z wymiany sprzęgła u siebie w fzs1000. Wymieniałem na ebc. z tego co widać w tej serwisówce u Ciebie zaczyna większa przekładka a potem idzie 8 tarcz na zmianę. Z tą grafiką z posta powyżej ciężko coś spierd***ć.
Uważaj na przekładki bo one nie są idealnie płaskie - u mnie były wyczuwalnie wypukłe z jednej strony i tak muszą być złożone ;)
https://www.youtube.com/watch?v=njL7JBBiR6Y


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-06 08:21:30 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-08 20:21:23
Posty: 35
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XSR 900 60th Anniv
rhazz napisał(a):
Mam filmik na youtube z wymiany sprzęgła u siebie w fzs1000. Wymieniałem na ebc. z tego co widać w tej serwisówce u Ciebie zaczyna większa przekładka a potem idzie 8 tarcz na zmianę. Z tą grafiką z posta powyżej ciężko coś spierd***ć.
Uważaj na przekładki bo one nie są idealnie płaskie - u mnie były wyczuwalnie wypukłe z jednej strony i tak muszą być złożone ;)
https://www.youtube.com/watch?v=njL7JBBiR6Y


Oglądałem Twój filmik :) A jak dawałeś te podkładki? Płaskim do ciernej (płaska jakby od środka silnika) czy odwrotnie?

Co rozumiesz przez większą przekładkę? w sensie grubszą? Bo średnice to wszystkie mają takie same, jedna jest ciut grubsza...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-06 11:03:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
U mnie jedna tarcza była ewidentnie większa od pozostałych i zaczynało się od tarczy. U Ciebie widzę zaczyna się od przekładki i z tego co pamiętam (ALE NIE JESTEM PEWIEN) wypukłym szły do środka. Złożone na sucho - zrobiłem z 8tys km - nic złego się nie dzieje. Sprężyny z EBC wyczuwalnie sporo twardsze ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2018-09-06 12:59:10 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-08 20:21:23
Posty: 35
Lokalizacja: WPR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XSR 900 60th Anniv
rhazz napisał(a):
U mnie jedna tarcza była ewidentnie większa od pozostałych i zaczynało się od tarczy. U Ciebie widzę zaczyna się od przekładki i z tego co pamiętam (ALE NIE JESTEM PEWIEN) wypukłym szły do środka. Złożone na sucho - zrobiłem z 8tys km - nic złego się nie dzieje. Sprężyny z EBC wyczuwalnie sporo twardsze ;)


Dzięki za odpowiedź. No u mnie jest lekko grubsza i to prawdopodobnie właśnie ona powinna iść pierwsza. Zastanawiam się tylko w którą stronę dać tą wypuklejszą stronę. Ale na zdrowy rozum chyba jednak wypukłym na zewnątrz jak pierwsza idzie przekładka...

Ps. Czy ktoś się spotkał z tym, że kawałka starej tarczy ciernej brakowało? :D Ostatni tarcza była pęknięta na co najmniej 4 części ale jednej brakuje (tak z 20-25% tarczki) o.O


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org