Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-03-19 23:02:25 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Czołem, po roku używania chcę się podzielić opinią o swoim kasku który kupiłem jako budżetowa opcja na początek kariery motocyklowej, jednak z myslą że ma chronić lepiej niż nocnik i ma mieć blendę, mam światłowstręt i w sloneczne dni nie potrafię funkcjonować normalnie bez ciemnych okularów.. Taki urok bycia wampirem :)

To mój pierwszy własny kask, zrobilem w nim kurs na A i pierwsze 6000km. Porównanie mam z kilkoma kaskami w podobnej cenie oraz jednym starym romerem który mam jako "zapas". Generalnie jestem bardzo zadowolony, zdecydowałem się na Mkę choc w sklepie mnie dosc mocno cisnela i ciagnela za uszy przy zakladaniu. To byl swietny wybór, w kominiarce uszu nie urywa a po paru godzinach kask dopasowal sie idealnie. Jest przyzwoicie wykonany, po roku wszystkie mechanizmy pracują znakomicie, jedyny drobiazg to że zgubilem nosek, musialem go zaczepic trzymajac kask za rzuchwe lub odkladajac na lusterko. Wsyzstkie inne mechanizmy, w tym szyba, blenda, wentylacja i zapiecie paska są dobrze zaprojektowane i solidne.

Blenda ma idealną jasność i dobre dopasowanie dolnej krawędzi, idealnie wypelnia pole widzenia, czasem zapominam że jest i chcac sie drapnac w nos wsadzam palec w blendę. Nie jest ani za ciemna ani za jasna. Mimo stopniowej nastawy pozycji zawsze uzywam w skrajnych pozycjach, mechanizm caly czas dziala z takim samym oporem jak przy zakupie. Suwak jest maly ale latwy do znalezienia lewym kciukiem. Niestety prawą ręką ciężko sięgnąć żeby otworzyć blendę wiec na swiatlach trzeba wrzucic luz zeby zwolnic lewą rękę.

Szyba jest otwierana na srodku. Chcialbym zeby byla jeszcze jedna pozycja przed calkowitym zamknieciem bo jak jest zimno a w srodku paruje to pierwszy stopien jest ciut za mocno otwarty, nie mniej mechanizm szyby jest bardzo dobry. Uszczelka dobrze przylega i kask nie cieknie w deszczu. Pinlock jest mistrzostwem swiata. Wymieka tylko kiedy wilgotność jest taka że woda skrapla sie nawet na wyściółce i plastikach grubymi kroplami. Blenda niestety paruje wczesniej, tak ponizej 10'C przy zamnkietej szybie, ale przy odpowiednim uchyle szyby mozna zmniejszyc jej parowanie. Dodatkowo pole widzenia jest bardzo szerokie choc trochę ograniczone z góry. Mi to nie przeszkadza bo na fz6s i okazyjnie na sv650n jeżdżę dość wyprostowany, ale jak przejechałem się na thundercacie to na dłuższą metę by to zaczęło przeszkadzać . W trasie działa to na plus, jak daszek przeciwsłoneczny, podczas jazdy mi to nie przeszkadza. Czasem jak stanę pod sygnalizatorem swietlnym to muszę przechylic głowę żeby lepiej widzieć sygnały. Widoczność w dół jest bardzo dobra. Wloty powietrza również są dostosowane do siedzenia w pozycji bardziej wyprostowanej. Wlot na szczece jest fajnie latwo dostepny, tylko na poczatku czasem niechcacy go sobie popychalem i zamykalem siegajac na swiatlach do dzyndzla szyby. Kwestia przyzwyczajenia, już mi się to nie zdarza.

Wentylację czuję również jeżdżąc w kominiarce. Górne wloty nie zerwą beretu ale czuć że świeże powietrze wpada.

Zapięcie nie uciska gardła, jest wygodnie z przodu. Podbrodek elegancko zmniejsza wiatr wpadajacy w kask od strony gardla. Aerodynamika jest bardzo dobra, kaskiem nie buja, na nakedzie nie ma swistów, na fz6s mam troche turbulencji od owiewki ale kask sobie z nimi radzi. Przekrecanie głowy to nie problem.

Głośność jest umiarkowana do cichej, jeździłem w duzo glosniejszych kaskach. Btw, w Mce mam duzo ciszej niz w testowanej Lce, to jest istotne jak kask dolega do uszu. Po mieście słucham wydechu, jesli jeżdżę ponad godzinę lub w trasach to zawsze używam zatyczek, wtedy jest super komfortowo, nie przeszkadza mi wiatr nawet przy predkosciach autostradowych. W tym roku zakladam do niego interkom. Mam wrażenie że ludzie bardzo narzekajacy na głośność w kasku często jeżdżą w za dużych kaskach. Dobrze siedzący kask nie lata na głowie i jest cichszy, wydaje się przez to lżejszy, nie zrywa go z glowy i nie obraca się na głowie podczas obsługi szyby i nawiewów. Na początku musi być ciasny, byle nie gryźć sie w policzki i nie lizać plastiku szczęki podczas mówienia :) o szybę dbam ale w okresie ataku robali myłem ją już prawie że czym kolwiek żeby tylko zdrapać cmentarz z szyby i mimo to po 1 sezonie jest jak nowa. Wyściółka również nie nosi śladów użycia. Gdyby nie nosek kask byłby w stanie idealnym. Śmiało polecam. Gdybym musiał kupić kolejny to wybierał bym między tym a cabergiem ego, tym z "szyberdachem".

Dobry kask na motocykle naked, szosowo-turystyczne i inne na których siedzi się w pozycji raczej wyprostowanej. Nie polecam na ścigi ze względu na ograniczoną widoczność w górę i wloty powietrza łapiące powietrze w pozycji bardziej wyprostowanej. [ img ][ img ][ img ][ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-19 23:02:25 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-03-20 08:49:13 
Niemowlak

Dołączył(a): 2018-05-06 21:30:43
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer fzs600
Dzięki za post. Kask o którym piszesz zbiera całkiem niezłe recenzje. Kolega również sobie taki w zeszłym sezonie sprawił i jest z niego bardzo zadowolony. Od pewnego czasu nosze się z zamiarem wymiany kasku i gdyby nie blenda, której nie potrzebuje ponieważ wampirem nie jestem :-D bralbym właśnie ten model, no chyba, że trafię fajne czerwone malowanie w dobrej cenie to kto wie, może się skusze


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 09:12:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Blendy nie musisz używać, do poki nie bedzie naprawde potrzebna, np jadac centralnie pod slonce swiecace nisko i odbijajace sie w asfalcie :) nolan ma też siostrzaną firmę x-lite z kaskami o klasę wyzej z wlokna szklanego, nieco drozsze i np bez blendy czyli mniej bajerow, bezpieczniej. Nie znam żadnego użytkownika ale spodziewalbym sie tylko lepszych parametrow i wlasciwosci niz w nolanie. Ma przyjemną wyściółkę i jest lzejszy, to zauwazylem w sklepie. Nie miał blendy a mi nie chcialo sie bawic w koszty dodatkowej ciemnej szyby i jej zmieniania. Z pinlockiem trzeba się odchodzić dużo ostrożniej niż z samą szybką, a warto bo to cudowne choc delikatne rozwiazanie. Przed kupnem patrzylem jeszcze na cabergi ale zniechecala mnie opinia kiepskiej wentylacji, ego jakos mi umknął i teraz troszke żałuję. Kolega kupił zaraz po mnie i jest zachwycony szyberdachem.

https://akcesoriamotocyklowe.pl/product ... GbEALw_wcB


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 10:27:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Ja kupując kask brałem pod uwagę 3 modele: właśnie Nolan N87 / HJC IS-17 / Scorpion EXO 510 Air. Miał koniecznie być pinlock i blenda.
Ostatecznie kupiłem Scorpiona, ponieważ... HJC podobno głośny, a Nolan mi po prostu nie siedział dobrze na głowie.
Mogę wypowiedzieć się pod kątem tego, po co kask głównie mamy na głowach, a mianowicie - żyję, chodzę, normalnie funkcjonuję. Zaliczyłem Highside'a z lądowaniem prosto na głowie i oprócz wstrząsu mózgu i dnia wyjętego z życia (z którego w całości praktycznie nic nie pamiętam), to mam się dobrze ;) Tak więc... kupiłem nowego Scorpiona EXO 510 Air tylko w innym malowaniu :D
Co do Nolana konkretnie... niby wszystko fajnie, dobre opinie, itd... ale moja głowa go nie zaakceptowała :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 14:31:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Kazdy ma inną głowę i przy przymiarkach może okazać sie ze to co nam sie podobalo podczas przegladania ofert zwyczajnie nie siedzi na glowie. Ja w hjc i scorpionie przy dobrym rozmiarze na obwod glowy calowalem plastik szczeki :)
Podziwiam tych co kupują przez internet bez przymierzenia, chyba że mają tak wzorcową głowę że wszystko pasuje :) na preno niektórzy znają zamawiany model albo kupują już kolejny kask z tej samej linii produktowej. Głupio by mi było pójść do sklepu, przymierzyć i kupić przez internet, kupilem tam gdzie przymierzałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 15:57:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Kask o którym piszesz zbiera całkiem niezłe recenzje. Kolega również sobie taki w zeszłym sezonie sprawił i jest z niego bardzo zadowolony.

bo to jest dobry kask. Moja piękna go ma bo tylko Nolan produkuje odpowiednio małe na nia XS'ki - i sobie go chwali, choć nie bardzo nadaje się dla okularników. ma w nim wbudowany interkom i naprawdę spoko jej sie z niego korzysta, nawet przy większych prędkościach. Jak bęe zmieniał swój kask to tez penie zerknę na tego 9lub jego nowsze odmiany) nolana bo bardzo pozytywne wrażenie na mine wywarł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 16:16:05 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2018-03-13 12:59:42
Posty: 75
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Thundercat
Był to także mój pierwszy kask i świetnie się sprawdza. Pamiętam, że idąc do sklepu miałem upatrzony jakiś HJC, ale jak go zobaczyłem to wiedziałem, że tylko jego chcę :P
Co do siedzenia na głowie to także przez dość długi czas uwierał mnie w różnych miejscach, jednak miałem zakodowane w głowie, że tak ma być i się ułoży. Nieco później zapomniałem, że mam go na głowie i do tej pory leży idealnie. Nie polecam za to produktów shimy. Szkoda, bo to nasza marka, ale jest to po prostu dziadostwo. Przymierzałem kombinezon to w świeżo wyjętym z worka rozpruł się zamek. Kupiłem za to rękawice, to po pół roku rzepy już wcale nie trzymały. Oddałem na gwarancję to po dwóch miesiącach otrzymałem nowe rzepy przyszyte przez ośmiolatka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 17:39:33 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Fajny opis kasku.

Jak komuś Nolan to za mało to polecam tak jak było wspomniane kaski X-lite.
Mam takiego od 3 sezonów i jeśli ktoś myśli, że Shoei czy Arai to kaski premium to na pewno w życiu nie miał na głowie kasku X-lite z najwyższej serii.
Koledze w Arai przez taki sam okres połamały się już wszystkie plastiki, 2x zmieniał szybę i pinlocka, który znowu paruje, pękł mechanizm szyby i domyka się tylko z jednej strony... sam miałem Sharka i porażka już po 1 sezonie, a po 2 wyglądał jak obraz nyndzy i rozpoczy. Shoei ze względu na wyściółkę to wypada przemilczeć. Ogólnie fajne kaski to jeszcze Bell i faktycznie Scorpion. O ile tylko komuś pasuje dany kask / firma na głowę.

Kobieta jeździ w N86 i też spoko kask ale już jest spora różnica w wykonaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 19:12:12 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
ahamay napisał(a):
jeśli ktoś myśli, że Shoei czy Arai to kaski premium to na pewno w życiu nie miał na głowie kasku X-lite


Jeżeli chodzi o Shoeia, wystarczy porównać go z modelami RPHA od HJC, jak lubię Shoeia za ich wsparcie techniczne dla swoich garnków, tak pod względem np. jakości samego wnętrza, są dobrą półkę niżej niż RPHA ;)
Co do X-lite, miałem na głowie X-803, na prawdę wszystkie powyższe mogą mu possać.

Ale to jest dokładnie taka sama sytuacja, jak z Nolanem N-104, ludzie mierzyli RPHA-MAX, Neoteca, a i tak najbardziej chwalili N-104, który kosztował połowę ich ceny :P.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-20 21:20:52 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Niestety nie miałem okazji mieć na głowie X-803, ale wierzę, że robi wrażenie. Jeżdżę w poprzedniku X-802R, jeszcze ze starą ale również świetną wyściółką, w X-802RR była nowa wyściółka (zielona), a X-803 to już w ogóle kozak bo ma też inną skorupę.

glenroy napisał(a):
Ale to jest dokładnie taka sama sytuacja, jak z Nolanem N-104, ludzie mierzyli RPHA-MAX, Neoteca, a i tak najbardziej chwalili N-104, który kosztował połowę ich ceny :P.

To szkoda, że nie mieli okazji porównać ich wszystkich z X-1004 szczególnie w wersji UC :shock:

glenroy napisał(a):
jak lubię Shoeia za ich wsparcie techniczne dla swoich garnków, tak pod względem np. jakości samego wnętrza, są dobrą półkę niżej niż RPHA

Shoei ma fajne skorupy, ale to wnętrze to na prawdę nie rozumiem, gryzie ale podobno można się przyzwyczaić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-21 12:23:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
glenroy napisał(a):
Jeżeli chodzi o Shoeia, wystarczy porównać go z modelami RPHA od HJC

glenroy napisał(a):
ak z Nolanem N-104, ludzie mierzyli RPHA-MAX, Neoteca

ahamay napisał(a):
jeśli ktoś myśli, że Shoei czy Arai to kaski premium to na pewno w życiu nie miał na głowie kasku X-lite z najwyższej serii.


Zazdroszczę wam. ja mam jakąś niewymiarową mózgownicę czy coś, kładłem na czerep Shoeia, Araia, Schuberta kilka innych (nie nolana)... i tylko HJC nie cisnął mnie w czoło. Bez kitu zazdroszczę ludziom którzy zakąłdają X kasków na głowę i mają problem czy ten czy tamten, który cichszy, który łądniejszy... Ja jak po długich poszukiwaniach znajdę kask z blendą który mnie nie ciśnie w czoło sikam z radości i kupuję biały.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-21 16:53:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
misiakw napisał(a):
Ja jak po długich poszukiwaniach znajdę kask z blendą który mnie nie ciśnie w czoło sikam z radości i kupuję biały.

mam to samo - pasuje mi na głowę tylko shoei gt-air i każde hjc...nic innego nie włożę na głowę bo ciśnie mnie na szczycie czoła...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-21 18:59:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Czyli nie jestem dziwny w tym ze sporo kaskow mi nie pasuje do glowy :) całe szczescie ze kazdy producent ma trochę inny pomysł na kształt głowy. Przypomnialo mi sie a'propos N104 że to był mój pierwszy typ z wybierania w internecie, ewentualnie caberg duke/droid. Ja zacząłem oglądać je w sklepie to przez mechanizm szczęki okazaly sie z bliska sporo szersze od integralnych, w rękach wyglądały ogolnymi gabarytami jak kaski z poprzedniej epoki albo takie jak u dostawcow pizzy, byle jaki rozmiar, byle sztuka sie zgadzała. Podczas manipulowania szczęką w rejonie uszu mechanizmy strasznie strzelaly, kazdy kolega tez mi mowil i sprzedawca nie zaprzeczyl ze szczekowce sa glosniejsze wiec sobie odpuściłem. N87 przy szczekowcach jest maly zgrabny i proporcjonalny. I lzejszy. Wolę też jak poduszki policzkowe sięgają dalej w strone nosa, kask siedzi stabilnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-23 10:07:57 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
To i ja się wypowiem, bo słoneczko co prawda za oknem świeci, ale zimno jest i wolę sobie poklepać ;)
Od zeszłego sezonu używam N87, wcześniej przez kilka lat używałem N85.
Dlaczego Nolan? Bo:
- pasuje mi na głowę ;) - chociaż w N85 był taki feler (tu gdzieś też pisałem), że wyściółka na czole była na tyle cienka, że wbijało mi szef od kominiarki w głowę. To też był jeden z powodów zmiany na inny kask;
- jest dość ekonomiczny - cena poniżej 900 PLN;
- jest kaskiem wszystkomającym - to znaczy: pinlock, blenda, wyciągany środek, zapięcie mikrolock (chociaż tutaj zawsze jestem bombardowany argumentem, że tylko DD jest profesjonalne, bo jest bezpieczne - ale jak pytam o konkrety to nikt nie potrafi tego twierdzenia uzasadnić), wreszcie miejsce na interkom (niestety kosztuje drugie tyle, ale również zaszalałem ;) );
- podoba mi się uchwyt szybki po środku i sterowanie blendą z boku. Całą reszta ma coś nie tak - albo blenda jest na górze (HJC), albo uchwyt szybki jest z boku (też chyba HJC), więc operowanie prawą ręką odpada;
- z minusów, jak się patrzy na sharp.gov.pl - to tylko 4 gwiazdki; no i wyściółki jest mniej, niż w takim Shoei więc teoretycznie hamowanie głowy przy uderzeniu będzie bardziej gwałtowne.
Anyway, biorąc pod uwagę powyższe, to jest najlepszy kask, jaki znalazłem, a N87 wybierałem już świadomie bazując na wcześniejszych doświadczeniach i tym czego oczekuję od tego sprzętu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-03-23 14:32:25 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
baart napisał(a):
zapięcie mikrolock (chociaż tutaj zawsze jestem bombardowany argumentem, że tylko DD jest profesjonalne, bo jest bezpieczne - ale jak pytam o konkrety to nikt nie potrafi tego twierdzenia uzasadnić)

Bo to jak bojówka antyszczepionkowców, wszyscy krzyczą jakie to nie są złe, niedobre i jak to nie zabijają ludzi, ale nikt nie potrafi powiedzieć sensownych argumentów dlaczego :D.

baart napisał(a):
podoba mi się uchwyt szybki po środku i sterowanie blendą z boku. Całą reszta ma coś nie tak - albo blenda jest na górze (HJC), albo uchwyt szybki jest z boku (też chyba HJC), więc operowanie prawą ręką odpada


HJC ma spinkę szyby z przodu i mają chyba jedno z lepszych rozwiązań na rynku w tym temacie. Blendę od góry też miało obsługiwaną tylko kilka modeli, nowsze mają już z boku pod lewą ręką, tylko widzisz, wada, którą podałeś, jest też zaletą, którą podałeś, bo w przypadku szybki, obsługa na środku pozwala na obsługę oburącz, dokładnie ta sama kwestia tyczy się blendy, obsługa z boku wyklucza prawą rękę, za to suwak na górze pozwala na obsługę oburącz, co w sumie nie jest wcale takim niewygodnym rozwiązaniem, jeździłem w RPHA-MAX evo i szczerze mówiąc bardzo podobał mi się ten suwak u góry, powiem nawet, że suwak z lewej strony w moim RPHA-ST jest mniej intuicyjny :P.

baart napisał(a):
z minusów, jak się patrzy na sharp.gov.pl - to tylko 4 gwiazdki; no i wyściółki jest mniej, niż w takim Shoei więc teoretycznie hamowanie głowy przy uderzeniu będzie bardziej gwałtowne.


Już pisałem w kilku miejscach i nie chce mi się tutaj powtarzać, ale uwierz, że testy sharpa są tak na prawdę gówno warte, bo nie badają tego, na co tak na prawdę kask jest najbardziej narażony ;). Chcesz zobaczyć na prawdę dobre kaski, to zerknij sobie na stronę Snell-a, które skorupy dostały atest, jak ktoś mi pisze o sharp-ie, to mnie cichy śmiech ogarnia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org