Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-04-17 21:44:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-04-17 21:33:48
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 784053930
Cześć,
Poszukuję jakiegoś tańszego motocykla w granicach 5-7 tys. i znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/yamaha-fazer- ... 6478d325c9 . Wiem, że cena jest najniższa obecnie na OLX i może to być sygnał, że może nie warto się nim interesować, ale inne modele są kilkaset km ode mnie, a to ogłoszenie akurat jest z miasta, w którym sam mieszkam. Rozmawiałem już ze sprzedającym i sprawia wrażenie normalnego faceta, który sprzedaje swój motocykl bo chce się przesiąść na coś innego. Powiedział, że ma faktury na wszystkie naprawy. Umówiłem się na oglądanie dopiero po świętach ale tylko dlatego, że ja nie mogę wcześniej. Mam nr VIN i sprawdzałem już w serwisie Yamaha, że malowanie jest oryginalne. Na pierwszy rzut oka rzuca się oklejenie czarną taśmą na czaszy, ale sprzedający sam o tym wspomniał w ogłoszeniu, a w trakcie rozmowy powiedział, że wynika to z gleby parkingowej. W razie czego mam zdjęcia z bliska tego oklejenia. Proszę napiszcie co myślicie o tym ogłoszeniu. Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-17 21:44:41 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2019-04-18 06:39:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Czesc, jesli to Twoj pierwszy post to zapomniales sie przywitac w powitalni :)

Przy takiej cenie to już musisz go zobaczyć posłuchać pojeździć. Może być tak że sprzedający wie że trzeba w niego jeszcze troche zainwestować i dlatego cena niska, mogą to byc linki tarcze napęd.... cokolwiek. Oczywiscie moze tez byc tak ze stare moto jest w niezlym stanie i wtedy faktycznie "wsiadac lac i jezdzic" ale na to bym sie nie nastawial. Jeśli nie jesteś pewien jak oceniać to pojedź z kimś kto zna model albo mial juz moto kilka lat. Sprawdź stan ramy, mechaniki, tego co drogie. Z góry załóż że wsadzisz min 2 tysiaki w doprowadzenie go do stanu użytecznosci i nie bój się targować. W Poznaniu masz na YT escarfangorna który ma vlog o fzs600, oglądnij jego filmy to może nabierzesz poglądu na to czego możesz się spodziewać i w jakich kosztach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-18 07:47:00 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-04-17 21:33:48
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 784053930
Sorry za brak przywitania. Nadrobię to :-)
Dzięki za komentarz. Jestem umówiony z kolega który jeździ na motocyklach już kilka lat ale nie jeździł nigdy na Fazerze. Miał yamahe ale chyba XJ 600. Mimo wszystko i tak ma większa wiedzę ode mnie. Na youtube widziałem już chyba wszystkie filmy pt.” Co sprawdzić przy kupnie używanego motocykla” zastanawiam się tez czy nie wziąć go po prostu do serwisu yamahy, zapłacić 350 zł i mieć pewność.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-18 09:06:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hmm taki zabieg z wizytą u Yamahy to bym robił przy zakupie czegoś w stylu mt07, serwis zacznie od zalecenia wymiany 3/4 motocykla, raz byłem autem w Skodzie na ocene auta i generalnie nie byłem zadowolony bo mechanik zachowywał się jak obrażony rzeczoznawca (raczej kwestia przypadku) ale może w yamasze powiedzą Ci czy rama jest prosta i czy któreś elementy nie są w rażąco złym stanie. Ewentualnie wizyta na stacji diagnostycznej to też
dobry myk, będziesz wiedział czy przejdzie przegląd jak przyjdzie do jego zrobienia. XJ600 to dobre doświadczenie do porównania.

Właśnie chciałem Ci zaproponować fajne alternatywy, XJ600, CBF600, SV650, bandita. W tym budżecie szukanie po konkretnym modelu to zadanie dla detektywa, każda będzie po jakichś przejściach, oby tylko nie po dzwonie. Obczaj jeszcze hyosunga 650, to jest kopia SV a hyosung robił silniki dla Suzuki więc silnik jest ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-18 09:11:42 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
Ale Panie, ale on leżał :mrgreen:
Wkleiłem tu gdzieś dawno przykładową listę, co należy sprawdzić i ile kosztuje wymiana danej rzeczy.
Przygotuj sobie coś takiego przed oględzinami. Jeśli nie będziesz jej mieć, to zapewne zapomnisz sprawdzić połowę rzeczy :wink: - a chodzi o to, żeby obejrzeć motocykl metodycznie i w miarę oszacować koszt doprowadzenia go do stanu używalności. Oczywiście trzeba sprawdzić cenę części, bo niektóre z nich to jest koszt połowy motocykla (np. problemy ze skrzynią biegów) albo ciut mniej (wykończone tarcze przednich hamulców - wymieniasz od razu dwie).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-18 11:12:26 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-04-17 21:33:48
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 784053930
Szukam motocykla wśród wszystkich modeli, które wymieniłeś, ale nie pisałem o nich tutaj bo forum dotyczy tylko Fazera. Co do listy rzeczy do sprawdzenia to na YT są filmy Motobandy i Faza Razza o tym waśnie temacie. Mam zamiar się tym posiłkować. Zrobienie sobie listy to na pewno dobry pomysł. Jeśli natomiast doszłoby do sprawdzenia na serwisie to mam w Poznaniu jeden serwis motocyklowy ( nie ASO), który robi takie przeglądy przed kupnem za 200 zł. Serwis polecony przez dobrego znajomego, który od nich kupił nawet 2 motocykle. Czy jesteście w stanie mnie jakoś naprowadzić jak zrobić wizje motocykla żeby wyłapać ewentualne wady? Czy na YT już zostało powiedziane wszystko na temat sprawdzania motocykla przed kupnem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-18 14:57:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hmm taki zabieg z wizytą u Yamahy to bym robił przy zakupie czegoś w stylu mt07, serwis zacznie od zalecenia wymiany 3/4 motocykla, raz byłem autem w Skodzie na ocene auta i generalnie nie byłem zadowolony bo mechanik zachowywał się jak obrażony rzeczoznawca (raczej kwestia przypadku) ale może w yamasze powiedzą Ci czy rama jest prosta i czy któreś elementy nie są w rażąco złym stanie. Ewentualnie wizyta na stacji diagnostycznej to też
dobry myk, będziesz wiedział czy przejdzie przegląd jak przyjdzie do jego zrobienia. XJ600 to dobre doświadczenie do porównania.

Właśnie chciałem Ci zaproponować fajne alternatywy, XJ600, CBF600, SV650, bandita. W tym budżecie szukanie po konkretnym modelu to zadanie dla detektywa, każda będzie po jakichś przejściach, oby tylko nie po dzwonie. Obczaj jeszcze hyosunga 650, to jest kopia SV a hyosung robił silniki dla Suzuki więc silnik jest ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-04-18 21:10:38 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Brak napisu "Fazer" po bokach owiewki sugeruje, że przód był malowany. Może naprawiany lub wymieniany. Z jakiego powodu i skutkiem?
Tu trzeba wniknąć w szczegóły i sprawdzić.
Owiewka to jeszcze nic wielkiego. Ale przednie zawieszenie to już poważna sprawa.


Załączniki:
yamaha-fzs-600-fazer-1999-super-stan-nowy-naped-600cm3-mazowieckie-494028463.jpg [70.93 KiB]
Pobrane 314 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org