Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-05-20 19:11:13 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-05-05 23:07:42
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2 2008
Hej!

Ja również postanowiłem założyć temat dla mojego motocykla ;)

Słowem wstępu:
Okazja trafiła się... całkiem niezła. Sprawdzony przez mojego zaufanego mechanika z każdej możliwej strony. Sprzedający okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem, który widać, że dowiadywał się o stanie swojego motocykla przy moim mechaniku. Ewidentnie nie chciał nic przy mnie zataić ;) Bardzo dobrze dogadaliśmy się przy negocjacjach cenowych. Mam podejrzenie, że to był typ w stylu 'wsiadam i jeżdżę' bez pucowania maszyny, jak powiedział, nie bardzo miał czas na takie rzeczy. 3 dzieci, własna firma, przez ostatnio rok motocykl prawie nie jeździł.

W skrócie... Motocykl raczej miał jakąś przygodę ale niezbyt dużą, jakaś parkingówka na prawą stronę (rama cała, silnik ok). Serwis wyceniony na koszt ~ 2000zł ale warto było go wziąć w tej cenie, zrobić duży serwis i cieszyć się nim przez długo.

Wygląd 'ok' ale zamierzam go bardzo dopieścić. Lubię dłubać przy moto i stwierdziłem, że jeśli będę starał się doprowadzić go do stanu 'wow' sprawi mi to dodatkową frajdę ;) Jak to stwierdził mój mechanik 'ni to perełka, ni to gniot, po prostu spoko motocykl a po serwisie będzie miodzio'. Pierwsze kilometry już za mną i powiem Wam, że dawno nie miałem takiego banana na twarzy i dawno się tak w kasku nie śmiałem. Jednak przesiadka z VStroma była dobrą decyzją. Na nim zdecydowanie nie czułem takiego funu!

TL DR:
Tak więc...
- nowe opony
- śliczne tarcze i klocki hamulcowe
- nowy akumulator

Z rzeczy do zrobienia w serwisie (umówiony na 17.06 :lol:):
- NAPĘD NA JUŻ! O ring zaczął wychodzić... Był zaniedbany, brudny, nienasmarowany, zardzewiały i chyba ten sam od nowości. - Zrobione! DID 530 VX GB U8 zamontowany ;)
- ZAWORY: regulacja, przy 40k nie było robione
- WTRYSKI: synchronizacja
- płyny i filtry

Modyfikacje:
- ŻARÓWKI - jestem fanem 'białego' światła
Zrobione! Świeci Philips X-tremeVision H4
- KOLEKTORY - pucowanie!
Zrobione! AUTOSOL ANTI-BLAU, + metal polish... efekt genialny :)
- CIĘŻARKI KIEROWNICY - z jednej strony jest obdarty i rdzawy
Zrobione! Zamontowane nowe, oryginalne ciężarki. (05.06.2019)
- KIEROWNICA - zastanowię się, czy nie założyć jakiejś czarnej :)
- KLAMKI - niby są akcesoryjne, ale nie pasują mi wizualnie, + jestem zwolennikiem długich klamek :)
Zrobione! Zamontowane nowe, akcesoryjne i niestandardowe klamki w wersji długiej. Czarne z czerwonymi regulatorami ;) (05.06.2019)
- SZYBKA - na chwilę obecną zdemontowałem, to mój pierwszy naked i chce zobaczyć jak mi się będzie jeździło.
- BAK - tu mam dylemat, nie wiem czy polerować czy go przemalować. Są nieoryginalne naklejki które już delikatnie odstają.
- WYDECH - no jednak chciałbym, żeby był ciut głośniejszy i troszkę bardziej charakterny ;) Prawdopodobnie Edhaust...
- LUSTERKA - tu będę musiał zbadać temat, te mają dziwne przebarwienia na lustrze i są już delikatnie podniszczone
Zrobione! Zamontowane nowe, akcesoryjne lusterka firmy VICMA of FZ1. Dużo lepsza widoczność i moim skromnym zdaniem aspekty wizualne też na plus! (05.06.2019)
- MOCOWANIE TABLICY - trzeba też zrobić podświetlenie rejestracji bo aktualnie ekhm, brak. Ktoś wymienił, nie chciało się podpinać świateł więc ucieli kable.

[ img ]

Temat będzie uzupełniany na bieżąco, dla przyszłych pokoleń :D


Ostatnio edytowano 2019-06-05 23:14:25 przez Verr, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-05-20 19:11:13 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-05-20 22:50:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ładny bandzior :) do zobaczenia na drodze ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org