Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-07-12 07:15:14 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2014-07-29 10:56:56
Posty: 253
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fzs600 2001r
Panowie nie karmić Trola :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 07:15:14 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-07-12 09:29:13 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
„Chandlu” - to ja nie wiem jak to się ma do normalnego handlu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 13:56:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-07-11 23:12:00
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 503361668
Obecne moto: Bulldog bt 1100
No i jest, wczoraj rano zrobiłem przelew, wysłałem dowód wpłaty i dzisiaj przyszła paczka. Towar nowy oryginalnie zapakowany, wszystko super. Towar za prawie 500 zł, polecam nie ma się czego bać. Proszę admina o nie usuwanie postu.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 14:05:43 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-07-11 23:12:00
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 503361668
Obecne moto: Bulldog bt 1100
Mój nr tel. 503361668, jak by ktoś potrzebował potwierdzenia
Sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 14:44:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
-Dzień dobry, czy jest Sylwester?
-Nie, jest srodek Lipca!
-Aha, to dziekuje.


Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 16:12:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
MrSLY napisał(a):
Proszę admina o nie usuwanie postu.

nie zamierzam. wczoraj zamówiłeś, fakt potwierdzenia niewiele zmienia - sprzedajacy wysłał (na 99%) w momencie gdy zobaczył kasę u siebie na koncie - transze bankowe itp lecą 3 razy dziennie, ale możemy uprościć że przelew był wewnątrz banku, więc poleciał natychmiastowo. Raczej trzeba było zapakować, zaadresować i nadać paczkę - znów, zakładając że prowadzisz business wysyłający takie duperele, myślę że uznanie że nadawane są 2 razy dziennie jest względnie realne. Pierwsza wysyłka pewnie koło 12 - wstajesz, wypijasz kawkę, pakujesz zamówienia z poprzedniej nocy i z rana, zamawiasz kuriera albo jedziesz na pocztę, czas by się zgadzał. Godzina 13 a ty piszesz że paczka magicznie do ciebie dotarła - czyli raczej nie jechała daleko jeśli tak szybko przeleciała wszystkie punkty po drodze (w trójmieście kurierzy tyle czasu potrzebują żeby paczka przydzielona do kuriera w sortowni dotarła do moich drzwi, tutaj masz przykład takiej paczki idącej do mnie, realnie miała do pokonania 25 km, robiła to prawie 25,5 godziny). Nie wiem jak ty, ale ja mając wyłożyć większą kasę na coś co znajduje się niedaleko, wolałbym odebrać osobiście niż ryzykować przelewem w ciemno.

wniosek? nie będę usuwał żadnego z twoich wpisów (a nawet je zarchiwizuję żebyś ty też tego przypadkiem nie zrobił), bo myślę że lepiej opisują proceder lewego wystawiania pozytywnych niż ja sam bym to zrobił. Pojawiłeś się magicznie tuż po tym jak zaczął się szturm na ocieplenie wizerunku (a temat istnieje już od jakiegoś czasu), przyznałeś się do tego że pojawiłeś się tu tylko po to żeby opisać tę sytuację. Zarejestrowałeś się o 2019-07-11 22:12:00 a pierwszy twój wpis pojawił się już po 10 minutach o 2019-07-11 22:43:16, w dziale który raczej nie jest pierwszym który interesowałby nową osobę (serio, do wyszukiwania warsztatów i sklepów jest google, nie forum). I opisujesz przypadek zakupu który oczywiście czasowo jest realny, ale w przypadku wielu korzystnych zbiegów okoliczności.

Istnieje szansa na to ze opisana przez ciebie sytuacja jest prawdziwa, ale ja w nią nie wierzę. I sądzę że niewiele osób uwierzy - no ale właśnie po to zostawię te posty - żeby każdy wyrobił opinię. Jak dla mnie własnie potwierdziłeś to o czym pisaliśmy - brawa. Modelowy przykład.

[ img ]

ps: żeby było jasne - miałem swoje spinki z użyszkodnikami których uznawałem za reklamujacych, a okazali się spoko forumkami (tomeloooooooo o tobie mówię) więc nie jestem nieomylny. Ale taka moja fucha - być wyczulonym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-12 22:41:41 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
MrSLY napisał(a):
co tu czytam jest co najmniej banalne, bo jakoś nie doczytałem żeby ktoś został oszukany, a takie insynuacje nie sprzyjają rozwojowi chandlu, a jak ktoś nie ma klientów to zamyka biznes, a jak wszyscy zamkną biznes to gdzie będziemy kupować.

Bez obaw, sklepów jest bez liku i w dzisiejszych czasach siedząc w zapadłej dziurze można robić zakupy gdzie się chce i dostać przesyłkę kurierem a dystrybucja Givi działa globalnie więc myślę że sobie poradzimy z dostepnością ;) dodatkowo w oficjalnych sklepach jest możliwość zwrotów do 14 dni od daty zakupu z czego klienci bardzo chętnie korzystają więc handel sam w sobie ma się bardzo dobrze :)
Ponadto gdyby pan o którym jest mowa w wątku otworzył normalny oficjalny sklep gdzie byłby jasny i czytelny regulamin obowiązujący zarówno jego jak i kupujących (w tym odpowiedzialność za nie odebranie towaru tak jak to jest w innych sklepach) to rozwiązałoby to poniekąd jego problem który ewidentnie ma w swojej działalności. Na stronie gdzie się ogłasza pisze jedno, przez telefon zmienia zdanie co jest pewną niekonsekwencją budzącą wątpliwość w nas jako kupujących.
Od ponad 10 lat pracuję w handlu i wiem jak ważna jest zaufanie klienta do firmy/marki w kontekście przychodów które się osiąga - jeśli się o to nie dba to się zaczynają problemy podobne do tych tutaj.

MrSLY napisał(a):
Rozumiem obawy niektórych, że trzeba płacić z góry, ale czy wysyłaliscie kiedyś coś za pobraniem? Na kasę trzeba czekać przynajmniej 2 tygodnie.

Jest to żaden argument, niech pan po prostu klarownie napisze że nie wysyła pobraniowo bo naraża się na koszty i taka forma płatności mu nie pasuje, wtedy nie byłoby tematu.

MrSLY napisał(a):
Ja jestem biedny i łatwowierny, i zawsze płace z góry, bo gotówki nigdy przy sobie nie mam, żeby czekać na kuriera za pobraniem, po za tym cały dzień pracuje, a jak jest zapłacone to kurier zostawi u sąsiadów.

Nie wiem jak często robiłeś zakupy online ale widząc po powyższym sądzę, że niezbyt często. Niestety normą są problemy bardziej lub mniej zawinione przez sprzedających (nawet sklepy oficjalne miewają problemy gdy zawali dostawca a nie oni sami). Przykład?
Po ogarnięciu tematu stelaża znalazłem na stronie innego krajowego sklepu internetowego fajny zestaw do mycia łańcucha Kettenmax przeceniony o połowę, zamówiłem dwie sztuki dla siebie i kolegi z pracy płacąc z góry za zamówienie. Podany termin realizacji był 3-4 dni, w sam raz bo jechałem za tydzień na wakacje - z których wróciłem w ostatnią niedzielę. Paczka dotarła do mnie więc trzy i pół tygodnia po złożeniu zamówienia ale nawet nie powiedziałem złego słowa na ten temat jak zadzwonił do mnie pan w miniony poniedziałek że już jutro wyślą mi przesyłkę. Pal licho - to była drobna rzecz której nie musiałem mieć na już ale gdyby mi zależało na przykład na takim stelażu, zapłaciłbym za niego 1000zł i nie dostał go terminowo albo w ogóle to mój wyjazd wakacyjny z powodu takiego sprzedawcy w ogóle nie doszedłby do skutku i to już nie jest błacha sprawa. Sam na codzień borykam się w pracy z trudnościami w realizacji zamówień a klienci bardzo się denerwują gdy coś jest nie po ich myśli.
Dlatego jeśli lubisz ryzyko to śmiało rób ze swoimi pieniędzmi jak uważasz ale ja raczej będę namawiał kolegów z forum nauczony doświadczeniem, że warto nie dawać się wykorzystywać takim dziwnym praktykom dla paru groszy i czasem lepiej mieć bata na sprzedawcę płacąc dopiero przy odbiorze, gdy widzisz że paczka jest cała i nie zmielona przez kuriera (osobny temat - rzeka).

Cieszę się, że wątek nabrał takiego znaczenia na tym forum, może będzie nauczką dla wielu z nas żeby robić zakupy z głową ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-13 10:07:56 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2017-07-28 08:56:26
Posty: 125
Lokalizacja: galicja
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
MrSLY wrzuć zdjęcie potwierdzające przelew i zdjęcie paczki z listem przewozowym. Zamaż dane które chcesz ukryć i będzie dowód. Są daty adres nadawcy przecież nie jest tajny bo to sklep i pokaż towar może też coś zamówimy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-13 10:52:00 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
blue7 napisał(a):
ja raczej będę namawiał kolegów z forum nauczony doświadczeniem, że warto nie dawać się wykorzystywać takim dziwnym praktykom dla paru groszy i czasem lepiej mieć bata na sprzedawcę płacąc dopiero przy odbiorze, gdy widzisz że paczka jest cała i nie zmielona przez kuriera (osobny temat - rzeka).

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Popieram i podpinam się pod tym co napisałeś blue7.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-14 15:16:51 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-07-11 23:12:00
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 503361668
Obecne moto: Bulldog bt 1100
Odpisuje na post Niemowlaka. Wypraszam sobie komentarzy na mój temat, po za tym pisałem już że towar przyszedł na drugi dzień po przelewie gotówki. Prędzej pisałem ze sprzedawcą na temat produktu, bo nie miałem pełnej wizji z aukcji, przysłał mi dodatkowy opis i zdjęcia. Jeden z bardziej konkretnych sprzedawców u których kupowałem i nie zostałem ani oszukany ani tym bardziej okradziony, więc polecam. Dodam jeszcze tylko że wszystkie wstawione tutaj hejty napisane są przez ludzi, którzy nic u tego sprzedawcy nie kupili. Dlatego nie mogę tego zrozumieć, bo opinie popsuć jest łatwo i cieszę się że ich nie posłuchałem. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-14 15:34:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-07-11 23:12:00
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 503361668
Obecne moto: Bulldog bt 1100
Siema Macao 123, nie mogę zrobić zdjęcia paczki i listu przewozowego, bo w tajemnicy przed żoną, pozbyłem się dowodów, ale potwierdzenie przelewu jak najbardziej, bo jest w historii. Kupiłem skrzynkę+ stelaż
https://www.olx.pl/oferta/s250-givi-uni ... waGPf.html


Załączniki:
Screenshot_2019-07-14-15-23-24-860_pl.pkobp.iko.png [148.02 KiB]
Pobrane 512 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-15 08:10:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
misiakw napisał(a):
Istnieje szansa na to ze opisana przez ciebie sytuacja jest prawdziwa, ale ja w nią nie wierzę. I sądzę że niewiele osób uwierzy - no ale właśnie po to zostawię te posty - żeby każdy wyrobił opinię. Jak dla mnie własnie potwierdziłeś to o czym pisaliśmy - brawa. Modelowy przykład.


Otóż to. Popieram.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-15 12:04:54 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2017-07-28 08:56:26
Posty: 125
Lokalizacja: galicja
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Jest dowód wpłaty więc jest dla mnie wiarygodne, może jeszcze pokaż swój sprzęt w odpowiednim dziale z tym pojemnikiem na narzędzia (swoją drogą dobry pomysł- no może trochę drogi). Myślę że sprzedawca też jest wiarygodny i skoro funkcjonuje kilka lat na OLX to raczej wszystko jest OK. To że nie chce za pobraniem wysyłać to pewnie kilka osób się do tego przyczyniło. Ma taką politykę sprzedaży i tyle.
Swoją drogą koło mnie jest taki mechanik do którego zjeżdżają najlepsze fury bo jest dobry, ale w kontakcie z klientami jest bardzo grubiański i oschły delikatnie mówiąc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-15 12:57:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
Macao123 napisał(a):
Jest dowód wpłaty więc jest dla mnie wiarygodne


Taki to każdy w pejncie może zrobić :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-07-15 15:29:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-07-11 23:12:00
Posty: 0
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 503361668
Obecne moto: Bulldog bt 1100
Nie mam kompa, bo nie mam na niego czasu. Działam tylko na smartfonie i nie mam painta, a dowód wpłaty jest generowany z iPKO i zrobiony zrzut ekranu, bo mam tylko opcje wysłania na maila, a zapisane w pdf nie mogłem dodać. Być może w kompie jest więcej opcji. Jestem trochę starszy niż pokolenie Neostrady i może wszystkiego nie ogarniam, ale na pewno nie mam powodu żeby preparować dowód zakupu i jak ktoś ma lęki prześladowcze i wszędzie widzi podstęp to go nie będę namawiał. Stwierdzam tylko że zamówiłem zrobiłem przelew i otrzymałem towar, i na pewno przy kolejnych zakupach nie będę miał obaw.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org