Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2019-11-24 18:23:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Czy ktoś coś wie albo spodziewa się jak to będzie wyglądało w tym roku w Warszawie? Na razie w necie na 2019 żadnego info nie znalazłem..

1 Grudnia wypada w niedzielę więc może będzie podobnie jak rok temu, w 2018 zaczęło się na 'PGE Narodowy', tylko wtedy było to w sobotę.

Jeśli zdążę ogarnąć strój Mikołaja i nie będzie lało przy 0 stopni to ja jadę, ktoś z Warszawy reflektuje? Może to być okazja do spotkania forumowego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-24 18:23:19 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2019-11-24 20:50:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
jak coś to zapraszamy do Trójmiasta :santa: :santa: :santa:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-25 11:12:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda, ale się napaliłeś. jak mój ojciec. chyab w 3mieście się ruszę po to żeby mi potem przez pół zimy nie smęcił dupy...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-25 12:21:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No kurde żeby to 3miasto było nieco bliżej to bym chętnie się z Tobą spotkał :) Tylko pewnie gdyby w tłumie moja rejestracja została zauważona to nie jeden Mikołaj by pod wąsem zaklął WTF!?

Misiek ja tam Ci zazdroszczę, chciałbym móc z moim Tatą takie klimaty ogarniać! Korzystaj, rodzice młodsi nie będą :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-25 14:32:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
misiakw napisał(a):
marcingda, ale się napaliłeś


ja to umiarkowanie ale moje dziecko bardzo, został zakupiony na tę okoliczność cały strój (mam na myśli motocyklowy a nie mikołaja)
należy pamiętać, że jest to impreza charytatywna i ma na celu przede wszystkim zebranie kasy na szczytny cel
ja niestety ostatnie lata ze względu na sól na drodze nie brałem udziału w sensie jazdy na moto


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-25 15:58:49 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Tylko pewnie gdyby w tłumie moja rejestracja została zauważona to nie jeden Mikołaj by pod wąsem zaklął WTF!?

jak jeździłem jeszcze (ze 3 lata temu) to wpadał gość cvhyba z laponii czy finlandii więc twoja rejetsracja aż takiego wrażenia nie zrobi, szczególnie że w 3mieście sporo rejestracji jest z wawy - moto w leasingu :)

sfazowany napisał(a):
chciałbym móc z moim Tatą takie klimaty ogarniać! Korzystaj, rodzice młodsi nie będą

korzystam. w sumie to zanim żona moto sprzedała lataliśmy "rodzinnie" traski czasami - rodzice (oboje na jednym), ja na drugim moja żona (wtedy narzeczona na trzecim). tylko siostra zakała rodziny nie chciała się bujnac u mnie na plecaku:P

Generalnie z samym ojcem sporo latamy i to nie tylko dookoła komina, ale i np na winkle (o ile jego cruiser można powiedzieć ze winkluje) do czech itp. Mam motocyklową rodzinkę, moja przygoda zaczęła się od tego ze rodziców w domu nie było, w garaży stała virażka 535 a ja prawie zaspałem na egzamin, więc z wiedzą na poziomie "kurna, coś z ojca moto nie tak że da się z luzu w dół wbić bo jedynka powinna być do góry) poleciałem na uczelnię z Gdyni do Gdańska bo w korkach samochodem bym nie wyrobił. spodobała się nie tyle sama jazda co fakt nie stania w korkach więc kupiłęm bandita, gdzieś w trakce pierwszego sezonu zrobiłem prawko i śmigałem na uczelnię, a "pasja" jakoś potem się pojawiła.

marcingda napisał(a):
ja to umiarkowanie ale moje dziecko bardzo

to rozumiem. Ja co roku kupuję cegiełkę dla zasady ale nie ruszam się jak znajomych nie ma bo akurat przejazd paradę mnie nie jara, jak znajomi latali to potem robiliśmy zimową traskę tak po 300-400km po paradzie ale teraz dzieciaki im się porodziły to średnio mi się chce... Ale zdarzało mi się też latać po szpitalach na moto (oj pamiętam jak na zaspie w 3-4 osoby po lodzie "z górki" zjeżdżaliśmy pod oddział). niestety potem kilkakrotnie przekonałem się że w m3m jest banda oszłomów, wiec zwinąłem się z forum jeszcze jak działało, z grupy na fejsie i od razu mi lepiej :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-25 19:30:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
misiakw napisał(a):
... Ale zdarzało mi się też latać po szpitalach na moto (oj pamiętam jak na zaspie w 3-4 osoby po lodzie "z górki" zjeżdżaliśmy pod oddział)


Rozwiń to, jeździłeś na moto po korytarzach szpitala? :) Czy w ramach Mikołajów odwiedzaliście szpitale i woziliscie dzieciaczki? :)

Ja codziennie jestem w szpitalach zawodowo wiec w prywatnym czasie unikam jak ognia..

Co do rodzinnego jezdzenia to żony namówić nie mogę, zupełnie jej to nie jara. Raz w tym roku już byliśmy ubrani w garażu, nawet silnik był już odpalony i przy zakładaniu kasku odnowiła się jej kontuzja szyi po tegorocznej kolizji samochodowej wiec znów się jak upiekło i nie jeździła... Ehh.
Mój ojciec jeździł na moto w czasach kawalerskich i mama załapała się na plecak przed ślubem, od tamtego czasu nie dosiadał moto. Jak powiedziałem że zamierzam jeździć to najpierw rodzice bardzo się zmartwili, teraz przywykli do faktu i raczej się cieszą i kibicują, w tym roku nawet przekonałem tatę żeby przejechal się ze mną, chyba dominator dał mu w kość bo choć bardzo mu się podobało to nie palił się do powtórki bo go po ostatnim głowa bolała :/ wiec jeżdżę sam, czasem z którymś kolegą z roboty albo sąsiadem ale w zasadzie bez plecaka. Siostra była raz i mega jej się podobało ale nigdy nie ma czasu więc też powtórki na razie nie było.

Cegiełki jeszcze nie kupiłem w swojej karierze, ta ma być pierwsza...

A co do planów długofalowych to teraz kolejny etap czyli oswajam żonę z myślą o zakupie nowszego droższego moto :D "-co robisz? -przeglądam nowości na ten rok, jest sporo maszyn pasujących do tego co chce kupić :) -tak tak, (gest klepania w czoło) spłać mieszkanie to pogadamy!" Przed Jadzia tez tak mówiła wiec chyba sama czuje że to jak walka z żywiołem, im bardziej się stawiasz tym mocniej je.bnie!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-26 11:06:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Czy w ramach Mikołajów odwiedzaliście szpitale i woziliscie dzieciaczki?

nie woziliśmy bo to onkologia tam większość nie może wychodzić z oddziałów, ale podjeżdżaliśmy pod oddziały żeby dzieciaki mogły rzucić okiem na moto a my odwiedzaliśmy ich w środku lub (jakw przypadku szpitala na polanki gdzie też zimą w śniegu po kostce było "wesoło") realnie mogliśmy wjechać 2-3 sprzetami do korytarza na oddział żeby dzieciaki mogły sobie uściąść na moto i pokręcić manetą (silnik wyłączony).

sfazowany napisał(a):
Ja codziennie jestem w szpitalach zawodowo wiec w prywatnym czasie unikam jak ognia..

Sa też ekipy które latają po domach dziecka, ale osobiście miałem kontakt i to bardziej zryło mi psychę niż dzieciaki z rakiem...
sfazowany napisał(a):
Co do rodzinnego jezdzenia to żony namówić nie mogę, zupełnie jej to nie jara.

sfazowany napisał(a):
oswajam żonę z myślą o zakupie nowszego droższego moto

to troszke jak u mojego ojca - na Virago nawet nie chciała wsiąść. Kupując VTX'a pomyślał o tym żbey było więcej miejsca z tyłu i się Mamie spodobało, teraz na urlopy bez młodej lataja na moto. może ten argument?

ja tam nie zmieniam moto - bo ok, chciałbym większy ale generalnie mój 15 latek spełnia wszystkie moje potrzeby więc wole tę kasę wydać w co innego... chyba że uda mi się gdzieś indziej na świecie robotę wyrwać, wted łatwiej bedzie zmienic moto niż transportować ale kiedy to się oganie... nie wiem, trzeba by zacżąć szukać/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-26 13:29:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Gdyby tylko chodziło o kanapę... :) Mówi że jeździła z kumplem z bloku dawno zanim my się poznaliśmy i już się najezdziła, nudzi ją siedzenie tyle czasu w jednej pozycji, hałas, ciężki kask, brak możliwości zabrania normalnego bagażu, zamieszanie z ciuchami... No i pracując w szpitalu napatrzy się na "przypadki". Jak mówię że nie jeździła ze mną na moim motocyklu to i tak kręci nosem. Przecież czasem wystarczą inne ciuchy, dobry kask, wygodna kanapa i nagle jest zupełnie inna jazda. Dziwi mnie ta niechęć, bo auto uwielbia, jeździ świetnie i czuje ciałem każdy niuans podczas jazdy, nawet jako pasażer od razu zauważy każdy nawet najmniejszy uślizg, dziwną pracę silnika czy układu kierowniczego, potrafi jezdzic poslizgami. Może po prostu jeździła by jako kierowca, bycie pasażerem dla kogoś kto lubi prowadzić może być mało pociągające, ale tez nigdy nie wyraziła chęci spróbowania się w roli kierowcy motocykla. Niespodzianka w postaci wykupienia ze 2h jazd mogłaby skończyć się na zmarnowaniu kasy i fochem. Już może prędzej gdyby jeździła jako pasażer, miała podstawowe ciuchy, wtedy nagle wycieczka na plac, orurowany mt07...

Zamówiłem strój Mikołaja, tylko cholera nie ma zbytnio opisów ile jest cm w klacie i w rękawie, wziąłem wyglądający na najobszerniejszy ale zastanawiam sie czy w ogóle wciągnę to na ciuchy moto. Kurtkę mam 2XL więc żeby to wciągnąć NA kurtkę to strój musiałby być ze 4XL żeby nie krępował ruchów.. w ostateczności podjadę bliżej imprezy i tam założę strój tylko na czas imprezy, bezpośrednio na jakis softshell, nie najbezpieczniej ale cóż.. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-26 13:48:08 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Zamówiłem strój Mikołaja, tylko cholera nie ma zbytnio opisów ile jest cm w klacie i w rękawie, wziąłem wyglądający na najobszerniejszy ale zastanawiam sie czy w ogóle wciągnę to na ciuchy moto.

jeśli ten z fizeliny to i tak będzie jednorazowy.... postaraj sie tylko nie dotknąć niczego ciepłego bo z tego co wiem ojciec do teraz ma ślady na kominach... ja poszedłem na łatwiznę i z polaru uszyłem strój renifera, przyklejam "rogi" do kasku i juś jestem gotowy :0 tak wyglądałem jak jechałem
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-26 17:42:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Elegancko... Jadzia to ma komin schowany wiec az takiego ryzyka nie ma ale faktycznie, taki plastik az sie prosi zeby sie stopic wkleic i przypalic.

[ img ]

Wykonany "z miękkiego, miłego w dotyku materiału" czyli jakis plusz z chinskiej owcy pcv :D

Misiek ile Ty masz wzrostu? Wygladasz jak Reniferu na osiołku, trochę mała ta fz6 pod Tobą. Chyba ze tak zdjecie wyszło..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-26 21:17:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
adzia to ma komin schowany wiec az takiego ryzyka nie ma

silnik panie nogami miziasz - starczy stąd ta moja uwaga.

sfazowany napisał(a):
Misiek ile Ty masz wzrostu? Wygladasz jak Reniferu na osiołku, trochę mała ta fz6 pod Tobą.

kwestia zdjęcia. możliwe że świrowałem siedząc na baku albo wracałem z tej pozycji. mam 183 i generalnie nie jest źle, siedzi mi się wygodnie choć jak wsiadłem na KTM 990 adventure który jest spory, było wygodniej. tak teraz krytycznie patrząc jakbym był troszkę większy mogło by być ciasno, choć to pojęcie względne, bo er5 jest jeszcze mniejsza, ale przez to że wywaliłem kierownicę do przodu montując klipony jakoś wygodniej mi... inna sprawa że nóg mam taki zapas, że spokojnie mogę się z nim ładować w co popadnie bo i tak mi starczy..

tu masz jakies inne "pierwsze lepsze" zdjęcia...
[ img ][ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-27 00:29:31 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Czaje, rzeczywiście. Dla mnie na fz6 od pasa w górę jest spoko ale kolana w trasie mnie wykańczają. Na krętych fajnych odcinkach mięśnie pracują i jest wszystko ok ale na długich spokojnych przejazdach kumuluje mi się zmęczenie dolnej części ciała. To główny powód chęci zmiany motocykla, na krótkie odcinki i na głupawkę jest super, na długie przeloty tak sobie. Po teście GSa po 3h nie czułem żadnego zmęczenia nóg, taka sylwetka bardzo mi pasuje. Być może jest to głównie kwestia przypływu krwi w nogach uzależnionego punktami ucisku w okolicach pachwiny, po obszyciu kanapy z korektą kształtu jest i tak o niebo lepiej.

Co do przyjarania się o silnik, dziś na światłach szukałem na silniku gorących punktów żeby ogrzać łapki, te punkty w okolicy pokryw bocznych które latem dają "popalić" teraz przy takiej jeździe po mieście w 2-3°C bez pałowania były raptem ciepłe. Nie używałem manetek grzanych bo aku słabe, chciałem żeby się więcej podładowało. Myślę że nogawki nie powinny ucierpieć, ale będę uważał, dzięki za pro tip.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-11-27 23:44:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No to już oficjalnie, motomikołaje w Warszawie sobota 7.12.2019 10:00 PGE Narodowy.

Poniżej kalendarz dla wielu wielu miast:
https://swiatmotocykli.pl/motocykle/kal ... e-i-kiedy/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2019-12-07 00:20:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jedzie ktoś na Warszawskie mikołaje? Ja jadę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org