Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 12:39:36 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Aaaa to teraz jasne!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 12:39:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-19 15:05:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
O ile jeżdżone opony po 3 latach twardnieją, o tyle nowe magazynowane nie powinny tak szybko się starzeć... Sklepy sprzedające markowe opony sporo taniej często dopiero drobnym druczkiem gdzieś gdzieś głęboko schowanym dopiszą że opona jest produkcji kilka lat do tyłu. Czasem nawet w tytule oferty jest rocznik bieżący a w tekście info że tylko przód jest bieżący a tył 2-3 letni. Ja kupiłem obie z tego samego rocznika bieżącego ale gdybym wiedział że zjeżdżę je w jeden sezon to bez problemu kupiłbym starszą gumę. To jest chyba jedyna taka bezpieczna forma oszczędzenia na oponach bez większych konsekwencji. Zakładając że sklep magazynuje te opony w taki sposób że nie są zgniecione, nie stoją w wodzie albo na słońcu to nie powinny się różnić zbyt mocno kilkuletnie od świeżynek. Co do pr4 i pr5, wybrałem 5tki ze względu na sztywniejsze boki (mniej nacięć przy brzegach) i kanaliki rozszerzające się w miarę ścierania kompensując ubytek gumy żeby zachować zdolność odprowadzania wody. Chcę się nauczyć jeździć do końca boku opony i chcę jednocześnie mieć maks bezpieczeństwa na wycieczkach jeśli złapie mnie niepogoda, mam rodzinę i kredyt na głowie :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-01-22 11:31:13 
Niemowlak

Dołączył(a): 2017-06-23 14:43:55
Posty: 20
Lokalizacja: KRK
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Mito i Fazer S2
To ja może dodam coś od siebie odnośnie starych opon. Jakoś tak się złożyło, że mam 6 letnie opony na moto (jakieś Continentale). O ile w zakresie temperatur 15-25 wszystko było ok. Tak poza tym zakresem opony zaczynały się ślizgać. Bieżnika mają sporo, ale już pracują w tak wąskim spektrum temperatur, że ostrożnie dojeździłem do "końca sezonu" (bo przez opony musiałem go skończyć wcześniej). Na dniach wlecą nowe gumy. Teraz żałuję, że nie zrobiłem tego rok temu gdy już zaczynałem czuć, że opona nie klei jak powinna. Następnym razem już przy pierwszej oznace, że coś mi nie pasuje będę gumy wymieniał od razu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-05 11:07:47 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Wracam do tematu wymiany opon w moim MT-ku. Myślałem trochę nad Angel ST i Z8, ale w związku z dwuskładnikową mieszanką kupiłem Metzelery Z8. Nie wiem, czy ktoś wcześniej poruszał temat, ale nie mogłem znaleźć... Chodzi o to, że opony są MADE IN CHINA! Trochę poszperałem i okazuje się, że są wersje europejskie i chińskie, które podobno odbiegają jakością, co troszeczkę mnie zirytowało. Ale zanim zacznę się denerwować, to może znacie temat i macie jakieś ciekawe opinie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-05 12:17:47 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Primo: co teraz nie jest produkowane w Chinach? Nawet tesle produkowane w chinach rozeszly sie w preorderach jak ciepłe bułki... Na razie sie nie stresuj :)

Secundo: pirelli i metzeler to jeden wlasciciel, gniota nie kupiłeś, jeździj i się nie przejmuj. Ja płakałem jak po kupnie nikona D80 -naście lat temu zobaczylem ze zostal wyprodukowany w Tajlandii czy gdzies tam, okazalo sie ze ten nikon wytrzymal bez żadnej usterki ponad dekadę focenia po całej europie i nie tylko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-05 17:08:51 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
sfazowany napisał(a):
co teraz nie jest produkowane w Chinach?


Dokładnie, np. większość elektroniki jest klepana u kitajców, co z tego, że np. na tabliczce znamionowej pralki masz Made in Germany, jak po rozkręceniu widzisz pompę wody PRC, układ sterowania China, grzałkę Poland, bęben Indonesia i z całości okazuje się, że tylko silnik ma na tabliczce Siemens...Czech Republic xD.

Generalnie tak naprawdę nieważne czy coś zostało wyprodukowane na starym kontynencie, czy w kitajskiej republice. Ważne jest przez jakie normy i kontrole jakości przechodzi. Nie wydaje mi się, żeby taki koncern jak Pirelli, w którego posiadaniu jest Metzeler, pozwolili sobie na rynkową wtopę. A różnice w jakości? Ktoś to udowodnił w jakiś sposób w testach? Czy to zwykłe internetowe pitolenie? Przypuszczam, że to drugie, bo u nas jak coś ma na obudowie "Made in PRC" to od razu z góry po prostu produkt z największego dostępnego gównolitu. Ale to po prostu pozostałości z poprzedniego ustroju, w którym importowano i sprzedawano u nas masę tandetnej chujni. Stąd też się wzięła opinia o tej Niemieckiej zajebistości, i w sumie do dzisiaj nasze społeczeństwo ma ogromne kompleksy w tej kwestii.

Brnąc dalej, czy Chińskie jest gorsze...weźmy na ruszt np. Volvo, którego modele produkowane w Chinach, są obecnie bardziej cenione, niż te produkowane w Szwecji, bo Chińczycy mają nowocześniejsze linie montażowe i samochody spod kitajskiej flagi są np. lepiej spasowane :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-06 00:45:19 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Producent przeniósł produkcję do Chin żeby obniżyć koszty produkcji - czy idzie to w parze z niższą ceną? niestety nie, cena tych opon nie jest niższa.

Ja ich nie kupuję, dla mnie Metzeler jest skreślony, konkurencja potrafi produkować w Japonii (Bridgestone), czy Niemczech lub Francji (Michelin, Pirelli). Wybieram konkurencję, proste, ale każdy kupuje co chce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-06 09:20:19 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
Dzięki za opinię! Jak widać, są one trochę podzielone... Niemniej jednak, po waszych komentarzach i kontakcie z serwisem opon motocyklowych, skłoniłem się ku założeniu tych gum. Według serwisu opony są produkowane w różnych krajach, a co trafi do sklepu to jest loteria. Nie ma to jednak wpływu na jakość gum.

glenroy napisał(a):
Czy to zwykłe internetowe pitolenie?

Dokładnie tak - opinie na moto-opinie.info ...

ahamay
Jak już koledzy napomknęli - Pirelli i Metzeler to w skrócie jedna firma, a więc żadna konkurencja względem siebie. Natomiast Bridgestone, co prawda opony samochodowe, ale prowadzi 4 fabryki w naszym pięknym kraju.

Takie się zaczynają dylematy, jak po kilku latach jazdy na przeróżnych oponach sportowych, człowiek zmienia podejście do jazdy i zaczyna wymyślać :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-08 00:29:28 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Każdy kupuje co chce, ja natomiast nie kupię produktu marki niemieckiej który został wyprodukowany w Chinach, nie po to płacę bardzo duże pieniądze. Wolę kupić Nankang, bo niby czemu miałbym tego nie zrobić?.

Bridgestone i inni producenci potrafią utrzymać niższe ceny produkując w swoich krajach rodzimych, to dlaczego Me ma wyższe ceny a produkuje bardzo tanio.....

bierny napisał(a):
Według serwisu opony są produkowane w różnych krajach, a co trafi do sklepu to jest loteria. Nie ma to jednak wpływu na jakość gum.

Bo niby co mają innego powiedzieć? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-08 14:11:11 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
ahamay napisał(a):
Bridgestone i inni producenci potrafią utrzymać niższe ceny produkując w swoich krajach rodzimych, to dlaczego Me ma wyższe ceny a produkuje bardzo tanio.....


A skąd pewność, że np. w europie opona nie jest tylko bieżnikowana, a sam karakas nie przyjeżdża już z Chin?

ahamay napisał(a):
Każdy kupuje co chce, ja natomiast nie kupię produktu marki niemieckiej który został wyprodukowany w Chinach, nie po to płacę bardzo duże pieniądze.


Ale powiedz mi, jaka jest różnica, czy coś powstało w Chinach, czy w Europie, jeżeli obydwa produkty muszą spełnić te same wymogi jakościowe? Jakbyś napisał coś o wykorzystywaniu ludzi i taniej sile roboczej, było by to dla mnie bardziej zrozumiałe, niż takie właśnie gadanie, że nie kupię, bo Niemiec taniej wyprodukował w Chinach i to na pewno jest złe...no proszę Cię. Czyli generalnie nie kupujesz już żadnego sprzętu AGD, ani samochodów po tym 2010 roku, bo z jakiego koncernu by nie pochodził, będzie miał pewne części, które zostały wyprodukowane za pomocą taniej siły, przed tym się nie uchronisz. Tak samo w przypadku ubrań motocyklowych...powiedz mi, czym się różni taka Tajlandia, Malezja, czy Indonezja od Chin?

ahamay napisał(a):
Bo niby co mają innego powiedzieć? :lol:


A ja czekam na rzeczowy test, gdzie nieświadomemu testerowi raz założą opony Chińskie, raz Europejskie i czekam na werdykt...póki ktoś tego nie przetestuje, to dla mnie te "zauważalne różnice jakości" to dalej tylko zwykłe pierdolenie, bo ktoś zauważył napis "Made in China", gdzie może ostatnich 10 lat jeździł nieświadomie na dokładnie takich samych gumach.

bierny napisał(a):
Bridgestone, co prawda opony samochodowe, ale prowadzi 4 fabryki w naszym pięknym kraju.

Michelin też, przecież jest właścicielem Stomilu i od nas wyjeżdżają opony na Polskę, Czechy, Słowację etc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-10 10:14:39 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
ahamay napisał(a):
Bo niby co mają innego powiedzieć? :lol:


Pytanie zostało złożone do innego punktu, niż ten w którym kupiłem opony. Gdyby chcieli zarobić i mydlić oczy, to by powiedzieli że to badziew i zaproponowali to co mają na stanie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-10 12:15:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Spokojnie, jeszcze nie słyszałem żeby na metzelera, Michelina czy pirelli ktoś narzekał, że są gównianej jakości. Prędzej zdarzy się że jakiś model opony generalnie nie współpracuje z konkretnym typem motocykla jak ciężkie fjr z michelinami road 5 bo są za mało stabilne przy wysokich prędkościach...

Prędzej trafisz w zły typ opony do zastosowania niz w kiepską jakość. Na portalach z opiniami co raz ktoś jęczy że ma super sportową oponę która jest śliska jak jeździ po mieście, albo że "znika w oczach" po raptem kilku wycieczkach... Znika, bo ma znikać :) albo kupi turystyka i psioczy ze na torze jest lipa.

Tanie i stare opony będą chu.owe, a markowe i świeże będą się różniły przeznaczeniem ale i tak będą git i koniec. "Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb!".

iPhone'a, Teslę i inne produkty premium tez robią w Chinach, poza wspomnianymi kwestiami wyzysku ludzi i poszanowania praw, w kwestii jakości nie ma to żadnego znaczenia.

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-10 13:02:41 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
sfazowany
Pięknie to podsumowałeś i to chyba wszystko w tym temacie :)

Albo i nie wszystko... dam Wam znać w okolicach czerwca/lipca, jak wygląda sytuacja w praktyce! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-10 17:24:48 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Rozumiem że gdyby produkcję kasków np. Arai przeniosło do Chin albo cała grupa Nolan to też nie byłoby problemu i każdy by je dalej chętnie kupował za taką samą lub wyższą cenę? Pytanie retoryczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2020-02-10 17:41:40 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
ahamay

A kto mówił o cenie takiej samej lub wyższej? W cenie nabytych Metzelerów miałem z normalnych opon do wyboru jeszcze tylko Angel ST, które są jednoskładnikowe. Cena za Metzelery była kosmicznie dobra! Ale zresztą... jeszcze kilka dni temu, to ja tutaj miałem wątpliwości ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org