Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-03-22 19:48:29 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Witam

Gdzie szukac przyczyny błędnego wskazania poziomu paliwa w FZS600 z '99 roku.

Ostatnio pojechałem na stację mimo że wskaźnik pokazywał full i zatankowałem 16 litrów. Poprzedni właściciel ponoć wymieniał pływak (stary dostalem z moto przy zakupie).

Stacja wyłączony to wskazówka opada do zera, po włączeniu idzie na full.

Gdzie szukać usterki, co posprawdzać?
Z góry dzięki za sugestie.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-22 19:48:29 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-03-22 23:29:34 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Cześć,

Miałem problemy ze wskaźnikiem poziomu paliwa w FZ6S2 ale akurat konstrukcja myślę że jest podobna i przyczyna może być taka sama. O ile to nie jest wina samego pływaka który mógł się zawiesić lub zalać paliwem i spaść na dno to jest taki potencjometr do którego jest on przymocowany w formie prostej kostki. Po polach przesuwa się wskazówka dając sygnał do komputera jaki jest poziom paliwa i ta płytka potrafi się wyrobić dlatego wskazania są błędne. W moim przypadku kupiłem używaną pompę paliwa całą i przeszczepiłem ten układ do mojej pompy i wszystko zaczęło działać właściwie. Podejmowałem próby napraw ścieżek które były wyrobione ale nie przyniosło to spodziewanych efektów więc najprawdopodobniej szukałbym usterek samego czujnika poziomu paliwa. Warto profilaktycznie sprawdzić same połączenia czy nie zaśniedziały zanim zaczniesz grzebać głębiej.

Wpisz w google frazę "czujnik poziomu paliwa fzs 600" to otrzymasz zdjęcia jak wygląda ten element i myślę, że zorientujesz się jaka jest zasada działania. U mnie trzeba było demontować pompę od spodu baku żeby się tam dostać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
blue7


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org