Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-03-28 09:46:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
3mam kciuki. Zastanawiam się czy myjka ultradzwiekowa wypelniona izopropylem cos by zmieniła...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-28 09:46:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-03-28 13:00:03 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2013-11-03 13:05:03
Posty: 845
Lokalizacja: LPU
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Sprint ST 1050
sfazowany napisał(a):
Zastanawiam się czy myjka ultradzwiekowa wypelniona izopropylem cos by zmieniła...


Przypuszczam, że kompletnie nic. Próba "reanimacji" pompy ABS, to coś jak próba "rozruszania" zatartego silnika. Nawet gdyby się udało, to tylko próba balsamowania trupa, pompa nadal będzie uszkodzona i to tylko kwestia czasu, kiedy znowu się wysypie.

Dlatego naprawdę warto płyn hamulcowy wymieniać co roku, bo właśnie on też tą pompę konserwuje. Tak samo warto ten raz w miesiącu, gdzieś na kawałku pustej drogi, czy placu...a każdy ma takie coś gdzieś w pobliżu, nawet przy tych 20km/h po prostu strzelić po hamulcach, przód, tył, żeby tą pompę zwyczajnie ruszyć. Tym bardziej, kiedy ich wadliwa konstrukcja jest wszystkim dobrze znana.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-28 22:50:09 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
glenroy napisał(a):
sfazowany napisał(a):
Zastanawiam się czy myjka ultradzwiekowa wypelniona izopropylem cos by zmieniła...


Przypuszczam, że kompletnie nic. Próba "reanimacji" pompy ABS, to coś jak próba "rozruszania" zatartego silnika. Nawet gdyby się udało, to tylko próba balsamowania trupa, pompa nadal będzie uszkodzona i to tylko kwestia czasu, kiedy znowu się wysypie.

Dlatego naprawdę warto płyn hamulcowy wymieniać co roku, bo właśnie on też tą pompę konserwuje. Tak samo warto ten raz w miesiącu, gdzieś na kawałku pustej drogi, czy placu...a każdy ma takie coś gdzieś w pobliżu, nawet przy tych 20km/h po prostu strzelić po hamulcach, przód, tył, żeby tą pompę zwyczajnie ruszyć. Tym bardziej, kiedy ich wadliwa konstrukcja jest wszystkim dobrze znana.


Nie mogę się się z takim porównaniem zgodzić, oczywiście to moja opinia, nie ma co porównywać zatartego silnika do zastanego zaworu, w przypadku zatartego silnika mamy do czynienia z trwałą deformacją powierzchni współpracujących spowodowaną zużyciem mechanicznym, w przypadku zaworów nie ma mowy o zużyciu, a zablokowaniu osadem, korozją, czy jeszcze czymś innym. Uważam, że, jeśli zawory udało by się rozruszać, to zachowując zasadę regularnego używania co pewien czas musi to działać. Tak nawiasem mówiąc, to jestem przekonany (ja nie miałem czasu, żeby przy tym posiedzieć), że zawory można wyjąć, w pompie są 4 pierścienie sprężynujące, które przy odrobinie chęci i znalezieniu pomysłu na ich podważenie lub nawet wydłubanie niszcząc je powinny dać dostęp do zaworków. Ja tam kibicuję koledze, niech działa, będą z jego pracy jakieś wnioski, a jak nawet nie uda mu się ożywić swojej bądź drugiej pompy, którą dostał ode mnie, to może wykona precyzyjne cięcie pompy, które ujawni widok zaworków i rodzaj uszkodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-03-29 10:34:18 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
pawcio81 napisał(a):
glenroy napisał(a):
sfazowany napisał(a):
Zastanawiam się czy myjka ultradzwiekowa wypelniona izopropylem cos by zmieniła...


Przypuszczam, że kompletnie nic. Próba "reanimacji" pompy ABS, to coś jak próba "rozruszania" zatartego silnika. Nawet gdyby się udało, to tylko próba balsamowania trupa, pompa nadal będzie uszkodzona i to tylko kwestia czasu, kiedy znowu się wysypie.

Dlatego naprawdę warto płyn hamulcowy wymieniać co roku, bo właśnie on też tą pompę konserwuje. Tak samo warto ten raz w miesiącu, gdzieś na kawałku pustej drogi, czy placu...a każdy ma takie coś gdzieś w pobliżu, nawet przy tych 20km/h po prostu strzelić po hamulcach, przód, tył, żeby tą pompę zwyczajnie ruszyć. Tym bardziej, kiedy ich wadliwa konstrukcja jest wszystkim dobrze znana.


Nie mogę się się z takim porównaniem zgodzić, oczywiście to moja opinia, nie ma co porównywać zatartego silnika do zastanego zaworu, w przypadku zatartego silnika mamy do czynienia z trwałą deformacją powierzchni współpracujących spowodowaną zużyciem mechanicznym, w przypadku zaworów nie ma mowy o zużyciu, a zablokowaniu osadem, korozją, czy jeszcze czymś innym. Uważam, że, jeśli zawory udało by się rozruszać, to zachowując zasadę regularnego używania co pewien czas musi to działać. Tak nawiasem mówiąc, to jestem przekonany (ja nie miałem czasu, żeby przy tym posiedzieć), że zawory można wyjąć, w pompie są 4 pierścienie sprężynujące, które przy odrobinie chęci i znalezieniu pomysłu na ich podważenie lub nawet wydłubanie niszcząc je powinny dać dostęp do zaworków. Ja tam kibicuję koledze, niech działa, będą z jego pracy jakieś wnioski, a jak nawet nie uda mu się ożywić swojej bądź drugiej pompy, którą dostał ode mnie, to może wykona precyzyjne cięcie pompy, które ujawni widok zaworków i rodzaj uszkodzenia.
Tak jest ,jestem takiego samego zdania , niech kolega działa, mi się udało pompę ruszyć za pomocą testu ,za 60 razem i działa do dziś .
Chodź niektórzy pisali , że może zawieść na drodze ,bo była uszkodzona.
Jak będzie 3 pompa potrzebna to mogę wysłać koledze bo mam jeszcze jedną do testów.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-14 10:53:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2019-03-17 13:13:00
Posty: 2
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 S2
pawcio81 napisał(a):
Mam taka pompę na półce, ma zapieczoną sekcję przedniego koła, tył działał do końca. Dzięki sfazowanemu udało mi się kupić nówkę i rok temu wymieniłem u siebie. Jak jest potrzeba, to mogę udostępnić.


Pawcio81 - masz jakiś namiar na pompę, którą kupiłeś? Bo w serwisach ogłoszeniowych susza, a towar dość deficytowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-14 20:18:18 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Jedyny namiar, to tutaj:

https://www.ebay.de/itm/Yamaha-Hydrauli ... OSwvipdJf8

Może się wydawać, że to dużo, ale w porównaniu z ASO to jakieś 30% ceny :)

Ja kupiłem dzięki sfazowanemu na stronie akcent.pl, to taki sklep z częściami, które pochodzą z likwidowanych sklepów, serwisów motocyklowych, faktycznie u nich pompa kosztowała grosze, ja dałem 450 zł z darmową przesyłką, wiem, że były łącznie 3 sztuki, rozeszły się jak ciepłe bułeczki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-14 20:32:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tak, nadal mi trudno uwierzyć jakim cudem trafiliśmy nowe pompy w tej cenie :) deal stulecia....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-19 14:02:29 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 484
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dziś w końcu wziąłem się za rozebranie pompy ale tylko częściowo to zrobiłem, bo brak mi nietypowych narzędzi w domu. Tak wstępnie to czysto jest w środku, bo płyn hamulcowy który usunąłem był jak nowy. Jedynie widać niewielkie ślady powierzchownej korozji na dwóch szpilkach, są 4 ale dwóch nie udało mi się jeszcze wyciągnąć. Na razie zakończyłem prace na etapie jak na fotkach. Będzie chwila to będę męczył ją dalej.


Załączniki:
ABS 1.jpg [496.1 KiB]
Pobrane 325 razy
ABS 2.jpg [490.67 KiB]
Pobrane 289 razy
ABS 3.jpg [496.57 KiB]
Pobrane 305 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-19 18:18:18 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Śledzę z dużą ciekawością. Ja kupiłem nową pompę w mega promocji i zmieniłem. Starą oglądałem i nie miałem podejścia jak się do niej dobrać. Trzymam kciuki żeby się udało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-19 18:23:44 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
Iroszek napisał(a):
Śledzę z dużą ciekawością. Ja kupiłem nową pompę w mega promocji i zmieniłem. Starą oglądałem i nie miałem podejścia jak się do niej dobrać. Trzymam kciuki żeby się udało.
Sam wymieniłeś pompę?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-19 20:31:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Patrząc na prace Iroszka to pewnie zrobił to jedna ręką a w drugiej trzymał piwko :)

Też ciekaw jestem rezultatów rozbiórki pompy, swoją zostawiłem mechanikowi, jestem juz tak zawalony szpargałami że zrezygnowałem z trzymania jej na ewentualną autopsję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 09:44:58 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Skrab74 napisał(a):
Sam wymieniłeś pompę?

Tak sam zmieniałem, i to dwa razy. Pierwszy raz używka (uszkodzona tak samo jak moja). Drugi raz nowa pompa z FJR 1300 i ta już działa super.

sfazowany napisał(a):
Patrząc na prace Iroszka to pewnie zrobił to jedna ręką a w drugiej trzymał piwko

hehe aż tak dobrze nie było. Robota jest średnia bo mało miejsca, ale się udało. Za drugim razem dużo łatwiej bo już wiadomo co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 12:07:16 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Potwierdzam, także wyciągałem pompę razem z tym nieszczęsnym koszykiem mocującym i żadna to robota poza tym, żeby to dziadostwo wyjąć i nie obdzierać wszystkiego dookoła i tak okleiłem wszystko taśmami, by zminimalizować ewentualne uszkodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 19:49:31 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
Iroszek napisał(a):
Skrab74 napisał(a):
Sam wymieniłeś pompę?

Tak sam zmieniałem, i to dwa razy. Pierwszy raz używka (uszkodzona tak samo jak moja). Drugi raz nowa pompa z FJR 1300 i ta już działa super.

sfazowany napisał(a):
Patrząc na prace Iroszka to pewnie zrobił to jedna ręką a w drugiej trzymał piwko

hehe aż tak dobrze nie było. Robota jest średnia bo mało miejsca, ale się udało. Za drugim razem dużo łatwiej bo już wiadomo co i jak.
A to nie zapowietrzyles układu pompy ABS i dalej całego układu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-04-20 19:54:14 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Układ przy wymianie pompy trzeba opóźnić bo pompa to centralny punkt układu. Ale bez problemów napelnilem układ nowym płynem. Ja miałem trochę więcej zachodu przez piąty port w pompie Ale sobie poradziłem. Wszystko jest opisane w temacie o mojej fz1.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org