Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rysy na baku
PostNapisane: 2020-05-23 14:07:20 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-04-25 10:39:18
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: niczym
Witam panowie :)
Czym usunąć takie rysy? Poprzedniemu właścicielowi tankbag się zsunął i magnesy porysowały bak, czym to można usunąć?
Dzięki


Załączniki:
20200509_175516_compress35.jpg [929.46 KiB]
Pobrane 245 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rysy na baku
PostNapisane: 2020-05-23 14:07:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-05-23 16:00:15 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Zacznij od najzwyklejszej pasty polerskiej ja polecam wizytę u specow od detailingu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-23 18:29:38 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Od siebie mogę polecić pastę do reflektorów, jest delikatniejsza od zwykłej i nie powinieneś uszkodzić lakieru. Kosztuje kilkanaście złotych. Ostatnio u siebie wypolerowalem podobną rysę (może była trochę płytsza).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-23 19:25:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
desson jeśli chcesz tak naprawdę być zadowolonym z efektu to podjedź do specjalisty - lakiernika który ma odpowiedniej jakości środki i urządzenia których potrafi używać. O ile rysy są tylko na wierzchniej warstwie lakieru to bak będzie wyglądać jak nówka, fachowcy potrafią tak zrobić. Jeśli jednak rysy są bardzo głębokie nie pozbędziesz się do końca uszkodzeń tylko zostaje malowanie całego baku. Kombinowanie jakimiś tanimi pastami na własną rękę lub nie daj Boże sięganie po polerkę i uczenie się na własnym moto to próba samobójcza ;) Taki pojedynczy element to naprawdę jakieś grosze kosztuje żeby wypolerować w całości a z efektu będziesz naprawdę zadowolony jak zostanie to zrobione prawidłowo.
Przerabiałem te tematy wiele razy i nauczyłem się żeby pewne rzeczy zostawić fachowcom i to Ci polecam :) Samemu można coś tam spolerować małe ryski ale takie grubsze tematy lepiej oddać w doświadczone ręce.

Powodzenia w renowacji :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-05-23 20:30:52 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Cudów nie ma, jeśli rysy są na tyle głębokie, że sięgają do bazy bądź podkładu, to nic nawet specjalista, detailer nie zrobi, tak, by nie było śladu. Zrobią jakąś tam zaprawkę i zapolerują, ale to będzie zawsze widoczne. Zrób test jak głębokie są rysy, najpierw paznokciem, a potem namocz palec woda i przejedź po rysie, jeśli będzie nadal widoczna na mokro to na 99% jest głęboka. Swoją droga, to jestem teraz na etapie polerki całego czarnego auta, kupiłem przyzwoitą polerkę (Krauss P7), średnie i wykończeniowe pady oraz kilka dobrych past, nigdy tego nie robiłem i jakoś jestem na ukończeniu, lakier lusterko, nie uszkodzony, ale robota, by była dobrze wykonana, to jest mega czasochłonna i żmudna, siedzę na tym już wiele dni w ramach wolnego czasu, element po elemencie. Nie dziwie się, że zawodowcy biorą tyle pieniędzy za korektę lakieru.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org