Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-07 23:22:54 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
Są oczywiście różne typy butów do różnych zastosowań i wymagań użytkowników. Ja zacząłem od SMX6 i w sumie mogę polecić, dosyć uniwersalne. Dobrze chronią, nie najgorzej się też w nich chodzi. Ale przesiedzieć kilka godzin w pracy w biurze byłoby ciężko. Jeździłem w nich też po torze.
Do sportu tak sobie - ochrona jest niby w porządku. Ale po tym jako pourywałem rzepy na końcach suwaków, potrafią się rozsunąc podczas jazdy (suwak jest po wewnętrznej stronie, tam gdzie noga dotyka setów/motocykla) i teraz dosyć często mi się rozsuwają też podczas jazdy po drodze. Nie ma spięcia góry żeby to zabezpieczyć, jak np w SMX plus. Podeszwa niezbyt twarda i trochę ubytki się robiły w miejscu gdzie centralnie stawałem podeszwą na końcówke seta. Ale dziur brak.
Kiedyś na parkingu zdarzyło mi się postawić i zablokować stopę na ziemi przed podnóżkiem, zanim motocykl się w pełni zatrzymał. Podnóżek tak mi się oparł o achillesa tak, że aż uniosło się tylne koło. Ale but dał radę, żadnego problemu z nogą po tej akcji. Mam wersję niewentylowaną, w upały gorąco ale mi to akurat nie przeszkadza. W dobrym deszczu po półgodzinie też wilgoć przejdzie niestety. Ale dla mnie te buty są OK. Jeszcze będę w nich jeździł po drodze ale urwałem slajder i jego zapięcie, więc na tor zakupiłem SMXplus.


Załączniki:
smx.jpg [162.75 KiB]
Pobrane 356 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-07 23:22:54 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-10 11:19:53 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Znalazłem 1 sklep we wrocku gdzie mieli praktycznie każdy model alpiny na stanie, bo tylko tą marką handlują. Przymierzałem wszystkie wersje modelu SMX i szczerze powiem, że każde były wygodne. Niestety nie mieli rozmiaru z modelu Air Plus V2 Goretex ale bez problemu zamówili abym mógł przymierzyć. W wtorek powinni już je mieć to będę mierzył i główkował co wybrać :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-12 20:53:06 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Byłem, przymierzyłem i wybrałem inne niż planowałem. Air Plus fajne ale mało zabezpieczeń i mniej wygodne na mojej stopie. Postawiłem na większe bezpieczeństwo i wybrałem SMX6 V2 Goretex. Mam nadzieję, że nie będę żałował.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-12 22:02:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Gratulacje :) małe szanse żebyś się rozczarował, będzie dobrze ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-30 13:41:21 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Dziś w końcu pierwsza przejażdżka w bucikach. Jak na razie jestem zadowolony. Rano było 12szt a na nodze cienka bawełniana skarpeta i było fajnie czyli nie za zimno. Temp skoczyła do 20st i nie czułem ciepła. Po trzech godzinach jazdy skarpetka sucha i pachniała jeszcze proszkiem hehe. Ogólnie muszę się przyzwyczaić, bo przy zmianie biegów w górę trudniej mi trafić butem pod dźwignię tak jakby była troszkę za nisko do tych butów. Tylny hamulec wyczuwam rewelacyjnie i się tego nie spodziewałem. Zaskakujące jest to, że ciężko jest teraz zblokować tylne koło, bo sztywność buta na to nie pozwala. W adidasach zdarzało mi się lekko blokować koło. Jak na razie jestem zadowolony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-30 15:24:52 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Fajnie że Ci się dobrze sprawują :). Ja trochę temat odpuściłem z tymi butami, zakup moto i tak zleciało... ostatnio odświeżyłem temat i zamówiłem te Formy AIR 3 outdry. I niestety pudło, dla mnie nie wygodne, pozatym jednak muszę mieć buty bez membrany bo za bardzo noga mi się kisi (też chodzę w adidasach zimą :) ). Zostały mi z wysokich TCX zephyr flow, wykonane z cordury i bez membrany. A jak nie to chyba będę zmuszony do zakupu niskich. Z tych niskich nowością są shimy exo vented, wydają się spoko, dość mocno zabudowane na poziomie kostki, tylko ciekawe jak się sprawuje to zapięcie ATOP/BOA.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-31 07:55:40 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Na upalne lato na miasto też chcę kupić krótkie ale szczerze to jeszcze nie cisnąłem tego tematu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-05-31 09:22:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2284
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Bez względu na to co wybierzesz, zawsze miej jakieś chociaż minimalnie zabezpieczone buty. Kolega z Wrocławia opowiadał mi jak rok temu był świadkiem i pierwszą pomocą jak gość na moście wyprzedzając auto stracił przyczepność tyłu dodając gazu na szynach tramwajowych w ulicy, motocykl złożył mu się na nogę. Miał kask, rękawiczki i kurtkę motocyklową ale spodnie i buty zwykłe miejskie. Trudno ocenić co mu rozryło nogę - szyna czy coś z motocykla ale z kostki zostały mu tylko farfocle, kolega tamował krew własną koszulą bo wracał z żoną z teatru idąc pieszo przez ten most.

Prawdopodobnie gdyby miał jakiekolwiek buty moto to miałby solidne stłuczenia, być może jakieś złamanie, ale ryzyko penetracji ciała byłoby o wiele mniejsze.

Trzymam kciuki za zakup butów moto, byle tylko nie jeździć w "adidasach" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-06-05 19:04:44 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
Odebrałem dziś buty TCX Zephyr Flow. Wykonanie w porównaniu do Formy Air 3 outdry znacznie lepsze. Te TCX'y są bez membrany. Powiem szczerze że jestem w szoku jak mocno są one przewiewne, zastanawiam się czy nawet nie za bardzo, powietrze czuć nawet podczas dmuchnięcia ustami z bliskiej odległości w materiał. Teraz tylko mam zagwozdkę czy nie są za luźne, mam niecały 1cm luzu na długość (to akurat mi pasuje bo nie cierpię mieć ściśniętych palców), lecz jest też luz na podbiciu i w łydce, przez co lekko pływają. Z drugiej strony jak założę grubszą skarpetkę na zimniejsze dni to pewnie będą w sam raz. Dodam że przymierzałem inne mocele TCX'ów w sklepie i rozmiar mniejszy był bardzo na styk. Zamówiłem również krótkie TCX Rush 2 AIR, będą do odebrania w poniedziałek. Na pewno w tych krótkich, przez to że są sznurowane, będzie można lepiej dopasować buta na podbiciu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-07-01 10:01:35 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2012-04-28 08:51:59
Posty: 92
Lokalizacja: Pruszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Zastanawiam się nad zakupem butów SECA - NEXUS.
https://seca.com.pl/produkt/nexus/
Ktoś może je użytkuje i może się podzielić opinią?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-07-01 14:52:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-02-03 11:37:59
Posty: 69
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6-SA
emilio_85
Musisz przymierzyć.
Sam przymierzałem kilka modeli SECA ale żadna para nie była dla mnie wygodna.
Co do jakości to buty tej marki wydają się dość dobrze wykonane i nie odstają od Formy czy TCX'ów. Nie wiem jak się spisują w użytkowaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-09-08 19:51:42 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Tak mnie naszło na małą recenzję i podzielę się swoją opinią.
Minęły prawie 2 miesiące odkąd kupiłem krótkie buty na miasto. Padło na Shima Exo Vented, bo fajnie leżały na mojej stopie, bo uwierzyłem, że są wygodne, bo uwierzyłem opiniom z neta, bo są podobno mega przewiewne.
Są to moje pierwsze krótkie buty i opinia moja jest taka: Są wygodne i można w nich normalnie chodzić. Mają fajny szybki system wiązania który działa znakomicie plus rzep na górze buta. Buty są usztywnione w wielu miejscach i myślę, że podstawa ochrona jakaś jest. Chodząc w nich w pracy po 8 godzinach nie boli mnie nic i nie poci mi się stopa w zwykłej cienkiej bawełnianej skarpecie (testowane w temp do 26st). Spodziewałem się większej przewiewności podczas jazdy choć nigdy nie miałem mokrej czy wilgotnej skarpety.
Dziś rano na zewnątrz 8st. Na stopie cienka i niska bawełniana skarpeta i dosłownie nie odczułem chłodu w stopach. Wracałem wieczorem z trasy (70km) gdzie też już było chłodno i wilgotno ale w stopy nie zmarzłem - było bardzo komfortowo. Jak było ponad 30st to też jakoś nie czułem tego wiatru w stopach ale plusem było to, że skarpetka zawsze była sucha. Ta wentylacja chyba jakoś działa mimo, że jej nie czułem i z początku nie byłem tak przekonany ale w tej chwili mogę polecić te butki. Myślę, że to dobry but jeśli ktoś szuka w cenie ok 400zł więc polecam :)


Załączniki:
Shima Exo Vented.jpg [132.59 KiB]
Pobrane 164 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-09-08 20:26:59 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Warto wiedzieć, ja jakoś nigdy nie miałem przekonania do krótkich butów. Ostatnio znalazłem w garażu moje stare buty rajdowe sparco i jak jadę gdzieś blisko to je zakładam, oczywiście nie chronią przed niczym no chyba że bym się zapalił :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-09-08 21:29:37 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2020-05-29 19:40:48
Posty: 91
Lokalizacja: KR
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YAMAHA FZ6
Janusz81 napisał(a):
Tak mnie naszło na małą recenzję i podzielę się swoją opinią.
Minęły prawie 2 miesiące odkąd kupiłem krótkie buty na miasto. Padło na Shima Exo Vented, bo fajnie leżały na mojej stopie, bo uwierzyłem, że są wygodne, bo uwierzyłem opiniom z neta, bo są podobno mega przewiewne.
Są to moje pierwsze krótkie buty i opinia moja jest taka: Są wygodne i można w nich normalnie chodzić. Mają fajny szybki system wiązania który działa znakomicie plus rzep na górze buta. Buty są usztywnione w wielu miejscach i myślę, że podstawa ochrona jakaś jest. Chodząc w nich w pracy po 8 godzinach nie boli mnie nic i nie poci mi się stopa w zwykłej cienkiej bawełnianej skarpecie (testowane w temp do 26st). Spodziewałem się większej przewiewności podczas jazdy choć nigdy nie miałem mokrej czy wilgotnej skarpety.
Dziś rano na zewnątrz 8st. Na stopie cienka i niska bawełniana skarpeta i dosłownie nie odczułem chłodu w stopach. Wracałem wieczorem z trasy (70km) gdzie też już było chłodno i wilgotno ale w stopy nie zmarzłem - było bardzo komfortowo. Jak było ponad 30st to też jakoś nie czułem tego wiatru w stopach ale plusem było to, że skarpetka zawsze była sucha. Ta wentylacja chyba jakoś działa mimo, że jej nie czułem i z początku nie byłem tak przekonany ale w tej chwili mogę polecić te butki. Myślę, że to dobry but jeśli ktoś szuka w cenie ok 400zł więc polecam :)


ja z kolei polecę TCX :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Buty
PostNapisane: 2020-09-08 21:40:44 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
bizoon86 napisał(a):
Janusz81 napisał(a):
Tak mnie naszło na małą recenzję i podzielę się swoją opinią.
Minęły prawie 2 miesiące odkąd kupiłem krótkie buty na miasto. Padło na Shima Exo Vented, bo fajnie leżały na mojej stopie, bo uwierzyłem, że są wygodne, bo uwierzyłem opiniom z neta, bo są podobno mega przewiewne.
Są to moje pierwsze krótkie buty i opinia moja jest taka: Są wygodne i można w nich normalnie chodzić. Mają fajny szybki system wiązania który działa znakomicie plus rzep na górze buta. Buty są usztywnione w wielu miejscach i myślę, że podstawa ochrona jakaś jest. Chodząc w nich w pracy po 8 godzinach nie boli mnie nic i nie poci mi się stopa w zwykłej cienkiej bawełnianej skarpecie (testowane w temp do 26st). Spodziewałem się większej przewiewności podczas jazdy choć nigdy nie miałem mokrej czy wilgotnej skarpety.
Dziś rano na zewnątrz 8st. Na stopie cienka i niska bawełniana skarpeta i dosłownie nie odczułem chłodu w stopach. Wracałem wieczorem z trasy (70km) gdzie też już było chłodno i wilgotno ale w stopy nie zmarzłem - było bardzo komfortowo. Jak było ponad 30st to też jakoś nie czułem tego wiatru w stopach ale plusem było to, że skarpetka zawsze była sucha. Ta wentylacja chyba jakoś działa mimo, że jej nie czułem i z początku nie byłem tak przekonany ale w tej chwili mogę polecić te butki. Myślę, że to dobry but jeśli ktoś szuka w cenie ok 400zł więc polecam :)


ja z kolei polecę TCX :)

Jaki model?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org