Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-06-17 16:51:24 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-21 18:40:53
Posty: 30
Lokalizacja: Leźno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT1200Z
Witam wszystkich,
I ja się pochwalę swoją nową zabawką. Maszynę nabyłem 3 tyg temu i mam już nakręcone ponad 3 tyś. km.
Wcześniej latałem 5 lat na FZ1 którą bardzo miło wspominam, ale jeżeli chodzi o komfort i pożeranie kilometrów Teresa jest mistrzem.
Brakuje trochę mocy i v max mógłby być większy, ale nie do dzidowania jest stworzona. Wjedzie tam gdzie Fazerem bałbym się zapuszczać i robi to naprawdę komfortowo :)

Mieszkam pod Trójmiastem, wiec jak ktoś ma ochotę na polatanie po okolicach to ja z Teresą jesteśmy chętni ;)
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: XT1200Z Super Tenere
PostNapisane: 2020-06-17 16:51:24 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2020-06-17 17:19:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
devildd witaj na forum :) fajnie widać kolejne nowe moto z Yamahy, choć ten model to mniejszość na tym forum. Tak z ciekawości zapytam jaki masz wzrost i wagę oraz jak oceniasz dla kogo optymalnie jest ten motocykl pod względem ogarnięcia? Siedziałem na nim ale nie jeździłem, wydaje się być dość ciężki ale to też jego zaleta bo jest stabilny po rozpedzeniu. Co zmotywowalo Cię do zakupu tego modelu po FZ1?

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-17 17:43:43 
Niemowlak

Dołączył(a): 2014-08-21 18:40:53
Posty: 30
Lokalizacja: Leźno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XT1200Z
blue7 napisał(a):
devildd witaj na forum :) fajnie widać kolejne nowe moto z Yamahy, choć ten model to mniejszość na tym forum. Tak z ciekawości zapytam jaki masz wzrost i wagę oraz jak oceniasz dla kogo optymalnie jest ten motocykl pod względem ogarnięcia? Siedziałem na nim ale nie jeździłem, wydaje się być dość ciężki ale to też jego zaleta bo jest stabilny po rozpedzeniu. Co zmotywowalo Cię do zakupu tego modelu po FZ1?

Pozdrawiam :)



Mam 182cm i 90kg i sprzęt jest jak na miarę skrojony. Myślę że osoby trochę niższe też się odnajdą.
Sprzęt prowadzi się bardzo stabilnie i lekko wchodzi w zakręty. Praktycznie sam się składa.
Owszem czuć masę ale tylko na postoju i powolnych manewrach. Po ruszeniu masa znika i czuć lekkość prowadzenia i podatność na sugestie kierownika.
Chciałem mieć sprzęt do jazdy po dziurach, szutrach i ogólnie tam gdzie wzrok poniesie. No i chciałem móc podczas jazdy stać na podnóżkach, żeby rozprostować zawiasy i dać odpocząć siedzeniu;)
W ubiegły weekend lataliśmy z ziomkami po górach, od Bieszczad po Beskidy, oni na Fz1, FZS1000 i w sumie tylko na prostych mi uciekali a na winklach byliśmy równi:D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-06-17 18:44:34 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2316
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ehhh ALE CI ZAZDROSZCZĘ!!!! :D

Elegancki sprzęt...
Co do mocy to poczytaj o mapowaniu tereni, prosty sposób na odblokowanie tego co fabryka musiała zdławić w celu spełnienia norm. Mówiąc krótko, mozesz dogonić kolegów na prostych, o ile oni Cię dogonią w zakrętach :)

Potwierdzam lekkość prowadzenia. Ja mam 178cm ale ważę 110kg i z kanapą w wyższej pozycji nie miałem problemow z dosieganiem do ziemi. Co co wyroznia tenerkę spośród innych adventure to podnóżki które są ciut cofnięte, daje to nieco bardziej sportowe siedzenie. Nie tak bardzo do tyłu jak w tracerze 900, ale blue7 na pewno poczujesz się jak w domu :) porównując jeszcze do tracera to jest o wiele więcej mocy w niskich obrotach, ale też jest mniej zajadle w wysokich.

Oddam nerkę za tenerkę... Ehhh! :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org