Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-07 10:05:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No tak, wg raportu motocykl na ktorym jechała dziewczyna też wpadł w poślizg na plamie. Ehh.. raporty i informacje w takich artykułach mają tyle wartości co te w gazetce lidla. Interpretowanie ich to jak badanie czarnej dziury na podstawie zapachu z kibla. Widac niepotrzebnie sie produkuję, nie jestem ekspertem tylko inżynierem. Trochę znam Płock i podobnie większość miast w pl bo taką mam pracę, widziałem dziesiątki wypadków. W kilku też uczestniczyłem :) przeczytałem te artykuły i nadal uważam, że plama to tylko wymówka. Nawet jeśli była, to zadziałała jak mina przeciwczołgowa. Strach na taką najechać! Nigdy już nie pojadę do Płocka :D

Czy wypowiedź "straży pożarnej" to żenua.. zapytaj strażaka który był na miejscu, niech serio powie co myśli. Raporty... Ja w pracy jak klient rozwali sprzęt aż elementy wiszą na kablach to tez wpisuję w raport usterka mechaniczna. Definicja notatki służbowej to tak napisać co się stało żeby wszyscy się odj.li i nie zadawali więcej pytań.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-07 10:05:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-26 11:22:49 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
https://wlkp112.pl/koszmarny-wypadek-fiatem-staranowala-i-zmiazdzyla-motocykliste-42-latek-zmarl-zdjecia/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-26 11:37:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-23 19:38:57
Posty: 72
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
PaMan napisał(a):


Dramat... ciekawe co doprowadziło do tego zdarzenia, kiepski kierowca, awaria czy może działanie osób 3?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-26 14:41:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Assfalt napisał(a):
ciekawe co doprowadziło do tego zdarzenia, kiepski kierowca, awaria czy może działanie osób 3?


szybki rzut oka na to miejsce z google i mam pewne podejrzenie
https://www.google.pl/maps/@50.3946742, ... 312!8i6656

gośc na moto jedzie sobie możliwe troszkę więcej niż 50 ale raczej nieznacznie, bo własnie mija znak wjazdu w teren zabudowany (sam moto nie wygląda aż tak tragicznie). W tym czasie panna furą jedzie sobie, prawdopodbnie chcę przestrzelić droge prosto. wydaje jej się że droga pusta więc nawet nie zwalnia - w końcu przez to pole od dłuższego czasu widzi drogę po prawej. zerkała tam od jakiegoś czasu, ale tylko "rzucając okiem" więc przeocyła motocyklistę, możliwe że akurat schował się gdzieś za kilkoma krzakami za którymi fura się nie schowa. No więc podjeżdża owa niewiasta do skrzyżowania i mając poczucie "wolnej prawej" skupia się na tym co z lewej, ale tam też widzi pustą drogę dojeżdżając do skrzyżowania, więc olewa znak stopu, wjeżdża na drogę i w tym momencie słyszy pisk opon i po chwili trzask. I po temacie - chwila jej nieuwagi, najprawdopodobniej spowodowanej rutyną kosztowała kogoś życie.

[ img ]

cóż, na motocyklu zyskujemy supermoc - stajemy się niewidoczni i niestety nawet mając pierwszeństwo musimy o tym pamiętać. Sytuację "zgaduję" na przykładzie podobnej którą mieliśmy podczas urlopu - teren zabudowany, 2 motocykle lecą drogą dwupasmową przepisowo, 50km/h. jest skrzyżowanie, tuż za skrzyżowaniem prawy pas kończy się stając się pasem zjazdowym do lewego, tworząc jeden pas. Lokalsi to wiedzą i ustawiają się na lewym pasie jeszcze przed skrzyżowaniem, ale motocykliści są 600km od domu, więc nieświadomi tych zasad wciąż jadą prawym. Na scenę wkracza trzeci bohater - chce się na skrzyżowaniu ,z prawej, włączyć do ruchu. Stoi na skrzyżowaniu od pewnego czasu, czeka na lukę. Jest tubylcem, zna skrzyżowanie, skupia się na lewym pasie bo przecież tam powinni być wszyscy którzy chcą na skrzyżowaniu jechać prosto. Widzi wolne, rusza. Przegapił motocykle. Całe szczęście piękność na przednim, białym Z650 ma refleks i jest na tyle blisko że udaje jej się po wykonaniu uniku przelecieć przed maską na centymetry. Koleś na załadowanym za nią czerwonym FZ6N mimo braku ABS zdążył wyhamować. Tragedii udało się zapobiec, i dobrze bo to ich pierwszy lub drugi dzień urlopu. Kurtyna opada z dźwiękiem klaksonu, którym kierownik yamahy rozładowuje swoją agresję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-26 18:15:14 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Assfalt napisał(a):
Dramat... ciekawe co doprowadziło do tego zdarzenia, kiepski kierowca, awaria czy może działanie osób 3?

głupia baba przez to że się nie zatrzymała na stopie zabiła człowieka, za coś takiego powinna pójść siedzieć na długie lata
nie chcę nikogo obrazić ale mam wrażenie że osoby z wiosek mają głęboko w poważaniu wszelkie przepisy, być może że tym ludziom brakuje też obycia w ruchu
mam dom na wsi i drogę do wioski przecina linia kolejowa która jest czynna, jeździ nią od czasu do czasu pociąg, jest STOP na którym prawie nikt z lokalnej społeczności się nie zatrzymuje !!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-30 23:37:12 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Pierwsze dwa filmiki:
https://m.youtube.com/watch?v=i8WouPRRLWA


Ostatnio edytowano 2020-08-31 07:51:48 przez maciej_pk, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 07:22:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Znowu prezentacja ludzkiej głupoty. Zastanawiam się jak to dziecko znalazło się samo po drugiej stronie ulicy niż rodzic. 3:00 ten koleś z kamerą celowo uderzył w avensis. Ręce opadają. Dalej już nie oglądałem ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 08:42:30 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2013-01-13 20:48:01
Posty: 299
Lokalizacja: Polkowice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6 Fazer S2 ABS
Na drugim filmiku widać celowe położenie motocykla w celu niby poprawy sytuacji, czy zwykłe zblokowanie koła/kół z powodu braku ABS? Ktoś się wypowie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 10:22:24 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Celowe to to raczej nie było, raczej motocyklista spanikował. Ja jestem raczej sceptyczny do tego manewru "celowego kładzenia" motocykla.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 11:42:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2016-09-30 10:06:24
Posty: 188
Lokalizacja: WS
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer
pawcio81 napisał(a):
Na drugim filmiku widać celowe położenie motocykla w celu niby poprawy sytuacji, czy zwykłe zblokowanie koła/kół z powodu braku ABS? Ktoś się wypowie?

Panika i walnięcie w klamkę. "Położenie motocykla w celu uniknięcia zderzenia" to mit. Jeżeli ktoś twierdzi, że zrobił to świadomie, zapytajcie - jak to się robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 12:01:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Widać, że motocykl składa się zanim kierowca cokolwiek zmienił pozycję ciała, więc zaskoczyło go przewrócenie się motocykla. Zgadzam się z Ratchetem... Zagapił się, hamował późno i uciekł mu przód. Kaskaderzy latami uczą się przewrócić celowo i bezpiecznie. Też mam ubaw jak gdzies czytam że ktoś celowo położył motocykl żeby uniknąć zderzenia :) Czasem rzeczywiście komuś się dzięki takiej przewrotce upiecze, ale jest to przypadek.

Te kompilacje oglądam z mieszanymi uczuciami, mnostwo filmow jest wyslanych na siłę, po błędzie samego nagrywającego, choćby z braku przewidywania zagrozeń. Poza ewidentnymi debilami to sporo sytuacji mogłoby być unikniętych przez zwykłą zasadę ograniczonego zaufania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 15:53:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Drugi przypadek to typowe jebniecie w klamkę hebla spowodowane paniką. Koło zblokowane zanim zdąży się skompresować zawieszenie zwiększając przyczepność opony.
Praktycznie w ogóle nie wytracił przez to prędkości a jednocześnie reszta zależała od jego szczęścia w co przypieprzy - bo równie dobrze mógł wylecieć na przeciwległy pas prosto pod jadące auto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 18:23:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
zastanawiam się jaka była różnica prędkości między motocyklem a autem "taranem", jak zwykle u nas bywa wszyscy podążają lewym pasem ....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-08-31 20:51:11 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Rożnica była duża ale widać, że facet do końca nie miał zamiaru hamować/zwolnić tylko na siłę chciał zmieścić się między barierkami a motocyklem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2020-09-01 13:08:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nemmo napisał(a):
Drugi przypadek to typowe jebniecie w klamkę hebla spowodowane paniką. Koło zblokowane zanim zdąży się skompresować zawieszenie zwiększając przyczepność opony.
Praktycznie w ogóle nie wytracił przez to prędkości a jednocześnie reszta zależała od jego szczęścia w co przypieprzy - bo równie dobrze mógł wylecieć na przeciwległy pas prosto pod jadące auto.
Obejrzałem ten film jeszcze raz i zauważyłem że jakieś 2 sekundy przed przewrotką świeci długimi temu wyjeżdżającemu, w dodatku trakcie wyprzedzania skutera, jadąc w strefie 40kmh :) nie dziwię się że ten samochód sobie spokojnie wyjechał jak widzial ze z lewej z daleka powoli jedzie skuter. Koles na moto tez mial mnostwo czasu na spokojne wytracenie prędkości. Gdyby zamiast swiecic dlugimi hamował, to by się zatrzymał w polowie drogi do tego auta. Generalnie... wywalił się na własne życzenie, prawie jakby zrobił to specjalnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org