Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2020-08-03 20:08:10 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-10-08 08:45:07
Posty: 1
Pomóżcie proszę bo mechanicy rozkładają ręce!!!

Yamaha FZ6S2 Fazer

W czasie jazdy i tylko wtedy, przy mocnym obciążeniu ( minimum dwie osoby lub dwie osoby plus kufry) na poprzecznych nierównościach (studzienki kanalizacyjne, progi spowalniające) słychać pojedyncze, dość głośne stuknięcia z tyłu motocykla. Nie jest to dźwięk metaliczny, raczej taki głuchy odgłos. Stuka nie za każdym razem ale jednak regularnie - wystarczy przejechać kilkaset metrów i na jednej dziurze cisza, a na następnej stuka. Na postoju motocykl był rozbujany do pełnego złożenia amorka i nic. Został wymieniony napęd bo i tak już była na niego pora, ale to nie pomogło. Wyjmowałem wszystko spod kanapy, testowałem różne napięcie sprężyny i nic. Jeden z mechaników się ze mną przejechał i potwierdza, że stuka ale nie ma pojęcia co to może być. Nie jest to na pewno dźwięk stopki ani centralnej ani bocznej (nie ten dźwięk po prostu).

Wiem, że ciężko coś wywróżyć z takiego opisu ale może ktoś miał taki sam problem. Każda sugestia mile widziana, bo jestem lekko zdesperowany.

Help please!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FZ6S2 dziwne stukanie
PostNapisane: 2020-08-03 20:08:10 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2020-08-04 10:06:13 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2018-01-02 13:54:29
Posty: 174
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6 s2
może amortyzator z tyłu jest za mocno obciążony i dobija do końca? U mnie tak właśnie było gdy obciążyłem mocno moto i zapomniałem zwiększyć twardość amorka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-08-04 14:20:05 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 484
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Może tuleja metalowa gumowa na amorku - ta na górze. Na postoju przy statycznym bujaniu może nie wyjść ale na drodze na nagłej nierówności już tak. Może jakaś śruba gdzieś niedokręcona i coś się czasem obija. Ciężko coś wywnioskować nie słysząc tego. Musisz szukać i eliminować po kolei.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-09-11 16:38:05 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2018-01-14 11:56:40
Posty: 6
Lokalizacja: Dębica
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 600 S2
Cześć,
Przyjrzyj się zakończeniom błotnika z tyłu, prawdopodobnie masz odrobinę pozadzierany plastik, ten odgłos głuchy to się bierze z tego że mocowanie stelaża bocznego w pełnym złożeniu amora przy dużym obciążeniu, chwyta za błotnik (wpada pod niego) a następnie wracjąc do góry daję właśnie ten odgłos, chce wyrwać błotnik. Miałem dokładnie to samo, na wyprawie w alpy z żoną (jako plecak) cały czas coś stukało i nie mogliśmy dojść z ziomkami co to, dopiero na postoju ugieliśmy tak mocno moto że dostaliśmy ten efekt i wyszło co to jest. Gdybyś nie miał stelaża bocznego nie byłoby problemu bo jedynie dosłownie 2mm blachy od stelaża która jest poszerzona żeby śruba miła materiał, właśnie zawadza o błotnik (moto nie wychodzi z fabryki ze stelażem dlatego tego nikt nie sprawdził). Ja wziąłem nóż i zaciąłem róg błotnika i po problemie. W załączniku zdjęcie gdzie ciąłem błotnik dosłownie musnąłem nożem tylko i problem zniknął (ty prawdopodobnie zobaczysz u siebie lekko wyszarpany plastik w tym miejscu). Daj znać czy to było to.


Załączniki:
Blotnik.PNG [334.25 KiB]
Pobrane 241 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-09-11 18:04:02 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-02-23 13:22:05
Posty: 97
Lokalizacja: Inowrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: play
Obecne moto: FZ6 S2
Potwierdzam, po założeniu stelaży bocznych miałem identyczny problem co Kamil. Niestety u mnie doszło do tego, że podczas dłuższej jazdy obciążonym motocyklem błotnik zahaczył się na dłużej z tej strony. Po przeciwnej stronie rant opony zrobił wycięcie w pionowej części błotnika :cry: . Na oponie przy rancie pojawił się dziwnie łuszczący się plastik. Jednak dźwięk stuknięcia, był tylko pojedynczy i pojawiał się bardzo rzadko, po naprawdę mocnym dobiciu tyłu. Zobacz u siebie, czy nie masz śladów plastiku z błotnika na oponie. Ja najpierw zauważyłem ten przytopiony plastik i za diabła nie kumałem skąd się to wzięło. Dopiero gdy po dalekiej trasie okazało się, że błotnik jest nacięty, wtedy zajarzyłem o co chodzi. U mnie końcówka błotnika z tej strony(zaznaczonej na czerwono) jest już trochę zadarta do góry.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2020-09-20 20:44:39 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 484
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Również potwierdzam choć nie mam stelaży bocznych tylko centralny. Ostatnio raz wiozłem kolesia (100kg) i przy zjeździe z przystanku wiedeńskiego coś chrupło dziwnie i nie wiedziałem co to było. Dziś przez przypadek zauważyłem na błotniku ale tylko z prawej strony jest ten zadzior który walnął o ucho stelaża centralnego.


Załączniki:
20200920_182846.jpg [631.73 KiB]
Pobrane 198 razy
20200920_182857.jpg [223.32 KiB]
Pobrane 203 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org