Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-09-13 13:47:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Apple już oficjalnie ostrzega przed wibracjami pochodzącymi z motocykla, cos czuję, że to będzie sposób na odrzucanie licznych reklamacji uszkodzonej kamery. Czyli najlepiej iphona nie używać, bo już wcześniej byly info o zlym trzymaniu telefonu w ręce czy w kieszeni.

https://support.apple.com/en-us/HT212803


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: uchwyt na telefon
PostNapisane: 2021-09-13 13:47:46 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-09-13 16:32:21 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
sfazowany napisał(a):
Apple już oficjalnie ostrzega przed wibracjami pochodzącymi z motocykla, cos czuję, że to będzie sposób na odrzucanie licznych reklamacji uszkodzonej kamery. Czyli najlepiej iphona nie używać, bo już wcześniej byly info o zlym trzymaniu telefonu w ręce czy w kieszeni.

https://support.apple.com/en-us/HT212803


A to suk@#$ny. Nic wcześniej nie pisali słowem.

Tylko teraz pojawia się pytanie co z telefonami które zakupione były wcześniej, np rok temu?
Kupiłem po to żeby używać również na motocyklu. Nikt mi nie mówił że nie mogę.
Może będą pieniądze oddawać? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-13 17:51:54 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
sfazowany napisał(a):
Apple już oficjalnie ostrzega przed wibracjami pochodzącymi z motocykla
Słowo ostrzega chyba jest najbardziej na miejscu bo widać jest to wadą konstrukcyjna ich aparatów z czym nie potrafią sobie poradzić. Żeby było śmieszniej to w samochodach również występują wibracje tego typu choć może nie o aż takim natężeniu to co Apple zabroni użytkowania w samochodach? To trochę niedorzeczne, mogą sobie zalecać i ostrzegać ale nie będą w stanie egzekwować kto jak używał telefonu, czy telefon wibrował w kieszeni w spodniach czy na motocyklu. Paradoksalnie telefon posiada funkcję wibracji to można założyć że to tez może być przyczyną usterki? Trochę słabo świadczy to o jakości produktów Apple :liar: bo sprzęt za takie kwoty jest dość kruchy i awaryjny. Najgorsze co mogłiby zrobić dla użytkowników to wykluczyć usterki aparatów z listy punktów objętych gwarancją i ciekawe co na to klienci wtedy? Narazie nie wkurzyli się oni zbytnio brakiem ładowarek w telefonach za 6K zł, ciekawe gdzie Apple się dalej posunie. Z mojej praktyki zawodowej wynika tak naprawdę że wszystko zależy od oceny serwisu i raczej jest to bardzo subiektywna ocena czy coś podlega pod serwis czy nie, finalnie chodzi o koszty serwisu I napraw które jak widać bolą Apple skoro oficjalnie zajmują w tej sprawie stanowisko.
KrzychuZ napisał(a):
Tylko teraz pojawia się pytanie co z telefonami które zakupione były wcześniej, np rok temu?
Kupiłem po to żeby używać również na motocyklu. Nikt mi nie mówił że nie mogę.
Może będą pieniądze oddawać?
Tak zwrócą pieniądze jak DID zwraca za wypadające Oringi z łańcuchów ;) W przypadku Apple gwarancja producenta trwa rok więc już jest po temacie, w drugim roku pozostaje Ci rękojmia sprzedawcy. Nie ma czegoś takiego że nie możesz wykorzystywać urządzenia w sposób jaki nie był zaznaczony zaznaczony instrukcji obsługi więc używaj normalnie i nie myśl o tym za wiele. Zobaczymy jak sytuacja sie rozwinie z nowszymi modelami ale tak naprawdę to ich problem a nie konsumentów który próbują zwalić na niewłaściwe użytkowanie a nie rzeczywistą wadę konstrukcyjna. Wiadomo, pieniądz musi się zgadzać a ludzie zapomną po jakimś czasie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-13 20:53:26 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
KrzychuZ napisał(a):
Jest to jakieś wyjście, tylko znowu przekładanie karty, podłączanie interkomu...człowiek leniwy sie robi na starość ;)


Bez przesady. Wkładasz do takiego "motocyklowego" telefonu inną kartę, robisz przekierowanie z głównego i po problemie.

Ja tak robię.

FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-13 21:02:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Układy optyczne w iphonach prawdopodobnie pochodzą od jakiegoś producenta jak sony, ktory sprzedaje ten uklad do tuzina różnych marek, więc problem jest ten sam dla wszystkich współczesnych zaawansowanych aparatów we flagowych telefonach. Może za jakiś czas wprowadzą mechanizm blokowania luźnych elementów kamery kiedy aparat nie jest używany, np magnetycznie.

Inna sprawa, to że w reakcji na takie oswiadczenia zareagują producenci uchwytów oraz chińskie odpowiedniki i być może za parę lat będziemy mieli na rynku kilka ciekawych patentów redukujących wibracje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 00:39:51 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
słabo świadczy to o jakości produktów Apple :liar: bo sprzęt za takie kwoty jest dość kruchy i awaryjny. .


Nie chcę być adwokatem apple ale macie troszkę podwójne standardy. Jak sfazowany czy rhazz pisze że im się od drgań motocykle rozkręcają (a są droższe niż iphone) to nikt nie sugeruje że yamaha czy bmw ma słagą jakość produktów. Ale jak od tych samych drgań sypie się znacie delikatniejsza elektronika to już jest marudzenie.

Szczególnie że sam problem nie jest nowy. Od lat ludziom na kierownicach od drgań sypią się gniazdka usb lub sterowniki granych manetek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 08:41:05 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
misiakw, bo iPhone to syf.. najczesciej tak mowia ludzie, ktorzy nigdy go nie mieli ;) ja mam juz 5 egzemplarz jablka i za jakis czas kupie kolejnego :D ma swoje wady dokladnie tak samo jak androidy, ale te mi najmniej przeszkadzaja w codziennym uzytkowaniu :) moze powinienem wszedzie zaczac pisac 'android gowno'? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 08:48:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
misiakw napisał(a):
jak od tych samych drgań sypie się znacie delikatniejsza elektronika to już jest marudzenie
Obecnie używam trzeciego flagowego telefonu Samsunga w ciągu 4 lat, wcześniej 3 lata Sony tez i przez te prawie 8 lat jak jeżdżę na moto to żaden telefon mi się nie uszkodził od wibracji, gorąca czy wilgoci a przecież łatwego życia na kierownicy one nie miały. W przypadku Apple ostatnich generacji problem z aparatami jest na tyle duży że faktycznie wybitnie wystaje ponad konkurencję ich awaryjność na tym polu. Wiem, bo od kilku lat sprzedaję Apple na dużą skalę i psują się nie tylko telefony ale też zegarki I słuchawki bezprzewodowe. Nie jestem ani za ani przeciw którejkolwiek firmie bo wszystkie borykają się z jakimiś problemami ale tak jak przez pryzmat mojej pracy widzę to rzeczywiście widać tendencję sprzętu tej firmy do awarii co jest faktem a nie tylko opinią.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 08:56:42 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-11-22 23:17:30
Posty: 210
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 99
Mrozu napisał(a):
misiakw, bo iPhone to syf.. najczesciej tak mowia ludzie, ktorzy nigdy go nie mieli ;) ja mam juz 5 egzemplarz jablka i za jakis czas kupie kolejnego :D ma swoje wady dokladnie tak samo jak androidy, ale te mi najmniej przeszkadzaja w codziennym uzytkowaniu :) moze powinienem wszedzie zaczac pisac 'android gowno'?
Offtopic

Mnie rozwaliła ostatnio informacja od współpracowników w firmie. Okazało się że iPhone + Plus "działa, ale nie do końca".

Jak chcą odebrać MMSa to muszą się logować na jakąś stronę dopiero wtedy go przeczytają.

Nie mówię że to wina iPhone, bardziej Plusa, ale ...



FZS600 '99


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 10:43:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
blue7 napisał(a):
Obecnie używam trzeciego flagowego telefonu Samsunga w ciągu 4 lat, wcześniej 3 lata Sony tez i przez te prawie 8 lat jak jeżdżę na moto to żaden telefon mi się nie uszkodził od wibracji, gorąca czy wilgoci a przecież łatwego życia na kierownicy one nie miały.


u mnie też żaden telefon nie nie uszkodził a sporo jeździłem z jabłkami. ale słyszałem o uszkodzonych telefonach nie od apple oraz o innych delikatnych sprzętach (np gimbale) które dostały w dupę od drgań. Stąd tak jak pisałem - Nie chce być adwokatem apple'a, bo sam uważam że ma swoje wady. Po zniszczeniu swojego starego (i uwielbianego) SE kupiłem telefon z androidem ale nie jestem zadowolony z systemu i jak go dobiję wrócę do Apple, szczególnie że SE2 i ostatni iphone 12 mini to chyba jedyne telefony na rynku z sensownymi bebechami, rozmiarem nie przypominający rakiety tenisowej. a i tak jak dla mnie jest za duży, rozmiar starego SE (czy tez iphone 5 jak ktoś woli) był dla mnie optmalny i najchętniej kupiłbym telefon z podobnym wymiarem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 18:56:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
sfazowany napisał(a):
Układy optyczne w iphonach prawdopodobnie pochodzą od jakiegoś producenta jak sony, ktory sprzedaje ten uklad do tuzina różnych marek, więc problem jest ten sam dla wszystkich współczesnych zaawansowanych aparatów we flagowych telefonach. Może za jakiś czas wprowadzą mechanizm blokowania luźnych elementów kamery kiedy aparat nie jest używany, np magnetycznie.

Inna sprawa, to że w reakcji na takie oswiadczenia zareagują producenci uchwytów oraz chińskie odpowiedniki i być może za parę lat będziemy mieli na rynku kilka ciekawych patentów redukujących wibracje.


Wracając do tematu. Producenci już zrobili uchwyty z tłumikiem drgań, np. Sp Connect i Quad Lock. Minusem jest to że sporo kosztują.
Jednak lubię iPhone i się nie poddam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-14 19:29:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Używam iPhonów od czasów wersji 3G, teraz mam je jako telefony służbowe i generalnie co się da to robię na prywatnym huawei bo jablko mnie irytuje na każdym kroku. Plusy ajfona to względna stabilność, wydajność, dźwięk z wbudowanych głośników. Obsluga dotykowa, wplyw (a raczej jego brak) na dzialanie wielu funkcji, sranie się z podstawowymi rzeczami jak kopiowanie plików (dla mnie dramat przy zawodowym obrocie załącznikami) to traktowanie mnie jak uloma a nie użytkownika. Cena/jakość to jakaś pomyłka i nie wydałbym prywatnie nawet 2/3 jego ceny żeby go mieć.

Wracając do uchwytów, nie wydam na uchwyt wiecej niż 100zl ponieważ uważam ze jest to element na ktorym marża jest absurdalnie wyśrubowana przy tym z czego to się składa, jak jest wykonane i jakie ma zadanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-15 09:02:32 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
Pikulahay napisał(a):
Mrozu napisał(a):
misiakw, bo iPhone to syf.. najczesciej tak mowia ludzie, ktorzy nigdy go nie mieli ;) ja mam juz 5 egzemplarz jablka i za jakis czas kupie kolejnego :D ma swoje wady dokladnie tak samo jak androidy, ale te mi najmniej przeszkadzaja w codziennym uzytkowaniu :) moze powinienem wszedzie zaczac pisac 'android gowno'?
Offtopic

Mnie rozwaliła ostatnio informacja od współpracowników w firmie. Okazało się że iPhone + Plus "działa, ale nie do końca".

Jak chcą odebrać MMSa to muszą się logować na jakąś stronę dopiero wtedy go przeczytają.

Nie mówię że to wina iPhone, bardziej Plusa, ale ...



FZS600 '99



niestety wina plusa, bo prywatny i sluzbowy mam iPhone. w prywatnym plus'a i nie da rady odbierac/wysylac MMSow, w sluzbowym tmobile i bez problemow


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-25 19:38:59 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-09-09 19:31:18
Posty: 41
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1N
sfazowany napisał(a):
Tak jak pisalem w innym wątku, problem wibracji w fz6 zabił mi kamerę w huawei 2 razy i w iphonie raz. Do iphona kupowałem dedykowany uchwyt z etui spigen gearlock z mocowaniem na kierownicę, niestety kamera padła juz po pierwszej przejażdżce. Jankorzystam z uchwytów GUB lub podobnych, telwfon jest wsuwany w prowadnice i sciskany jak w imadle. Najwazniejsze jak dla mnie to sposób montażu redukujący ilość przenoszonych wibracji, zamiast dolączonego do zestawu plastikowego pierscienia redukującego rozmiar uchwytu, robię własną redukcję z taśmy samolwulanizującej, takie połączenie jest nieco giętkie i nie przenosi wibracji o wysokiej częstotliwości. Od czasu kiedy używam miękkich mocowań skończyły sie problemy z padającą kamerą. Testowałem poziom drgań przykladając palce do telefonu podczas jazdy na różnych obrotach, jesli czulem mrowienie pod opuszkami od wibrującego telefonu to kombinowałem dalej, aż zrobilo się w koncu gładko bez wibracji. Podskakiwanie na wybojach nie jest w żaden sposob niebezpieczne dla kamery wiec jesli uchwyt aż buja się na wybojach to nie szkodzi to kamerze. Najgorsze są drgania wysokiej czestotliwosci i im sztywniejszy i dluzszy uchwyt, tym te drgania bardziej będą przenoszone na tel i w najgorszym przypadku potęgowane.

Tlumikiem drgań może byc też jakiś ciężarek na uchwycie, dobrze dobrana masa moze skutecznie wygasić drgania. Tak właśnie działają ciężarki na końcach kierownicy, czasem ludzie wymieniają stalowe ciężarki na ładniejsze aluminiowe nieswiadomie psując sobie charakterystykę układu :) niektórzy sypią do wnetrza kierownicy stalowy śrut probując wygasić drgania od silnika powodujące mrowienie w dłoniach.

Dodatkowo, wpływ na przenoszenie drgań ma miejsce mocowania uchwytu oraz kąt pod którym jest ramię uchwytu, mozliwe ze na tej samej kierownicy obok siebie będą punkty koncentracji lub wygaszania drgań, niestety można to zbadań jedynie doswiadczalnie.


Orientujesz się jaką masę powinien mieć taki ciężarek na kierownicy? Efzete mam od niedawna a dopiero teraz zauważyłem, że poprzedni właściciel przy okazji zmiany lusterek nie założył obciążenia.
Szukam teraz na necie ale wybór taki że matko bosko :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-26 09:17:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Tylko doświadczalnie, masa i miejsce zamocowania bedzie zalezne od wszystkiego, wibracji, ich kierunku, punktu zamocowania, sztywnosci uchwytu, masy samego telefonu i tak dalej, i tak dalej..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org