Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-09-20 12:12:59 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-09-20 12:10:06
Posty: 1
Płeć: Kobieta
Hej,
Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem nawigacji motocyklowej. W tym momencie pojawia się pytanie do was- czy w ogóle opłaca się kupować taką nawigację? często z niej korzystacie?
Dużo czytałam na temat GARMIN ZUMO XT
Jednak chciałabym jeszcze uzyskać opinię faktycznego użytkownika.
Macie polecacie? :drink:


Ostatnio edytowano 2021-09-20 12:19:04 przez misiakw, łącznie edytowano 1 raz
usunałem link do sklepu bo nie dość że łamał regulamin to jeszcze da się znaleźć taniej, ale zostawiam nazwę urządzenia - moze ktoś ma opinie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 12:12:59 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-09-20 13:11:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2331
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
O tej navi się nie wypowiem. Jeżdżę regularnie i samochodem i motocyklem z Wujkiem Google który prowadzi mnie tam gdzie chce ;)
A jak używam jej do offroadu to po całym dniu np kiedy nawigacja widzi że jeżdżę poza ustaloną trasą - to sama zaczyna pokazywać leśne dukty, drogi przez pola itp ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 13:32:08 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Też jestem tego zdania co Rhazz. Najlepiej zdaje egzamin navigacja google. Miałem navigatora VI (Garmin dla BMW motorrad) i jeśli poruszamy się tylko drogami utwardzonymi to google jest dużo lepsze. Nawigacja w samochodzie BMW (chyba też garmin) jest dużo lepsza pod każdym względem niż ta motocyklowa- nie wiem dlaczego tak się dzieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 13:36:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
Dokładnie j.w przedmówcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 14:33:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ten wpis to wpis reklamowy bota zeby przy googlowaniu tej nawigacji w wynikach się wyswietlał wątek z naszego forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 15:50:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Ten wpis to wpis reklamowy bota zeby przy googlowaniu tej nawigacji w wynikach się wyswietlał wątek z naszego forum.

dla tego wiedząc że ludzie u nas preferują google maps pomyślałem że wywalę url do sklepu ale produkt zostawię - bo wtedy rzeczywiście ktoś szukajacy informacji o tej nawigacji tu trafi, przeczyta nasze opinie i zastanowi się czy rzeczywiście trzeba kupować navi garmina za grube hajsy jesli nam wszystkim (w tym mi) google maps po prostu sprawdza się najlepiej, więc moze zamiast wydawać poza tysiaka na urządzenie garmina lepiej za kilka stówek kupić drugi, tani telefon na kierownicę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 20:09:00 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
misiakw napisał(a):
lepiej za kilka stówek kupić drugi, tani telefon na kierownicę :)

Zdecydowanie lepiej.Być może jak ktoś jeździ na jakieś wyprawy bezdrożami,taka dedykowana motocyklowa się sprawdzi,ale dla jeżdżących normalnymi drogami to wg.mnie pieniądze wyrzucone.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 23:13:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Yanosik na telefonie wystarczy.
A i ma zalety!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 23:14:26 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Kolega miał na testy tomtoma chyba 550 i na tyle spodobała mu się opcja tras w trybie chyba "ekscytującym" ze prywatnie sobie taką kupił po testach. Wytycza fajnymi bokami. Ja non stop jeżdżę na mapach googla po wytyczonych ręcznie punktach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-09-20 23:17:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
toooomelo
Dla mnie jako nawigacja,trochę za słaby,jeżdżę na google map,a Yanosik w tle jako anty misiek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-09 08:49:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Ok wracam z tematem, mianowicie czy znacie jakąś aplikację która pozwoli zaplanować dokładnie, co do ulicy trasę na kompie a potem przesłać ją na telefon i jechać dokładnie tą samą? Bo google maps niestety ogranicza się do kilku punktów (nie pozwala przesłać więcej) i potrafi przeliczyć inną trasę niż zaplanowana na kompie. Jak jadę gdzieś dalej to względnie luz ale jak chce zaplanować 5 godzin bujania się bocznymi dróżkami to nimi chce jechać a nie tym co mi google przeliczy po drodze. Najlepsze było by coś co prowadzi jak po śladzie, ale z informacją że "za 300m skręć w lewo" itp


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-09 10:40:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
misiakw
zobacz tu https://www.youtube.com/watch?v=E2MIfKgZBjY

Jak już masz Gpx możesz go otworzyć w OsmAnd


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-10 09:45:59 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Tylko że nie m gpx. Chciałbym móc zaplanować jak na google z wyborem punktów,zrobić z tego coś ala gpx i zaimportować do apki. Poszukam apki jak nie znajdę to trzeba będzie samemu napisać :/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-10 11:06:17 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2017-04-19 17:48:32
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: V-STROM 1050
misiakw napisał(a):
Ok wracam z tematem, mianowicie czy znacie jakąś aplikację która pozwoli zaplanować dokładnie, co do ulicy trasę na kompie a potem przesłać ją na telefon i jechać dokładnie tą samą? Bo google maps niestety ogranicza się do kilku punktów (nie pozwala przesłać więcej) i potrafi przeliczyć inną trasę niż zaplanowana na kompie. Jak jadę gdzieś dalej to względnie luz ale jak chce zaplanować 5 godzin bujania się bocznymi dróżkami to nimi chce jechać a nie tym co mi google przeliczy po drodze. Najlepsze było by coś co prowadzi jak po śladzie, ale z informacją że "za 300m skręć w lewo" itp

Ja do tego używam, niestety nie aplikacji, ale nawigacji Garmin, trasę planuje tak jak chce, po punktach bez ograniczeń ilościowych.
Do planowania Garmin Base Camp, i plik przenoszę do pamięci urządzenia ( po kablu, bo BaseCamp korzysta z map urządzenia)
Tak zaplanowałem Bałkany, Rumunię, podróże małe i duże po Polsce i jestem z tej opcji zadowolony. Telefon mam schowany gdzieś w kurtce albo tankbagu i cała jego obsługa z Garmina ( muzyka, połączenia)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-10-19 09:56:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
no więc nie tyle odpowiadam "sam sobie" bo raczej podrzucam info innym - na razie wstępnie testuję OsmAnd i wydaje mi się że może być tym czego szukałem.

[ img ]

planuję trasę na serwisie typu OSRM, eksportuję do GPX który mailem leci na telefon (tak samo wysyłałem linki z google maps) i tam ładuję w OsmAnd. Nawigacja mnie prowadzi po tej linii, pokazując za ile mam skręcić, jak się układają pasy itp. Działa to spoko, dokładnie tak jak chciałem. Testowałem "psucie" jej - jak zjadę ze śladu i pojadę w bok, nawigacja na siłę stara się mnie przywrócić na ślad dokładnie w punkcie w którym z niego zjechałem. Natomiast jeśli wrócę na ślad, ale nie tam gdzie zjechałem a gdzieś dalej, nawi ogarnia to i prowadzi mnie od tego momentu, nie musze się cofać - dla mnie plus

dodatkowo po doprowadzeniu do celu widziałem opcję "Znajdź Parking", ciekawe jak działa, musze sprawdzić. No i jest dość dobrze spolonizowana, co co prawda dla mnie nie jest żadnym argumentem bo w pracy posługuję się angielskim, ale na pewno dla kogoś jest ciekawą informacją

[ img ]

Sprawdzałem też jak działa jako nawigacja z punktu A do punktu B... Trasę planuje inną niż google, ale w sumie nie wiem czy nie lepszą - za każdym razem jechałem tak jak mnie prowadziłby google maps, bo prowadził dwupasmowymi. Był na nich mega korek i możliwe że trasa z Osm'a była by szybsza, mnie interesowało to ze na 2 pasach łatwiej mi się przecisnąć. Jeszcze aż tak tak mnie nie przekonał żebym zrezygnował w pełni z google maps - ale w przypadku gdy chcę jechać określoną, wcześniej zaplanowaną trasą, a nie najszybszą która może mi się zmieniać zależnie od warunków, to OsmAnd chyba będzie aplikacja która będzie mnie wiozła. Możliwe też że zastapię nią mapy offline, na razie jak nei mam neta latam na "here maps" ale OsmAnd wydaje się być pod tym względem równie dobra.

Mam jeszcze jeden potencjalny minus dla kogoś - w wersji darmowej aplikacja pozwala pobrać jedynie 7 map. Ja pobrałem mapę drogową polski, dokładną mapę woj. pomorskiego i mam jeszcze 5 innych map dostępnych do pobrania. Aplikacja płatna (bez tego limitu) kosztuje 120zł (sporo) ale aktualnie na androidzie jest promocja za 60zł (i jak się sprawdzi jestem w stanie tyle zapłacić)


Ktoś może korzystał z tego bardziej ambitnie niż moje kilka testowych dojazdów do roboty i ma jakieś ciekawe przemyślenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org