Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 229  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-11-05 11:17:01 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Co do płukanek to stosuję je od pewnego czasu w motocyklu i autach. Tracer mimo niewielkiego przebiegu nawet chwilę po wymianie miał bardzo ciemny olej. Poprzedni właściciel zmieniał go zgodnie z zaleceniami producenta + jakieś 1000km a jak skończyła się gwarancja to jeszcze później. Po płukance olej zmieniałem co około 7,5tyś i był zawsze jasny. Co do 2xkrotnej zmiany oleju to pewnie nie ma to znaczenia, tym bardziej że w przypadku GS-a nie zostaje więcej niż 35cm3 płukanki czyli mniej niż 1% całej objętości oleju. Robię to głównie dla przyjemności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-11-05 11:17:01 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2022-01-07 10:44:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Dzisiaj planuje wymianę oleju i oczyszczę GS-a z much. Kupiłem też osłony na ramę więc je założę. Myślałem, że się trochę przejadę ale pogoda w Polsce prawie zimowa. Swoją drogą to przejechałem przez pół Europy i do granicy samochód był prawie czysty mimo że padał deszcz, a po wjeździe do Polski po jakiś 50km z białego zrobił się szary. Masakra.
W ubiegłym tygodniu w Mediolanie w ASO BMW Motorrad spotkałem grupkę która w następny poniedziałek wyjeżdża na 1,5 miesięczną wyprawę po Afryce, dwa GS1200, dwa 1250 i trzy 800. Świetna przygoda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-10 22:49:57 
Niemowlak

Dołączył(a): 2021-08-12 16:36:10
Posty: 30
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZS 600 Fazer
Niespodziewanie wpadł wolny dzień od prawie 4 miesięcy.


Udało się zmienić poszycie kanapy od mojej czarnej strzały:

[ img ]

I zaczęła się robić osłona chłodnicy:

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-10 23:23:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Całkiem spoko obszycie, osłona też ciekawa :)

Też zmieniałem na mniej śliskie obszycie i było to przydatne przy szybkiej jeździe po winklach. Jedyny minusik to trzymanie wilgoci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-16 18:44:24 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Osłona wygląda trochę w stylu jak z Mad Max ale pewnie to się zmieni jak będzie założona na chłodnicę.
Ja dorobiłem się wieszaka- półki na kaski


Załączniki:
IMG_20220112_195645_Easy-Resize.com.jpg [244.07 KiB]
Pobrane 209 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-19 14:21:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Fajne wieszaki, myślałem o takich ale skończyło się na wstawieniu do mojego pokoju szafy z Ikei stricte na graty moto i kaski stoją na półeczce.

[ img ]

W Bellu mocowanie kamery na plaster 3M w końcu puściło, tym razem zrobiłem mocowanie na gumie formowanej SUGRU, takie samo zrobiłem w shubercie. W nolanie bardzo dobrze się spisywało, więc używam SUGRU na pewniaka. Przy dobrze pasującym uchwycie do powierzchni kasku wystarczy jedna saszetka, przy wgłębieniach i krzywiznach lepiej użyć dwie saszetki. Powierzchnie czyściłem alkoholem IPA. Gładką powierzchnię bazy klipsu GoPro od strony kleju ponacinałem nożykiem żeby klej miał więcej krawędzi do złapania. Oryginalne wycięcia w bazie wypełniłem wacikami bawełnianymi żeby klej tam nie wszedł i nie zablokował prowadnicy wsuwki. Kleiłem z założoną kamerą żeby ustawić dobrze poziom i kierunek kamery, jak klej zesztywniał to kamerę zdjalem.

[ img ]

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-20 21:18:22 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Wreszcie przyszły zamówione drobiazgi.


Załączniki:
IMG_20220120_185642_Easy-Resize.com.jpg [239.84 KiB]
Pobrane 197 razy
IMG_20220120_185114_Easy-Resize.com.jpg [238.55 KiB]
Pobrane 200 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-20 21:48:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
sfazowany napisał(a):
W Bellu mocowanie kamery na plaster 3M w końcu puściło

Możesz mniej więcej opisać co się stało z tym plastrem i w jaki sposób? jakieś konkretne były okoliczności zerwania?
Zakupiłem ostatnio Hero 10 Black i jestem mega zachwycony możliwościami tej kamery. Aż mnie korci żeby sobie machnąć na kasku w taki sposób jak zaprezentowałeś ten klips montażowy na taśmie 3M i trochę zwątpiłem teraz bo ta kamerka jest sporo cięższa niż poprzednia Hero 6 Black.
Kiedyś jeździłem z Hero 4 Silver chyba z 3 lata na szczycie kasku Nolana i świetnie się ten klips do dzisiaj trzyma, prędkości autostradowe i wszelkie zmagania nie były w stanie pokonać tego mocowania. Fakt, że powierzchnia kasku to był taki satynowy półmat więc jak klej związał to nie było szans tego zerwać ani z czasem nic się nie wydarzyło. Obecnie kask też mam matowy więc na plus w kwestii zespojenia z naklejką, schowany za owiewką też nie będę narażał aż tak na podmuchy wiatru całego mocowania. Widząc Twoje czasem fikołki w krzaki :clap: nie wiem czy jest coś co zniesie każdą tego typu przygodę :wink:

marcingda stosujesz takie najzwyklejsze świece w Twojej maszynie? Nic bardziej wyrafinowanego nie próbowałeś czy uważasz że nie ma to sensu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-20 23:46:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
A więc plasterek był narażony na siłę zrywającą przez dość długie mocowanie kamery, ok roku wytrzymał bez protestu ale po kilku zaczepieniach ręką w terenie zaczął się delikatnie odklejać i kamera lekko opadała powodując krzywy horyzont na nagraniach. W offie jest kurz który przykleił się w miejscach odsłoniętego plastra przez co nie mogłem już skutecznie poprawić mocowania. Mimo tego kamera trzymała się całkiem solidnie, kask już zdecydowałem że zdejmuję to mocowanie to nadal musiałem się napracować żeby odkleić resztę plastra. W nolanie miałem czarny nylonowy sznureczek który w kasku był przywiązany do plastiku szczęki, przy kamerze przekładałem go przez szczeliny przegubu przy ramce kamery, takie zabezpieczenie żeby utrącona kamera zawisła na sznurku. Gdy nie używałem kamery sznurek chowałem pod wypełnienie kasku. Nigdy się nie przydało. W obecnych kaskach nie mam takiego sznurka, pomyślę nad tym. Nie mam za co złapać wewnątrz obecnych kasków takiego sznurka, chyba że wkleję do szczęki od wewnętrznej strony takie kółko z oczkiem na plastrze 3M.

Miałem kamery zamontowane na szczycie kasku i na boku przy zawiasie ale ze szczytu głowy nie podoba mi się perspektywa, kamera na boku może być obsłużona tylko jedną ręką i kask w kadrze mnie denerwuje. Na szczęce jest dostępna dla obu rąk, jest neutralna aerodynamicznie i nie utrudnia tak bardzo przechowywania kasku. Widok ze szczęki jest bardzo naturalny do oglądania, daje widzowi najbliższe rzeczywistości odczucie jazdy motocyklem. Kolejnym plusem ujęć z kasku jest to, że głowa jest na naszym naturalnym gimbalu czyli szyi, więc wystarczy płynnie się rozglądać i mamy super płynne ujęcia do filmów ;)

Patrząc blue na Wasze filmy z podróży, szczególnie przy ujęciach nagrywanych ręką pasażera, genialnym rozwiązaniem mogłoby być użycie kamery 360. Fajne przejścia między kadrami z przejazdami przez tunele... Sam się nad taką zastanawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-21 10:28:05 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
blue7 napisał(a):
marcingda stosujesz takie najzwyklejsze świece w Twojej maszynie? Nic bardziej wyrafinowanego nie próbowałeś czy uważasz że nie ma to sensu?

stosuję takie jak zaleca BMW, kupiłem NGK bo w katalogu BMW podaje że są NGK więc nie ma sensu przepłacać


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-21 18:47:47 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
sfazowany napisał(a):
Patrząc blue na Wasze filmy z podróży, szczególnie przy ujęciach nagrywanych ręką pasażera, genialnym rozwiązaniem mogłoby być użycie kamery 360. Fajne przejścia między kadrami z przejazdami przez tunele... Sam się nad taką zastanawiam
Jest to ciekawa koncepcja z tym, że mnie tak nie do końca interesuje aż tak szeroka perspektywa. Oglądałem nagrania i bardzo uwydatnia się efekt rybiego oka i brak jest tej różnorodności i funkcjonalności z tradycyjnych kamer GoPro. Bardzo często używam zmian kątów nagrywania obiektywem co daje świetnie rezulataty. I tak doszedłem po tylu latach do wniosku że podobnie jak z aparatami najwięcej zależy od operatora, jego kreatywności i umiejętności wykorzystania danej sytuacji a nie stricte urządzenia rejestrującego. Tkwi ze mnie trochę zamiłowanie do klasycznej fotografii i staram się dążyć raczej do naturalnej geometrii oraz kolorystyki obrazu a taką da się uzyskać bardzo ładną w GoPro. Bardziej jako rozwinięcie myśli kręcenia jazdy myślałem o dronie ale znowu wożenie tyle sprzętu ze sobą i kręcenie wszystkim co możliwe już staje się dla mnie wypaczeniem podróży i staram się zachować zdrowy poziom. Dronem chętnie polatałbym poza motocyklem żeby doświadczyć czegoś nowego, nie wiem może spróbuję ;)
Jak jedziemy na motocyklu to przede wszystkim skupiam się na prowadzeniu ale kręci moja wspaniała z fotela pasażera, teraz najbardziej postawiłem na jakość 4K i świetną stabilizację z poziomowaniem horyzontu co bardzo cenię w nowej kamerze, zobaczymy na nagraniach co potrafi ten cukiereczek i samo to powinno dużo zmienić.
To już jest w sumie moja 3cia kamera GP i jestem zachwycony jak bardzo jest dopracowania i jaki daje obraz. Sęk w tym, że wymaga też dokupienia kart, baterii, większej przestrzeni dyskowej i tak dalej a tak naprawdę przecież ja tego w ogóle nie potrzebuję do samej jazdy na moto - to tylko dodatek. Tak więc narazie staram się poskromić apetyt na super sprzęty, szybciej chyba pokusiłbym się o jakiś mały aparat bezlusterkowy z wymienną optyką bo uwielbiam cykać zdjęcia. Natomiast video jest jak narazie uzupełnieniem fotografii a nie odwrotnie ale kto wie może mi się coś przestawi. Być może musiałbym pojechać z kimś na moto i pokręcić wspólnie żeby się bardziej do tego przekonać, jestem otwarty na takie doświadczenia i chętnie spróbuję jak nadarzy się okazja. Wtedy jako równoległą kamerę mógłbym mieć 360 o ile rzeczywiście wykorzystywałbym ją na tyle intensywnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-29 03:05:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Chodzi ostatnio za mną chęć pojeżdżenia jakimś mocnym nakedem, rzędówką ok 1200 jak stary olejowy bandit, cbx1300 albo coś w Vce, sv650/1000n... To chyba po oglądaniu filmów terka jak ogarnia sobie ciekawe niedrogie sprzęty :) Jako podstawowe moto to nie, ale jako drugie na przejażdżkę wokół komina...? Na gieesie jak się wsiądzie to już się chce pojechać dalej, no i w korkach to tak sobie się przeciskać boxerem z gmolami.

Swoją drogą, czas już przygotować Hilde na wycieczki, chcę jeszcze wymienić płyn w skrzyni i sprawdzić luzy zaworowe, to mogę zrobić sam. Jak się zrobi cieplej to pojadę jeszcze do mechanika na wymianę płynu hamulcowego, przez agregat wspomagania hamulców do prawidłowej wymiany z odpowietrzeniem trzeba będzie ściągnąć zbiornik paliwa. Myślę jeszcze co zrobić z gmolami bo prawy mam pogięty, czy dokupić nowy prawy i górne do kompletu tej samej firmy heed, czy dokupić o ile by się dało do starego zestawu - też prawy sw-motech i wróciłbym do kompletu dół + góra. Nowe sw-motech sam dół kosztują ponad tysiaka, tyle co cały komplet dół + góra od Heed.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-29 13:21:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
sfazowany słońce tylko lekko przyświeciło i jest koło 0 to już Cię nosi na jazdę :D no nieźle głód jazdy robi swoje ja też bym się chętnie pokręcił po okolicy żeby się przewietrzyć bo już jestem zmęczony zimą.
A ten naked to pod kątem mocy bardziej Cię interesuje czy że golas bez owiewek?
Też tak kiedyś gdybalem czy drugi motocykl na takie bardziej koło komina jazdy by mnie interesował ale jakoś nie potrafię sobie uzasadnić pod kątem finansowym że ma to sens.
Bardziej moja żona obecnie myśli o jakiejś 125 do nauki jazdy żeby się przygotować do egzaminu na A i zdobyć podstawowe umiejętności. Jakbyście coś slyszeli ze jakiś naked w sensownym stanie jest na sprzedaż to prosiłbym o info że jest motocykl o w miarę pewnej historii.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-29 15:19:24 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Finansowo nie próbuję racjonalizować, bo wtedy musiałbym całkiem zrezygnować z motocykli ;) Przydałby mi się jakiś mniejszy motocykl na miasto i małe przejażdżki, najlepiej bez owiewek. Jeździłem kilkoma takimi motocyklami i jednak kręci mnie swoboda jazdy z silnikiem o dużym momencie obrotowym. Jeśli rzędówka to minimum litr, Vka min 650. Ideałem by była cebula 1300 naked albo sv1000n ale to już sprzęty poza horyzontem ceny "zabawki".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-01-30 13:52:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Miałem już kilka razy dwa motocykle i okazywało się, że ten drugi jest niepotrzebny. Stale zastanawiam się nad jakimś enduro. To miało by sens, motocykl można zapakować na przyczepkę i w taką paskudną pogodę jak dzisiaj trochę pojeździć np. po lesie. Do miasta fajny byłby np. streetfighter ale cena delikatnie mówiąc jest dość wysoka. Nie wiem czy mając nowoczesny motocykl nieźle wyposażony jazda SV1000 lub czymś równie starym będzie sprawiała frajdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 229  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org