Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-10-22 20:30:18 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
cześć ludziki.

Ze wzgędu na to, iż nasze maszynki są dla nas najważniejsze, a czasem i kosztują sporawo, szkoda byłoby je stracić... (kradzież).

Bawił się może ktoś czymś takim jak lokalizator GPS/GSM i ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
W skrócie, montujemy coś takiego w moto, ma to w sobie moduł GPS i GSM. Jak chcemy tylko znać położenie naszego motocykla, wysyłamy smsa i znamy dokładne dane, czyli długość i szerokość geograficzną lokalizatora umieszczonego w moto.

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:

http://allegro.pl/item766422021_gps_gpr … acker.html

Jak dla mnie najważniejszy byłby czas działania takiego cuda, tak co by nie padło mi po 2 dniach ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: lokalizator GPS/GSM
PostNapisane: 2009-10-22 20:30:18 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-22 23:01:46 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Troszku się pobawiłem, moje spostrzeżenia.

Może się komuś przyda, bo to darmowa wersja lokalizatora, aczkolwiek ma kilka wad, o których poniżej, więc nadal szukam i pytam o wasze doświadczenia.

A wersja darmowa, o której wspomniałem, to program o nazwie WIMP - where is my phone.
http://www.wimp-software.co.uk/

Instaluje się to cudo w telefonie działającym na Windows Mobile'u 5 lub 6, najlepiej by w telefonie był wbudowany GPS, lub też można podłączyć GPS przez bluetooth'a do tegoż telefonu.
Ustawiamy sobie w 5 sekund program (łatwizna te ustawienia), i pakujemy telefon z wgranym programem do moto, np. pod siedzenie :)

I teraz działa to tak (praktycznie tak samo, jak te lokalizatory z allegro), że z innego telefonu wysyłamy na telefon wpakowany w moto - smsa z odpowiednią treścią, w ciągu 5 minut otrzymujemy smsa zwrotnego z informacją o długości i szerokości geograficznej, gdzie obecnie znajduje się telefon :) łatwizna :)

przetestowałem, działa zajefajnie.

Dość poważny minus to zostawienie telefonu z wbudowanym GPS'em w moto - a takie zabawki nie są narazie tanie, no i posiadanie 2 telefonu by wysyłać i otrzymywać smsa zwrotnego. Dobrym plusem jest to, że można taki telefon podłączyć bez problemu pod aku i będzie działało dłuuuugo dłużej niż 2 dni, no ale takie lokalizatorki z allegro przecież też można pod aku podłączyć ;)

Kwestią więc pozostaje, czy lepiej kupić jakiś lokalizator za 500zł z allegro, który będzie służył jednemu tylko - lokalizowaniu, czy lepiej kupić telefon z wbudowanym GPS'em za 500zł i używać go jako lokalizatora, czy nawet zwykłego GPS'u do jazdy, czy też dzwonić sobie z niego czasem jeszcze :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-23 00:36:21 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-10-09 22:08:47
Posty: 349
Lokalizacja: wawa... 3 min bike'm
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: cbr
proponuje wersje "gdzie jest moje dziecko"... zwykly tel.(50 zl) i karta pre-paid (30zl-6 miechow)..lokalizacja nie gps tylko po nadajnikach operatora ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-23 09:31:35 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-04-26 23:30:16
Posty: 110
Lokalizacja: wwa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
A powiedz mi jak rozwiążesz kwestie znalezienia sygnału satelitów, kiedy moto stoi w garażu? Fixa nie złapie wogóle jak załadują na pakę i przewiozą do jakiegoś garażu osłoniętego. Także zastanowiłbym się nad lokalizatorem z opcją zapisywania przebytej trasy (nie wiem czy coś takiego wogóle jest). Ale to i tak nie pomoże, jeżeli nie uzyska sygnału z satelitów..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-23 09:54:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Koledzy najnowsza BMW znika z sieci satelitarnej po 30 sekundach. Wystarczy że złodziej wstawi takie moto do piwnicy w bloku i ślad zaginie po sygnale i po motocyklu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-23 10:24:54 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-08-16 19:46:14
Posty: 487
Lokalizacja: Wwa/B-stok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: TnT
Kumpel pracuje w firmie która zajmuje sie monitoringiem pojazdów,
oraz montażem takich urządzeń. Mogę popytać o ceny.

Instalują to głównie w transporcie, sprzecie budowlanym koparki i takie tam. (O motocykle bałem się zapytać :D )

Podłączają sie do czego tam klient zażyczy, a zapis to podstawa.
Czyli maja pełen monitoring.
- położenie / w czasie
- prędkość / w czasie
- ilość paliwa /w czasie
- obroty silnika nawet mogą być
- do tego podłączenie do alarmu.

Po alarmie ochrona dzwoni do wyznaczonej osoby i wysyla ekipe pościgową.

Na koncie maja nawet jakieś sukcesy.
W firmie transportowej goscie na lewo robili kursy.
Wiedzieli, że jest GPS to używali zagłuszacza do GSMa.
Wpadli, bo nie wiedzieli, że system wysyła wszystkie dane, po odzyskaniu zasięgu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-23 12:30:46 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
Devxx napisał(a):
A powiedz mi jak rozwiążesz kwestie znalezienia sygnału satelitów, kiedy moto stoi w garażu? Fixa nie złapie wogóle jak załadują na pakę i przewiozą do jakiegoś garażu osłoniętego. Także zastanowiłbym się nad lokalizatorem z opcją zapisywania przebytej trasy (nie wiem czy coś takiego wogóle jest). Ale to i tak nie pomoże, jeżeli nie uzyska sygnału z satelitów..


Dobry argument. Chyba w tych droższych wersjach lokalizatorów z allegro jest coś takiego, że jeśli lokalizator nie ma fixa w danym momencie, dostajemy w informacji zwrotnej ostatni zapamiętany fix.. a więc już coś.. szukam dalej ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-10 11:58:42 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2011-06-10 11:58:00
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Ostatnio pojawiło się bardzo fajne rozwiązanie. Lokalizator GPS działający w oparciu o zwykły telefon komórkowy jako aplikacja JAVA. Oczywiście telefon musi być wyposażony w moduł GPS i musi umożliwiać łączenie się z Internetem. Później po zalogowaniu można śledzić telefon w czasie rzeczywistym oraz przeglądać trasy archiwalne. Więcej na ten temat na stronie:



http://www.navitracker.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-10 22:57:51 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2009-03-26 20:20:53
Posty: 483
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: BMW S1000XR
cool, nie wiesz czy płaci się za to? zresztą, spróbuję niebawem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-21 13:24:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-05-19 12:02:32
Posty: 34
Lokalizacja: Krasnystaw / Warszawa
Jeden komentarz w sprawie telefonów:

Współczesne smartphony lubią się raz na jakiś czas zawiesić, programy w mobilnej Javie tym bardziej - dlatego trochę ryzykowne jest używanie ich w takiej roli. Nawet jak codziennie sprawdzisz czy wszystko jest OK to znając życie właśnie przy kradzieży się zawiesi ;]

Kolejna sprawa to wytrzymałość na warunki atmosferyczne i wibracje - prawie żaden dzisiejszy tel. nie jest do tego przystosowany więc awaria to głównie kwestia czasu

Nie wiem jakie są ceny dedykowanych do tego rozwiązań ale tel. z GPSem też nie jest taki tani - więc gdyby ceny były porównywalne to brałbym sprzęt do tego przeznaczony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-08 21:00:06 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2013-07-08 20:58:01
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: yamaha
Ja mam w motocyklu zainstalowany monitoring firmy PetSoft z Gdańska. Spoko urządznie, dostaję sms- za każdym razem gdy dzieje się coś z motocyklem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-11 22:14:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
Najlepszy system zabezpieczeń to ... AC. Też kombinowalem na rożne sposoby i koniec końców zapłaciłem te 500 zeta za AC i mam spokojniejszy sen :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-12 09:33:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Viper napisał(a):
koniec końców zapłaciłem te 500 zeta za AC

za 5 stów brał bym bez myślenia, ale mi, 26 latkowi z 3miasta 2 tysie wyliczyli za moto z 2004


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-12 15:39:40 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-24 19:21:54
Posty: 388
Lokalizacja: stolica "Scyzorykowa"
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fz6S
No to faktycznie nędzna propozycja. Oczywiscie pisząc post powyżej patrzylem przez pryzmat własnego doswiadczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-07-12 21:56:57 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-04-02 22:16:27
Posty: 292
Lokalizacja: K-ce
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600 01
Można po prostu zainstalować lokalizator GPS, koszt 130zł + karta sim http://www.aliexpress.com/item/free-shi ... 41200.html Tutaj opis działania po polsku: http://astercomp.pl/sklep-internetowy/l ... ia-do-200/ Na stronie możemy mieć tracking online http://www.gpstrackerxy.com, ale dostęp jest płatny 10$/rok. Istnieje możliwość zalogowania się do demo tego serwisu, cały interfejs jest w języku polskim ID:demo hasło:8888. Ewentualnie allegro jeśli ktoś ma zaufanie do polskich allegrowych przedsiębiorców: http://allegro.pl/konfiguracja-lokaliza ... 97363.html Poderzewam, że Ci tutaj raczej działają na tym serwisie nic poza tym.

Takich starych moto jak moje raczej się nie imają, ale jak ma się nowszy sprzęt to warto zainwestować, oczywiście można zagłuszyć sygnał GPS/GSM, ale raczej mało który spodziewa się monitoringu w motocyklu, czy się mylę?

Swoją drogą jakoś podejrzanie atrakcyjne masz to AC :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org