Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-15 23:24:52 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
marcingda napisał(a):
Szkoda, że nikt nie powiedział o skrzyżowaniu, że jest ono skrajnie niebezpieczne. W normalnych krajach nie ma tego typu rozwiązań na ruchliwych drogach.
Marcin pisales o kamerzyscie teraz o skrzyzowaniu, a dlaczego nic o motocykliscie?
Skoro policzyli ze miala 100km/h na takim niebezpiecznym, oznakowanym skrzyzowaniu a przeciez w "normalnych" krajach masz na serpentynach glazy na poboczu a za glazami przepascie...
Wyobraz sobie teraz ze ona jedzie te 50 ktore tam bylo i pewnie nie bylo by tej dyskusji.
Jak sami o siebie nie zadbamy to zadne przepisy, mandaty i bezpieczne skrzyzowania nie pomoga.

Tuzmen 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-15 23:24:52 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 07:45:29 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Oczywiście że jechała za szybko, to nie podlega dyskusji. Tego typu skrzyżowanie jest skrajnie niebezpieczne, przecinamy dwa pasy i wjeżdżamy pod samochód jadący z przeciwka. W tym miejscu można zrobić sygnalizację, rondo lub skrzyżowanie bezkolizyjne, wszystko zależy od obciążenia ruchem. Nigdzie w Europie, na zachód od nas, nie ma takich skrzyżowań, bo ludzie by się pozabijali. Przykładem mogą być żenujące zjazdy z obwodnicy trójmiejskiej np. na Świętokrzyską, trzeba się włączyć do ruchu na drogę gdzie praktycznie stale jadą samochody. Efekt to kilka dzwonów dziennie. Nie wspomnę już o dwóch pasach naszej obwodnicy, czy braku dojazdu do nowych osiedli. Jedyna metoda poprawy bezpieczeństwa w naszym kraju to ograniczanie prędkości i budowa progów zwalniających- nie mam na myśli dróg osiedlowych. To prawda, że stan dróg w Polsce uległ znacznej poprawie ale infrastruktura pod względem rozwiązań nie jest dopasowana do istniejącego ruchu. Co do zachowania kierowcy seata to nadal uważam, że powinien zareagować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 07:53:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że matka siedzi z tyłu

Gdybać można, ale właśnie dla tego nie lubię tego kanału, że wyciąga sobie dane z dupy („prędkość określiliśmy na podstawie nagrania” - no turbokijowy pomiar), nagrania z drona i potem podrzuca sugestie jakby przeprowadził pełnoprawne pomiary. A gdyby jechała wolniej, a gdyby nie wyjechał, a gdyby tam nie było skrzyżowania, a gdyby w domu dzieci rodziła zamiast jeździć motocyklem… pierdolenie a nie badania i pomiary, tylko nakręcają ludzi.

A co do seata to jak miał zareagować, podskoczyć. Tu też można gdybać ale akurat zgadzam się z tym że przy czasie który miał na reakcję (a miał go mniej niż sam sobie nadał prędkością, bo ciało też leciało w jego stronę) za wiele nie mógł zrobić. Może troszkę odbić ale i tak by jej nie ominął i efekt by był ten sam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 08:33:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Na te skrzyżowania w Polsce które znam jako uciążliwe, to konkretne wydaje się być normalne i w miarę dobrze zorganizowane. Każdy kierunek na drodze z pierwszeństwem ma swój pas żeby nie blokować drogi. Fakt, że wyjeżdżający z boków w lewo mają utrudnienie z oceną możliwości ruszenia i znalezienia po skręcie swojego pasa do jazdy, może światła pomogłyby uniknąć ryzykownych lewoskrętów. Nadal uważam, że dziołcha niestety nie pomogła sobie w tej sytuacji, bez względu na winę auta z podporządkowanej. Jeśli droga krajowa ma alternatywę autostradową a 94 ma alternatywę A4 to jest to trasa mocno odciążona z tirów i tranzytu, te drogi stają się zdecydowanie luźniejsze i kręci się po nich głównie ruch lokalny. Wystarczy przejechać się np starą drogą trasy nr 7 Warszawa-Kraków na odcinkach które już mają ekspresówkę, są przeważnie puste i życie płynie tam leniwie. Nie ma też na takich bocznych trasach presji i funduszy na poważne reorganizacje skrzyżowań. Co do skrzyżowań u nas w kraju, nie jest tak źle, nawet w porównaniu do zagranicy. Oczywiście jest masa uciążliwych skrzyżowań na których często są wypadki, tego nie neguję. Nasze obwodnice są stresujące, ale obwodnice Paryża czy Wiednia przy dużym ruchu również potrafią dać mi w kość. Ostatnio z każdej strony dużo słyszę jaki nasz kraj jest nienormalny :( szczerze mówiąc, nie uważam tak i dobrze mi w PL. Może kiedyś zachód był kuszący ale przez ostatnich 15 lat odwiedziłem sporo miast zachodnich (m. in. Paryż, Bruksela, Milano, Genoa, Wiedeń) spędzając tam po kilka do kilkunastu dni i w oczy rzucają się bałagan, syf, dzielnice po których strach chodzić samemu i szemrane towarzystwo. Skrzyżowania na zadupiach są często bez żadnych oznaczeń, linii czy znaków, wszyscy jeżdżą tam na wyczucie. Hitem są francuskie ronda bez ustąpienia pierwszeństwa przy wjeździe, czyli sam znak ronda bez trójkąta, jak swojego czasu sławetne rondo w Częstochowie. Efektem jest zakorkowane rondo z którego nie da się zjechać :) Zachowanie kierowców na drogach zachodnich to już temat rzeka, nie będę się rozpisywał, chyba że kogoś to ciekawi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 08:55:16 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Ostatnio z każdej strony dużo słyszę jaki nasz kraj jest nienormalny

Czy kraj jest nienormalny to nie wiem, na pewno barany które nim rządzą i ci którzy ich wybierają. Koniec polityki ...
Sfazowany, ja również jeżdżę po Europie, co prawda nie po całej ale uważam, że nasza infrastruktura drogowa w wielu przypadkach jest do du ... Chyba jedynie na Śląsku jakoś to wygląda. Najbardziej obciążone autostrady, czy "S-ki" mają tylko dwa pasy, co przy ilości samochodów które nimi jeżdżą powoduje koszmarne problemy. Żenujące jest to, że trójmiejska obwodnica ma dwa pasy i nikt nie myśli o tym, żeby to zmienić. Nie ma dnia, żeby nie było na niej korka. Urągające ludzkiej godności rozwiązania z początku XX wieku, np. Gdynia przejazdy przez tory kolejowe - czasowo otwierane :oops:. Oczywiście, że zaliczyliśmy skok cywilizacyjny ale jeszcze bardzo dużo nam brakuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 11:03:14 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Aut przybyło lawinowo a zrealizowane stare inwestycje często mają już nieaktualne prognozy natężenia ruchu jako choćby autostrada Wa-wa Łódź. Najnowsze inwestycje są planowane i budowane praktycznie na przestrzeni kilku lat więc jest szansa na w miarę adekwatne prognozy. Na pocieszenie Warszawska obwodnica która powstaje w bólach, już teraz mocno rozładowuje miasto. Korzystam z niej codziennie i rzeczywiście przebicie się na drugą stronę miasta jest o wiele szybsze. Czekam jeszcze z wytęsknieniem na dokończenie obwodnicy Warszawy od północnego wschodu, na nowy wylot z Warszawy w kierunku Radomia i na dokończenie ekspresówki do Krakowa i już moje najczęściej uczęszczane kierunki będą ogarnięte. Przeładowanie dużych miast wynika też z migracji młodych za pracą, małe miasteczka i wioski stały się noclegowniami i weekendowymi ogródkami grillowymi. Co piątek na wylotówkach jest exodus a w niedzielę po obiedzie powroty w długich kolumnach samochodów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 11:23:37 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
misiakw
''Miś'' wiecznie żywy :lol: :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 11:30:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Może to dalej offtop ale zrobilim w tym roku kolejny objazd po Polsce 1700km i wielokrotnie podczas tej jady mówiłem chłopakom "jaka ta Polska ładna" - więc nie uważam że mamy jakieś braki co od zachodu, drogi lokalne, krajowe, expres, piękne równe, pobocza czyste, pokoszone, posprzątane.
Wiadomo są drogi gorszej jakości, są drogi przeładowane tirami, turystami, ale to jest normalne na zachodzie i nie będę kajał się jaka ta Polska be bo nie idealnie.
Nie ma takiej drogi i nie będzie której nie można zakorkować, lepiej pomyśleć czy aby napewno muszę jechać samochodem niż martwić się potem że trza stać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-16 11:41:39 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
tuzmen napisał(a):
lepiej pomyśleć czy aby napewno muszę jechać samochodem niż martwić się potem że trza stać

na szczęście przez prawie pół roku nie trzeba :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-28 19:41:05 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
https://m.youtube.com/watch?v=Unt2bKtGzQ0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-28 19:53:39 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 481
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
https://gazetawroclawska.pl/tragiczny-wypadek-motocyklisty-pod-wroclawiem-zginal-w-zderzeniu-z-ciezarowka/ar/c1-16792153


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-28 20:39:21 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Przykre. Dużo nie potrzeba żeby się zagapić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-08-28 23:36:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Fatalnie :(

Zawsze miałem wrażenie że te zderzaki naczep są liche i często przerdzewiałe i generują ogromne zagrożenie wjechania pod naczepę, głównie w kontekście samochodu osobowego. Widziałem kiedyś film na YT z testów specjalnych zderzaków do naczep uniemożliwiających wjechanie pojazdu pod naczepę. To powinno być standardem ale pewnie jest to kosztowne i producenci tego nie będą stosowali do póki mają homologację na standardowe, dotychczasowe rozwiązania. Start-stop i DPF musisz mieć, ale zderzak może być z blachy falistej i zgniły :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-27 19:00:23 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
https://m.youtube.com/watch?v=KUt0u57Lfc4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-27 20:23:06 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
hehehe, zdarza się :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org