Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-19 08:22:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
https://www.facebook.com/KRPZPO/posts/1407199579744386


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-19 08:22:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-20 10:30:51 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
Trzeba mieć pecha... :evil:
https://stop-cham.pl/smiertelny-wypadek ... L5oyjkqRJ4


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-20 11:52:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
koszmar,
brak reakcji kierowcy jadącego z kamerą !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-20 14:27:50 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2313
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Masakra. Na moje oko kierowca z kamerą uderzył w hamulec, widać jak zadrżał obraz z kamery zanim motocyklista uderzył w auto, na moich nagraniach kamera tak drży od pracy abs. Przód zaczyna nurkować w mniej wiecej w chwili kiedy motocyklista uderza o ziemię więc noga na pedał i moment załapania hamulców musiały być w okolicach momentu uderzenia motocykla o biały samochód... Trajektoria motocyklisty przy uderzeniu była nie do przewidzenia. Wątpię czy kto inny zrobiłby więcej. Jeśli nie patrzy się konkretnie w stronę motocykla to nagle lecący wrak i człowiek koziołkujący po asfalcie zaskoczą nawet mistrza. Jechał spokojnie z odstępem, ciekaw jestem czy specjalnie żeby przepuścić auta czekające do włączenia się do ruchu. Ciężko ocenić prędkość motocykla ale nawet po odbiciu się od auta wrak poruszał się bardzo szybko. Być może na tle ciężarówki motocykl był za mało widoczny, generalnie przy bardzo dobrej pogodzie wypadków jest mnóstwo i często mają koszmarne skutki.

Swoją drogą, już dawno zauważyłem, że kupa ludzi jeździ przy największej patelni bez okularów przeciwsłonecznych i mrużą oczy próbując cokolwiek dostrzec, oczy w takich warunkach szybko się męczą i pogarsza się dostrzeganie szczegółów, ocena prędkości i odległości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-20 16:01:35 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2020-01-05 20:24:48
Posty: 484
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2
Trasa dobrze mi znana i często na tej drodze dochodzi do różnych akcji. Myślę, że kierowca mógł skupić się na aucie po prawej za busem czy mu nie wyjedzie z podporządkowanej, inaczej miał szansę odbić w prawo. No cóż, kolejna tragedia i nie ma motocyklistki :x


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 07:54:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Kierowca auta z kamerą wg mnie miał ewidentnie spóźnioną reakcję. W ułamku sekundy powinien być na prawym pasie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 10:47:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
Wiecie co, kiedyś popełniłem błąd wysyłając filmik na polskie drogi bo miałem sytuację że nagrało się wymuszenie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i intencja moja byla taka że edukacyjnie wyslę co się wydarzyło, czasem to daje do myślenia. Jak poczytałem jakich mamy fachowców specjalistów ruchu drogowego w komentarzach to chyba wszyscy co znajdowali się w nagranej scenie dostali falę hejtu włącznie ze mną, no witki opadają. Nikt nie znał kontekstu nagrania i było ono dość okrojone bo wysłałem dłuższe a wnioski każdy sobie swoje wyciągnął według własnego widzi mi się. Tak samo znaczenie ma umiejscowienie kamery oraz przekłamanie obrazu względem tego co widzimy gołym okiem perspektywa jest całkiem odmienna. Dlatego jestem z daleka od ocen i osądów na podstawie takich nagrań bo chyba już za bardzo przesiąknelismy internetem że każdy może każdego zbluzgać na podstawie własnych przypuszczeń i wnioskow, szkoda mi juz czasu na prostowanie i tlumaczenie tego.
Co do nagrania w temacie widać jak się kierowcy motocykla życie skończyło i to smutne nagranie dokumentuje ten fakt. Czy kierowca osobówki widział, nie widział i czy mógł czy nie lepiej się zachować to tylko on wie. Nie znamy wszystkich czynników danej sytuacji może miał podpięta przyczepkę z tyłu samochodu i spojrzał we wsteczne lusterko żeby spojrzeć czy ładunek się nie przewrócił tego nie widać na nagraniu a takie rzeczy mogą mieć kluczowe znaczenie w odbiorze filmu. Dlatego co do wszelkich nagrań warto zachować odrobinę dystansu bo nie raz zrobiła się g burza o nic bo komuś się coś wydawało.


Ostatnio edytowano 2022-07-21 11:07:01 przez blue7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 11:00:49 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
blue7
100%

Smutne jest to że moturzysta miał duże szanse wyjść z tego wypadku gdyby nie wpadł pod drugi samochód


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 11:12:42 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Blue7, masz rację. Niestety moje doświadczenia jako kierowcy który samochodem i motocyklem w ciągu roku przejeżdża około 60/65tyś km są takie, że spora część osób w sytuacjach mniej lub bardziej niebezpiecznych nie myśli logicznie. Trzeba zacząć od tego, że obserwujemy to co się dzieje wokół nas a nie tylko bezpośrednio przed autem. Oczywiście trudno ocenić sytuację tylko i wyłącznie po nagraniu. Zdarzyło mi się już tak, że widziałem auto jadące z przeciwka i wiedziałem, że zjeżdża z pasa w sposób niekontrolowany więc szukałem na drodze bezpiecznego miejsca. Auto które jechało przede mną nic nie zrobiło i ostatecznie zderzyło się czołowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 12:15:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
marcingda miałem takie same sytuacje i to na motocyklu raz wracając z wakacji TIR zepchnął nas z żoną do rowu ale dodając gazu wybroniłem się odzyskując stabilność motocykla i to był cud. Druga taka akcja to zderzenie na czołówkę którego uniknęliśmy bo kierowca osobówki zasnął i zjechał na nasz pas ruchu. To są ułamki sekund że nawet nie pamiętam dobrze tego zdarzenia ale kluczowe jest to żeby być skupionym na drodze by móc zareagować a u nas to jeździ się tak że myśli się o niebieskich migdałach zamiast o patrzeniu na otoczenie. Nie miałem niczego złego na myśli tylko tak w kontekście nagrań taką mam refleksję że nie wszystko widać na pierwszy rzut oka co było naprawdę.
Osobiście motocykl nauczył mnie najbardziej ostrożności i myślenia za siebie i za innych bo kiedyś jeżdżąc w puszcze byłem mniej uważny bo bezpieczeństwo było znacznie większe. A tutaj nie dość że za siebie to odpowiadam tez za pasażera i nie jestem w ogóle skłonny do zbytniego ryzyka.


Ostatnio edytowano 2022-07-21 13:10:46 przez blue7, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 12:57:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
blue7 napisał(a):
A tutaj nie dość że za siebie to odpowiadam tez za pasażera i nie jestem w ogóle skłonny do zbytniego ryzyka.

tak trochę z innej beczki
moje młodsze dziecko ostatnio praktycznie każdego dnia zadaje mi pytanie, kiedy pojeździmy razem
jeździmy tylko drogami osiedlowymi bo dalej się boję, może przesadzam ale ryzyko jest ogromne ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 13:22:09 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
marcingda napisał(a):
moje młodsze dziecko ostatnio praktycznie każdego dnia zadaje mi pytanie, kiedy pojeździmy razem
jeździmy tylko drogami osiedlowymi bo dalej się boję, może przesadzam ale ryzyko jest ogromne ...


Ja mam podobnie. Córka (9 lat) strasznie mnie namawia na jazdę motocyklem. Jeździmy również po drodze osiedlowej i tylko tam. Żona się nie zgadza na nic więcej i ją rozumiem. Możesz być najlepszym kierowcą na świecie i jeździć mega ostrożnie a ktoś trzeci odpierdzieli jakiś numer i tragedia gotowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 18:45:08 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-10-14 13:23:01
Posty: 1
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Ja jeżdżę z moim 9 letnim synem. Nie ma opcji żebym go nie zawiózł do babci albo odebrał motocyklem. Obaj mamy interkomy dzięki czemu łatwiej jest się z nim porozumiewać i uczyć odpowiednich zachowań. W zeszłym roku jechał pierwszy raz. Szkoda że nie nagrywałem, tyle radości było w jego kasku że ciężko to opowiedzieć. Przez 30 minut jazdy nie przestawał gadać i się cieszyć

Wysłane z mojego M2007J22G przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-21 21:00:33 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2008-02-24 19:17:18
Posty: 263
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Nikon
Obecne moto: XV535-XJ600-FZS600
blue7 napisał(a):
...może miał podpięta przyczepkę z tyłu samochodu i spojrzał we wsteczne lusterko żeby spojrzeć czy ładunek się nie przewrócił...

Ale jemu mógł ten ładunek nawet się zapalić! To nie usprawiedliwia w żaden sposób... zabójstwa (nie wnikając w szczegóły omawianego wypadku).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-07-23 00:34:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2313
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
No cóż, jak dla mnie ta dziweczyna miała pecha ale temu pechowi wręcz kibicowała, mówię to jako motocyklista. Wyprzedzila tira pasem do skrętu, nie szczegoonie zwalniała tylko mrugała długimi i chuk wie czy tym sposobem białe auto nie zrozumiało tego jako "puszczam Cię, lecisz mości panie". Mam kamery dvr w swoich autach służbowych od lat i przyjrzałem setki godzin nagrań żeby zobaczyć jak wygląda na nagraniu to, co przeżyłem na drodze. Na tej podstawie uważam, że dziewczyna zapieprzała i widząc białe auto nie szczególnie zredukowała prędkość a kierowca z kamerą do momentu jej lotu nad jezdnią nie miał pojęcia jaki będzie skutek kolizji i jak większość by zrobiła, chciał odbic w prawo żeby zrobić więcej miejsca przy osi jezdni. Jechał spokojnie z odstępem. Dla mnie on nie jest mordercą. Dziwczyna nie dogadała się z białym autem ale gdyby nie pajacowała to by miała kupę czasu na dochodzenie swoich racji za wymuszenie pierwszeństwa.

Motocykle są w chu niebezpieczne i tyle, w takim ruchu na takiej trasie nie ma co się wygłupiać. Dlatego za wszelką cenę unikam dróg krajowych z tirami i obfitym ruchem na skrzyzowaniach a jesli nie mam wyjscia to jadę tam zwyczajnie jak autem. Tfu tfu, na razie odpukać dobrze mi służy ta metoda.


Ostatnio edytowano 2022-07-27 01:13:36 przez sfazowany, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org