Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-27 20:35:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Ciekawe ile za taka obcierke liczą policmeni? I czy tu bedzie podwójnie?

Tuzmen 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-27 20:35:43 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-27 21:24:05 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
tuzmen napisał(a):
Ciekawe ile za taka obcierke liczą policmeni? I czy tu bedzie podwójnie?

Tuzmen 1050


Chyba, że dostanie z dwóch "paragrafów" (tam było chyba najechanie na linie ciągłą no i spowodowanie kolizji) ale z OC będzię musiał dwa samochody obskoczyć :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-27 22:00:23 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
O Mazdę tylko oparł się łokciem, tak że jeśli dogadali się bez policji to tylko naprawa saaba z OC. No nie wyczuł tych gmoli i złożył lusterko... Pech.

Dziś musiałem skoczyć do centrum i poleciałem na moto żeby szybciej dojechać i łatwiej zaparkować, babcią też ciężko mi się przepycha w korkach, szczególnie przy busach które mają lusterka na wysokości moich handguardów, ale robię to sposobem - podjeżdżam z zatrzymaniem i skręcając i kołysząc motocyklem mijam się z lusterkiem. Przy autach jest luz, uważam tylko żeby gmolami nie zaczepić. Na szczęście wzrostu mam na styk tak, żeby równocześnie palcami obu stóp podpierać moto i nogi na tyle silne żeby utrzymać wagę babci przy dość sporym odchyleniu od pionu. Większym motocyklem byłoby już naprawdę ciężko cisnąć przez korki. Zostaje celować w trasy z maksymalną ilością buspasów lub szerokimi pasami z dużymi odstępami między autami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 09:08:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
tuzmen napisał(a):
Ciekawe ile za taka obcierke liczą policmeni? I czy tu bedzie podwójnie?

Tuzmen 1050



Ciekawe ile dostanie policeman co ostatnio na rondzie naszemu kierowcy busa motórem wjechał w tył?

Samochód i kierowce trzepali 4h, niestety nie mieli do czego się przyczepić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 09:17:43 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
delta napisał(a):
tuzmen napisał(a):
Ciekawe ile za taka obcierke liczą policmeni? I czy tu bedzie podwójnie?

Tuzmen 1050



Ciekawe ile dostanie policeman co ostatnio na rondzie naszemu kierowcy busa motórem wjechał w tył?

Samochód i kierowce trzepali 4h, niestety nie mieli do czego się przyczepić.


Jak to co, srogie pouczenie!

https://www.o2.pl/informacje/policjantk ... 246597440a


Ostatnio edytowano 2022-09-28 09:56:45 przez tuzmen, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 09:25:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1068
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
tuzmen napisał(a):
Ciekawe ile dostanie policeman co ostatnio na rondzie naszemu kierowcy busa motórem wjechał w tył?

a czy przypadkiem kierowca busa nie cofał? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 10:15:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
pewnie jechał na sygnałach. jakąś sekundę po zderzeniu na pewno!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 11:08:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4605
Obecne moto: jamaha pw 50
tuzmen napisał(a):


Biedulek, jak on się pozbiera po tym pouczeniu :cry: jakąś zbiórkę pieniędzy trzeba dla niego zrobić, niech jedzie może do sanatorium na kilka miesięcy :shifty:
albo na naukę jazdy :idea:


marcingda napisał(a):
a czy przypadkiem kierowca busa nie cofał? :lol:


na całe szczęście nie, ale podobno chciał zatrzymać się odcedzić kartofelki :wink:


misiakw napisał(a):
pewnie jechał na sygnałach. jakąś sekundę po zderzeniu na pewno!


ano właśnie, ciekawym jest to, że w informacji od komendanta z Buska jest wpisane pojemność silnika 125, to oni mają takie motocykle? Czy kierujący nie miał uprawnień?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 12:40:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wychodzę z założenia, że każdemu może się zdarzyć. Policjant też może popełnić błąd, byle nie nadużywał uprawnień do wykpienia się z odpowiedzialności lub narobienia niepotrzebnych nerwów. Kumpla żona miała taką sytuację, że przy zmianie pasa stuknął w nią radiowóz, wszystko załatwione bez żadnych nerwów i problemów - naprawa z OC sprawcy. Kwestia na kogo się trafi i też jak zachowują się obie strony, nie tylko sprawca ale i poszkodowany. Niektórzy na widok policji robią się bezsensownie agresywni i pretensjonalni. Widzę na YT jacy potrafią być funkcjonariusze, ale ja jeszcze takiego pecha nie miałem, zdecydowana większość była bardzo przyjazna, reszta zwyczajnie normalna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 14:06:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Wychodzę z założenia, że każdemu może się zdarzyć. Policjant też może popełnić błąd, byle nie nadużywał uprawnień do wykpienia się z odpowiedzialności

tylko to że "naprawione z OC" to żadna odpowiedzialność policjanta - odpowiedzialność w takim przypadku pokrył podatnik, a nie policjant. Mamy taryfikator mandatów który obowiązuje każdego, więc jeśli za spowodowanie kolizji jest X zł mandatu, to policjant, nawet na służbie, powinien w przypadku popełnienia błędu ponieść jego konsekwencje, nie nadużywać uprawnień, i jak każdy inny użytkownik ruchu - powinien zapłacić stosowny mandat wynoszący według taryfikatora wspominane X zł, a nie tylko dostać pouczenie. Przepisy jasno stawiają sprawę - jeśli nie był pojazdem uprzywilejowanym (sygnały), to jest użytkownikiem ruchu jak każdy inny w okolicy, i powinien być tak samo traktowany przez innych policjantów w przypadku spowodowania kolizji czy złamania przepisów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 16:35:58 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Miałem w życiu kilka stłuczek, kilka z mojej winy i sporo będąc poszkodowanym i tylko jedna skonczyła się interwencją policji, bo facet który na mnie wjechał ewidentnie był na jakimś haju. Reszta załatwiona była oswiadczeniami bez mandatów, więc jeśli sprawa jest oczywista i strony są zgodne co do winy to nie widzę sensu żeby walić mandaty "dla zasady". Pociągnie do odpowiedzialności policjanta dla zasady bo jest policjantem? Jest w pracy jak każdy z nas, czy to jest budżetówka czy nie - dla mnie totalnie bez znaczenia. Ma OC to piszemy oświadczenie i tyle. Nie rozumiem traktowania - jest na pensji za państwowe pieniądze to powinien zapłacić mandat. Jest na pensji za państwowe bo coś za te pieniądze robi, i większości syfu z jakim muszą sobie radzic naprawdę nie zazdroszczę. Bez wdawania się w dyskusję o dobrych i złych policjantach, mandaty są formą kary, a nie każda sytuacja kary wymaga. Traktujmy innych tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 16:58:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
sfazowany
Nie mogę się do końca zgodzić, gdyż policjant to nie jest zwykły obywatel. Niestety wybierając pracę w służbach państwowych musisz się liczyć z tym że cechy tego zawodu wpłyną na twoje całe życie nie tylko od 7 do 15.
I tak policjant musi świecić przykładem dla innych przestrzeganiem prawa 24h bo jest jego stróżem i np. jeśli ukradnie coś poza godzinami pracy zostanie zwolniony ze służby czyli wywalony z roboty z innymi konsekwencjami. Podobnie zresztą jak niektóre zawody w administracji, sądownictwie, służbie zdrowia ... Taką wybrali drogę, są plusy i minusy

Tak więc dla mnie to moralny i zawodowy obowiązek jest taki że w przypadku sytuacji Delty powinien sam poprosić o ukaranie, przyjąć mandat i zapłacić.

Po zatym nie ma mowy o oświadczeniu gdy jest na służbie bo musi wszystko zaraportować. Szkody wiadomo od tego są ubezpieczenia, aczkolwiek nie jestem pewien czy mają AC, chyba nie bo ubezpieczenia nie chcą takich klientów, tak więc za szkody płacimy my w podatkach


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 18:32:56 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Służąc w straży byłem przede wszystkim kierowcą , choć każdy kierowca w PSP może być równocześnie ''zwykłym'' strażakiem . Ale ad rem otóż , każdy z nas kierowców , przynajmniej te naście lat temu miał , choć nie z przymusu , wykupione indywidualne OC . Nawiasem mówiąc sam raz o mały włos nie zostałem uraczony mandatem , będąc na słuzbie oczywiście Sądzę zatem , iż w omawianym tutaj przypadku policjant powinien być pociągniety do odpowiedzialności , chyba , że ustawodawca reguluje to inaczej ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-28 18:45:04 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-08-05 08:39:48
Posty: 372
Lokalizacja: Kołobrzeg
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Tracer 900 GT
Generalnie w służbach wygląda to tak, że wiekszość funkcjonariuszy ma wykupione OC na wypadek takich zdarzeń. Jeśli taka kolizja jest z winy funkcjonariusza to kasa idzie z tego ubezpieczenia albo dostaje po pensji. Oczywiście jeśli jechał samochodem służbowym to obligatoryjnie jest wzywana Policja. Auta służbowe nie mają wykupionego AC, no chyba, że w SOPie te drogie ale nie jestem pewien na 100%.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wypadki :(
PostNapisane: 2022-09-29 09:16:37 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Reszta załatwiona była oswiadczeniami bez mandatów

Policjant jadąc pojazdem służbowym nawet w przypadku lekkiej stłuczki musi wezwać kolegów - tutaj chodzi o temat uszkodzenia mienia państwowego. z reszta to tyczy się nie tylko policji, ale większości (a może i wszystkich) organów korzystających ze sprzętu państwowego - np moja żona jako urzędnik czasem jedzie pojazdem służbowym gdzieś i w razie stłuczki nie może bawić się w oświadczenia, potrzebna jest policja. Jednocześnie masz przepis który kara za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - a nawet lekka stłuczka jest takim zagrożeniem, więc trzeba taki mandac dać, a nawet jak nie trzeba, to myślę że przypadki z pouczeniem zamiast mandatu są marginalne. Stąd ten bulwers - że normalny człowiek albo się dogaduje na oświadczenie, albo dostaje mandat. Ale Kazik (albo Krycha) z policji jak się obije, to w sumie nic się nie stało.

Inna sprawa z tym OC i policją... Znajomek z pracy miał sytuację, że w wyniku pościgu samochód jego żony został obity radiowozem. Kobita wyszła z pracy, widzi obity bok fury, zero informacji skąd. Zgłasza na policję, a tam cisza - przyjmują zgłoszenie o nieznanym sprawcy i tyle. Dopiero jak na portalu trójmiejskim porzeczytałą o pościgu, znów zgłosiła się na komendę i nagle tak, okazuje się że to w wyniku pościgu. Ziomek skończył pracować u nas jakieś 4 miesiące po tym zdarzeniu, do końca jego pracy u nas sprawa nie została rozwiazana - samochód naprawił za własną kasę i bujał się ze zwrotek kosztów.

Swoja drogą ustawa o policji (z dnia 7 maja 1999) Rozdział 2 art 6 par 1:
Cytuj:
Funkcjonariusz odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną nieumyślnie jest obowiązany do zapłaty odszkodowania w wysokości wyrządzonej szkody, jednak odszkodowanie nie może przewyższać kwoty trzymiesięcznego uposażenia przysługującego funkcjonariuszowi.

źródło: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzie ... j-16836322

Tak więc do 3 pensji możliwe że jednak odpowiadają.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3359 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org