Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-28 23:01:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
A dostał mandat czy zatrzymali blankiet prawa jazdy i poszedł wniosek do sądu ? Bo pewnie dostał mandat. Następnym razem zatrzymają blankiet i auto na lawetę bo będzie informacja w KSIP że był karany już po zmianie przepisów mandatem za jadę bez wymaganych uprawnień.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-28 23:01:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2015-05-29 07:44:24 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-02-04 15:11:08
Posty: 438
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
syga-cop89, wielkie dzięki za informacje. Szkoda, że żadne media dokładnie nie poinformowały o wszystkich zmianach, bo jest ich całkiem sporo.
Wypadało by chyba znowu sobie kodeks odświeżyć.
Mam małe pytanko (mam nadzieję że nikomu się nie przyda): jak wygląda sytuacja po zabraniu prawka za 50+ w mieście. Rozumiem, że pojazdem nie można wrócić. Jest on holowany?
Co w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 08:59:19 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3833
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sasza7 napisał(a):
Mam małe pytanko (mam nadzieję że nikomu się nie przyda): jak wygląda sytuacja po zabraniu prawka za 50+ w mieście. Rozumiem, że pojazdem nie można wrócić. Jest on holowany?
Co w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?

dostajesz pokwitowanie, i z jego pomocą możesz furką wrócić do domu. ale dalej to już co najwyżej autobus.

a co do zadanego srylion stron wcześniej pytania o S8 odpowiedź też jest względnie prosta. teren zabudowany jest oznaczony odpowiednim znakiem. w Trójmieście potrafią po prostu na odcinku jednej drogi szybkiego ruchu po prostu dać znak końca terenu zabudowanego, a na każdym zjeździe znów poczatek. w innych miejscach daja ograniczenia do 70km/h i tam dopioero po przekroczeniu 120 zabiorą prawko.


swoją drogą ciekawy motyw z tym że jak ci zabiorą prawko, a masz zagraniczne to cię mogą w pompę cmoknąć dalej jeździsz na lajcie. można by w wakacje skoczyć do jakiegoś sąsiada wyrobić prawko "tak na zapas"


Ostatnio edytowano 2015-05-29 09:01:17 przez misiakw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 09:00:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-08-10 19:56:21
Posty: 80
Lokalizacja: WZ
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600
syga-cop89 napisał(a):
Opracowałem Wam taką tabelkę która obowiązuje na dzień dzisiejszy.


Górną lewą komórkę lekko bym wyedytował, bo jest tendencyjna.
Prowadzenie przy braku uprawnień, to wykroczenie.
Prowadzenie po zatrzymaniu uprawnień, to przestępstwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 09:24:12 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-11 16:56:23
Posty: 1
Lokalizacja: Płochocin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 692-311-340
Obecne moto: FZ6
misiakw napisał(a):
a co do zadanego srylion stron wcześniej pytania o S8 odpowiedź też jest względnie prosta. teren zabudowany jest oznaczony odpowiednim znakiem. w Trójmieście potrafią po prostu na odcinku jednej drogi szybkiego ruchu po prostu dać znak końca terenu zabudowanego, a na każdym zjeździe znów poczatek. w innych miejscach daja ograniczenia do 70km/h i tam dopioero po przekroczeniu 120 zabiorą prawko.


Lecąc wczoraj z roboty sprawdzałem i faktycznie dopiero na zjazdach z S8 są znaki z Terenem Zabudowanym, więc myślę że twoja interpretacja jest całkiem OK.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 09:40:01 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
sasza7 napisał(a):
syga-cop89, wielkie dzięki za informacje. Szkoda, że żadne media dokładnie nie poinformowały o wszystkich zmianach, bo jest ich całkiem sporo.
Wypadało by chyba znowu sobie kodeks odświeżyć.
Mam małe pytanko (mam nadzieję że nikomu się nie przyda): jak wygląda sytuacja po zabraniu prawka za 50+ w mieście. Rozumiem, że pojazdem nie można wrócić. Jest on holowany?
Co w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?


Pojazd nie jest holowany. Dostajesz pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy na 24H i przez 24H możesz normalne jeździć. Nie ma czegoś takiego jak odmowa mandatu bo policjant Ci takiego mandatu nawet nie proponuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 09:47:15 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3833
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
syga-cop89, a tak z ciekawości, czy obcokrajowcom też zabiera się prawko? czy mając zagraniczne obywatelstwo musisz mieć co najwyżej solidny portfel...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 11:06:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
Obcokrajowcom od teraz też zatrzymuje się prawko ale mają pokwitowanie na więcej niż 24h na powrót do domu, tj. 72h
także wreszcie portfel na nic się nie zda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 11:21:19 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Tak jak michal.m napisał obcokrajowcowi zatrzymuje się prawo jazdy za pokwitowaniem na 72H tak aby na spokojnie mógł wrócić do "siebie". Faworyzowanie są tutaj polacy pracujący za granicą - dostajesz zakaz prowadzenia pojazdów, jedziesz do Niemiec robisz prawko w Polsce zakaz widnieje i zatrzymać prawa jazdy nie można, nie popełnia on przestępstwa. Taka mała furteczka :)

A tutaj fajny filmik - dlaczego w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pewnie już część z Was to widziała.

https://www.youtube.com/watch?v=T9ehcEyd1bU


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 11:46:04 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2015-03-11 16:56:23
Posty: 1
Lokalizacja: Płochocin
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 692-311-340
Obecne moto: FZ6
syga-cop89 napisał(a):
A tutaj fajny filmik - dlaczego w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pewnie już część z Was to widziała.

https://www.youtube.com/watch?v=T9ehcEyd1bU


No proszę od małego ma pociąg do 2 kółek - Przyszły motocyklista :lol:

A tak na poważnie przypomniała mi się moja Babeczka jak została raz z moim małolatem.
Na szczęście mieszkam na bocznej uliczce. Ale wracając z pracy widok jak Młody jedzie na rowerku a 100 m za nim biegnie Babcia bezcenny.
Zdążył uciec na jakieś 500m od bramy :)
Ale dawał jej fory podobno jak się za bardzo oddalił to na nią czekał i wołał, a potem długa.

Po tym incydencie potwierdzam z własnego doświadczenia dzieci są nieprzewidywalne :)

Na nie szczęście od tamtego momentu nie mam opiekunki ;/ Stwierdziła, że już nie te lata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 12:11:27 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Syga-cop89 - mam pytanko do Ciebie - o ile zatrzymywanie za przekroczenie o 50 na takiej drodze jak ta filmiku gdzie młody wyjeżdża na hulajnodze jest zasadne - jest to powodowanie zagrożenia w ruchu drogowym (choć zmiennych i czyja byłaby wina w tej sytuacji to wiemy że rodzic zawinił bo nawet przy 40 jak wjeżdża pod maskę to sorry ale nie ma siły aby wyhamować - wracam do meritum -
Twoim zdaniem jest zasadne zatrzymywanie prawka na 3 mce na np jednokierunkowych trzypasmowych drogach? Karane być powinno wg mnie ale aż tak? Albo w miejscach gdzie o zabudowanym informuje tylko znak ?? Wiem, przepis mówi jasno, "zatrzymuje" ale czy Twoim zdaniem nie powinno być tak, że jednak policjant może zdecydować czy zatrzymywać czy ukarać surowo (np przy drugim takim wykroczeniu dopiero zatrzymywać?)
Porządku z oznakowaniem w naszym kraju szybko się nie zrobi więc chyba jednak policjant powinien móc zadecydować o szkodliwości wykroczenia?
Niekonstytucyjność przepisu pomijam :)
Ciekawi mnie jakie Ty -praktyk masz na to spojrzenie :) (w weekend z innym praktykiem muszę o tym pogadać :) )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 12:57:33 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
Uwazam ze masz racje. Kwestia indywidualnego podejscia do sprawy policjanta. Ja w takich miejscach z miernikiem predkosci sie nie ustawiam bo to malo ambitne choc prawo tego nie zabrania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 13:42:03 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
syga-cop89 napisał(a):
A tutaj fajny filmik - dlaczego w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pewnie już część z Was to widziała.

To nie jest żadne wytłumaczenie dlaczego obowiązuje ograniczenie do 50 km/h - tam jest ograniczenie do 40 ;p i moim zdaniem całkowicie zasadna jest ta 40-tka. Kluczowe jest też określenie "teren zabudowany" - szeroko pojęte nazewnictwo: dla jednych zarządców drogi to teren gdzie stoją zabudowania 5m od jezdni, a dla drugich już wtedy gdy się zaczyna dana wioska administracyjnie i do najbliższych zabudowań mamy 500-1000m i tam uwielbiają mierzyć prędkość.
Luku napisał(a):
No proszę od małego ma pociąg do 2 kółek - Przyszły motocyklista :lol:

Jak się szybko nie nauczy, żeby uważać to na motocykl niestety nigdy nie wsiądzie bo jak widać mamusia/opiekunka niezbyt nadąża :/

Chciałbym nadmienić, że polska Policja nie posiada żadnych zgodnych z polskim prawem urządzeń mierzących prędkość pojazdów na podstawie których można by karać kierowców (tj. nie posiadają możliwości rejestrowania zdarzeń oraz identyfikacji pojazdów, którym mierzona jest prędkość) Pomijam oczywiście wideorejestratory w nieoznakowanych pojazdach, które to w ogóle nie są urządzeniami mierzącymi prędkość gonionego pojazdu.
Oczywiście tym nikt się nie przejmuje i zarówno Policja jak i Sądy zawsze karzą kierowcę.
A jeszcze na podstawie pomiarów tymi urządzeniami nakazano Policji automatycznie odbierać uprawnienia do kierowania pojazdami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 14:19:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2013-11-06 09:54:15
Posty: 161
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ6 Fazer S2
Widzę że temat służy. Może trzeba by go przemianować na "zapytaj Policjanta" ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2015-05-29 14:46:09 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2014-03-16 14:05:01
Posty: 146
Lokalizacja: Zielona Góra
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6S
michal.m napisał(a):
syga-cop89 napisał(a):
A tutaj fajny filmik - dlaczego w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Pewnie już część z Was to widziała.

To nie jest żadne wytłumaczenie dlaczego obowiązuje ograniczenie do 50 km/h - tam jest ograniczenie do 40 ;p i moim zdaniem całkowicie zasadna jest ta 40-tka. Kluczowe jest też określenie "teren zabudowany" - szeroko pojęte nazewnictwo: dla jednych zarządców drogi to teren gdzie stoją zabudowania 5m od jezdni, a dla drugich już wtedy gdy się zaczyna dana wioska administracyjnie i do najbliższych zabudowań mamy 500-1000m i tam uwielbiają mierzyć prędkość.
Luku napisał(a):
No proszę od małego ma pociąg do 2 kółek - Przyszły motocyklista :lol:

Jak się szybko nie nauczy, żeby uważać to na motocykl niestety nigdy nie wsiądzie bo jak widać mamusia/opiekunka niezbyt nadąża :/

Chciałbym nadmienić, że polska Policja nie posiada żadnych zgodnych z polskim prawem urządzeń mierzących prędkość pojazdów na podstawie których można by karać kierowców (tj. nie posiadają możliwości rejestrowania zdarzeń oraz identyfikacji pojazdów, którym mierzona jest prędkość) Pomijam oczywiście wideorejestratory w nieoznakowanych pojazdach, które to w ogóle nie są urządzeniami mierzącymi prędkość gonionego pojazdu.
Oczywiście tym nikt się nie przejmuje i zarówno Policja jak i Sądy zawsze karzą kierowcę.
A jeszcze na podstawie pomiarów tymi urządzeniami nakazano Policji automatycznie odbierać uprawnienia do kierowania pojazdami.


Widze ze kolega sie anulujmandat.pl naczytal. Pokaz mi prosze gdzie zapisane jest ze policjant ma pomiar pokazac Ci ze zdjeciem. W przepisie pisze wyraznie "w miare mozliwosci" wiec nawet bez zdjecia i bez predkosci moze nalozyc mandat bo np pomiar sie skasowal jak nacisnal dwa razy na spust.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org