Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-20 22:43:24 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2008-08-31 19:58:01
Posty: 331
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
all3n napisał(a):
jakieś francuskie pismo kilka lat temu napisał(a):
Polska. Oto znajdujemy sie w świecie absurdu. Kraj, w którym co piaty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, ktorego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w ktorym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudowal swoja stolice wedlug obrazow Canaletta, a stare miasto odtworzyli jako nowe. Kraj, ktory ma dwa razy wiecej studentow niz Francja, a inżynier zarabia tu mniej niz przeciętny robotnik. Kraj, gdzie czlowiek wydaje dwa razy wiecej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butow, gdzie jednoczesnie nie ma biedy, a obcy kapital sie pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym koncesjami rządzą monopolisci. Kraj, ze stolica, w której centrum stoja nowoczesne biurowce, oferujace pomieszczenia po 10-35 USD za metr kwadratowy. Kraj, w którym cena samochodu rowna sie trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj,w którym rządzą byli socjalisci, w którym święta koscielne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnowac tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiac po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzednikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..!

Niestety smutna prawda... :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-04-20 22:43:24 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-20 22:48:59 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-03-03 00:25:34
Posty: 123
Lokalizacja: Kurów/Puławy
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 607-936-812
Obecne moto: YAMAHA
A i doczytałem teraz ten podatek nie ma być płacony co roku tylko przy pierwszej rejestracji w kraju (zamiast akcyzy)

Tu jest wszystko ładnie opisane
http://www.motofakty.pl/artykul/podatek ... opada.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-21 00:11:23 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2007-09-22 20:05:58
Posty: 1077
Lokalizacja: Ełk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Suzuki SV1000S
Pytanie za 100pkt.
Jeśli moje auto jeździ na LPG to jak będzie liczony podatek???
Przecież jest bardziej ekologiczne niż każde nowe auto chociaż ma już 10 lat.


Na marginesie.
Najbardziej kretyńskie haracze z jakimi się spotkałem to:
- 160 za zaświadczenie z US ,że pojazd nie podlega opodatkowaniu. Zaświadczenie jest potrzebne do Urzędu Miasta na którego zresztą pieniążki wpływają.
- rejestracja podatnika VAT - koszt chyba 100 lub 200zł. Chore jest to ,że płacimy za to ,że będziemy płacić podatki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-28 23:03:11 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-04-13 20:59:55
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer
Mam 40-letniego VW garbusa i nie zamierzam zapłacić ani złotówki podatku ekologicznego!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-29 22:03:11 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2008-10-25 21:48:38
Posty: 135
Lokalizacja: Marszew
Kojarzę coś, że o tym podatku było już dawno głośno i nie udało się go wprowadzić. Wg mnie nie przejdzie ta opcja. Mamy za mało kasy żeby coś takiego płacić.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org