Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-06 12:48:56 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-09-28 09:20:16
Posty: 717
Lokalizacja: Kozienice-Warszawa
HOROŚ napisał(a):
chudy napisał(a):
Ja jadąc nad morze zarobiłem dwa zdjęcia.. :evil:
I jedno mi zrobiło z tyłu(o tym zdjęciu nie wiedziałem) więc są te radary co z tyłu robia... :!:
Na drugie zdjecie czekam dostałem błysk prosto w twarz :|


W jakiej miejscowości zrobiono Ci fotkę z tyłu ?
Ostatnio dwa razy byłem nan morzem i prędkości raczej nieprzestrzegałem :lol:

Zrobili mi to zdjęcie w miejscowości MANOWO :idea:
Za przekroczenie prędkości o 33km/h na 50 dostałem 250zł i 6pkt. :!:
Nie wyobrażam sobie tego jakbym jechał na moto :roll: bo 80 bym napewno nie jechał :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2009-08-06 12:48:56 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-06 13:41:48 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Jak fota od tylu trzeba bylo napisac, ze nie wiesz kto jechal i bys pkt nie dostal. A jak to fotka od strazy miejskiej to zwlekasz ile mozesz z odebraniem poleconego. Po odebraniu zwlekasz z wyslaniem wyjasnienia. Mija miesiac i Ci mandatu wystawic juz nie moga :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-06 14:42:21 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-09-28 09:20:16
Posty: 717
Lokalizacja: Kozienice-Warszawa
Nemm jak to :?:
To mandat ze straży miejskiej, zwlekałem tydzień z odebraniem a teraz mam go przytrzymać?? :roll:
A co sie dzieje po miesiącu :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-06 15:27:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Jak zrobili zdjęcie, wysylaja pismo do wlaciciela auta o wskazanie osoby prowadzacej. Ty musisz im odpowiedziec kto prowadzil aby mogli wskazanej osobie wystawic mandacik za fotke. Oczywiscie nie wskazujesz bo stwierdzasz, ze nie wiesz lub nie jestes pewien w zwiazku z czym placisz co najwyzej mandat za niewskazanie sprawcy.
Ale oni przysylaja ci fote i oswiadczenie do wypelnienia po 1-2 tyg od wykroczenia, juz na poczcie mozesz nadrobic chyba 2 tyg, zwlekajac z odebraniem poleconego do ostatniego dnia na powtornym awizo.mijaja juz w ten sposob 3 tyg. Od odebrania listu masz iles tam ustawowych dni na odpowiedz (chyba 7) co wykorzystujesz i wysylasz im zwyklym poleconym, ktory idzie co najmniej 3 dni.
W ten oto sposob mija juz ponad mjiesiac od popelnienia wykroczenia. W polskim prawie jest zapis, ze mandat musi byc wystawiony w ciagu 30 dni. A co za tym idzie moga Cie pocalowac w przyslowiowa pompke ;)
Juz tak w firmie 2 albo 3 razy zrobilismy.

Dlatego tak w mediach trabia o tym zcentralizowanym systemie fotoradarow, bo kupa ludzi wykorzystuje luki prawne ;)

Jest tez jeszcze jeden schemat, ktory ostatnio odwala straz miejska. Wysylaja od razu do wlasciciela auta mandat z nalozonymi punktami. Tak ostatnio stalo sie u nas w firmie. Przy czym zrobili to nieprawnie jak sie okazalo po rozmowie z naszym prawnikiem. Odeslalismy im oswiadczenie, ze to nie wlasciciel prowadzil gdyz w tym czasie byl innym autem sluzbowym w innym miejscu polski (co notabene bylo nawet prawda ;D) i od tego czasu cisza :D Prawnik powiedzial, ze najwyzej sprawa sie skonczy w sadzie ale to 100% pewnosci wygranej :)

Straz wiejska to takie male wuje i licza na naiwnosc ludzi :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-06 16:06:52 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
pozwolę sobie tylko dodać, że ten scenariusz działa w przypadku pojazdów zarejestrowanych na firmę. Wynika to z faktu, że po 30 dniach nie mogą wystawić mandatu, tylko muszą wysłać wniosek o ukaranie do sądu grockiego. Wniosek o ukaranie do sądu grockiego musi być przeciwko konkretnej osobie a nie potencjalnej grupie osób a tym bardziej firmie.
W przypadku osób fizycznych, najzwyczajniej po 30 dniach wpisują właściciela i wysyłają do Sądu. Tu też jest drugie dno, bo bez przyznania się do winy sprawa nie może się odbyć w trybie nakazowym, czyli muszą wszystkich zawiadomić itp. a sąd na ukaranie ma tylko dwa lata od popełnienia wykroczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-07 09:18:07 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2007-09-28 09:20:16
Posty: 717
Lokalizacja: Kozienice-Warszawa
Dzieki panowie za wszystkie rady.. 8)
Więc pozostało mi tylko zwlekać z przyznaniem się.. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-07 22:53:15 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2008-06-18 21:46:31
Posty: 777
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kocur
chudy nigdy się nie przyznawaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org