Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-04-19 22:30:23 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
kubańczyk napisał(a):
znam ludzi którzy naprawde jeżdżą przepisowo( nie tylko moja mama) i w dodatku na moto...

Jak dla mnie przepisowa jazda na moto nie jest bezpieczna, ale co ja tam wiem...

A jak dla mnie, to z Tobą jest coś nie tak.
Żegnaj, będzie nam Ciebie brakowało.... bardzo mało.
Bro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-19 22:30:23 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-04-25 01:22:07 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3871
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
MarcinN napisał(a):
Kubańczyk, bezczelny jesteś. Tyle Ci powiem. 120/50 wymaga maksymalnej kary. Najlepiej prace społeczne. W Norwegii dostałbyś 19 dni aresztu. Takich trzeba karać bez litości.


Coraz bardziej ciekawi mnie spotkanie z tobą pod Makro, aż żałuję że dziś dopiero po północy udało mi się z biura wyrwać. serio, chciałbym poznać człowieka którego za kierownicą nigdy nie poniosło. mi się to jakoś nie udaje. może dla tego nie wypowiadam się aż tak ostro jak ty, bo w innym przypadku musiałbym co jakiś czas zafundować sobie areszt domowy... już współczuję twoim dzieciom jeśli rzeczywiście tak zero-jedynkowo patrzysz na świat.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-25 08:31:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
Mnie te ograniczenia irytuja pod jeszcze jednym wzgledem. Sa w 80- 90 % przypadkow zawyzone czyli nakazuja jazde zdecydowalnie wolniejsza niz jest to bezpieczne i konieczne. Natomiast w 10 -20 % wskazuja poprostu maksymalna bezpieczna predkosc (zwlaszcza na remontowanych drogach) i ludzi to wg. mnie czesto gubi - bo w takiej Warszawei, 3miescie, Wroclawiu, Poznaniu gdyby ludzie jezdzili przepisowo po znakach korek nie konczyl by sie przez cala dobe. Wiec jak jest 50 to jezdzi sie 70 a szerszymi arteriami 80 i wszyscy tyle jada (sa 3 pasy i jadac prawym 50 - tamuje sie poprostu ruch). Gdy ktos jedzie i widzi na trasie 30/40 stwierdza ze spoko bo te 60/70 przejedzie - i tu zdaza sie problem... (nie wspomne o motocyklistach ktorzy na winklu ciasnym, wyfrezowanym i posypanym piachem i kamyczkami szanse maja niewielkie).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-25 08:42:07 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-09-07 17:54:43
Posty: 697
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Street Triple 675
jerry01
Masz rację! Ja dostałem z 2 lata temu 2 stówki i 6 pkt za jazdę w przedziale 80-90 km/h na 50 km/h od nieoznakowanych. Niedziela, pusta droga, dwa pasy, oddzielone od przeciwnych pasów pasem zieleni i barierką, chodnik oddzielony pasem zieleni dobrych parę metrów. Nie będę tu mądrował, bo prędkość przekroczyłem i karę dostałem. Tylko, że mieszkam na ulicy na której też jest 50 km/h a jest taka wąska, że dwa auta się nie mogą minąć (trzeba zjechać na czyjś podjazd, żeby się zmieścić). Dzieci w lecie jeżdżą na rolkach, itp... A i tu i tu mamy ograniczenie do 50 km/h... coś jest chyba nie tak?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-04-25 08:53:48 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2012-09-08 01:26:57
Posty: 287
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 608588454
Obecne moto: VFR V-tec
No niestety u nas bardzo wiele zalezy od naszego rozsadku - musimy sami obserwowac otoczenie i podejmowac szybkie decyzje. Tak jak wspomniales raz jedzie sie 30 na 50tce bo dzieci, bo pies, bo cos nas tam gdzies 100m przed nami niepokoi raz jest duzo szybciej niz to co na znaku. Trzeba tez pamietac ze niektore ograniczenia w niektorych miejscach pamietaja czasy szrotowozow na naszych drogach teraz nawet jesli ten golf jest po dzwonie, jest z niemiec i ma 10 lat to jest o niebo bezpieczniejszy niz poldek, czy "duzy fiat" bez trakcji, bez gum, bez hebli i bez zawieszenia ;)
Tyle ze uogolnienie i wsadzenie wszystkich do jednego wora, czyli takiego poldka i Twojej CBRy, za ktora zeby kierownik z niego wyszedl i nogami hamowal, jak scisniesz klamke po poawej to nie ma szans najmniejszych sie wyrobic. Wlosi teraz forsuja pomysl by motocyklem mogly jezdzic 20 czy 30 km szybciej niz na znaku - jak dla mnie genialny pomysl.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-15 10:52:10 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2013-05-13 09:28:52
Posty: 95
Lokalizacja: stolyca
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 1000
Mi ostatnio strażaki wiejskie w stolycy zrobili fotę w nocy w takim miejscu gdzie z oświetlonego skrzyżowania wjeżdża się w całkowicie ciemne miejsce. Tak sobie jechałem widząc tylko tyle ile reflektor oświetlał i sylwetkę jakiegoś białego dostawczaka na poboczu(chyba berlingo) aż tu nagle trach po oczach fleszem tak że z 5 sek nic nie widziałem. Tak sobie myślę takie walenie po oczach kierowców fleszem w nocy to chyba nie jest najbezpieczniejsze... może przekraczanie szybkości też nie jest bezpieczne ale od razu dodam że nie leciałem z prędkością podświetlną, zaledwie jakieś 80km/h....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-15 22:19:02 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-06-24 13:27:48
Posty: 42
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Sony Xperia
Obecne moto: FZ6 S Fazer
Proponuję na tablicę rejestracyjną założyć piękne damskie stringi :)
Jeśli tablica nie jest w całości czytelna, wówczas zdjęcie trafia do kosza. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-15 23:02:20 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
ja mam złożoną tablicę w taki sposób że nie ma możliwości aby fotoradar coś zobaczył a jak ktoś za mną jedzie to widać tylko dolny rząd


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org