Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-10-17 20:52:00 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2008-02-03 20:08:05
Posty: 868
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ktm 950 sm
Hej,
Chciałem się was poradzić co robić w takiej sytuacji,
Moja dziewczyna z rok temu kupiła GS 500 który był ubezpieczony w Uniqa, pojechaliśmy do oddziału i polise tylko przepisali na nią bo oni nie mają re kalkulacji składki. gdy ubezpieczenie się skończyło pojechaliśmy tam znowu żeby dowiedzieć sie ile będzie kosztować u nich nowe ubezpieczenie dla osoby która nigdy nie miała nic na siebie ubezpieczonego a prawko ma od 2-3 lat. okazało się ze pan wpisał jej dane w komputer i wyszła mu kwota ok 120zł ( ale pan nie wiedział czemu i twierdził ze skoro komputer tak wyliczył to tak ma być) ubezpieczyliśmy i tyle.
Teraz kupiła sobie GSX 650 F w którym za miesiąc kończy się ubezpieczenie. więc poszliśmy do PZU gdzie wyszło ok 230zł, i poszliśmy do UNIQA a tu znowu ok 130zł bo komputer pokazuje że ona ma 60% zniżki.

Teraz pytanie co byście zrobili, brać w uniqa i się nie przejmować czy próbować to wyjaśnić? Boje się że w razie jakiejś szkody UNIQA wypnie się i nie będzie chciąła wypłacić odszkodowania. ( pan z UNIQi mówi ze tak ma być skoro komputer tak wylicza, ale pytanie czy mogą być z tego problemy w razie wypadku)? Dodam że dziewczyna nigdy nie deklarowała ile ma zniżek ani ile ma lat bezszkodowej jazdy cene wyliczył komputer na podstawie danych osobowych i nr rejestracyjnego pojazdu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zniżki OC co robić?
PostNapisane: 2013-10-17 20:52:00 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-10-17 21:53:14 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
nie wiem jak to jest przez agencje czy ma jakieś regulacje itd ale osobiście uważam że może wyjść z tego jakaś dziwna sytuacja.

Z tego co wiem gdzieś jest jakiś urząd czy coś do którego dzwonią ile się ma zniżek ( nie działa on najlepiej bo na ogół zaniża ale nigdy w 2 stronę) więc jak tam będzie dobrze to powinno być git

w ubezpieczeniu na życie w mojej firmie jest zasada że po 3 latach twoje kłamstwo jest prawdą:D
więc jak 1 raz się udało
2 też
to 3 tak jak by było ok ? :P nie wiem rozkminiam tylko :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 08:11:16 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2011-07-12 09:40:11
Posty: 948
Lokalizacja: wawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 512 386 jedensześć5
Obecne moto: nowe
Ja bym wybrał tańsza opcje. W przypadku kolizji nie z jej winy to nie uniqa czy jak to się zwie tylko ubezpieczyciel sprawcy. W druga stronę, jak ona w kogoś przydzwoni to wtedy uniqa placi powiedzmy zdzichowi. Jak będą chcieli robić mu problemy z wypłata to na pewno nie z powodu znizek...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 08:24:09 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4638
Obecne moto: jamaha pw 50
Siema Maciek!
Gościu co wystawia chyba wie co robi? Stawia pieczątkę, podpisuje się? Nie pyta o zniżki
Ja bym brał w uniqa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 08:29:55 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-04-14 17:30:21
Posty: 92
Lokalizacja: Szreńsk ok.Mławy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBR 1000 RR SC57b
zielony ma rację. Przecież ubezpieczenie OC jest dla osób poszkodowanych przez sprawcę a nie dla właściciela pojazdu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 08:44:56 
Co więcej dziś nie liczą zniżek na podstawie "ile ma Pan zniżek" tylko na podstawie ile lat się jeździ.
Jeśli wcześniej była współwłaścicielem pojazdu to zniżki migrują też na tę drugą osobę. Później chyba nikt ich nie zabiera
jak rejestrujesz już pojazd wyłącznie na siebie. Nie mniej jednak - skoro już ubezpieczyłeś to możesz podrążyć temat. Nikt nie ma prawa
Ci kazać dopłacać jeśli wyjdzie, że za mało zapłaciłeś - ktoś kazał Ci dać np. 60zł za ubezpieczenie i podpisał umowę to już jest to wiążące.


Góra
  
 
PostNapisane: 2013-10-18 12:44:37 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
słuchajcie to nie jest takie proste jak mówicie
jak kupicie bilet ulgowy a nie macie na niego uprawnien to przy kontroli macie mandat!!!

jak macie kategorie A a jedziecie samochodem też jest mandat

niby oc fakt idzie nie dla ciebie
ale mogą tą kase potem od ciebie próbować ściągać
zawarcie ubezpieczenia to zawarcie umowy w której obie strony maja jakieś punkty do wykonania aby ta umowa działała

o ile np jak masz to nagrene tudzież jak ubezpieczamy się przez tel te rozmowy są nagrywane i na ich podstawie weryfikują czy był to błąd osoby obsługującej czy twoje kłamstwo.

sa takie akcje a potem opinia o ubezpieczycielach że są złodzieje... sorry pracuje w branży i takie rzeczy mnie trochę dotyczą, bo ludzie sami oszukuja, agenci ubezpieczeniowi nie zawsze są wystarczająco wyszkoleni i zdarzają się też błedy a opinia idzie na wszystkich:/
dlatego też jestem przeciwnikiem multiagencji naprawdę każda firma ma mnóstwo rzeczy i nie da się ogarnąć na dobrym poziomie wszystkiego

jestem prawie przekonany że skoro zniżki sięnie należą (a tak to opisujesz) może być z tego problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 12:53:01 
Legenda forum

Dołączył(a): 2007-08-28 13:23:30
Posty: 4638
Obecne moto: jamaha pw 50
taz1612 napisał(a):
agenci ubezpieczeniowi nie zawsze są wystarczająco wyszkoleni


:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 13:00:25 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
taka prawda pracowałem w kilku firmach
i są takie że dają ci warunki i krzyżyk na drogę idź sprzedawaj


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 13:56:57 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3871
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
taz1612 napisał(a):
słuchajcie to nie jest takie proste jak mówicie

jesli podpisujesz umowę to na niej masz kwotę, więc spełniasz swoje zobowiązanie. ona w imieniu prawa jest rozumiana jako oferta więc nie mogą cię cisnąć żebyś dopłacił


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 14:02:55 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2010-10-22 21:46:14
Posty: 700
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz1
ale też zniżki brane są na podstawie tego co mówisz
i ide o zakład o piwo :) że jest zapis w umowie że jeżeli jakieś dane są błędne to ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności :)

nie znam się na ubezpieczeniach komunikacyjnych ale ubezpieczyciel ma sztab ludzi co pracuje nad takimi przypadkami więc trzeba czytać co się podpisuje :) a tak naprawdę nawet im to na rękę że biorą mniejsza kase ale niczym nie ryzykują


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 18:40:26 
Wesoły Grzybiarz

Dołączył(a): 2012-02-13 22:51:28
Posty: 987
Lokalizacja: WCI
Płeć: Mężczyzna
Telefon: ma ten kto powinien
Obecne moto: ZX636R 04
Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia - jeśli nie ma w nich żadnego kruczka czy lewizny w potocznym i zwyczajowym rozumieniu - to tak stanowi prawo.
Ładne słówka czasem kryją dziwny sens i to są dziury by odmówić potem wypłaty.
Agent ubezpieczeniowy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za sprzedany towar - umowę.
To nabywca jest zobowiązany ją rozumieć,wiedzieć co kupuje i ponosić za to konsekwencje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 20:49:36 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-04-20 21:21:46
Posty: 556
Lokalizacja: WWE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Galaxy S10 :P
Obecne moto: Kocio
Czytałem ostatnio w którymś z magazynów samochodowych chyba wrześniowy AutoSwiat w zakładzie jak mi szybę wymieniali w samochodzie ze różni ubezpieczyciele rożnie traktują umowy jeżeli chodzi o region czy miasto czy poza miastem, wiek osoby, na przykład jeden ubezpieczyciel nie daje zwyżki za wiek inny daje bardzo wysoka, polisa pojazdu zarejestrowanego w mieście będzie droższa poza miastem tańsza w szoku byłem co ubezpieczyciel bierze pod uwagę oceniając ryzyko jakieś pierdółki nawet, szkoda że nie pamiętam. Zapytaj jak wyliczyli ci to ubezpieczenie i tu i tu. Różnice mogą być bardzo duże.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-18 21:20:08 
w miescie traktuja, ze wieksze prawdopodob. kolizji - moje zdanie na logike biorac


Góra
  
 
PostNapisane: 2013-10-19 11:36:01 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-01-02 01:14:22
Posty: 86
Lokalizacja: Nurnberg/Białystok
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ8 Fazer
robert28 napisał(a):
zielony ma rację. Przecież ubezpieczenie OC jest dla osób poszkodowanych przez sprawcę a nie dla właściciela pojazdu.


nie do końca ma rację, bo jeśli spowodujemy wypadek z naszej winy a nasz ubezpieczyciel doszuka się błędu w polisie to nie wypłaci poszkodowanemu w naszej kolizji odszkodowania

i w najgorszym przypadku mamy dwie sprawy w sądzie, jedną z poszkodowanym w spowodowanej przez nas kolizji o zwrot kosztów

i drugą z naszym ubezpieczycielem o zatajenie informacji wpływających na zaniżenie składki
a kolega rozmawiał z agentem w cztery oczy więc nie udowodni mu jego winy w zawarciu umowy

takie jest moje zdanie.

a dla świętego spokoju można to sprawdzić w rejestrze umów i szkód UFG
dostęp do niego ma każdy agent i każda firma bo jest to krajowy rejestr wszystkich firm
wpisują tam twój pesel i mają okresy wszystkich polis i informację o szkodach
jeżeli dziewczyna figuruje w tym rejestrze tylko przez jeden rok to z pewnością zniżki się jej nie należą


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org