Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-03 13:20:53 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
strażak na tą chwilę w ogóle to moje takie pierwsze podejście bo zawsze mnie to ciekawiło ale nie zdobyłem się na zakup. Jednak kilka okoliczności sprawiło, że kupiłem w okazyjnie dobrej cenie i w sumie to była świetna decyzja - tym bardziej że koszt do zaakceptowania i korzyści przeważają na tak.
W klasie dronów do 250g nie potrzeba specjalnych uprawnień, jedynie możesz zarejestrować się jako operator drona, no chyba że masz kamerkę. Tu gdzie mieszkam są strefy przygraniczne które są regulowane ale tak naprawdę latanie jest dozwolone do oporu tylko trzeba zgłosić że się lata w aplikacji i jest totalnie na legalu. JZrobiłem kurs pilota takiego drona który przewyższa kategorię drona którego posiadam, więc nawet jakby był trochę cięższy to mogę latać. Ogólnie jest to wiedza warta zdobycia dla samego siebie bowiem nie wszystkie aspekty wynikają ze zdrowego rozsądku, pewnych rzeczy nie wie się naturalnie. W pół godziny robisz certyfikat pilota online i masz kod operatora oraz certyfikat pilota BSP i można się bawić. Na moje potrzeby w zupełności to wystarcza ale już powiem że spodobało mi się na tyle, że może w przyszłości zechcę coś na poważniej. Jako uzupełnienie filmików super sprawa, szczególnie jak ma się już całe zaplecze zbudowane w tym celu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-03 13:20:53 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-03 13:53:40 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 275
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
blue7
Jak zwykle wyczerpująco . Dziękuję .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-03 16:04:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Od dwóch lat używam dji mini ;) glejtu jeszcze nie zrobiłem, ciągle zapominam... Na początku zanim wyszła ustawa o BSP latałem bardzo dużo, teraz ciągle się cykam, bo wciąż mam schizę, że nie mam tego uprawnienia i mogę sobie narobić bigosu. Latam więc tylko z dala od ludzi i zabudowań. Karty sd kupuję premium, sandiski i Samsungi, najszybsze dostępne, 64GB. Mam jeszcze kilka kart 128GB których raczej nie używam w kamerach ale ostatnio używałem jednej, nie jestem pewien czy to feralne nagranie było wejście na 128mce, ale być może tak, oznaczałoby to, że GoPro siano sobie radzi z dużymi kartami. 10tka ma nowy, pierwszy raz w serii hero własny procesor i podobno bardzo poprawili software względem 9tki. 7 i 8 były popularne, choć masa ludzi narzekała na ich stabilność. Powszechnie mówiło się o tym, że GoPro miało ciśnienie na wprowadzanie na rynek nowości i przez to były one niedopracowane. Potwierdza się to tym, że update'y software były bezcenne w kwestii poprawek błędów.

Co do dji to owszem, robią kawał dobrej roboty, ale poprzedni odpowiednik hero, który był dostępny kiedy kupowałem 7mkę był średni w specyfikacji i stabilizacji. Na razie wiodą prym w dronach i gimbalach, jeszcze kilka generacji i może prześcigną GoPro.

Co do samego drona, być może przesiądę się niedługo na mini 3 ze względu na o wiele lepszy standard komunikacji drona z kontrolerem i czujniki. Latałem też kolegi Mavic air 2 i byłem pod ogromnym wrażeniem jego szybkości i responsywności, mogłem latać precyzyjniej i podążać za jadącym motocyklem, w mini było to karkołomne, jest dużo wolniejszy i reaguje na zmiany kierunku z dużym lagiem. Tylko ta cena...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-03 19:23:10 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
sfazowany no to mamy weterana na forum :lol:

Fakty są takie, że dużo zależy też na jaką sztukę trafisz, czasem nie ma się problemów z niczym a inni borykają się co rusz z jakimiś niedomaganiami. Obecnie nabyłem Mini 2 i jak na moje aktualne potrzeby jest aż zanadto, najważniejsze że ładny obraz daje i zasięg więcej niż dobry. Latam już kilka dni i nigdy nawet nie było komunikatu aby coś było nie tak, nie doświadczyłem też żadnych lagów ale to może dlatego że moja okolica nie jest zaszumiona bardzo. Właśnie 2ga generacja pod tym względem wyeliminowała wcześniejsze rozwiązanie ponieważ ze stanardu Wifi przeszła na łączność radiową na dwóch pasmach więc to duża różnica. Podobnie z 2,7K upgrade do 4K 30fps też załatwił sprawę dlatego sprzedaż wystrzeliła w kosmos, zobaczymy czy 3ka będzie rewolucją. Obecnie widzę, że następca dość wysoko się ceni, zobaczymy jak utrzyma się długoterminowo ten poziom.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-03 20:12:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
strażak napisał(a):
starałeś się o jakiś glejt co by się żaden nadgorliwiec nie przyczepił ?

no w trójmieście mi sprawdzali papier jak latałem. Fakt, latałem na pograniczu strefy zamkniętej bo lotnisko - miałem strefę niecałe 100m za plecami ale nie wleciałem, pewnie przyjechali bo zgłaszałem się w droneradar - radiowóz przyjechał, sprawdził, pojechał. To raptem 2 kwity - jeden to czysty formularz rejestracji (sprawdzali oklejenie grona numerem) a drugi to kursik online który spokojnie rozwiążesz jesli tylko poświęcisz 40 min na przeczytanie jednego pdf'a z treścią... a pewnie i nie czytając crtl+f i się uda zdać...

latam sobie mini na moje potrzeby starcza...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Adwenczery
PostNapisane: 2022-05-04 13:53:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 275
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
misiakw
Dzięki :thumbup: .
Jeżeli mnie nie przejdzie pomysł zakupu jeszcze jednej zabawki , także będę używał czysto amatorsko .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 15:53:31 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 275
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
misiakw: ten post jest odpowiedzią na post z linka poniżej, został przeniesiony
viewtopic.php?f=18&t=4147&start=435#p265511


Dlaczego Tiger się obalił ? Ze zmęczenia ? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 16:15:56 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Misiakw, po takim leżeniu olej nie trafił do komory spalania?

w temacie
trzeba uważać jeżdżąc po lesie ponieważ pojawiło się nowe oznakowanie i przynajmniej w okolicach gdzie mam dom na wsi (nadleśnictwo Lipusz) wyłączono z użytkowania większość dróg leśnych


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 17:19:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
O deuvilce nie pomyslalem a to bardzo ciekawa opcja! Szutry eleganckie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 17:52:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3829
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
strażak napisał(a):
Dlaczego Tiger się obalił ? Ze zmęczenia ?

bo jestem pi*dą i spękałem. na tej tabliczce zobaczyłem napis "droga udostępniona do zwiedzania" i zwątpiłem czy mogę wjechać, więc chciałem zawrócić do większych tablic i doczytać. Naoglądałem się filmików, więc skręciłem kierownicę na maxa, wbiłem jedynkę, podkręciłem obroty i strzeliłem z klamki. Wszystko szło dobrze, moto obróciło się o kąt prosty do początkowego kierunku i wtedy lekko skoczyło do przodu, a ja zamiast dowalić więcej gazu żeby utrzymać uślizg koła, spękałem i zmniejszyłem, w wyniku czego odzyskałem trakcję i moto skoczyło do przodu i dostało lekkiego highslide. Ja wcisnąłem sprzęgło, wyhamowałem, no ale moto już było tak przechylone na prawą, że nie miałem siły podnieść do pionu. więc kciukiem wyłączyłem killswitch (zanim moto się położył) i "odłożyłem" moto na ziemię. efekt - zero szkód, z resztą tam i tak sporo piachu było. A na większych tablicach nic nie było więc pojechałem tą drogą - i z drugiej strony zobaczyłem taką więc było ok.
Załącznik:

marcingda napisał(a):
Misiakw, po takim leżeniu olej nie trafił do komory spalania?

No bez jaj, to motocykl ADVENTURE. To z założenia samego używania może się kłaść - miedzy innymi po to ma fabryczne elementy chroniące np. cięgno sprzegła przed zniszczeniem podczas gleby, czy handbary. Ja rozumiem problem gdybym tak leżał z pół dnia z działajązym cilnikiem, no ale te 2-3 minuty które zajęło mi zrobienie zdjęcia i podniesienie dla tego typu sprzętu nie robi. Dodatkowo ja wyłączyłem silnik jeszcze przed lądowaniem, ale mam w głowie że pierwsze co robię po zaliczeniu poziomu to własnie wyłączyć silnik. Z resztą sprawdzałem z ciekawości po jeździe - olej jest w normie

co do zgód na wjazdy - to fragment TET'a, zerkałem - nigdzie nie widziałem zakazu. Z resztą zakazu nie musi być - z automatu masz zakaz wjazdu do lasu. możesz wjechać tylko jak masz info ze "droga dopuszczona do ruchu pojazdów". A na trasie TET'a na każdym wjeździe w większy las taki był. potem co prawda trasa kręciła po lesie ale też gdzieś w środku głuszy mijałem terenówkę straży leśnej - zwolniłem, a oni tylko zjechali lekko na bok żeby mnie puścić. wiec chyba byłem tak gdzie można być.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 18:09:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 275
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Czasami Wam zazdraszczam ''przygodowych'' maszyn , jednak z moim niemal zerowym doświadczeniem z takimi rumakami i wątpliwym szczęsciem do łamania gnatów , mogłoby być mało śmiesznie . :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 18:13:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1478
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Misiak wiadomo nawroty trza pocwiczyc. Najlepiej na miekkim bo to zawsze pół na pół.
Ja dzisiaj leżałem ponad 10 razy i ułamałem klamke. A mialo być po asfalcie ;)

Tuzmen 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 18:13:26 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Miałem na myśli znak: droga udostępniona do ruchu kołowego/publicznego czy pojazdów
uważam, że to dobrze, za dużo ludzi kręci się po lesie

mi GS położył się na moment, nie pamiętam dokładnie kiedy zgasiłem silnik- chyba w momencie jak już leżał
postawiłem go i odczekałem kilka minut, niestety bardzo kopcił, trwało to kilkadziesiąt sekund
dzwoniłem wówczas do serwisu i podobno tak się dzieje


Załączniki:
IMG_20210731_102053_Easy-Resize.com.jpg [237.82 KiB]
Pobrane 80 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 18:27:28 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1478
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Strażak wiecej jak umiejętności bardziej przydaje się kondycja fizyczna.
Bez tego po godzinie jazdy albo pchania zelaza mięśnie miękkie jak galaretka hyhy


Tuzmen 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-05-29 18:37:16 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 275
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
tuzmen
Trochę nieskromnie powiem , że kondycja jak na mój zaawansowany wiek :lol: nie jest najgorsza . Ale tak jak napisałeś jakieś pchanie , albo co i rusz podnoszenie klamota na koła i po kilkudziesięciu minutach skóra na plecach może szczelić jak guma w barchanach :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org