Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2023-02-26 19:00:22 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Zgadza się, kupiłem ten zestaw na wiosnę/jesień, na lato mam komplet meshowy. Mam kurtki z wpinanymi membranami ale nie cierpię mieć przemoczonej kurtki na noclegu w hotelu, podobnie jak przestanie padać i kiszę się pod membraną, nie wyjmę jej bo kurtka jest nasączona wodą. Przestałem używać wpinanyxh membran i przesiadłem się na przeciwdeszczówki zakładane na wierzch, najpierw miałem zwykłe w których dłuższą jazda również była bardzo mało przyjemna i przez to często opóźniałem moment ich założenia aż czasem było trochę za późno. Po przewrotce i podarciu zwykłych przeciwdeszczówek kupiłem oddychające rebelhorna w których można jechać cały dzień bez upocenia. Poza ogromnymi plusami, ma to rozwiązanie jeden "mały" minus - jeśli podróż trwa kilka dni i jest chłodno i jadę w kilku warstwach ciuchów i jeszcze w tych kondomach wiele godzin dziennie to każda przerwa na siku czy na jedzenie to jest cała logistyka w zakładaniu i zdejmowaniu mnóstwa warstw ciuchów. Ostatnie sezony w mojej ekipie coraz wcześniej zaczynamy i później kończymy sezon wycieczkowy i brakowało mi prostego sposobu na jazdę w chłodzie i deszczu bez ubierania się jak kosmonauta.

Dziś testowałem kurtkę, specjalnie nie zakładałem kamizelki ogrzewanej tylko pojechałem w kurtce z podpinką, było rześko ale nie zmarzłem i nigdzie nie było punktowego przechłodzenia przez jakieś nieszczelności. Było super wygodnie jak na fakt bycia tak ciepło ubranym. To, co najbardziej mnie urzekło to krój kurtki optymalny dla pozycji za sterami, pierwsza moja kurtka która nie ma garba na klacie od nadmiaru materiału kiedy ramiona są lekko do przodu, rękawy mają wszyte lekkie zgięcie przez co nie robi się harmonijka z materiału na zgięciu łokcia. Kieszenie są łatwo dostępne, wszystko się łatwo zapina i otwiera. Podpinka w formie kurtki to mistrzostwo świata, nie przypinałem jej trickami tylko założylem osobno, dzięki czemu po zdjęciu głównej kurtki nie byłem w bieliźnie tylko w ciepłym zapiętym na klacie softshellu który wcale nie wygląda jak wydarty flak, jak to bywa w przypadku zwykłych podpinek, najczęściej bezużytecznych po wyjęciu z kurtki. Do tej pory miałem kurtki budżetowe za 1/3 ceny Spyke, ale mam radochę z kurtki klasy premium która jest sporo tańsza od konkurencji, dla mnie to taki złoty środek między opcją budżetową a kurtkami za pierdyliard pieniędzy.

Jak przyjdą spodnie to przetestuję komplet i dam znać jak się sprawdza. Spodnie za 270zł... Nadal nie mogę uwierzyć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-26 19:00:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2023-02-26 21:57:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Dziś testowałem kurtkę

jeździłeś dzisiaj motocyklem??? :shock:
w Gdańsku zima
zrezygnowałem dzisiaj z auta bo mimo 4x4, na letnich nie mogłem wyjechać z garażu, kąt nachylenia jest chyba 18st


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 10:43:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
Ja osobiście wolę ciuchy z membraną wpinaną. [...] W tej laminowanej jest mi za ciepło powyżej 16 może 18stC.

z jednej strony to prawda, z drugiej - ja jestem fanem laminatu bo zazwyczaj jak zaczyna padać mówię "a przejdzie". i jak już nie przejdzie to jestem mokry, muszę stanąc, założyć membrany, ruszyć - dużo roboty. a z laminatem przy pierweszym deszczu zamykam wloty, a potem otwieram w czasie jazdy co jest dla mnie plusem. A w kwestii chłodzenia z wentylacją zawsze można wrzucić kamizelkę chłodzącą (opcja w dalekie trasy) lub mieć po prostu kurktę siatkę (na bliskie jednodniowe wypady). Tak więc jak mówisz kwestia gustu.

Ja natomiast niechętnie podchodze do membran innych niż GoreTex. miałem kontakt (głównie w żeglarstwie) i jedne jednak przemakały, inne nie oddychały... jednak GoreTex na chwilę obecną to dla mnie sprawdzona opcja, również dla tego ze żbey sprzedawać ciuchy z Gore trzeba zapewnić jakość pewną. ale - nie neguje innych membran, po prostu do mnie nie przemówiły i od jakiegoś czasu nie daję innym membranom szans mnei zaskoczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 11:42:35 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Też jestem fanem Gore-Tex, rękawice i buty mam właśnie z gore. Przeciwdeszczówki Rebelhorn mają membranę z przepuszczalnością wilgoci na poziomie raptem 3000 - a jednak było komfortowo, zero zebranej wilgoci w rękawach itp. Gdybym chciał mieć kurtkę jedną na cały rok, wtedy tylko i wyłącznie Gore-Tex. Jednak przy tej kurtce oczekuję przede wszystkim dobrej wodoszczelności żeby nie moknąć przy +10°C. Zobaczymy do jakiej temperatury będzie dobra i czy zazębi się z meshem na lato, czy pośrednio jeszcze będę używał starej turystycznej. Jestem dobrej myśli ;)

marcingda napisał(a):
sfazowany napisał(a):
Dziś testowałem kurtkę

jeździłeś dzisiaj motocyklem??? :shock:
w Gdańsku zima
zrezygnowałem dzisiaj z auta bo mimo 4x4, na letnich nie mogłem wyjechać z garażu, kąt nachylenia jest chyba 18st


Nie było tak źle, było sucho koło zera, momentami sypał bardzo drobny suchy śnieg, ale drogi były suche i szorstkie. Raz mi tylko przód na rondzie uciekł, ale to ewidentnie z mojej winy bo już się rozkreciłem i zacząłem głupkować :D
Po soli i po błocie pośniegowym bym nie jeździł, szkoda zdrowia i motocykla, z naciskiem na "szkoda motocykla" :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 12:14:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
jeździłeś dzisiaj motocyklem???
w Gdańsku zima
zrezygnowałem dzisiaj z auta bo mimo 4x4, na letnich nie mogłem wyjechać z garażu, kąt nachylenia jest chyba 18st

aż mi głupio teraz powiedzieć: w niedzielę nie jeździłem bo nie maiłem gdzie, ale dziś po białym leciałem do roboty. Dwoją drogą na chwilę obecną testowałem mojego Revit'a w zakresie temp od -14 do +22, w sumie poza pojedyńczymi dniami gdy pracuję z domu całą zimę latam do roboty na 2 kołach - kurtka już nie jest biała, jest ciemnoszara - ale robi robotę!
sfazowany napisał(a):
Gdybym chciał mieć kurtkę jedną na cały rok, wtedy tylko i wyłącznie Gore-Tex. Jednak przy tej kurtce oczekuję przede wszystkim dobrej wodoszczelności żeby nie moknąć przy +10°C.

miałem podobne myślenie... ale! tak jak mówiłeś trasy. niestety o ile tu, lokalnie to nawet luz, jazda w podpince to nie problem, to jednak jadąc gdzieś dalej nie mam miejsca a 2 kurtki motocykowe, nawet jak będę przekładał ochraniacze. To samo ze spodniami. Dla tego teraz poza rękawiczkami (i butami do offroadu) mam pełen pakiet GoreTex laminowany, z wentylacją. po prostu nie mam miejsca żeby zabierać w trasę taki zestaw. W planach zakupowych na ten rok mam spodnie do offroadu albo sopdnie ochronne na te co mam - Bo fajnie mieć goretexy suche i fajnie w nich polecieć sobie w Tet, ale jednak jak skoczę w grube błoto albo nieco ostrzejszy teren w oklicy, to troszke boje sie że jakaś gleba w kamienie i je podrę - troszkę droga zabawa na takie doniszczenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 12:54:00 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jasne, też nie rozważam nawet wożenia ze sobą drugiego kompletu kurtki i spodni. Na Rumunię miałem zapasowe buty i rękawice i akurat z nich skorzystałem, ale to był wyjazd z dojazdem 2 dni w chłodnym deszczu i powrotem w sakramenckich upałach. Latem jeżdżę w meshu z przeciwdeszczówkami w bagażu, jedynie przy pogodzie pośredniej albo bardzo zmiennej miałbym dylemat czy laminat, czy mesh plus kondomy... Zobaczymy jak będzie się sprawował laminat, 10 suwaków wentylacji daje przynajmniej w teorii perspektywę na jazdę do tych 20°C.
Na off też zerkam na ciuchy ale to już pod kątem zbroi i ochraniaczy kolan i na to ciuchy bez wbudowanych ochraniaczy. Powinienem zacząć od butów i zbroi czyli ok 3k zł, spodnie enduro z koszulką to akurat w miarę tanio 500-800zł. Na moje kulasy przydałyby się ortezy tylko to już koszt ok 2500zł, zwykłe ochraniacze to 500zł ale przy moich zdemolowanych więzadłach wskazane by było mieć jednak ortezy. Plus zbroi jest taki, że można ją założyć pod zwykłą kurtkę z wyjętymi ochraniaczami i zmieniać na koszulkę po zjechaniu z asfaltu. Ciekaw jestem jak się żyje w zbroi przy wypadzie kilkudniowym z jazdą 8-10h dziennie... Czy to zbawienie, czy przekleństwo?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 13:07:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
jedynie przy pogodzie pośredniej albo bardzo zmiennej miałbym dylemat czy laminat, czy mesh plus kondomy

ja planuję albanię w drugiej połowie czerwca, wiec u nas będzie ciepło, ale na miejscu wyżej w górach wiem że spotkam śnieg. i tadam, potrzebne są obie opcje.

co do dozbrajania sie w off... teoretycznie zgadzam się z tobą, ale z drugiej strony na razie nie cisnę tak grubo żeby lecieć w zbroję. kupiłem sztywne buty żeby chronić kostkę z tyłu głowy mam ortezy. reszta to na chwilę obecną moim zdaniem armata na muchy. bo... aż tak grubo nie cisnę, bo i tiger to kloc i brak mi skilla żeby nim grubo cisnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 15:46:30 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Pokaż te ortezy na tył głowy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 18:35:10 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3827
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
sfazowany napisał(a):
Pokaż te ortezy na tył głowy

[ img ]
alternatywnie ale to tylko dla początkujacych
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-27 18:51:45 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
dobre :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-02-28 16:55:45 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hehehe znakomite :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-02 21:51:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Mało słoneczka na barchanach nie stworzyłem :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-08 20:36:22 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
Może ktoś szuka spodni z Gore-Tex.

https://libertymotostore.com/produkt/sp ... 4e1cbdf898


Ja zamówiłem, przyszły dzisiaj.
[ img ]
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-08 22:17:29 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Rev'it laminowane to spodnie idealne :) jeśli mi się nie sprawdzą Spyke to będę w takie celował. Jednak co Gore, to Gore! Niech się dobrze noszą :)

Moje wspomniane Spyke Breva za całe 270zł trochę mnie wkurzyły jak przyszły, ale już zostaną, bo kupiłem ostatnią sztukę w tym rozmiarze. Mimo tej samej marki spodni i kurtki, suwaki do siebie nie pasują i nie da się przypiąć spodni do kurtki. Przypuszczam, że spodnie były jednym z pierwszych produktów po reanimacji marki i po sezonie czy dwóch zmienili system suwaków. Będę musiał do suwaka w spodniach przyszyć pasek dodatkowy który jest z kurtką, ten co przychodzi zawsze zapięty suwakiem do doszycia do spodni innego producenta. Spodnie widać że były już w kilku domach, brakuje paska do wszycia w kurtkę który powinien być spięty suwakiem. Jeden rzep do regulacji w pasie jest odpruty, na szczęście ponowne przyszycie go będzie banalne ponieważ nie wchodzi między warstwy i nie ma żadnej dziury po odpruciu się nitki. Przy mojej wspaniałej figurze i obwodzie w pasie, ochraniacze kolan poszły nieco w dół i po zgięciu nogi zaczynają się ciut pod rzepką. Kieszeń na ochraniacz jest w meshowej luźnej wyściółce, więc trzeba będzie podwinąć troszkę mesh i go podszyć żeby ochraniacze powędrowały nieco wyżej. Pod meshem widać srebrzystą warstwę która jest luźna względem warstwy wierzchniej, więc zgaduję że jest to membrana - nie jest wlaminowana w materiał wierzchni tylko jako druga warstwa pod wierzchnią. Przy tej cenie cudów się nie spodziewałem. Sam krój jest OK, są wygodne. Poprawki krawieckie powinny przywrócić im oczekiwaną użyteczność. Może z czasem dokupię coś solidnego z Gore a te zostaną jako zapas na "wielki wszelki".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-03-09 21:38:08 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2016-05-23 07:52:53
Posty: 500
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer S2
https://allegro.pl/oferta/interkom-sluc ... 3384502134

Nie taka zła cena za BOLDa jak pamiętam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
Administracja forum: admin@motocykl.org