Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-07-29 19:52:28 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-26 18:53:23
Posty: 24
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Nie jestem pewien czy nie powtarzam tematu wiec w razie czego prosze o przeniesienie.
Wlasnie uporalem sie z rejestrowaniem swojego kota sprowadzonego z wloch. Nie mialem z tym faktem zadnych problemow pomijajac czas i oczywiscie finanse :?
Konieczne sa tu dwa dokumenty od poprzedniego wlasciciela: dowod rejestracyjny wloski oraz certyfikat wlasnosci motocykla.
Po kolei wyglada to tak:
1. Zamowilem tlumaczenia u tlumacza przysieglego z jezyka wloskiego
Tlumaczenie wspomnianych dwoch dokumentow plus potwierdzenie umowy napisanej w dwoch jezykach koszt 120zl. Nie wychodzilem nawet z domu. (telefon do przemilej Pani tlumaczki, zeskanowalem oba dokumenty i przeslalem mailem do tlumaczenia, Pani podala mi numer konta do wplaty pieniedzy, przelew internetowy, skan potwierdzenia do pani i nastepnego dnia listem poleconym dostalem gotowe tlumaczenia).

2. Wizyta w urzedzie skarbowym celem uzyskania formularza wat-25. Aby go uzyskac nalezy wypelnic formularz wat-24, zrobic ksero wszystkich papierow i wplacic 160zl. do urzedu miasta. W sumie wizyta w skarbowce to koszt 167zl. 7 zl to koszt ksera i oplaty za przelew na konto urzedu miejskiego. Czas oczekiwania na wat-25 to trzy dni.

3. Zerowy przeglad techniczny wraz z dopuszczeniem do ruchu. Wykonuja go tylko stacje okregowe. Ja ze swoim nie mialem zadnych klopotow przy przegladzie oprocz narzekan na stan ogumienia. Ale przeszlo i jest OK. Koszt 116zl.

4. Majac gotowy formularz wat-25 i badanie techniczne z dopuszczeniem do ruchu udajemy sie do urzedu komunikacji celem rejstracji. Ja nie mussialem robic kser bo Pani w okienku byla na tyle mila ze sama je sobie zrobila. Dajemy wszystkie zebrane dokumenty czyli: oryginaly dowod rejestracyjny oraz certyfikat wlasnosci oraz umowe kupna, dokladamy tlumaczenia ze wspomnianych dokumentow, do tego formularz wat-25 i przeglad techniczny wraz z dopuszczeniem do ruchu, idziemy do kasy wplacic 198zl. i w efekcie dostajemy tablice rejstracyjna z miekkim dowodem.

W przypadku rejestracji motocykla sprowadzonego z unii europejskiej nie placimy oplaty recyklingowej wiec wspomniane koszta to w zasadzie wszystko. Do tego dochodzi oczywiscie koszt ubezpieczenia bez ktorego po miesiacu nie wydadza nam twardego dowodu.

Mam nadzieje ze komus to sie przyda.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-07-29 19:52:28 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-07-29 20:07:28 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
jackall napisał(a):
Do tego dochodzi oczywiscie koszt ubezpieczenia bez ktorego po miesiacu nie wydadza nam twardego dowodu.

Ubezpieczenie musisz wykupic w dniu rejestracji motocykla. Jesli nie bedziesz mial OC a bedziesz mial zarejestrowany pojazd fundusz gwarancyjny przyp^%$ Ci kare, ktora bedzie zalezala od czasu, ktory pojazd bedzie bez OC.
Kary sa wysokie wiec nie radze tego lekcewarzyc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-02 21:34:14 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-08-02 21:22:53
Posty: 188
Lokalizacja: Łochów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: T-cat
spoko dzięki za info bo właśnie jutro rejestruję swojego kotka z Włoch nam wszystko jak wyżej z tym że zamiast umowy fakturę więc urząd skarbowy odpada


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org