Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-10-24 10:28:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3833
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
kombinezon idealny na błoto

Kiedyś wspominałem moją opinię na temat białych kombiaków - nie polecam ludziom dla których wygląd się mega liczy, bo utrzymanie tego w porządku jest nierealne, szczególnie na szutrach. Na zdjęciu poniżej dobrze to widać - kurtka to mój Revit Poseidon kupiony rok temu, nalot około 15 tys km. dla porównania spodnie to Revid Dominator, świerzynka które na ten wypada założyłem pierwszy raz, na przybliżeniu widać róznicę, kurtka jest znacznie bardziej szarawa mimo mycia. Jednak dla mnie wygląd nei liczy sie tak jak użytecznośc, a pomijając fakt bycia lepiej widocznym - jasne ciuchy zauwarzalnie mniej grzeją się na słońcu - i to główny powód takiego a nie innego doboru kolorystyki. A się się ubrudzą w terenie? to tylko pokazuje ze są używane - też plus

Tu na fotce widać różnice w odzieniu "białości" - mimo że oba ciuchy mają ten sam materiał
[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-24 10:28:33 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2022-10-24 15:24:17 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1156
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Tracer 900 GT 2019
misiakw w sumie to Jesteś jednym z tego 1% użytkowników którzy wybierają tak jasne ciuchy ale w tym szaleństwie rzeczywiście chyba jest metoda. Najbardziej popularne są czarne ciuchy bo niby najpraktyczniejsze, no nie do oonca się z tym zgodzę. Przez tyle lat ile jeździmy zawsze mieliśmy czarne lub z jakimiś małymi wstawkami w miarę jednolite ubrania i co zauważyłem - czarny barwnik też się spiera i jego trwałość w dużej mierze zależy od ceny ubrań, trwałość jego tez nie jest wieczna. W tańszych kurtkach przybiera on dziwnie rudofiiletowy kolor który wygląda po prostu brzydko, cały ciuch pomimo tego że technicznie trzyma się jeszcze to już widać że najlepszy czas ma za sobą. Jeśli pierzesz 2-3 razy w roku komplet ubrań to po 3 latach już nie ma rewelacji. Dlatego moim zdaniem najbardziej optymalnym "kolorem" byłaby jakaś kombinacja grafitowego koloru który łatwo nie zżółknie ale też nie puszczą tak farby przy praniu jak głęboka czerń.
Co do ciuchów które już 5 lat użytkuje bez przerwy to mam porównanie bo kupiliśmy żonie takie same jak moje ciuchy i po takim czasie różnica nie jest jakaś straszna w kolorze. Nadal bardzo dobrze po takim okresie się trzyma moja odzież ale to w dużej mierze zależy to od producenta, sposobu prania i użytej chemii która tez robi dużą różnicę. Nie wiem jak to się ma do osób jeżdżących bardzo w terenie ale tak mi się wydaje że rozsądny kompromis między czernią a szarością byłby bardziej praktyczny. Z drugiej strony produceni nie są za tym żeby ubiór był długowieczny, klient musi bowiem wracać po kolejną rzecz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-24 16:54:48 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
[ img ]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-24 20:20:11 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
Super sprzęt ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-24 21:29:54 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2331
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
MarcinMMz napisał(a):
Ale muszę i tak szczerze przyznać, że z tyłu głowy cały czas mam Fazerka FZ6 S2... :-)


Zależy do czego taką cebulę się porównuje ;) poprawny, fajny motocykl... a co do zmiany, to na fz6 nie poczujesz aż takiej różnicy, proponuję celować np w cbf1000, fz1 i tym podobnym, chodzi o elastyczny dół i stabilność.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 07:53:20 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Mam dwie kurtki Macna, jedna jest cała czarna a druga grafitowo- beżowa. Czarny komplet ma chyba trzy sezony i trzy wyjazdy do Włoch. Na razie nie widać efektu płowienia koloru. Ciuchy motocyklowe piorę raz w roku. Na jasnej kurtce jest mnóstwo zabitych owadów a w dodatku zawsze czymś się wybrudzę w garażu. Mimo wszystko zmieniając ciuchy będę szukać jasnych bo takie bardziej mi się podobają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 08:14:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
MarcinMMz napisał(a):
sfazowany napisał(a):
Bardzo ładna cebulka, zadbana jak lubię! Być może na wiosnę dorwę taką jako drugie moto :D


Dzięki! Większość mówi że te modele to NUDA Panie ale mi się jakoś na tym motocyklu nie nudzi ;-) Ale muszę i tak szczerze przyznać, że z tyłu głowy cały czas mam Fazerka FZ6 S2... :-)
Nie na s2 , jak już coś to na fz1 , będziesz Pam zadowolony , ja tak zrobiłem kiedyś i nie żałuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 14:23:01 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
Tak naprawdę mam dwa typy na przyszłość, tj. CBF1000 SC64 (po lifcie) oraz Fazerek FZ1 (po Waszych rekomendacjach dałbym się chyba przekonać do tego modelu)... :-)
Póki co jest jak jest i nie zmieniam ;-D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 16:22:52 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2331
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jeździłem dużą cbf kiedy jeszcze miałem fazera i czułem różnicę na plus, tylko to był mniej wygłupowy a bardziej turystyczny motocykl, da się nim jeździć dynamicznie ale to nie jego żywioł.

A co do jasnych ciuchów, to jakbym schudł to bym rozważył :D ale czarne trochę wyszczupla...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 19:11:40 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
sfazowany napisał(a):
Jeździłem dużą cbf kiedy jeszcze miałem fazera i czułem różnicę na plus, tylko to był mniej wygłupowy a bardziej turystyczny motocykl, da się nim jeździć dynamicznie ale to nie jego żywioł


Szczerze to jestem w takim wieku kiedy to już głupawki mnie nie ruszają a bardziej wygoda na motorze ;-) Lubię po prostu dużą moc i jazdę dynamiczną ale bez przeginania :-)
Nie miałem okazji jeździć literkiem a jedynie 600-tką i w sumie jest mi z nią dobrze. Ale jak ostatnio obejrzałem sobie jedną CBF-kę 1000 w kolorze RED to mnie ruszyło... ;-) Człowiek kupuje oczami wiem ale jednak spodobała mi się.
To samo Fazerek... Zawsze mi się podobały ale los chciał chyba że mam CBF-kę. Ale jestem z niej mega zadowolony bo to wdzięczny sprzęt tylko już leciwy ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 19:51:51 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1484
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Mialem okazje przejechac sie cbf1000 przed liftem i dla mnie to nie skreca.
Duzy opor ktory mozna pokonac przeciwskretem ale jednak po tigerze bylem w szoku.
Pewnie po wiekszej ilosci km by mi to nie przeszkadzalo albo wrecz podobalo. Zdecydowanie bardzo niski srodek ciezkosci.
Silnik to poezja kultury pracy i elastycznosci

Tuzmen 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 20:46:53 
Niemowlak

Dołączył(a): 2022-09-05 14:54:33
Posty: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF600-VFR800
Dlatego też zakochałem się w CBF-ie... Ta R4-ka naprawdę robi robotę jeżeli chodzi o kulturę pracy; nawet 600-tka ;-)
Odnośnie zakrętów to ja zawsze twierdziłem że Hania prowadzi się fajnie; w zakrętach wg mnie jest bardzo OK - po prostu ten motocykl nie "kładzie się" samoczynnie w zakręt jak niektóre inne sprzęty co też jest zaletą. Kiedyś przejechałem się sportem Kawą która wręcz waliła się w zakręty i trzeba było uważać w drugą stronę ale to też może kwestia regulacji łożysk główki ramy; u mnie łożyska są jeszcze oryginalne i nie były rozkręcane, itd. więc wyregulowane są fabrycznie.

A poza tym nie miałem za wiele okazji aby zmieniać motocykle więc nie mam wielkiego porównania i doświadczenia w tej materii ;-D Ten motocykl mnie nie męczy wręcz relaksuje i cieszy pomimo swojego wieku, prostoty i mało wyjątkowego wyglądu dlatego wciąż nim jeżdżę i chyba szybko nie sprzedam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 22:08:55 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2331
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Ja tam lubię motocykle z którymi trzeba się posiłować, GS sam skręca i ogólnie steruje się nim niemal siłą woli i dlatego brakuje mi trochę moto typu Fazer do zabawy. A tak w ogóle, to ja lubię wszystkie motocykle :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-25 23:25:49 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2020-01-21 20:40:35
Posty: 167
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha FZ1
A najlepiej kup mt10 to będziesz mjał , wszystko czego oczekujesz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-10-26 11:20:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3833
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
marcingda napisał(a):
Mimo wszystko zmieniając ciuchy będę szukać jasnych bo takie bardziej mi się podobają.

sfazowany napisał(a):
A co do jasnych ciuchów, to jakbym schudł to bym rozważył

no więc ja bym w tym wypadku polecał...
blue7 napisał(a):
jakaś kombinacja grafitowego koloru

a dokąłdniej szarego, coś jak na zdjęciu poniżej z przodu. Patrząc na to jak moje białe się przybrudziły - to brud odcieniem by pasował. Jednocześnie nie jest tak czarny, więc odbije więcej promieni słonecznych. I szukałem spodni w takim kolorze po doświadczeniach z białą kurtką - ale ogólnie spodni z laminowanym Goretexem i dużymi, otwieranymi nawiewami (a nie tylko mała szczelinką na jeden zamek który i tak się zaciska jak siądziesz zamiast rozszerzać) jest jak kot napłakał. A jak już nawet odpuszczę tę wentylację, to i tak laminowanych spodni jest niewiele i są mega drogie. Stąd jak znalazłem opcje z wentylacją i membraną taką jak chciałem, za połowę ceny (ach jak ja lubię kupować starszy model gdy nowszy miał premierę w tym roku), to mój pragmatyzm wygrał z "chcemisiem" i okazało się że jednak mam zestaw pasujacy kolorem. Z reszta z kurtką było podobnie - chciałem ciemniejszą, no ale nie znalazłem, więc kupiłęm taką która funkcjonalnie byłą taka jak chciałem, była jedym z ostatnich egzemplarzy w sklepie, bo juz była nowsza wersja, dzięki czemu cena była przyjaźniejsza. Taki ze mnie pan Pragmatyczna Promocja :P Po prostu wolę tę kasę która zostanie przepalić w paliwie :) przykładowo od pierwszego września, przez półtora miesiąca w Tigerze przepaliłem 182l paliwka na zabawę, bo na dojazdy do roboty w tym czasie wyszło mi kolejne 25 w skuterku.

[ img ]


ale tak tylko w temacie przypomnienia - to jest wątek dla zdjęc, jak potrzebujecie na ciuchy mogę wydzielić, jak chcecie pogadać o CBF'ach - to prosze załóżcie oddzielny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 736 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org