Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-10-10 01:37:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-10-25 04:46:05
Posty: 70
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kot i pies
Witam
Mam problem dotyczący oświetlenia w kocie. Wczoraj, kiedy wracałem od kumpla odpaliłem moto i nie świeciła mi przednia lampa, zapaliła się kontrolka od długich, a jak chcaiłem włączyc kierunkowskaz to zapalały się obydwa i działały jak awaryjne. Dosłownie 20 minut przed było wszystki ok.
Ujechałem kawałek i włączyłem światła, było znów ok ale za parę minut znów się zapaliła kontrolka od długich i przód zgasł, dojechawszy do garażu znów było wszystko ok.
Dzisiaj odkryłem, że pod wpływem wibracji lampa się zapala, bo jak np, znów mi przód zgasł a wbijałem na gumę to się zpalił. Albo jak na luzie zapodam odcinę to też się zapala.
Nie wiecie co to może byc i jak temu zapobiec. Czy trzeba rozkopywac całą elektrykę czy da się jakoś to zrobic samemu, żebt dotrwac do końca sezonu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-10-10 01:37:20 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-10 20:57:18 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Kolego angol??
Widzę z Łódzkiego, do mnie nie masz daleko bo jestem pod Rzgowem. Ogólnie rozebrać trzeba czachę i przewód po przewodzie posprawdzać.

Podstawa to czyste klemy akumulatora.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-10-11 03:05:14 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-10-25 04:46:05
Posty: 70
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kot i pies
Sparwdzę klemy, a jak nawet mój magik z Polnej nie pomoże to się z Tobą skontaktuję. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-25 21:01:25 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2008-10-25 04:46:05
Posty: 70
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Kot i pies
No i problem wrócił ;(
Jak jadę to nagle zapala mi się na chwilę kontrolka świateł drogowych, przestaje świecić przednia lampa i kierunki szaleją, robią się awaryjne, tzn wszystko mruga. Normalnie z moto się choinka robi;( Po chwili wszystko wraca do normy, ale robi mi się tak co chwilę i po przejechaniu ok 3-4 km od startu tak zaczyna się robić. Z kolegami doszliśmy do następujących wniosków:
- szwankuje przełącznik, może dostaje zwarcie
- może coś nie tak z masą co idzie od aku
- może jakiś kabel został przyciśnięty w warsztacie, bo robi mi się tak odkąd odebrałem moto z serwisu
Może ktoś wie jakie mogą być jeszcze przyczyny, albo spotkał się z podobną sytuacją i poradzi ci nieco, bo szczerze mówiąc to bardzo mnie to już denerwuje ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-03-26 01:04:06 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
1. klemy na aku ale to wątpie
2. brak masy w którymś obwodzie
3. rozebrać lewe i prawe przełączniki i wyszlifować dobrze papierkiem by była masa
4. dalej szukać po lampach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-02 10:12:46 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2011-02-28 14:39:45
Posty: 4
Płeć: Mężczyzna
Odświeżam. Czy jest jeszcze jakaś możliwość oprócz wymienionych, która by powodowała te objawy ? Mam to samo. Posiłkowałem się waszymi sugestiami ale nic nie znalazłem ani objawy nie ustąpiły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-02 15:34:02 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
widze ze nie jestem sam, ale to chyba nie powod zeby sie cieszyc w tym przypadku...
U mnie cos takiego zadazylo sie raz- po odpaleniu dzialala kontrolka dlugich swiatel, ale reflektor nie. Mysle ze to wina lewego przelacznika, bo u mnie wszystko wrocilo do normy po wlaczeniu ktoregos kierunku. (a do tego nie dziala mi przycisk migniecia dlugimi swiatlami wiec cos jest nie tak z wiazka - sprawdzalem i przycisk dziala, gdzies dalej cos nie laczy)

P.S
brak polskich znakow przez anglojezyczny system na kompie, sorry :beer:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Siara2020


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org