Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-06-08 20:23:36 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-08-31 13:45:40
Posty: 26
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Siema, w moim moto pojawiają się stuki jak silnik się rozgrzeje powyżej 80 stopni. Częstotliwość rośnie wraz z obrotami. Trudno określić skąd dochodzą te dźwięki. Jak się przyłoży coś drewnianego do ucha to najbardziej wali na pompie wody. Stuki są zagłuszane przy 3tys obr przez wydech.
Jak ktoś chce posłuchać to tu mam link:
http://www.youtube.com/watch?v=-MwRCPphlBc

Byłem w paru serwisach w Warszawie (min. Moto Guzzi Wawer czy MotoMotion i kilku innych). Nigdzie nie potrafią powiedzieć co jest przyczyną stukania. Mechanicy mówią że to nie brzmi jak panewki. Jak się pytałem ile będzie kosztować jednoznaczna diagnoza to mówią, że to wiązało by się to z rozbiórką całego silnika itd, a to są już koszty porównywalne z zakupem drugiego silnika.

Możecie polecić mi jakiegoś dobrego mechanika który ma doświadczenie z thundercatami i np na podstawie stetoskopu mógłby jednoznacznie powiedzieć co jest nie tak z silnikiem? Mogę dojechać w promieniu 150 km wokół Warszawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stuki w silniku cd.
PostNapisane: 2011-06-08 20:23:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-06-08 21:00:33 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
brałeś pod uwagę sprzęgło? jaki przebieg ma ten Twój kot?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-08 21:30:23 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-08-31 13:45:40
Posty: 26
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
wg licznika 36tys. 2002r. nie mam pojęcia czy autentyczny. Po naciśnięciu klamki stuki są takie same. Rozbierałem sprzęgło i nie zauważyłem tam jakiś szczególnych oznak zużycia. Jedna sprężynka była wyraźnie luźna (na koszu sprzęgłowym) od pozostałych.

Może to być łożysko igiełkowe na sprzęgle z tym, że wg opisów to dźwięk w przypadku uszkodzenia łożyska to chrobotanie a nie stuki. Tak czy inaczej będę wymieniał to łożysko bo od czegoś trzeba zacząć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-09 10:28:57 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-04-28 10:19:35
Posty: 653
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 603873840
Obecne moto: Thundercat
thundercat2002 napisał(a):
Po naciśnięciu klamki stuki są takie same. Rozbierałem sprzęgło i nie zauważyłem tam jakiś szczególnych oznak zużycia. Jedna sprężynka była wyraźnie luźna (na koszu sprzęgłowym) od pozostałych.


Kolego, bądź konsekwentny w tym co robisz bo przeinwestujesz i wymienisz niepotrzebnie drogie rzeczy a do tego uziemisz sobie kota na ładne kilka dni. Jak odgłos się nie zmienia przy sprzęgle, to zostaw je w spokoju, musisz wymienić tylko tarczę dociskową bo odłamało ci się w niej gniazdo i dlatego sprężyna jest luźna, ja kupowałem po ok 100 zł, w Polsce nie powinna być droższa niż 200 zł.

Jeśli najbardziej stuka przy pompie to ją rozbierz i zobacz co tam się dzieje, może wirnik się poluzował na ośce albo coś innego się w niej dzieje. Obok pompy masz magneto, też możesz zdjąć dekiel, nie ma tam oleju ani uszczelek i zobaczyć czy coś luźno nie lata.

Jeśli będziesz chciał kupić uszczelkę pompy i oringi do "magistali wodnej" to daj znać, u mnie leżą w domu, kupiłem dwa miesiące temu bo myślałem, że mi z pompy cieknie, przeciek znalazłem gdzie indziej i nowe oryginalne uszczelki zostały.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-06-09 10:46:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-08-31 13:45:40
Posty: 26
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jeśli dobrze zrozumiałem Luterq to Ty mówisz o innej sprawie. Mi chodziło o luźną sprężynkę na elemencie nr 1 ze zdjęcia. Wiadomo, że nie chce się pakować w niepotrzebne koszty, dlatego dobrze by było żeby ktoś kumaty osłuchał sprzęt.

Co do pompy to mechanicy zgodnie twierdzili, że dźwięki przenoszą się dobrze przez kanały wodne i dlatego najbardziej słychać to na pompie. Ale sprawdzę i to . Dekiel od magneto zdejmowałem i nie było tam ani luźnych części ani żadnych otarć.


Załączniki:
sprzęgło.jpg [112.76 KiB]
Pobrane 360 razy
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org