Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-01-06 23:15:58 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Witam,
A więc mam wydech przelotowy Yoshimura RS3 (krótka), założyłem dbkiller ale chciałbym zapytać jak ten zestaw może być głośny? Nie chcę mieć kłopotów z policją w stolycy:)
Ewentualnie zakładając ponownie oryginalny tłumik co muszę zrobić aby moto prawidłowo pracował? (ewentualne regulacje). Chcę usystematyzować moje wiadomości (pytałem już ale na czacie a to wiadomo znikło:D ) - a i może komuś się przyda:) Będę wdzięczny za pomoc:) Nie odkręcam manetki do oporu, szanuję słuch i spokój innych - tu mam na myśli nadmierny hałas:) i wydaje mi się że obecnie moto nie ogłusza a pięknie brzmi z dbkilerem oczywiście.
Jeśli zły dział proszę o przeniesienie, ale ten wydech to tiuuning:D więc powinno pasować:)
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-06 23:15:58 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2013-01-07 00:35:20 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2011-09-19 01:34:42
Posty: 76
Lokalizacja: Poznań/Gniezno
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: kot
stacja diagnostyczna, tam gdzie robisz przegląd. jak trafisz na kogoś, kto lubi motocykle, to badanie za friko, jak nie to max 10 zł. a masz pewność, bo takie urządzenia muszą mieć jakieś tam homologacje czy inne atesty :p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 01:05:27 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Zerknij czy końcówka nie ma przypadkiem tabliczki albo wybitego gdzieś info nt głośności, niektóre mają.

A wymiana wydechu na ori to tak jak Ci pisałem- zwykły filtr zamiast K&N i regulacja gaźników na nowo. Ale zapewniam Cie że nie chcesz tego robić, fabryczny wydech brzmi tragicznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 19:20:44 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
:) a może są tu osoby które mają dość świeże doświadczenia z Policją? Czy jak kontrolują to lubią zabierać dowód za wydech? Nie mówię tu o jeździe do odcinki między domami wieczorem:D Jak widzę większość moto ma akcesoryjne wydechy:) w pracy dziś w garażu Ducati wypatrzyłem z dwoma wydechami LeoVinci :D stąd są tu tacy którzy wiedzą jak to z praktycznej strony wygląda:) Bo mało który trzyma normę 96 dB...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 20:26:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2011-09-28 09:12:05
Posty: 1460
Lokalizacja: Kraków,Skawina i inne Wioski :)
Płeć: Mężczyzna
Telefon: zaufania....
Obecne moto: odjechalo w swiat
cezary1808

Na górze pod banerem jest taki magiczny przycisk/hyperlink "szukaj"...

Kwestia inteligentnego "otagowania" zapytania.

Tu masz coś na ten temat : viewtopic.php?f=20&t=2944&hilit=g%C5%82o%C5%9Bno%C5%9B%C4%87


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 20:35:42 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
Brodzins - dzięki, ale tam też trafiłem, czy dobrze czy źle dla tematu nie wiem, celowo dopisałem w tym temacie to pytanie bo (mogę się mylić) Thundercat jest ?? odrobinę głośniejszy od Fazera (FZS), może być brany jako sportowy i też mniejsza taryfa ulgowa niż Fazer :) Ale to moje rozważania... Jeśli ten post nadaje się do usunięcia to proszę o usunięcie:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 20:38:33 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Zostaw tak jak jest:) kominek jest fajny, ja tam bym nie kombinował, nie jest taki mega głośniejsze, są dużo głośniejsze że łeb boli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 23:03:52 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-11-20 22:30:54
Posty: 304
Lokalizacja: Białystok
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 507754004
Obecne moto: FZS 600 2000r
Wojt@s napisał(a):
są dużo głośniejsze że łeb boli.


np. fzs 600 bez tłumika przy 9 tyś.obr. uszy juz nie wytrzymywały ;)

co do policajów to trafiają się służbiści i nie wiem jak byś nie był spokojny i miły to i tak przetrzepie wszystko i jak znajdzie to uwali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-07 23:26:52 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Nie musi być nawet bez wydechu, kumpla GSR z leovince'ami bez killerów jest tak głośny że po 4 kółkach bez mocnego odwijania na torze lublin mnie łeb napie****ał (nie to że po prostu bolał...) przez pare godzin. Masakra, nie wiem jak on tak jeździ i to korzystając z całego zakresu obrotów...
Jak dla mnie ok jest taki wydech co go przy 120kmh wiatr zagłusza :D

a niebiescy to zależy co się trafi... Pewnie na wiosne, na początku sezonu będą trzepać motocykle za to co mieć lubimy jak wiadomo :mrgreen: czyli głośne wydechy, xenony, fender eliminatory nie do końca wyposażone itp - jak co roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-10 14:38:32 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
wojtek_lbn napisał(a):
fabryczny wydech brzmi tragicznie...

Z tym sie nie zgodze.
Sam mam fabryczny i mi sie podoba. Jest cicho !! i tak wlasnie ma byc.

Szfagier ma Akrapovic-a i szlag mnie trafial jak z tym jezdzilem. Spoko frajda jest przez pierwsze pare chwil.
Pozniej to juz tylko leb nap.... i zero frajdy a juz o dluzszych trasach nie wspominam bo tego w ogole sie nie dalo przezyc.

Ogolnie po za osiagami ktore z filtrem i regulacja na tych glosnych rurach sa lepsze to jaki niby ma byc plus ?
Kumam ze laski jak slysza taki moto to w majty sikaja z zachwytu ale po za tym to cos jeszcze ?

Pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-10 16:35:30 
Prawie jak Mistrz Świata

Dołączył(a): 2010-08-13 11:38:35
Posty: 962
Lokalizacja: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Każdy ma swój gust więc nie musisz się zgadzać. Fabryczny wydech brzmi jak odkurzacz (zresztą w większości moto tak jest), co nie każdemu się spodoba. Poza tym mylisz głośność i brzmienie- a to nie to samo. Ixil albo Devil bez killera mają ładny bass i nie są zbyt głośne wbrew pozorom, czego nei można powiedzieć o np Dominatorze który po wypaleniu drze się jak po****ny, bynajmniej nie przyjemnie, no i jest okrutnie głośny (to ostatnie na podstawie wydechu w kocie znajomego, nie wiem czy wszystkie tak mają).

Też nie znosze bardzo głośnych wydechów, tak jak napisałem w tamtym poście. Osobiście mam u siebie dłubnięty seryjny wydech- wstawiony przelot, wypełniony wygłuszeniem, ale zostawiony db-killer- dla mnie w sam raz, bo jest niewiele głośniejszy od serii, ale ma znacznie przyjemniejszy pomruk. Do tego uwolniony wydech spowodował bardzo fajną poprawę przebiegu momentu, dużo lepiej jedzie na średnich obrotach.
Na pytanie "po co" sam już sobie odpowiedziałeś, wydech zmienia się żeby poprawić osiągi, brzmienie, albo wygląd (niekoniecznie w tej kolejności, jak wiadomo). I tyle.

Sorry za lekkie odbiegnięcie od tematu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-10 21:29:51 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
A byłeś na hamowni po wymianie? Wiele osób twierdzi, że po zmianie wydechu moto/wóz lepiej idzie, ale jak się nader często okazuje to tylko placebo spowodowane lepszym brzmieniem lub zwiększeniem się głośności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-11 01:04:47 
Moderator globalny

Dołączył(a): 2012-11-17 12:48:12
Posty: 478
Lokalizacja: Warszawa/ WZW
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792076895
Obecne moto: Tcat
można jechać na hamownie ale tu Ameryki nikt nie odkrywa - odprężasz układ, spaliny szybciej się wydostają co za tym idzie masz lepszy moment obrotowy, mocy też coś przybywa ale to poprawa momentu jest bardziej pożądana:)
Off - byłem po kurtkę dziś, właściciel miał GSXRa 750 (też sprzedaje :D ) ze sportowym wydechem - duużo głośniejszy od mojego kota z Yoshi więc nie jest tak źle.
Jak Wojtek_lbn napisał, mi też na hałasie nie zależy, nawet wolę aby nie hałasował za bardzo ale miły basowy pomrók czemu nie:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-11 04:11:24 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-10-23 23:11:58
Posty: 303
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fzs600
No właśnie nie, bo sama zmiana niewiele daje, a nawet pogarsza sytuację, bo jak sam zauważyłeś- zmienia się układ. Dopiero ustawienie pod nową konfiguracje coś da, ale i tak to nie jest jakiś kosmos. Dużo za to daje dźwięk, subiektywnie moto lepiej przyśpiesza jeżeli jest głośniejsze :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-01-11 09:02:56 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2011-07-21 12:56:07
Posty: 232
Lokalizacja: Rybnik
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: YZF 600R
Subiektywne podejście do tematu ;) Głośniejszy czyli szybszy :P ponoc czarne moto też są szybsze od czerwonych i niebieskich itd:) hehe

A tak na poważnie - głośniejszy pomrok z db killerem jak najbardziej tak - oczywiście z głowa czyli filtr + synchro i wtedy jest jak ma być.
Tym co wypruwają wydech nie myślac nawet o tym by wstawic tam db killera byle by darło ryja w całej okolicy można pogratulowac finezji ;)

Osobiście mam wydech chyba już ostatni sezon bo zaczyna dzwonić jak schodzi z obrotów i tutaj pojawia sie temat, który jest dla mnie osobiście do rozkminienia.

Czy jest na rynku wydech ( nie fabryczny oczywiscie), który (jak pisał wojtek_lbn ) poprawi brzmienie na lekki mruczenie ale ma parametry zbliżone do fabrycznego ? Chodzi mi o to, że i tak będę musiał wymienić wydech a nie chce sie bawić w całą reszte z synchro w roli głównej.

Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org