Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-02-03 23:38:40 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
Cześć, nie znalazlem podobnego tematu z góry przepraszam jesli jednak gdzies ktos to poruszał.

Po szlifie moja YZF600 stala dosc dlugo nie jezdzona. Odpalalem ją raz na mc, ale ostatnio juz po wylaczeniu ssania gasł. Demontujac teraz owiewki i zbiormik do malowania przy okazji zrobilem maly przeglad: sprawdzilem swiece, ustawilem przerwę, wymienilem paliwo w zbiorniku, spuscilem stare paliwo z gazników i z pompy, wymienilem filtr paliwa, nowy akumulator i..... Pali od strzala, wkreca sie i zaraz gaśnie itak za kazdym razem.

Pompę sprawdzalem zdejmując wezyk z listwy zasilajacej gazniki i wkladajac go do butelki - pompuje zarowno po przekreceniu stacyjki (przez chwile) jak i podczas kręcenia rozrusznikiem.

Odpalalem go tez na "kroplówkę" ten sam efekt, zapala i gaśnie. Pali na wszystkie gary, ale wyglada tak jakby cos odcinalo po chwili zapłon albo paliwo.

Czy ktos mial z Was taki problem? Co jest nie tak? Przrjrzalem caly service manual, nic mi tam nie pomogło


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Odpala i zaraz gaśnie
PostNapisane: 2021-02-03 23:38:40 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-02-04 01:40:20 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2285
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Nie miałem gaźnikowca ale chłopaki często przy podobnych problemach serwisowali gaźniki. Nie łapie lewego powietrza? Jeśli masz czujnik przewrotki to może sprawdź czy się nie przywiesił jakoś. Czujnik luzu nie głupieje? W połączeniu z rozłożoną stopką boczną też może gasić silnik..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 09:25:17 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
może pływaki się zawiesiły, wygląda jak by nie napełniał gaźnika


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 09:56:41 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
sfazowany napisał(a):
Jeśli masz czujnik przewrotki to może sprawdź czy się nie przywiesił jakoś.

Też o tym pomyślałem,ale to chyba pompa by paliwa nie podawała.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 10:04:08 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
sfazowany napisał(a):
Nie miałem gaźnikowca ale chłopaki często przy podobnych problemach serwisowali gaźniki. Nie łapie lewego powietrza? Jeśli masz czujnik przewrotki to może sprawdź czy się nie przywiesił jakoś. Czujnik luzu nie głupieje? W połączeniu z rozłożoną stopką boczną też może gasić silnik..

Chyba czujnika przewrotki chyba nie mam, po szlifie otrzepalem sie i pojechalem dalej, pozniej tez trochę nim latalem. Poza tym odpala, a tak to by chyba calkiem zablokował odpalanie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 10:08:14 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
tuzmen napisał(a):
może pływaki się zawiesiły, wygląda jak by nie napełniał gaźnika

Jest to jakis trop, tylko kurcze wszystkie cztery by się zawiesily? Jak odpali to slychać ze wszystkie gary równo pracują.

Podejrzewam troche te gazniki bo stare paliwo troche stalo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 10:47:12 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
adamlock napisał(a):
Podejrzewam troche te gazniki bo stare paliwo troche stalo


I to może być dobry trop,skoro pompa paliwo podaje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 13:53:51 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
I to może być dobry trop,skoro pompa paliwo podaje.[/quote]

Zastanawiam sie czy jest jakis preparat ktorym moglbym przrplukać gazniki bez ich demontażu, przez system zasilania paliwem. Bo to albo glowne dysze są przytkane albo zawory iglicowe pływaków.

Tylko jedna rzecz mnie zastanawia, ze wszystkie 4 ten sam mają problem? Jak sie odpali to silnik wkreca sie na ssaniu na obroty równiutko i po 1-2 sek gaśnie

Czy jest jeszcze jakis czujnik, zawor ktory odpowiada wlasnie za to gasniecie - odcinanie zaplonu albo paliwa w listwie zasilającej gaźniki?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 14:12:04 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3806
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
adamlock napisał(a):
Zastanawiam sie czy jest jakis preparat ktorym moglbym przrplukać gazniki bez ich demontażu, przez system zasilania paliwem. Bo to albo glowne dysze są przytkane albo zawory iglicowe pływaków.

możesz postarać się sprężonym powietrzem przedmuchać. tylko pamiętaj że czyścisz zawsze "pod prąd" czyli od częsci która idzie do silnika w kierunku dopływu paliwa. czyszcząc w druga stronę możesz tylko bardziej ubić syf, a w końcu jak jakoś tam wleciał, to ta samą stroną da radę wylecieć. ale nawet takim czyszczeniem nie zastapiusz porządnego czyszczenia gaźników.

adamlock napisał(a):
Jak sie odpali to silnik wkreca sie na ssaniu na obroty równiutko i po 1-2 sek gaśnie

zerknij jeszcze na stan filtra paliwa i sam odływ paliwa z baku. możliwe że masz zapchane czymś przez co troszkę paliwa siąpi, na tyle żeby zalać gaźniki na chwilkę i odpalić, ale za mało żeby utrzymać palenie. u mnie w er5 po zabraniu dopływ apaliwa chyba własnei 3-5 sekund palił jeszcze na tym co było w gaźniku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 14:32:04 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
A jak zgaśnie to po jakim czasie możesz odpalić?
Co to znaczy że zrobiłeś kroplówkę? zasilałeś gaźniki bezpośrednio z pominięciem pompy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 17:48:48 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2016-04-17 17:10:51
Posty: 96
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS 600
Może spróbuj podtrzymać go plakiem albo autostartem. Będziesz wiedział czy to wina paliwa czy elektryki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 18:01:03 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
tuzmen napisał(a):
A jak zgaśnie to po jakim czasie możesz odpalić?

Praktycznie od razu

Co to znaczy że zrobiłeś kroplówkę? zasilałeś gaźniki bezpośrednio z pominięciem pompy?


Tak, ze zbiornika przez filtr do listwy zasilajacej gaźniki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 18:03:10 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
PaMan napisał(a):
Może spróbuj podtrzymać go plakiem albo autostartem. Będziesz wiedział czy to wina paliwa czy elektryki.

Tego nie probowalem, sprawdzę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-04 18:24:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
misiakw napisał(a):
adamlock napisał(a):
Zastanawiam sie czy jest jakis preparat ktorym moglbym przrplukać gazniki bez ich demontażu, przez system zasilania paliwem. Bo to albo glowne dysze są przytkane albo zawory iglicowe pływaków.

możesz postarać się sprężonym powietrzem przedmuchać. tylko pamiętaj że czyścisz zawsze "pod prąd" czyli od częsci która idzie do silnika w kierunku dopływu paliwa. czyszcząc w druga stronę możesz tylko bardziej ubić syf, a w końcu jak jakoś tam wleciał, to ta samą stroną da radę wylecieć. ale nawet takim czyszczeniem nie zastapiusz porządnego czyszczenia gaźników.

Jasne dzieki

adamlock napisał(a):
Jak sie odpali to silnik wkreca sie na ssaniu na obroty równiutko i po 1-2 sek gaśnie

zerknij jeszcze na stan filtra paliwa i sam odływ paliwa z baku. możliwe że masz zapchane czymś przez co troszkę paliwa siąpi, na tyle żeby zalać gaźniki na chwilkę i odpalić, ale za mało żeby utrzymać palenie. u mnie w er5 po zabraniu dopływ apaliwa chyba własnei 3-5 sekund palił jeszcze na tym co było w gaźniku


Tak jak pisalem, pompa pompuje ze zbiornika przez nowy filtr rześko do samej listwy zasilającej. Spraedze jeszcze tą plaką czy to nie zaplon jest odinany. Narazie wszystko wskazujena gazniki. Tylko dziwne ze wszystkie tak rowno pracuja przy tym krotkim rozruchu, no i czemu nie jest jeden mocniej a drugi mnie zapchany. Chyba ze to listwa zasilająca jest zapchana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-20 23:38:01 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2008-09-02 23:53:44
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
Panowie, ten kto stawiał na gaźniki - 100% racja, macie u mnie piwo przy okazji ;). Rozebralem, przeczyszciłem i od strzala, ciekawe ze teraz ssanie to tylko na chwilkę, szybko łapie wolne obroty po odjeciu ssania. Mnóstwo ciekawego materialu odnosnie gazników jest na youtube.
Przepalajcie maszyny jak najczesciej i od czasu do czasu coś do paliwa dolejcie. Lewa!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org