Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-10-10 14:13:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-10 14:06:14
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Czesc, (tutaj groh007, ale cosik sie popsulo :) )
Mam pytanie, chciałbym sprawdzic luz zaworowy, poniewaz na rozgrzanym silniku cykają. Sprawdzal to mechanik 2 miechy temu, regulowal 4 na wydechu, reszta podobno w srodkowym ustawieniu. Ale wole sprawdzic dla pewnosci samemu. Czy sprawdzenie luzow zaworowych ogranicza sie do sciagniecia gornej czesci silnika (chyba 6 imbusow ?) i czy kompletny laik z mechaniki sobie z tym poradzi? I pytanie dodatkowe, czy wam rowniez cykaja zawory na rozgrzanym silniku? Mechanik mowil ze to przez to, ze nie wszystkie sa idealnie rowno wyregulowane, przez co moga cykac. Generalnie chce to sprawdzic poniewaz planuje wypad do wloch i chorwacji w przyszlym sezonie, a nie chce zeby cos nawalilo po drodze.
Przy okazji, moze ktos reflektuje taki wypad? bedzie to moj 1 dalszy, wiec dystans 2500km w obie strony. najpierw Triestr we Włoszech, a potem wybrzezem jade na polwysep Istria w Chorwacji do miejscowosci Pula.

jest ktos z okolic Piekar Śląskich?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-10 14:13:27 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2010-10-10 17:04:54 
forumowa amazonka

Dołączył(a): 2010-05-15 18:49:23
Posty: 123
Lokalizacja: Lubliniec
Płeć: Kobieta
Obecne moto: FZS600
ello można by pomyśleć nad takowym wypadem :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-10 18:14:10 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-09-20 22:22:28
Posty: 15
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Witam!
W sprawie zaworów niestety ci nie pomogę, podstawowe rzeczy zrobie sam ale do silnika łap nie pcham:)

Co do wyjazdu to jestem poważnie zainteresowany, palnujemy z dziewczyną taką samą traskę. Czym jedziesz?? Sam? z plecaczkiem?? Dawaj szczegóły :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-10 20:25:28 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Jeśli masz fzs 600?
Jak cykają to są w dolnej normie serwisowej gdzieś ok 0,13-0,15 setnych ssanie(nie jest źle mi też co jakiś czas cykają ) wydech cyka od 0,25 w dół.Gorzej jak przestaną cykać :mrgreen:
Co do ściągania pokrywy zaworowej to zanim ją będziesz demontował musisz pozbyć się termostatu bo blokuje ruch pokrywy w górę.Ja wymontowałem termostat bo i tak zmieniałem płyn chłodzący ale można go tylko podnieść i powinno być git jednak możesz porysować pokrywę bo miejsca jest tam nie za wiele.Jak sprawdzić luzy masz opisane w manualu.Na koniec jak już będziesz składał posmaruj gładką część uszczelki jakąś pastą typu hylomar i będzie git.
ps na wycieczkę nie jadę :P :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-10 21:39:43 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-10 14:06:14
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
Hmm dzieki za info, to nie biore sie za nie teraz. Moze na przyszly sezon oddam do sprawdoznego mechanika, a moze smigac na nich ? jak przestana cykac to sie je podniesie :P ? Chociaz pewnie i tak to zrobie na przyszly sezon zeby na wyjezdzie sie o to nie martwic.
Co do samego wyjazdu to:
-termin do ustalenia, mysle ze granice czerwca.
-ilosc dni, sie zobaczy. Jak stwierdze ze wystarczy to wracam. Mysle ze 6-10 (z dojazdem), bardziej 10 :roll:
generalnie to wszystko jest w fazie przygotowywania, ale dobrze wiedziec ze sie na to ludziska piszecie. Odezwijcie sie na mojego GG, to bedziemy myslec wspolnie, mam nadzieje ze razem wyskoczymy, bo ja jade na 110% :)

edit. mozecie mi powiedziec, ile powinny wynosic luzy zaworowe na ssacych i wydechach ?, jak zawory przestana cykac, tzn ze kaput, czy czas na regulacje? bo jezeli nie wymagaja regulacji, to chetnie odlozylbym ten hajsik na wypad do wloch :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-11 01:06:26 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
eee to nie tak działa jeden może cykać drugi może być podparty i go nie słychać więc luzy sprawdź!
Moim zdaniem przed taką wycieczką powinieneś zrobić cały tzw pakiet startowy:
Luzy-koniecznie
Płyny-powinieneś
Filtry-raczej powinieneś
Smarownie-też powinieneś :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-11 11:56:50 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-10-10 14:06:14
Posty: 5
Płeć: Mężczyzna
No tak, racja. Zajme sie tym w przyszlym sezonie. szkoda ze na poczatku nie znalem zadnego mechaniora i polecono mi jakiegos pseudo-mechanika, ktory jak widac nic nie zrobil, a jeszcze musialem dokrecac po nim filtr oleju bo kapalo... no i 2 banki w dupsko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-25 23:03:15 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-01-04 22:30:28
Posty: 190
Lokalizacja: Bielsko-Biala, Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 696191335
Obecne moto: FZ6 Fazer 04
Zapodaj swoje gadu ja bym sie pisal na taki wypad albo zagadaj mnie najlepiej moje gadu jest w profilu.

A tak z ciekawosci ile masz w swoim fazerku nawiniete ze slychac zawory?

grohu007 napisał(a):
Hmm dzieki za info, to nie biore sie za nie teraz. Moze na przyszly sezon oddam do sprawdoznego mechanika, a moze smigac na nich ? jak przestana cykac to sie je podniesie :P ? Chociaz pewnie i tak to zrobie na przyszly sezon zeby na wyjezdzie sie o to nie martwic.
Co do samego wyjazdu to:
-termin do ustalenia, mysle ze granice czerwca.
-ilosc dni, sie zobaczy. Jak stwierdze ze wystarczy to wracam. Mysle ze 6-10 (z dojazdem), bardziej 10 :roll:
generalnie to wszystko jest w fazie przygotowywania, ale dobrze wiedziec ze sie na to ludziska piszecie. Odezwijcie sie na mojego GG, to bedziemy myslec wspolnie, mam nadzieje ze razem wyskoczymy, bo ja jade na 110% :)

edit. mozecie mi powiedziec, ile powinny wynosic luzy zaworowe na ssacych i wydechach ?, jak zawory przestana cykac, tzn ze kaput, czy czas na regulacje? bo jezeli nie wymagaja regulacji, to chetnie odlozylbym ten hajsik na wypad do wloch :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-26 11:41:23 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-01-07 10:20:26
Posty: 133
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 fazer
Też bym był za wypadem jednak takie coś uzgadniać najlepeij na Forum w odpowiednim dziale ponieważ do waszej rozmowy GG nikt nie bedzie miał wglądu jak i Co. Szykuje się typowo Śląski wypad ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-11-01 15:51:29 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-11-01 15:46:15
Posty: 66
Lokalizacja: Ustroń/piekary śl
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 792407447
Obecne moto: FZS 600 98r
czesc, jesli chodzi o przebieg, to moj fazi ma 51 tys. Co do wycieczki, mysle ze w lutym zrobie temat, tam wrzuce dokladna trase, zbierzemy ekipe i ruszamy w swiat :moto: a teraz panowie lece na moto, bo u mnie za oknem 16 stopni! :)
pozdrawiam
ps. zalozylem kolejne konto, poniewaz haslo znowu nie dziala, mam nadzieje ze teraz bedzie wszystko ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org