Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2009-09-05 21:42:04 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-06 19:23:09
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Witam

Wie ktoś może czy czujnik immo. jest dedykowany do modułu ?
Próbuje mojego rozbitka uruchomić, podłączyłem inny czujnik a on mi na zegarze mruga cały czas kluczykiem i iskry ani śladu.
Sam model czujnika ten sam ale ten numer poniżej już inny.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2009-09-05 21:42:04 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-06 13:17:27 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-06 19:23:09
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Sam sobie odpowiadam

Po zgłębieniu tematu wiem że antena (czujnik) immobilizera jest programowana do konkretnego modułu. Podłączenie innej daje błąd 52 czyli nierozpoznany transponder. Kiszka - będą koszta :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-09-29 23:58:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-06 19:23:09
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Wprawdzie monolog tu prowadzę ale kto wie może kiedyś się to komuś przyda.

Jeśli uszkodziła ci się antena - czyli element przy stacyjce odbierający kod z klucza. Nie wyrzucaj go !! Potrzebujemy wprawdzie drugiej sprawnej anteny ale ze starej musimy wylutować jeden 8 pinowy układzik smd. Sam układ elektroniczny jest zalany w jakiejś kauczukowej żywicy więc dostać się do niego musimy brutalnie - wycinając otwór najpierw w plastikowej obudowie w miejscu zaznaczonym X a potem jeszcze trzeba delikatnie wydłubać tą żywice.

|-------------|
| |
|-----------------------|
| |
| |
------------------------
|XXX |
|XXX |
| |
| |
|____________|

Potem tylko lutowanie.
Jeśli operacja się uda to zaoszczędziłeś właśnie 800zł.
Średnio zdolny elektronik poradzi sobie z tym w godzinkę
W R6 antena jest chyba podobna - wiem że po 2005 coś zmienili w tych antenach - prawdopodobnie układ firmy moric ma własną pamięć.
Ja początkowo celowałem właśnie w główny układ MORIC 5sl-c1824
ale dopiero wymiana tej 8pinowej pamięci szeregowej dała oczekiwany rezultat.

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

inna metoda to zaprogramowanie tej kości i kości w module. Do tego potrzebny jest jednak drugi zestaw z którego trzeba zczytać dane.
później czerwony kluczyk z tego zestawu i wpisujemy do modułu od nowa nasze kluczyki.

Ludką którzy tym się zajmują i kasują po 800zł poprzewracało się w głowach, myślą że mają monopol na tą wiedzę i stąd pewno te kwoty.
Ja dzielę się wiedzą zdobytą doświadczalnie nieodpłatnie.

Jeśli ktoś miałby z tym problem to piszcie na ravello@o2.pl

Jeszcze jedna rada, immobilizer jako taki jest już złamany przez złodziei
http://www.codecard.lt/immo/yamaha/yama ... d_333.html

moja rada w wiązce z modułu i z anteny zamienić miejscami kabelki żółty i zielony (najlepiej przeciąć w połowie i polutować) . Jeśli ktoś spróbuje odpalić naszą maszynkę przy pomocy tego cuda to się przeliczy .

[/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-11-05 11:59:05 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-10-26 14:16:59
Posty: 1
Lokalizacja: WYPEŁNIJ TO POLE
Witam
posiadam tylko jeden kluczyk czrany, czy jest możliwoś wykonania kopii lub zlikwidiwania immobilajzera


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-11-06 11:27:52 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2009-02-17 12:39:19
Posty: 222
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1 N
Ravello napisał(a):
moja rada w wiązce z modułu i z anteny zamienić miejscami kabelki żółty i zielony (najlepiej przeciąć w połowie i polutować) . Jeśli ktoś spróbuje odpalić naszą maszynkę przy pomocy tego cuda to się przeliczy .


A dlaczego chcesz zamieniać przewody? W jakim celu? Bo nie zabardzo rozumiem. Wyjaśnij mi to.

Ravello napisał(a):
Jeszcze jedna rada, immobilizer jako taki jest już złamany przez złodziei


A nie lepiej zamontować dodatkowe Swoje zabezpieczenia ?:) Z resztą jak ktoś będzie chciał go ukraść to nic go nie powstrzyma :) na lawetę i heja


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-02 00:28:22 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-06-06 19:23:09
Posty: 23
Lokalizacja: Gdynia
Po długim czasie ale odpowiadam

Bo to łatwe w przeprowadzeniu a zwiększa skuteczność immobilizera !
Mi kiedyś próbowano ukraść samochód podmieniając immobilizer - nie udało im się tylko dlatego że urwał im się przy okazji jeden kabelek.
Wiedzieli dokładnie gdzie szukać immobilizera i jak się szybko do niego dostać. Złodziej zakłada że wszystko jest standardowo odstępstwo od normy to czas którego oni na szczęście zwykle nie mają. Właśnie ze względu na rutynowe podejście nie warto montować fabrycznych alarmów.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-04 00:00:29 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-11-30 00:49:35
Posty: 46
Lokalizacja: Stolyca
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 Fazer S2
Zagadzam sie z Toba w 100% - montaz nawet najlepszegu cuda techniki w motonogu dla dobrego zlodzieja to pikus. Generlanie alarmy maja na celu odstraszyc jakiegos beja, ktory zechce sie ocierac o sprzeta lub sa potrzebne do umowy AC.

Jak "chlopcy ida na akcje" to maja w reku gotowego boxa, ktorego podpinaja w oryginalna wiazke i zlamanie nawet mega alarmu/immo trwa kilka sekund. Stad propozycja ingernecji w fabryczne okablowanie (np zamiana kolorow) to dobra opcja, zeby zrobic kogos w bambuko tylko pytanie czy wlasciciel lub nastepny wlasciciel nie padnie ofiara takiego patentu :D

PS: do autora - swietny opis rozwiazania problemu - 8 stow w kieszeni :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-12 22:13:01 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2011-03-12 22:10:00
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 z 2004
Witam wszystkich:)
Tak się składa, że mam FZ6 z 2004r i zgubiłem kluczyk. Ślusarz dorobił mi kluczyk i mam jeden problem z immo. Czy jest możliwość wyłączenia przez odłączenie anteny?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org