Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-03-07 11:17:32 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-07-01 18:32:56
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6
Witam.Mam wgniecenie w baku z którego odpadła farba i chciał bym dać bak do naprawy i lakierowania.Czy demontaż całkowity baku, tak by została tylko sama skorupa jest trudny?- można to zrobić samemu, czy lepiej dać do mechanika? I nie chodzi mi tu o odkręcenie baku bo to 3 śrubki tylko demontaż całych "wnętrzności" jakie posiada wraz ze spuszczeniem benzyny i późniejszym montażem.Czy ktoś to już robił i mógł by napisać coś na ten temat? Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-07 11:17:32 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2011-03-07 20:59:57 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-08-15 22:44:14
Posty: 10
Płeć: Mężczyzna
Generalnie powinieneś dac rade sam, ja demontowałem w swoim FZ1 do lakierowania i wszystko poszło gładko. Musiałem jedynie pokombinować z pompą i pływakiem żeby to sensownie wymontować. Jeśli nie bawiłeś sie w takie sprawy porób sobie zdjęcia lub pooznaczaj kable odłanczając je od pompy (przynajmniej ja tak zrobiłem) :D

powodzenia :moto:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-08 09:37:28 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-07-01 18:32:56
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6
Dzięki za info.No to weekend będę miał pracowity- może zrobię foto instruktaż, pewnie by się to komuś przydało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-08 11:49:45 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-27 19:12:05
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 naked black matt
Wątpię. Odłączenie 3 przewodów i odkręcenie ~8 śrub, aby wyjąć pompę z pływakiem nie jest raczej żadną sztuką i problemem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-11 12:20:45 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-07-01 18:32:56
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6
lutecki napisał(a):
Wątpię. Odłączenie 3 przewodów i odkręcenie ~8 śrub, aby wyjąć pompę z pływakiem nie jest raczej żadną sztuką i problemem :)


Wątpisz że się komuś foto-poradnik przyda, czy że będę miał z tym pracowity weekend? Bo jeśli to pierwsze, to skoro zadałem pytanie na forum, to znaczy że nie wiem jak to zrobić, a skoro ja nie wiem, to istnieje duże prawdopodobieństwo że jest więcej takich osób, które będąc zielone jeżeli chodzi o sprawy mechaniki, zastanawiają sie czy sami dadzą radę.W sumie masz jednak rację,niepotrzebny fotoporadnik, przecież zawsze znajdzie się taki uprzejmy forumowicz który w problemie chętnie pomoże :) Pozdrowienia dla stolicy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-11 17:41:17 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-11-27 19:12:05
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 naked black matt
Ale zadałeś pytanie przed tym jak zerknąłeś na zbiornik od dołu i doszedłeś do wniosku, że nie wiesz jak to zrobić, czy wpadłeś na pomysł zdjęcia zbiornika i zadałeś pytanie na forum? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-11 17:48:54 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2009-11-23 20:31:27
Posty: 621
Lokalizacja: Wawa Włochy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
lutecki, czepiasz się ...
Nie każdy ma smykałke do mechaniki ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2011-03-12 22:43:41 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-07-01 18:32:56
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fz6
To ja może naświetlę sytuację, chociaż to trochę offtopic, ale kolega widzę zawsze 3-grosze mieć musi.Motocykl garażuje po za miejscem zamieszkania ,(jakieś 30km) więc to dla mnie cała wyprawa.Uprzedzam pytania typu dlaczego tak daleko, a po co, a dlaczego itp- bo tak.Yama ma ciepło,jest bezpieczna, a i mnie to nic nie kosztuje,więc nie wybrzydzam.Wiem że mam wgniecenie które zaczyna korodować, postanowiłem więc coś z tym zrobić,a że nie mam zamiaru tam jechać na daremno, taszczyć ze sobą kompletu narzędzi tylko po to, by stwierdzić że mnie to przerasta więc zadałem pytanie.Wcześniej wymieniałem już aku, więc wiem że samo zdjęcie baku to pestka, ale nie wiedziałem, co w "trzewiach" piszczy i czy to duża jest sprawa.Nie, nie patrzyłem do baku, bo nie mam fizycznie dostępu do sprzętu, a w necie żadnych filmików też nie znalazłem.Mam nadzieję że wyjaśniłem i że kolega nie poczytuje mojego pytania jako objawu lenistwa, a po prostu czystej ludzkiej niewiedzy, choć właściwie zawsze można spytać wszystkowiedzącego wujka "googla" prawda?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org