Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-08-01 22:04:36 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-08-01 15:30:19
Posty: 1
Płeć: Mężczyzna
Witam szanowne forum,
wczoraj po powrocie do domu z dłuższej trasy, po zgaszeniu silnika zauważyłem, a raczej usłyszałem dźwięk przelewającej się wody w górnej części silnika, bardziej pod bakiem. Jako, że była już późna godzina nie chciałem wnikać w to już szczegółowo. Dzisiaj od samego rana chciałem się zmierzyć z problemem. Pierwsze co to zerknąłem na zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego. Stan płynu był na minimum. Odpaliłem moto, rozgrzałem je, poziom płynu delikatnie wzrósł. Przejechałem się z ok 3km, wróciłem i zostawiłem motocykl tak by załączył się wentylator i zgasiłem silnik, z poziomu około połowy zbiorniczka zrobiło się prawie full.
Pytanie do was, czy taka sytuacja jest ok? Czy poziom płynu może wahać się w zależności od temperatury? No i najważniejsze czy jest się czym przejmować, czy to raczej "dość normalne"? Na koniec dodam, że dźwięk "przelewającej się wody" zauważyłem gdy temperatura wzrosła na 4 kreskę. Gdy silnik był dogrzany ale w okolicach 2-3 kresek to po wyłączeniu było wszystko ok. Czytałem różne już możliwe scenariusze, czy może to być uszczelka pod głowicą? Motocykl to fz6 s1.
Z góry dzięki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-01 22:04:36 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-08-02 00:26:03 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Hej, zerkałeś pod korek chłodnicy czy nie masz zapowietrzonej nieco? Gdybys dolewał to ustaw moto na bocznej stópce żeby korek chłodnicy był najwyżej położonym punktem układu. Ja przez 3 lata nie słyszałem przelewania w swojej s1. Na wyrównawczy nie zerkałem z taką dokładnością, ale po to wlaśnie jest żeby kompensować zmiany ciśnienia. Powietrze rozpycha się bardziej niż płyn jesli jest w układzie i może powodować większe zmiany poziomu w wyrównawczym. Zerknij pod korek i daj znać, tylko nie odkręcaj na rozgrzanym ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-02 09:57:27 
Legenda forum

Dołączył(a): 2010-11-08 15:23:23
Posty: 2332
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Note 10+
Obecne moto: KTM 1290 SAS
Poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym się zmienia w zależności od temperatury silnika i czasem może być pusty całkiem a czasem pełny :D
Sprawdź czy pod korkiem chłodni ymasz płyn po kant, czy olej masz stan czy nie przybywa, czy filtr oleju masz suchy i czy pod moto nie ma kałuży ani nic nie jest mokre.
Jeśli sprawdzisz wszystko i moto się nie przegrzewa, wentylatory startują - TO TEN TYP TAK MA ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org