Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-08-18 10:28:44 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
szukalem, ale nie znalazlem nic co by pomoglo. sprawa wyglada nastepujaco. przednie swiatlo mijania w mojej FZ1 jest slabe. probowalem juz rozne zarowki super white, LED i zawsze to samo. jak na zarowkach zwyklych linia odciecia jest ok, to swieca jak umierajace swietliki, drogowe swieca ok, mocnym bialym swiatlem. LED z drugiej strony swieci super, ale linia odciecia jest.. no nienajlepsza. macie jakis pomysl jak to ogarnac? moze ktos kombinowal z przerobka na soczewke Bi-LED, ewentualnie probowal z zarowkami-soczewkami bi-led mini . odrazu mowie, ze nie interesuja mnie homologacje, ma dobrze swiecic i nie oslepiac, wiec komentarze o tym, ze to nielegalne itp zostawcie dla siebie, bo wiem, ze tak jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: FZ1 - swiatlo przod
PostNapisane: 2021-08-18 10:28:44 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-08-18 10:56:07 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Zoba tu https://www.youtube.com/watch?v=jWBYCuB6Y5w&t=80s

Swoją drogą w mojej Fz1 swiatła działały super, skoro piszesz że świeci na żółto, to może wydajność prądowa tego obwodu kuleje, sprawdż na któtko z aku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-19 10:01:38 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3821
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Mrozu napisał(a):
przednie swiatlo mijania w mojej FZ1 jest slabe. probowalem juz rozne zarowki super white, LED i zawsze to samo.

podepnij testowo "na krótko" pod akumulator i zerknij czy będą świeciły jaśniej. może być tak że masz popękane kable lub zaśniedziałe styki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-08-19 10:52:21 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Choc jestem zwolennikiem legalnych swiateł to sam mam w spadku moto z żarowką LED. Miałem ją wywalić przez kiepską linię odcięcia, podczas demontażu zauwazylem, że ma trochę regulacji oraz dwa wyciecia na osadzenie w pionie i poziomie. Trochę pogrzebałem, przestawiłem ją z orientacji poziomej w pionową i nagle linia odcięcia zrobiła się jak w tradycyjnej żarówce. Zostawiłem na próbę, powypytywałem wszystkich kolegów jak mnie widac w lusterkach i kiedy jadę z przeciwka, żarówka led została. W międzyczasie pojechałem na przegląd z nastawieniem, że jeśli będzie trzeba zdjąć LED to wyciagam z kufra standard i zakładam bez dyskusji, ale diagnosta obejrzał lampy i nie zwrócił uwagi na led. Pochwalił ogólny stan motocykla i zaprosił za rok :)

Nie wiem na ile walczyłeś z tym ledem w temacie linii odcięcia ale jest tam zdecydowanie więcej ustawiania niż przy klasycznej żarówce. Poza tym zgadzam się z przedmówcami, mogą być spadki napięcia. Sprawdziłbym też rezystancję samej żarowki i po podpieciu mierząc na założonych już na żarówkę konektorach, wzrost rezystancji nie powinien być wiekszy niż 0,1-0,2 ohma. Kabel żarówki możesz plusowy zmierzyć do bezpiecznika a minusowy do klemy akumulatora. Sam bezpiecznik też może być zaśniedziały.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org