Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-04-08 19:55:56 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-10-19 18:13:12
Posty: 13
Obecne moto: fzs600
No dobrze,
Jestem po sprawdzeniu wydechu, były nieszczelności, ale już poprawione, na dźwięki wydechu/pracę silnika bez wpływu :)

Byłem pokulać się po placu, i na 1 bez gazu trochę szarpie, na tyle że z rytmu wybija przy bardzo ciasnych manewrach, obroty na rozgrzanym mam na 1250-1350 ok, jak ustawiałem wyżej długo mi z gazu "schodził"

Wiem że czasami ludzie podbijają obroty przed zabawą na placu, ale chyba podjadę dodatkowo na regulację,

Narazie bez db killera,
Pozdroffka
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-04-08 19:55:56 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2022-04-08 23:27:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Wystarczy bardzo delikatnie naciskać sprzęgło i przestanie tak szarpać, możesz też sprawdzić łańcuch i podciągnąć go pod dolną granicę luzu. Z mniejszym luzem mniej szarpie. Pomaga też bardzo delikatne naciskanie tylnego hamulca, napęd będzie naprężony a komputer doda troszkę paliwa żeby utrzymać obroty i będzie gładko się toczył.

Co do popcornu to każdy wydech przelotowy z jakim miałem styczność bez względu na głośność powoduje pykanie przy schodzeniu z obrotów... Myślę że większość to właśnie lubi i tego oczekuje :) przynajmniej powiem za siebie - ja to lubię :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-04-08 23:50:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-10-19 18:13:12
Posty: 13
Obecne moto: fzs600
Żebyśmy się dobrze rozumieli, mi też to leży
cały temat bardziej wynika z obawy przed ewentualnymi skutkami zbyt ubogiej mieszanki czy innych tego typu klimatów,

Mam moto w fajnym stanie i nie chciałbym mu zaszkodzić :)

Ale jeżeli przy przelotowych to raczej norma niż coś niż coś czym wypadałoby się martwić to tym lepiej :)

Dzięki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-04-09 02:03:36 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2321
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Co do zmiany wydechu na przelot to przez internet przewija się znane prawidło, w motocyklach na wtrysku komputer silnika jest w pewnym stopniu w stanie skompensować zmianę parametrów pracy układu dla nowego wydechu, szczególnie przy dedykowanych tłumikach dobrych producentów które nie powodują aż tak drastycznej zmiany. Przy gaźnikach wypada zrobić ich regulację po zmianie wydechu żeby skorygować tą zmianę charakterystyki układu.

Drugie prawidło to przy zmianie wydechu na przelot wypada też zmienić filtr powietrza aby zmiana na swobodniejszy przepływ była "symetryczna" przed i za silnikiem.

Jest to opinia "internetu", nie jestem mechanikiem motocyklowym ale na mój inżynierski rozum ma to jak najbardziej sens.

Jeśli masz gaźniki to może dołóż dobry filtr powietrza i zrób regulację gaźników pod nowy zestaw...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-04-09 16:59:48 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2021-10-19 18:13:12
Posty: 13
Obecne moto: fzs600
Witam,

Zgoda, właśnie dlatego zacząłem dopytywać również w tym temacie,

Byłem dzisiaj na serwisie, wg oceny mechanika chodzi na tyle fajnie, że na tą chwilę nie wymaga dodatkowej regulacji, z rozmowy wynikło że jeżeli moto jest ustawiony poprawnie, to założenie wydechu (dedykowanego), nie powinno sprawić problemów, ew niewielką zmianę składu mieszanki,

Na tą chwilę mam polatać jeszcze trochę i obserwować świece, przy kolorze świec sygnalizującym zbyt ubogą mieszankę -poprawki, co do świec to też były wymienione ok tydzień wstecz, stąd na chwilę obecną zbyt mały przebieg, żeby cos oceniać

Na tą chwilę temat chyba wyczerpany, jeszcze raz dziękuję wszystkim za rozwianie wątpliwości i wszystkie wskazówki :)

Pozdroffka
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org