| Forum Motocykli Yamaha https://www.motocykl.org/ |
|
| Fazer 1000 - na wolnych pracują tylko 2 cylindry. https://www.motocykl.org/viewtopic.php?f=21&t=25065 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Czaszka [ 2026-04-29 08:19:54 ] |
| Tytuł: | Fazer 1000 - na wolnych pracują tylko 2 cylindry. |
Proszę o poradę. W Fazerze 1000 2002r. od jakiegoś czasu na wolnych obrotach przestały pracować dwa cylindry - dokładniej 2-gi i 3-ci. Motocykl ma problem z odpaleniem, a po uruchomieniu pracuje tylko na dwa gary. Po rozgrzaniu i stopniowym dodawaniu gazu gdy przekroczy ok 4000 obr. cylindry które nie pracowały zaczynają się dołączać. W górnym zakresie problem ustaje i silnik wkręca się jak należy. Na początku sezony wymieniłem układ wydechowy na dedykowany Giannelli jednak poza minimalnym falowaniem na wolnych obrotach nie było żadnego problemu. Teraz po przejechaniu kilkuset kilometrów problem pojawił się nagle bez wcześniejszych oznak. Z uwagi na to iż staram się sam w pewnym zakresie serwisować swój motocykl proszę o sugestie co może być przyczyną i od czego zacząć poszukiwania usterki? Z góry dzięki |
|
| Autor: | tuzmen [ 2026-04-29 13:30:10 ] |
| Tytuł: | Re: Fazer 1000 - na wolnych pracują tylko 2 cylindry. |
Chyba trzeba by zacząć od normalnego serwisu, zawory, świece, pomiar cisnienia... Potem sprawdził bym układ zapłonowy, a na koniec gazniki Przez internet ciężko wróżyć ale w gaznikowcach to cały ekosystem musi się zgadzać Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka |
|
| Autor: | Czaszka [ 2026-05-05 11:30:57 ] |
| Tytuł: | Re: Fazer 1000 - na wolnych pracują tylko 2 cylindry. |
Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco: Wymiana świec na nowe ujawniła że świeca cylindrów 2 i 3 nie dopala mieszanki. Świece okopcone, wilgotne, jednak po ich wykręceniu iskra wygląda na prawidłową. Na cylindrze 1 i 4 prawidłowe. Okazuje się że domniemaną przyczyną może być uszkodzona cewka zapłonowa która podaje prąd właśnie na cylinder 2 i 3. dziś przełożę cewki o ile to możliwe i zobaczę jak zachowują się cylindry. |
|
| Autor: | misiakw [ 2026-05-22 08:57:14 ] |
| Tytuł: | Re: Fazer 1000 - na wolnych pracują tylko 2 cylindry. |
Czaszka napisał(a): Okazuje się że domniemaną przyczyną może być uszkodzona cewka zapłonowa która podaje prąd właśnie na cylinder 2 i 3. dziś przełożę cewki o ile to możliwe i zobaczę jak zachowują się cylindry. jak to nie da efektu to sprawdź kompresję i luzy zaworowe. Podobne zachowanie miałem jak lekko przytarłem silnik w Er5 - odpalał na jednym cylindrze (losowo) a gdy się rozgrzał chodził na dwóch. nie mówię że masz od razu zatarty silnik, ale może coś z zaworami jest nie tak, np wylotowy ma luzy za duże i nie otwiera się wystarczająco zostawiając spaliny w sylindrze, a po nagrzaniu "wyfdłuża" się i działa poprawnie |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|