Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-06-03 01:18:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-05-06 09:29:19
Posty: 69
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
Witam

Mój Fazer 1000 (2005) jest dość kapryśny przy uruchamianiu gdy silnik jest zimny. Bez odrobiny gazu, oczywiście z sassniem, odpalenie silnika jest praktycznie niemożliwe. Ale już z gazem nie stanowi wielkiego problemu, chociaż od pierwszego razu nie da się go niestety uruchomić gdy silnik jest zimny.

Czy ten 'typ tak ma' czy to jest kwestia regulacji?

Na ciepło moto odpala bez żadnych problemów. Osiągi są jak najbardziej OK i nie mam z nim żadnych innych problemów.

Pozdro
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-03 01:18:51 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2010-06-03 03:04:17 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-05-29 14:24:34
Posty: 15
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 519820307
Nie wiem czy ma czy nie ma ale ostratnio robiłem litrowego Faziego(gazniki,zaworki,lagi,oleje itp..) i po regulacjach nie było żadnego problemu z odpalaniem ani na zimno ani na ciepło ,proponuje zrobić mycie,regulacje i synchro gazników :)
Pozdro
Misiek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-03 10:32:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2009-07-15 23:58:19
Posty: 3245
Lokalizacja: ELE
Płeć: Mężczyzna
Telefon: czarny
Obecne moto: r1100gs
Świece, zawory i gaźniki i zapomnisz o temacie, pewno dawno tam nikt nie zaglądał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-03 11:24:39 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-05-06 09:29:19
Posty: 69
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
Dzięki za rady.
Świece były niedawno zmieniane. Motocykl ma 28tys. wiec to chyba jeszcze nie czas na zawory, aczkolwiek niczego wykluczyć nie można. Na początek przyjrzę się gaźnikom.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-03 12:36:14 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Tcat600.
Masz problem z odpaleniem na zimno ponieważ wszystkie fazerki mają tendencje do pomniejszania poziomu paliwa w komorze pływakowej(jakim cudem nie wiem:o).Dlatego ludziska muszą palić z gazem na zimnym i na ciepłym.Walczyłem z tą przypadłością rok czasu co prawda w 600 ale myślę że o to samo chodzi!Sprawdziłem wszystkie możliwości takiego zachowania!

Za mały poziom paliwa powoduje że podciśnienie wywołane z rozrusznika i przy zamkniętej przepustnicy nie jest na tyle duże aby porwać paliwo z głębin dyszy wolnych obrotów(bo jest za nisko,oczywiście).Przy z kolei otwartej przepustnicy podciśnienie wzrasta i większych problemów nie ma.Serwis gaźnika bez ustawiania poziomu paliwa nie pomoże!
A i jeszcze jedno setki milimetrów mają znaczenie przy ustawianiu!!!!
Nie znam danych serwisowych 1000 ale bym poszukał z tych 4rech gaziorów najwyższy poziom i według niego ustawił!Małe jest prawdopodobieństwo że przestawiły się wszystkie!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-03 22:46:52 
Niemowlak

Dołączył(a): 2009-03-25 21:10:48
Posty: 26
Lokalizacja: Września
Płeć: Mężczyzna
Telefon: 668336370
ja bym sie sprzeczal ze wszystkie fazerki trzeba odpalac z gazem bo mojego mozna na zimno(tylko ssanie) i cieplo bez gazu i znajomego fzs1000 tez mozna bez niczego odpalac


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-04 00:18:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-05-06 09:29:19
Posty: 69
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
No właśnie, jednym palą bez gazu, innym z gazem. Dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest to czy konieczność odpalanie z gazem nie jest oznaką tego że 'coś tam' wymaga regulacji. Chciałbym po prostu żeby silnik pracował w optymalnych warunkach. Nie ukrywam również że chciałbym aby odpalał tak jak mój poprzedni moto, czyli Thundercat, gdy wystarczyło tylko ustawić ssanie i zwykle silnik ruszał od pierwszego razu.

Pozdro
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-04 11:39:47 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2009-12-10 00:30:35
Posty: 91
Lokalizacja: Działdowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: fazer 600
Ustaw poziom na pływakach i będzie ci palił ze ssaniem zanim dotkniesz rozrusznika!!!! :)Jak masz sprawne aku,oczywiście!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-04 15:00:22 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-05-06 09:29:19
Posty: 69
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer 1000
akumulator póki co nie wykazuje żadnych oznak zmęczenia.

Jeszcze jedna sprawa. Może ktoś bardziej biegły w sprawach technicznych wyciągnie jakiś sensowny wniosek z tego co napiszę.

Zauważyłem ze pomimo tego że linka ssania działa dobrze (tzn. nie ma żadnych luzów i zmiana położenia dźwigni ssania przy kierownicy przesuwa odpowiednie elementy przy gaźnikach) to po odpaleniu zimnego silnika nie widzę żeby zmiany położenia dźwigni ssania miedzy pozycją 'zero' i mniej więcej połową zakresu zmieniały obroty silnika. Po prostu nic się nie dzieje z obrotami jeżeli dodaje więcej ssania tzn. aż do połowy zakresu. Motocykl nie zwiększa obrotów (tak jak miałem w poprzednim moto) tylko po przekroczeniu połowy zakresu po prostu gaśnie.

Wrażenie jest takie jakby do połowy zakresu ssanie nie działało, pomimo że linka jest OK. Podkreślam że to tylko wrażenie i mogę się mylić.

Jeżeli ustawię ssanie powyżej połowy zakresu, tak mniej więcej na pozycji 3/4 i odpalę motocykl (z gazem oczywiście) wtedy widzę że obroty są podwyższone (względem Idle) i że mogę je zmieniać operując ssaniem w zakresie od połowy do pozycji maksymalnej ssania.

Dlaczego w ogóle o tym piszę na forum zamiast pojechać do mechanika...? Problem polega na tym, że byłem już u mechanika który (teoretycznie) sprawdził motocykl i powiedział że czasem z Fazerami 1000 tak już jest że trzeba używać gazu przy odpalaniu i żeby to zaakceptować. Powiem szczerze że taka odpowiedz nie do końca mnie zadowala.
Z powodu obowiązków w pracy nie bardzo mam możliwość szukania innych serwisów w godzinach mojej pracy, tzn. wolałbym tego uniknąć i nie marnować cennego urlopu jeżeli rzeczywiście nic nie da się z tym zrobić i niektóre Fazery tak mają. Niestety nie mieszkam teraz w dużym mieście z wieloma serwisami, tak więc postanowiłem najpierw zasięgnąć opinii tutaj na forum.

Pozdrawiam
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-05 10:22:11 
Legenda forum

Dołączył(a): 2008-04-10 22:54:31
Posty: 4037
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Telefon: Czarny
Obecne moto: YZF 600R
Jak chodzi Ci sprzet na wolnych obrotach i dodasz mu ssania to przylejesz i zgasnie. To akurat jest normalne...

Takiemu mechanikowi podziekuj za wspolprace. Koledzy wczesniej pisali, ze trzeba ustawic poziomy w gaznikach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-08 11:59:28 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-04-20 21:47:50
Posty: 37
Lokalizacja: Legionowo
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS1000 2004
Tcat <== Ja mam dokladnie taka sama sytuacje jak u Ciebie, czyli trzeba dac gaz na zimnym do odpalenia i ssanie "lapie" wyraznie poza polowa polozenia dzwigienki. Troche irytujace po poprzednim moto ale na szczescie jak juz zapali to dziala miodzio :)

Pozdrawiam
PabloX


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-06-15 12:04:46 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2009-08-05 19:07:40
Posty: 8
Lokalizacja: Skierniewice
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: KiloFazer
W moim fazerku tez musze dodac troche gazu przy odpalaniu i na zimno i jak jest cieply, no chyba ze kiedy jest cieply i go odpalam zaraz po zgaszeniu. Wczesniej mialem fzr600r (silnik niemal identyczny co w kocie) i palil na dotyk. Mozliwe, ze ktos wczesniej wyregulowal poziom paliwa w gaznikach dlatego bylo tak dobrze. Generalnie w tamtym roku bylem na przegladzie na Polczynskiej i mowili ze odpala prawidlowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-22 23:50:12 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-09-20 22:22:28
Posty: 15
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
Mam tak samo w Kilofazerze. Bez odrobiny gazu na ssaniu nie chce zagadać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-23 16:18:46 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-18 15:43:41
Posty: 31
Lokalizacja: Rzeszów,Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
identyczne sprawa w moim kilofazerze ja mysle ze nie powinienes sie tym przejmowac tylko przyzwyczaić, jeszcze zobacz czy nie da sie cos z linką od ssania pokombinowac bo przynajmniej u mnie po przekręceniu na pełne ssanie jest jeszcze mozliwosc wyciągnięcia dzwigni od ssania przy gazniku tak jakby to przesunięcie włącznika bylo za krotkie moze tu ,ze po prostu ssanie nie jest w pełni włączone, sam tego nie sprawdzam bo mało czasu na majsterkowanie ale zobacze, tylko nie doskwiera mi ten problem z odpalaniem na zimno bo po prostu sie do tego przyzwyczaiłem i troche gazu mu zawsze odkręce, w moim poprzednim kilo też tak było i w trzecim ktorego oglądalem też, normalka

ale jeżeli uda ci sie uporać z tym to napisz bede wdzięczny :d
pozdro:p


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-26 21:33:06 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-09-11 21:55:41
Posty: 60
Lokalizacja: Lublin - Zamosc
Płeć: Mężczyzna
Telefon: DUZY DOTYKOWY
Obecne moto: FZS-600 2000R
Posiadam Fazera z 99roku i nie ma panowie u mnie zadnego problemu z odpalanie czy to zimny silnik czy goracy pali bez manetki gazu. problemem jest juz po odpaleniu nierowna praca silnika ale to niestety przez gazniki :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org