Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-09-19 18:52:22 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-07-16 23:16:18
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Srebrny FZS 99
Cześć,

W trakcie dzisiejszej przejażdżki wyłączył ( tak myślę ) mi się jeden cylinder. Dojechałem do garażu zszedłem z moto, postawiłem na stopkę centralną, uruchomiłem i zaczął pracować na 4. Usiadłem na niego i znowu złapał nieregularne obroty. Ponownie odpaliłem go na centralnym i po naciśnięciu ( nawet niewielkim ) baku dostaje padaki, ale mimo to pracuje jednostajnie. Nie wiem co może być tego powodem.

Wcześniej myłem go na myjce bezdotykowej ( z grubsza ) na załączonym silniku. Z tym, że robiłem to jakieś 2 godziny wcześniej i nie było problemów. Zaczęło się to dziać gdy przejechałem nieco szybciej po nierównym asfalcie. Sprawdziłem skrzyneczkę bezpieczników i wszystkie są całe.

Po czym wnioskuję że to jeden z cylindrów, bo gdy pracuje regularnie wypinam jedną fajkę i wpada w ten dziwny dla niego stan.

W linku film do pobrania z pracy fortepianu.
http://wyslijto.pl/plik/nfk2te22nq


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-19 18:52:22 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2010-09-19 22:30:39 
Niemowlak

Dołączył(a): 2010-03-18 15:43:41
Posty: 31
Lokalizacja: Rzeszów,Lublin
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer 1000
sprawdz czy bak albo siedzenie jak siadasz nie uciska na przewód paliwowy moze dlatego sie dusi ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-20 14:05:19 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-07-16 23:16:18
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Srebrny FZS 99
No i po podniesieniu baku okazał się oczom mym przetarty kabel od WN do świecy i podczas przyciskania baku robiło się zwarcie, trochę dziwne że bezpiecznik nie ucierpiał.

Zaizolowane i chodzi jak trzeba :)

pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-09-22 22:22:41 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
Mialem podobny problem z elektryka-zamontowalem czujnik zmiany biegow Acumen--nikomu go nie polecam-bo-moj Fazer odmawia wspolpracy z tym dziadostwem! Podpiety przez elektryka,zaprogramowany-ok,jade jade,gdy po calym dniu jazdy odlaczam zasilanie-nagle wszystko rozprogramowuje sie? poprawialem kilka razy,w koncu wzialem te wiazki i wyrzucilem na zlom! Ale wracajac do elektryki-jako ze po roznych podrozach czasem tez potrzebuje uzyc myjki cisnieniowej-na dole jest duzo smoly,piachu itp.i po zmoczeniu motocykla wystepowalo u mnie w moto- " żażenie" sie lampki luzu?????????? mieliscie podobny przypadek? powtarzam "żażenie sie" nie pelna lampka -- dochodzilo rowniez tez---gdy biegi zmienialem w dol----za kazdym razem--palila sie lampka luzu---co stanowilo swoiste niebezpieczenstwo dla mnie.Ale gdy wywalilem ten czujnik i wszystko zostalo-z tak powiem konketnie poilozowane--wszystkie problemy z elektryka znikly.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-04 23:57:54 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2010-05-01 11:19:23
Posty: 11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N
Twardy napisał(a):
po zmoczeniu motocykla wystepowalo u mnie w moto- " żażenie" sie lampki luzu?????????? mieliscie podobny przypadek? powtarzam "żażenie sie" nie pelna lampka -- dochodzilo rowniez tez---gdy biegi zmienialem w dol----za kazdym razem--palila sie lampka luzu---co stanowilo swoiste niebezpieczenstwo dla mnie.Ale gdy wywalilem ten czujnik i wszystko zostalo-z tak powiem konketnie poilozowane--wszystkie problemy z elektryka znikly.


Mam to samo. Po umyciu lekko żaży się zielona kontrolka neutrala. Wystarczy wypiąć wtyczkę przy klamce sprzęgła i przedmuchać. Po jakimś czasie wraca do normy.

PS. Mój znajomek ma to samo więc to typówka pewnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-06 21:31:45 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2010-02-14 19:59:18
Posty: 79
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Yamaha Fazer FZ 6 S
dobrze wiedziec i zagiac mechanika :wink: jak to sie robi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-06 22:19:00 
Organizator

Dołączył(a): 2010-03-28 13:34:35
Posty: 281
Lokalizacja: Konin, Wlkp
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: brak
też to mam.

jak pierwszy raz umyłem sprzęt to się przeraziłem.
po paru km samo przechodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-07 10:30:02 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2010-01-09 00:32:33
Posty: 252
Lokalizacja: 100LYCA
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: VFR 800 - 2007
Twardy napisał(a):
po zmoczeniu motocykla wystepowalo u mnie w moto- " żażenie" sie lampki luzu?????????? mieliscie podobny przypadek?

Miałem to zjawisko , a wyeliminowałem poprzez zaizolowanie torebką foliową i taśmą izolacyjną kostek w zadupku - obok bezpieczników - tam dostawała sie woda z myjki ( FZS6 04)
Tom


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2010-10-10 09:18:45 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2009-08-02 21:22:53
Posty: 188
Lokalizacja: Łochów
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: T-cat
hej wymien przewody a nie izoluj boSzymek
wylecisz w powietrze


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org