Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 130  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-13 18:10:05 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Przeczytałem sporo stron tego tematu i nie znalazłem zbyt wiele na temat opon Pirelli Angel ST chociaż w sieci jest sporo pochlebych opinii na ich temat.

Czy ktoś z Was pojeździł trochę na tych oponach i może coś więcej o nich napisać? A może lepiej dołożyć trochę monet i kupić coś innego? :)

Zależy mi głównie na dobrej przyczepności, trwałość nie jest tak istotna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-13 18:10:05 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-13 21:53:45 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2013-12-07 11:23:36
Posty: 474
Lokalizacja: WWY
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ninja 1000SX
Ja polecę diablo strady. komplet jeden wytrzymał 12kkm ale nie mam zastrzeżeń co do przyczepności zarówno na mokrym jak i suchym. Szybko się nagrzewają więc szybko łapie przyczepność. W tej chwili mam drugi komplet i jakoś złapałem zaufanie do nich, zwłaszcza że komplet gdzieś wychodzi 600 z hakiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-14 08:44:54 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Strady też brałem pod uwagę ale przeczytaniu kilku niezbyt pochlebych opinii odpuściłem...może niepotrzebnie.

Fakt jest taki, że każde nowe opony będą lepsze niż te, które posiadam obecnie.

Może ktoś jeszcze pomoże? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-14 10:35:39 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2012-12-01 16:35:28
Posty: 377
Lokalizacja: Katowice
Płeć: Mężczyzna
Telefon: dotykowy
Obecne moto: FZ1S Fazer
Pirelli diablo rosso 2 świetna guma szybko się nagrzewa i super trzyma drogi, minus jest taki że szybko się zużywa. Dunlop roadsmart 2 bardzo dobra guma bardzo dobrze się trzyma drogi i jest wytrzymała na przebiegi. Diablo mam na przodzie a dulopa na tyle na takim zestawie bardzo dobrze mi sie jeździ i nawet w ostrych nagłych manewrach obie trzymają. Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-14 10:55:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2014-08-17 12:43:43
Posty: 1159
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: R1250RS
xcracer moj kolega na FZ6 ma założone Diablo Strady i jak sam mówi jest to tania i nowa opona ale nie ma spektakularnych właściwości jeżeli chodzi o jazdę.
To jakie chcesz opony założyć powinno być uwarunkowane tym gdzie i jak jeżdzisz, czy turystyczna jazda czy ostrzej chcesz na torze pośmigać. Ja jak kupiłem moto to chciałem super opony, żeby fajnie się kleiły bo nie miałem doświadczenia na moto więc kupiłem Pilot Power 3 i byłem bardzo zadowolony. Jest to świetny model do bardziej sportowej opony więc polecam Ci wziąć ją pod uwagę. Jakbym brał znowu sprtową oponę zamiast turystycznej to tym razem spróbowałbym Angel ST, konkurenta PPower 3 - na pewno nie jest go gorsza opona.
Ze względu na przebiegi i zuźycie opony zmieniłem teraz opony na Pilot Road 4 i do jazdy szosowej są wyśmienite, choć nie tanie.
Tak więc konkretnie sugeruję oponý sportowe Angel ST lub Pilot Power 3, albo turystyczną świetną Pilot Road 4, która będzie trwalsza niź re wcześniej wspomniane .

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-14 13:25:32 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2015-05-20 22:13:24
Posty: 71
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: S1000R
xcracer napisał(a):
Przeczytałem sporo stron tego tematu i nie znalazłem zbyt wiele na temat opon Pirelli Angel ST chociaż w sieci jest sporo pochlebych opinii na ich temat.

Czy ktoś z Was pojeździł trochę na tych oponach i może coś więcej o nich napisać? A może lepiej dołożyć trochę monet i kupić coś innego? :)

Zależy mi głównie na dobrej przyczepności, trwałość nie jest tak istotna.



Cześć, ja mam założone właśnie takie opony.
Ładnie trzymają, dość szybko się rozgrzewają. W porównaniu do poprzednich Dunlopów są zdecydowanie mniej czułe na podłużne uskoki nawierzchni w złożeniu co bardzo nie irytowało.
Aniołek na tylnej oponie wytarł się po przejechaniu ponad 4k km, na przedniej przy 6k.
Aktualnie przejechałem na nich 8k km i myślę, że przelatają spokojnie 20k km.
Co do jazdy w deszczu też nie mogę powiedzieć nic złego.
Nie miałem jeszcze okazji latać na nich po torze, więc nie mogę się wypowiedzieć w tej kwestii.
Pozwalają na bardzo łatwe przechodzenie z jednego złożenia w drugie.
Podsumowując mogę śmiało polecić te opony, nie miałem dysonansu po zakupowego:)
Udało mi się je wyrwać w promocji za 750 pln-ów za komplet w szczycie sezonu, więc cena też była spoko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-14 13:39:16 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2015-10-26 15:03:27
Posty: 213
Lokalizacja: Myszków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: CBF 1000FA
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi :).

Co do zastosowania...opon będę używał do jazdy po okolicy, od czasu do czasu jakaś dłuższa wycieczka i jeśli będę miał okazję wybiorę się 2-3 razy na tor.

Myślę, że postawię na komplet nowych Angel ST. Obecnie można je kupić za ok. 700 zł. Poczekam jeszcze z 1,5 miesiąca i kupię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-17 23:02:37 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-09 09:23:52
Posty: 181
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer8
michal.m napisał(a):
A ja bym opchnął tego continentala i nie mieszał opon.
Dla mnie obie opony mają mieć jak najbardziej zbliżone parametry jezdne (czyli przynajmniej ten sam model jeśli nie ten sam przebieg) a nie kompletnie różne.
Ale co kto woli, co kto lubi.


michal.m rozumiem, że jak kończy Ci się tył to wymieniasz komplet? Widzę, że na bogato :)
A tak na marginesie parametry opon sportowo-turystycznych są zbliżone ale tak jak wspomniałem wcześniej tył zawsze zużywa się bardziej więc i tak wcześniej będzie do zmiany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-20 14:53:50 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
@pit_krk: Jak skończyłby mi się tył dużo prędzej niż przód to wymienię komplet a przód sprzedam. Nie wiem w czym problem. Skoro jest duża różnica w zużyciu i przód jest jeszcze dobry to spokojnie można go sprzedać i mieć za połowę ceny nówkę przednią.

Ja tyle km jeżdżę, że i tak komplet opon mi starcza na jakieś 5 lat czyli tak ok.30tyś km. Więc tysiak za kpl raz na 5 lat nie sądzę, żeby było na bogato ;) Mimo, że obecną przednią oponę mam już od 2011 a tylną od 2012 roku (tył wymieniłem bo po 5tyś znalazłem w niej gwoździa:/ a przednia była jak nowa) to nie wiem czy w 2016 je wymienię.

Jak ktoś wariuje na moto to i co sezon musi wymieniać opony - ja do takich nie należę.

Na wiele rzeczy nie zwracam uwagi ale opony to jedyny kontakt z podłożem więc jak pisałem: kto lubi z tym eksperymentować niech sobie to robi - ja tak nie będę czynił.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-20 15:56:32 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3871
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
michal.m napisał(a):
Jak ktoś wariuje na moto to i co sezon musi wymieniać opony - ja do takich nie należę.

niekoniecznie kwestia wariowania, też kwestia opony. zmieniłem z sportowo turystycznych na czysto turystyczne właśnie żeby nie zmieniać co sezon. co innego że u ciebie sezon to 6 tys, a u mnie 12. rzeczywiście po pierwszym sezonie nie widzę zużycia na oponie. ale w jeździe, szczególnie an mokrym widzę sporą różnicę. w tym sezonie musiałem przyzwyczaić się do uślizgów koła - coś co zdarzało mi się wcześniej raz-dwa razy na sezon teraz na niedogrzanej oponie lub na mokrym jest dość częstym zjawiskiem. tak więc coś za coś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-20 17:36:05 
Prawie jak Mistrz Europy

Dołączył(a): 2011-07-05 15:51:48
Posty: 521
Lokalizacja: Opole
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZS600 01
misiakw napisał(a):
niekoniecznie kwestia wariowania, też kwestia opony.

co racja to racja. Ale jak ktoś celuje na żywotność to raczej nie kupuje sportowych. A jak ktoś kupuje sportowe by mieć jak najlepsze osiągi przyczepności i zostawia przednią no bo tylna się szybciej zużyła i wymiana kompletu to "że na bogato" to dla mnie bezsensu podejście.
Kto kupuje opony sportowe niech nie liczy na przebiegi rzędu 30tyś km na jednym kpl porządnych opon sportowo-turystycznych, które tak oceniam moje PR3.
misiakkw - chcesz powiedzieć, że na oponach sportowo-turystycznych robiłeś tylko 12tyś km ?!?! Pochwal się jakich to opon z tego segmentu nie ma sensu kupować.
Skoro masz czas i pieniądze na jazdę 12tyś/sezon to nie mów mi, że Cię nie stać na kpl nowych opon co dwa sezony.

Nigdy nie miałem uślizgów koła (nawet w ostrym deszczu po ekspresówce prędkości rzędu 120 były dla mnie stabilne na oponach z przebiegiem dobijającym do 20tyś km), nie wiem jak Wy to robicie, chyba, że zaraz po przejechaniu 100-200 metrów dajecie w palnik albo na winkle ostro jeździć albo... jeździcie po mokrych białych pasach ;p
Jak jest chłodno to wiadomo, że się jeździ spokojniej i uślizgów się nie doświadcza ale skoro ktoś myśli, że opona za niego będzie myśleć to jest w dużym błędzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-20 20:13:47 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Przód Me Z6 2213, przejechane 8,5 tys., wytrzyma jeszcze 15-20 szacunkowo
Tył Pilot Road 2 4414, przejechane 4 tys., nie wiem na ile jeszcze starczy, mam nadzieję, że na 15

Ogólnie spoko mi się na tym jeździ, nawet teraz jak jest zimno (7-12 stopni, czasami mokro).

Pewnie są lepsze opony ale takie spokojnie wystarczają do normalnej jazdy. Ciśnienie zalecane przed prod. motocykla.

Potem zmienię na komplet nowych, jakich to nie wiem (sport.-tur.), na pewno nie najwyższa półka bo nie potrzebuję, obecnie wszystkie opony są dobre moim zdaniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-20 21:04:42 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2015-01-15 19:06:11
Posty: 123
Lokalizacja: Rumia /k.Gdyni
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6 S2 Fazer ABS
ahamay napisał(a):
Tył Pilot Road 2 4414, przejechane 4 tys., nie wiem na ile jeszcze starczy, mam nadzieję, że na 15

Ja mam Przod-Tyl i narazie zrobilem na nich 20kkm ;). W tym dwa razy alpejskie winkle, tor i jazda w kolo komina. Mysle, ze jeszcze 5kkm dadza rade, ale zobaczymy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-23 16:50:36 
Mistrz prostej

Dołączył(a): 2010-11-09 09:23:52
Posty: 181
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Fazer8
michal.m napisał(a):
A jak ktoś kupuje sportowe by mieć jak najlepsze osiągi przyczepności i zostawia przednią no bo tylna się szybciej zużyła i wymiana kompletu to "że na bogato" to dla mnie bezsensu podejście.

Oj michał.m troszkę się czepiasz :wink: na przód kupiłem nową, a tylna ma z 3 tys. przebiegu. Jak będzie mi się kiepsko jeździło to pójdę za Twoją radą i zmienił ten tył. A jak na razie to może poczeka na tego Twojego gwoździa i wtedy ją zmienię :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Opona!
PostNapisane: 2015-11-23 19:11:26 
Mistrz Polski

Dołączył(a): 2014-12-18 22:28:32
Posty: 496
Płeć: Mężczyzna
Jak w guglach wpisze się opony motocyklowe to wyskoczy strona z oponami motocyklowymi, w adresie będzie nazwa, że chodzi o opony motocyklowe. Zaraz na pierwszej stronie można sobie wybrać rozmiar itp. Na stronie można znaleźć witryny w innych językach.
Przejrzałem na .pl cenę kompletów T30 i Z8 dla FZS 600 - wychodzi 930 zł.
Na .de wyliczyłem 800 zł. Odpowiednio 220 i 190 euro.
Napisałem więc zapytanie, że chciałbym kupić komplet i zapłacić w euro.
Nie ma sprawy, żadnego problemu. Można zamówić, zapłacić ale wysyłka pójdzie na adres w Niemczech, ale zapraszamy do zakupów w ojczystym języku na naszej stronie :D

I to by było na tyle jeśli chodzi chociażby o niemieckie przepisy, które nakazują takie same opony na obu osiach, Niemiec sobie kupi komplecik i tego nie odczuje, u nas? zależy kto oczywiście ale nie dość, że zarabiamy mniej to płać i płacz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1942 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 130  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org