Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-02-15 18:31:13 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Jasna sprawa, jak sie pokopie to się znajdzie w normalnej cenie, tylko trzeba wiedzieć co i gdzie szukać. W wielkim uproszczeniu, jesli ktoś sprzedając licznik wart 100zl sprzeda za 110zł to zarobi 10zł a sprzedając jako super hiper idealny plag-end-plej europejski produkt krzyknie 400 i sprzeda w tej cenie to zarobi 300, czyli wystarczy ze sprzeda 1szt i ma zarobek jakby sprzedał 30 tych po 110. Pytanie co szybciej sprzeda, 1 drogi czy 30 tanich, a to już jest markyetyng.

Myślimy kategoriami bezsensu kupowania takich rzeczy w tej cenie ale przez to że znamy realia. Osoby które nie siedzą na forum i na aliexpress może nie wiedzą że można taniej, albo uważają że wyższa cena oznacza lepszą jakość i godzą sie na tą cenę oczekując bezproblemowego produktu z prawdziwego źródła. Ja tak mam z narzędziami i chemią.

Moi rodzice ostatnio kupili latarkę bardzo mocną led z akumulatorkiem i zestawem do ładowania za 115zł. Dowiedzialem się juz po zakupie. Są mega zadowoleni, szperacz taki że ŁO, aluminium lotnicze obudowa z oringami, skrzyneczka pvc... znalazłem takie za 50zl na ali. Już nie będę ich dołował że przepłacili bo dla nich cena była ok, tylko zaproponowalem że następnym razem niech dadzą znać że czegoś szukają to im znajdę trochę taniej.
Morał taki, że dla jednych cena druzgocąca, dla innych spoko. Katalog wunderlicha i touratecha do bmw to jakaś masakra, a jednak firmy te nie narzekają na brak klientów :) na wszystko znajdzie się klient...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-15 18:31:13 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2021-02-15 19:11:47 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Sfazowany
na wszystko znajdzie się klient... otóż to :D
Czy wydatek 100 zł ? Na cos co realnie sie przydaje kierownikowi , to naprawdę dużo ? Podczas gdy każdemu z nas zdarzyło sie kupić niejednokrotnie jakiś badziew :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-15 19:23:30 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1475
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
sfazowany
Ja tam nie mam problemu delikatnie przepłacić i kupić na allegro vs ali, przynajmniej mam jakiś tam zysk czasowy i ew. gwarancję. Więc taka latarenka za 50 plus bujanie się z przesyłkami to już wole za 100.
W przypadku tych gipro, widzę że jest konkurencja w postaci GPT - nie wiem czy to też chińska podróbka ale cena 200 też za dużo - ale to już jest coś bliżej tej wartości materiałowo intelektualnej.

Jest jeszcze inna opcja którą sprawdzę, czy da się zmodyfikować czujnik luzu i kupie zwykłą kostkę/wyświetlacz z 7 przewodami


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-15 20:04:44 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Gpt działa, przejezdzilem z gi1001 w sumie 3 sezony bez zadnych problemów natury technicznej. Łatwo się kalibrował, kupiłem wersję z gołymi kablami do lutowania, nie bylo wtedy wersji pnp. Wlasciwie gpt miało trzy minusy, pierwszy przy instalacji to krótki kabel który musiałem przedłużać żeby z kierownicy sięgnął do ECU, drugi to koniecznosc pamiętania o wyłączeniu stacyjki kiedy silnik nie pracuje żeby sie dziad nie rozprogramował. Trzeci minus to zbyt duża jasność wyświetlacza (wersja biała) która raziła nocą, musiałem nakleic 2 warstwy folii do przyciemniania szyb, folię miałem najciemniejszą z tych tanich z allegro, kiedyś przyciemnialem auto i miałem jeszcze skrawki. Po użyciu folii było akurat.

Jeśli jest już łatwo dostepna wersja za 100zł to sam bym teraz taką kupił, 3 lata temu gpt było najtańsze wśród tych ktore już miały jakieś opinie w necie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-15 20:15:54 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
sfazowany napisał(a):
Wlasciwie gpt miało trzy minusy, pierwszy przy instalacji to krótki kabel który musiałem przedłużać żeby z kierownicy sięgnął do ECU, drugi to koniecznosc pamiętania o wyłączeniu stacyjki kiedy silnik nie pracuje żeby sie dziad nie rozprogramował.


Te z Ali nie mają tych dwóch przypadłości.Co do jasności wyświetlacza,też wg.mnie nie ma tragedii (mam zielony).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-15 21:51:48 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
sfazowany napisał(a):
Katalog wunderlicha i touratecha do bmw to jakaś masakra

Sfazowany, nie przesadzaj, ceny są porównywalne do oem
ja nie jestem zwolennikiem kupowania na aliexpress, pomijam już jakość produktu- chyba nie do końca wiadomo co dostaniemy, to jeszcze ważniejsza jest "etyka produkcji"
najchętniej kupuję towary wyprodukowane w Europie albo przynajmniej dla firm które interesują się losem osób pracujących w Chinach czy w jakimś innym miejscu
przerażają mnie niskie ceny i ogromna siła nabywcza, kupujemy tysiące różnych rzeczy które są nam nie potrzebne albo ich okres użytkowania jest bardzo krótki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-15 23:37:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Marcin, zgadzam się, choć nie całkowicie. Kupując z europejskiego podwórka szansa wspierania wyzysku dzieci jest mniejsza, ale nie do wyplenienia. Zanim kupię coś z Ali to szacuję jakość tego elementu i wpływ na aspekty np bezpieczenstwa. Nigdy nie kupię tą drogą elementów takich jak klocki hamulcowe, tarcze czy jakieś śruby trzymające ramę, zawieszenie itp. Z kolei uchwyt telefonu czy kupisz na Ali, czy w rodzimym sklepie, na 99% i tak bedzie wyprodukowany w Chinach. Wyzysk to trudny temat i żeby świadomie nie brać w tym udziału trzeba by chyba rzucić wszystko i życ na farmie samowystarczalnej. Wyzysku (w skali mini, nie porównuję się do chińskich dzieci) doświadczyłem sam kiedy pracowałem po szkole żeby zarobić na rower i po miesiącu roznoszenia ulotek po 4-5h dziennie po lekcjach, zarobiłem całe zajebiste 100zł. Starszak, na ktorego była umowa, mnie wy**ujał, ale byłem za mały żeby się postawić więc.. szybko nauczyłem sie co to praca za frajer. Jeszcze jako student pracowałem na inwentaryzacjach, na tłoczni plyt dvd i w wielkim maglu obsługującym luksusowe hotele. Wszędzie paraca za minimum krajowe albo na czarno. Na drugim końcu cena premium. Tak samo było w Irlandii i w moim pierwszym serwisie medycznym prowadzonym przez naszych i Czechów. "Europejska jakość" nauczyła mnie jak wstawać z ziemi z przepukliną kręgosłupa i hondromalacją kolan, nauczyła jak radzić sobie z 16-godzinnym dniem pracy. Byłem uparty, więc udało mi się z tego wyjść, choć nadal pracuję dość cięzko, to przynajmniej za względnie normalne pieniądze. Kupowanie drogich rzeczy z europejskiego źródła to dla mnie w dużej mierze fanaberia, jak eko serki i brukselki... ktoś za to liczy premium a wytworzył to zwykły rolnik dostajac za to grosze. W Bieszczadach rodzina produkowała mleko, najwyższa klasa ekstra, skupowane po chyba 35 groszy za litr, przy czym za gotowy - odessany ze wszystkiego co w prawdziwym mleku jest wartosciowe - badziew uht juz wtedy płaciło się ponad 2zł. Możemy sobie poprawić samopoczucie kupując made in Poland - sam również wybieram często rodzime produkty, zwłaszcza spozywcze, ale i tak stoi za tym jakiś cwaniak robiący kase na pośredniczeniu.

Wunderlich może ma faktycznie ceny zblizone do oem, ale niestety oem też jest notorycznie przepłacone. Są elementy które zwyczajnie muszą być drogie jak zawieszenie, tarcze hamulcowe, elementy jakosciowe i precyzyjne przy silniku, ale jest kupa szmelcu jak wygięta blaszka z alu jako osłonka zbiorniczka jakiegoś płynu albo uchwyt na bidon, kosztują krocie a warte są grosze. Znam to ze swojego podwórka medycznego. Różnica to certyfikacja medyczna która winduje cenny drobiazgów w tysiące, może przy akcesoriach moto jest temat homologacji, ale nie w każdym artykule z oferty homologacja jest niezbędna. Nie byłbym wcale też zaskoczony tym, że produkcję zlecają w azji lub wręcz kupują gotowe duperele sygnowane swoją marką. A nawet jeśli nie, to i tak w europejskich fabrykach pracują tani pracownicy ze wschodu, no i oczywiście my. Też niestety dla tej zachodniej jestesmy tani :( im tak pasuje i nie cieszą się kiedy PL zaczyna się liczyć i promować swoje zamiast kupować badziew od innych. Sorki, poniosło mnie, nie chcę wchodzić w politykę. Jesteśmy w pewnym stopniu skazani na produkty z Chin, czy tego chcemy, czy nie...

Załącznik:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 08:25:29 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2019-03-14 12:26:17
Posty: 273
Lokalizacja: wrocław
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: bmw s1000xr
Sfazowany fantastycznie to ująłeś , a ten mem dopełnia obrazu hipokryzji światowej . Do tego gratuluję lekkiego pióra , dobrze sie czyta Twoje teksty . Od siebie dodam tylko , że szlag mnie trafia na teksty padajace z ust dziennikarzy czy polityków i to nierzadko pełne zniesmaczenia , iż Polacy kupują stare samochody . Ostatnia średnia wieku aut wynosi bodaj 13 lat . Zastanawia mnie , w jakim kraju ci ludzie żyją ? Bo dla mnie jest oczywistym , kupujemy stare auta i motocykle bo tylko takie lubimy :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 08:52:27 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Sfazowany, wszystko co piszesz to prawda. Nie unikniemy produktów z Chin. Ważne żeby były bezpieczne i produkowane w warunkach o jakich pisaliśmy. Nie zawsze tak jest ale jeśli kupujemy produkt chiński wyprodukowany dla "dobrej" marki to jest mniejsza szansa, że dostaniemy coś co może być dla nas niebezpieczne. Każdy z nas kupuje różne dobra za kwoty na jakie chcemy wydać. Ja to zawsze porównuję do moich nakładów pracy.

Wracając do motocykli to mam potrzebę kupienia "czegoś", pewnie dla tego że nie można jeździć :lol: Myślałem o małej torbie na stelaż do kufra centralnego ale system montażu nie przekonuje mnie. Zastanawiam się nad tang bag ale nie jestem przekonany do końca do jego mocowania. Niestety go GT nie ma torby mocowanej na pierścień co wg mnie jest najwygodniejsze. OEM jest na paskach a wunderlich ma trochę inny system montażu ale też ostatecznie na paskach. Zastanawiam się czy to jest stabilne i czy nie powyciera mi się zbiornik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 09:08:49 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Dzięki strażak, chcę tylko uzupełnić swoją myśl, że nie mam nic przeciwko kupowaniu produktów premium, sam lubię flagowe telefony, dobre agd/rtv, dobre buty, markowe rowery, ale tam gdzie potrzebuję prostego urządzenia lub innej pierdoły to nie widzę powodu żeby nabijać pośrednikom kieszeni kupując to samo co no-name tylko z nadrukowaną znaną marką. Kupa firm uzupełnia tak sobie portfolio produktowe.

Cieszy mnie, że u nas coraz więcej osób stać na zakupy w salonach, czy to aut, czy moto. Oby tak dalej :) jesli jest produkt nasz krajowy o przynajmniej podobnych właściwościach i cenie co chiński, to z pewnością będę go rozważał, np byłem gotów juz kupić polską olejarkę do łańcucha, tylko już mi nie potrzebna :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 09:17:55 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
strażak napisał(a):
Bo dla mnie jest oczywistym , kupujemy stare auta i motocykle bo tylko takie lubimy


Strażak, tak jest ale nie do końca. Myślę, że faktyczny wiek eksploatowanych samochodów jest niższy a to dlatego, że jest zarejestrowanych mnóstwo samochodów których już nie ma i ich sytuacja prawna nie została w odpowiednim czasie uregulowana. Okazuje się, że w ewidencjach wydziałów komunikacji są tysiące żuków, syren itp.
Druga sprawa to polityka państwa. Rozumiem, że nie będzie każdego stać na nowe auto. Stworzenie ekonomicznych warunków dla wielu osób by było impulsem do zmiany. Jeśli chcemy pozbyć się starych aut to można wprowadzić zwolnienie z VAT, dopłaty itp. Część osób z tego skorzysta.
Druga strona tego medalu jest taka, że po naszych drogach jeżdżą wraki bo "Janusze" chcą na wszystkim zaoszczędzić.

-- 2021-02-16 08:19:02 --

sfazowany napisał(a):
tylko już mi nie potrzebna

czy to znaczy, że GS jest już w garażu? :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 09:42:51 
Pryszczaty jeździec

Dołączył(a): 2019-05-29 12:25:15
Posty: 89
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ1
wtrace swoje 5gr.. europejskie firmy w duzej mierze kupuja w Chinach i firmy od ktorych kupuja rzeczywiscie spelniaja standardy europejskie jesli chodzi o BHP itp, ale ich podwykonawcy juz nie, ale to europejczykow nie interesuje. maja kontrakt z firma X, ktora przechodzi audit i tyle. firma X ma zgode rzadu na export i podpisuje papier, ze jej poddostawcy tez sa super hiper i przestrzegaja standardow. a co tam sie dzieje, to juz inna sprawa. kiedys bylem na takiej wizycie u poddostawcy i tak nie do konca bylem spokojny, ze mi sie nic nie stanie, a nie zblizalem sie za bardzo do maszyn. tak jak sfazowany napisal, jak chcesz byc pewien, ze nikt nie jest wykorzystywany wyprowadz sie na samowystarczalna farme ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 09:48:12 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Marcin, to fakt że firma zlecająca produkcję w Chinach jest w stanie kontrolować jakość i nadzorować proces (zaleznie od powagi firmy i rodzaju produktu!), korpo moje też produkuje w Chinach i są to jedne z najlepszych systemów. Ciuchy rodzime seca tez kupilem bo firma polska, ale wiem że produkują w Chinach (i watpię żeby seca nadzorowala proces produkcji, pewnie oceniają tylko jakość koncową).

Beema przez zaspy w Tatrach nie jest jeszcze wyszykowana do sprzedaży, nadal czekam czekam czekam... :)

Co do toreb z Ali to sam rozważam taką a'la saszetkę na kierownicę na wieksze podróże, nie jest to super eleganckie ale może być wygodne w uzyciu:
Załącznik:
324675496-926496828.jpg [124.72 KiB]
Pobrane 248 razy


Moze przenieśmy temat do wątku o bajerach z Ali ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 11:15:20 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
sfazowany napisał(a):
Druga strona tego medalu jest taka, że po naszych drogach jeżdżą wraki bo "Janusze" chcą na wszystkim zaoszczędzić.


Jeśli większą część społeczeństwa było by stać na nowe,to i Janusze by się skończyli. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-02-16 12:31:56 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2317
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Riccardoa, Ci o ktorych wspominasz są pośrodku, "Janusze" to skraj spektrum który ma w D brak świateł, przeglądu, hamulców itp :) na drogach sa wraki, na szczescie jest to odsetek, ale są. Już wczesniej je widywałem na drogach całego kraju ale od kiedy zacząłem jezdzic na moto szukając ciekawych dróg bocznych to dopiero zacząłem spotykać prawdziwe wehikuły rodem z filmów, myszkujace od wioski do wioski z dala od dróg głownych i policji. Zdarzają się nawet pojazdy czterośladowe :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org