Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2021-04-20 09:20:15 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-10-03 14:55:07
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
hejka,
właśnie szukam jakiejś szyby do swojego fz6n s2. głównie chodzi o w miarę komfortowe poruszanie się autostradą z prędkością ok 120-130km/h na dłuższych wyjazdach.
czy takie coś ma sens? nie jest za mała? może ktoś poleci jakąś dobrą szybkę na gołasa?

[ img ]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Re: Szybka do fz6n
PostNapisane: 2021-04-20 09:20:15 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2021-04-21 08:52:02 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3817
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
iklimchuk napisał(a):
czy takie coś ma sens? nie jest za mała? może ktoś poleci jakąś dobrą szybkę na gołasa?

jako turysta na golasie powiem ci że... żadna nie ma sensu. to oczywiście moje odczucie, ale miałem wrażenie że kumuluje mi pęd na kasku i jest gorzej niż bez. Bez szybki pęd rozkłąda ci się od talii w górę a nie kumuluje. troszkę pojeździsz i się pzwyczaisz, Powiedziałbym że nie przeszkadza mi do 170 ale to troszkę kłamstwo - to naked i nie będzie bez wiatru, z tego powodu kolejny motocykl mimo że kocham wygląd nakeda będzie miał osłonę właśnie w trasy. Ale nie wiem kiedy to się stanie, a ja się przyzwyczaiłem i jakoś nie jest to dla mnie wielki problem, szczególnie że częściej latam w trasy z kuframi w podanym przez ciebie zakresie i tam dopuki nie pada nie czuję nawet potrzeby szybki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-21 09:35:02 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2019-10-01 16:23:53
Posty: 1073
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: F800GS
Jeździłem brevą - to typowy naked. Do dość wysokiej szyby turystycznej miałem jeszcze "doczepiony" deflektor i muszę powiedzieć, że nawet przy moim wzroście można było dość przyjemnie podróżować z prędkościami autpstradowymi. Wysokość szyby to jedno, ważna jest jeszcze jej szerokość i zmniejszenie naporu powietrza na inne części naszego ciała.
W związku z powyższym szukałbym, jak największej szyby. Może jest dostępna givi airflow? sprawdź również PUIG


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-21 15:26:41 
Legenda forum

Dołączył(a): 2018-08-01 19:28:01
Posty: 2312
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: XV250 R1200GS CBF600
Mialem w moto szybę na tyle na sredniej wysokości, że caly wiatr pompowała na kask fz6s1. Probowalem wyzszych szyb z deflektorem i choć napór woatru malał to turbulencje i lomot na kasku były wykańczające psychicznie i fizycznie. W koncu poszedlem w druga stronę i efektem mialem szybkę prawie jak w nakedzie mala szybka nad lampą. Efekt był świetny bo kask byl w czystym powietrzu i do okolic splotu slonecznego miałem bez naporu wiatru, a co wazniejsze bez zimnego deszczu. Zadeklarowalem się wtedy jako przeciwnik wysokich szyb bo każda wysoka jaką spotkałem powodowała łomot w kasku. W koncu trafilem na tigera 1200 w którym fabryczna szyba byla genialna i jazda była w ciszy bez wiatru i bez turbulencji, kozak. Do momentu w ktorym spocilem sie i nawet otwarcie szyby nie wiele dawało :) teraz mam szybe wysoką z deflektorem ktora przerzuca wszystko wysoko ponad głową i troche mnie denerwują drobne małe turbulencje bujające głową. Na lato juz kupiłem szybe tak krótką, ze jest to praktycznie osłona zegarów, jak sie zrobi cieplej to zagości na dłużej.

Reasumując, najlepsze szyby to wg mnie albo bardzo krótkie (albo brak) albo bardzo wysokie. Te co są od wysokosci splotu slonecznego w górę do wysokości szyi będą powodowały łomot, bujanie kaskiem, płacz i zgrzytanie zębów :) najgorsze, ze do póki się nie przejedziesz to ciężko ocenić jak zadziala dana szyba. Ja po modelu szyby szukałem opinii na forach zagranicznych.

Powodzenia, zabawa w szukanie własnych upodobań bywa bolesna ale warto, na koniec jest wielka satysfakcja ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-04-23 15:24:30 
Pierwszy wydech regionu

Dołączył(a): 2016-01-31 22:18:37
Posty: 384
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Telefon: NJU Mobile
Obecne moto: FZ6
Podpisuję się pod wpisem szanownego poprzednika. Szyba albo bardzo wysoka /żagiel/ albo wcale. Do moto typu FZ6, dla mnie wybór jest oczywisty, dlatego preferuję "golasy".

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2021-06-17 16:29:07 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2020-10-03 14:55:07
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6N S2
dziękuję wszystkim za wasze opinie, odpuszczam te małe szybki i na razie zostaje przy "pełnym golasie". trochę pojeździłem i wcale nie jest tak źle jak się wydawało na początku :)
będę obserwował oferty na Puig Up&Down (chyba jest wystarczająco wysoka), jak trafi się dobra okazja to kupie tak wyłącznie na dalsze wyjazdy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org