Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-11-15 10:07:42 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Jendrekj napisał(a):
Co to nowych to też w sumie loteria, bo czy przy tych, czy tych zresztą tak jak i przy samochodach zależy od tego jak go traktował poprzedni właściciel.

to jedno z większych kłamstw jakimi karmią się ludzie w necie. znaczy - w teori prawda, ale tak na logikę, co bedzie w lepszym stanie - motocykl męczony przez kogoś jedynie 5-6 lat, czy motocykl męczony przez kilku ludzi przez 22 lata? No więc chcąc nie chcąc - z młodszym motocylkem jest mniejsza szansa na wtopę, bo na niekorzyśc działa tylko męczeine przez poprzedniego właściciela, a nie jeszcze dodatkowe zużycie materiału i wiek.

z tym że stare sprzety nie muszą być tragiczne. Miłej jazdy na tej TDM'ie - sporo osób sobie je chwaliło

tuzmen napisał(a):
Ale ten motur lubi lyknac olej i wypluc panewki

a fz6 lubi zeżreć gwint na wałku zdawczym i wyplucz TPS'a, w fz1 sypie się magneto, w tigerze 1050 pada sprzęgło, w kawce ZX6R lubi pękać rama, w włoszkach pada eletryka... tak patrząc w każdym motocyklu niezależnie od pojemności można doszukać się "czegoś częstego" i tylko flacha czystej okaże się sensownym zakupem, bo na wódę nikt jeszcze nigdy nie narzekał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-15 10:07:42 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714
Lokalizacja: Polska

PostNapisane: 2022-11-15 10:20:10 
Zamykacz opon

Dołączył(a): 2020-08-26 22:13:41
Posty: 260
Lokalizacja: WOT
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: FZ6
misiakw napisał(a):
tylko flacha czystej okaże się sensownym zakupem, bo na wódę nikt jeszcze nigdy nie narzekał.

Ot to, to mądrego to i warto posłuchać. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-15 11:29:11 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Tyle z mojej wiedzy o silniku w 4tx że ma wadę która często się objawia, można poczytać na TDM zone
Trzeba pilnować poziomu oleju i trzymać go w okolicach max
Dlatego polecam dołożyć złociszy i kupić 900 która ma już bezawaryjny silnik plus niską wagę, plus hamulce z R1


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-15 12:48:53 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2022-11-12 07:50:46
Posty: 8
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: W trakcie zakupu
No i tak właśnie jest, jak się nie kupi i nie sprawdzi to się człowiek nie dowie.
Czyli wychodzi na to jak się trafi tak będzie się miało. Co do zmęczeni i wieku czy motocykla, czy samochodu to tu się nie zgodzę z tym, że więcej właścicieli czy wiek musi być w gorszym stanie niż nowszy,, ale to jest tylko moje prywatne zdanie. Bo sprzęt można zakatowac w rok, czy dwa i to niezależnie od przebiegu. Podkreślam, że to jest moja opinia i opiera się na autach. Być może motocykle rządzą się innymi prawami


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-15 16:24:49 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
Jendrekj napisał(a):
Co do zmęczeni i wieku czy motocykla, czy samochodu to tu się nie zgodzę z tym, że więcej właścicieli czy wiek musi być w gorszym stanie niż nowszy,, ale to jest tylko moje prywatne zdanie. Bo sprzęt można zakatować w rok, czy dwa i to niezależnie od przebiegu.

to nie jest to co napisałem. napisałem że młodszy sprzęt MA MNIEJSZE SZANSE na bycie zamęczonym, a nie to że każdy starszy sprzęt jest zamęczony. co nie znaczy że nie da się zajechać pojazdu w rok, ani że nie ma zadbanych starych sprzętów. na młodszych sprzętach powinno być mniejsze zużycie, więc też łatwiej zobaczyć zamęczone części. Na starszych trudniej okreslić czy stan danej części jest jaki jest z powodu wieku, przebiegu, czy słabego traktowania. stąd tez moja opinia że kupując starsze sprzęty łatwiej trafić na minę, niż gdy kupujesz młodsze - ale wiek nie jest gwarancją idealnego stanu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org