Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2022-11-22 11:46:24 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2022-11-22 11:36:17
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Jeszcze brak
Hej,

jak w temacie - szukam swojego pierwszego motocykla.
Miało być SV650N na wtryskach niestety ma żadnej w okolicy. A jeśli się pojawią to za długo nie stoją :(
Wybór więc padł na FZ6.

Budżet to około 11 tysięcy. Wydaje mi się że dość rozsądny zważywszy na to że to jednak pierwszy jednoślad.

Większy feeling co do jazdy mam na nakedzie. Jakoś dziwnie się jeździ moto z owiewką.
Ale jeśli byłoby warto to o taki się pokuszę.

Czy możecie się wypowiedzieć o tych ogłoszeniach:

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz6n ... RL5rD.html

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... EcPk8.html

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-fz6- ... RSaCV.html

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-fz ... EFrue.html?

Aż tak mi się nie pali, ale chciałbym zrobić serwis maszyny, tak żeby od początku sezonu pojeździć bez problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-22 11:46:24 
admin ręczy i poleca:)

Dołączył(a):2011-10-03
Posty: 714

PostNapisane: 2022-11-22 15:04:40 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
opinie tak na pierwszy rzut oka nie dam bo na telefonie oglądam, ale to co mi się rzuciło w oczy:

na pierwszy strzal ten z bytomia za 10 700, czarny z 2004 - w stacyjce widze czerwoy kluczyk - to ogólnie kluczyk który zdaniem producenta słiży do programowania immobilisera, a nie do jazdy. Warto by się dopytać czy inne kluczyki tez są, ja mialem łącznie trzy. nie wiem jaka rónica w jeżdzie na tym lub innym kluczyku, ale jak go zgubisz to czeka cię wmiana całego komputera, a jak zgubisz czarny kluczyk, to musisz tylko kupić nowy i doprogramować sobie go do immobilisera.Cała kierownica z manetkami i lusterkami zmieniona.

srebrny z proszowic za 9 250 jedyne co mogę powiedzieć to że rzeczywiście wgniota na baku powstała raczej przy parkingówce, bo przy solidnej blebie bak przypierdziela w asfalt tuż pod logiem yamahy na baku, a nie tak z przodu. jak go pojedziesz obejrzec zerknij na chłodnicę bo jest blisko wnioty. dodatkowo mi z takiego trzymaka na telefon telefon odleciał...

Srebrnemu z czachą z Osieka (kwota) 9 900 do zwrócenia uwagi mam to że wersja S1 to była słabsza wersja mająca mniej mocy. ale zerknij mu w papiery bo może ktos sie pomylił, podział na S1 i S2 pojawił sie pod koniec 2006, więc w 2005 nie powwinien mieć żadnego dodatku i pełną moc i na takiego wygląda. Z uwag - brakuje mu dwóch gumowych klocków pomiędzy bakiem a ramą - koszt około 60zł za sztukę, bez nich jak się w zakręcie zwiesisz bak sie lekko rusza. one sie lubią gubić podczas podnoszenia baku jak sie na nie nie uważa. kluczyki powinni być trzy a nie dwa, no ale w starszych sprzętach często jakiś "się zaposiał"

Tego z porysowana ramą bym w tym zestawieniu odpuścił - po pierwsze takie rysy na ramie to nie obcierka tylko pełen szlif, a po drugie jest w cenie podobnej do tych które wtopek z ramą nie mają, więc nie wiem czy warto ryzykować, potem się będziesz ze sprzedażą bujał albo sporo stracisz wystawiając go taniej. Szczególnie że zdjęcia lewej strony jako całości masz, a z prawej tak wykadrowane że ciężko obejrzeć ten przytarty bok jako całość i ocenić co jeszcze dostało - a jesli zdołałeś tak przytrzeć ramę to na pewno oberwała kierownica, bak, dekle, czacha, zadupek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-22 16:23:30 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2022-11-22 11:36:17
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Jeszcze brak
Dziękuję za odpowiedź!

Ten z Proszowic już stoi z miesiąc i to jest zastanawiające. Tak samo jak liczba wyświetleń na olx.

W tego z Osieka trzeba by pewnie włożyć ze 2 koła na start. Salon Polska więc przy odsprzedaży ważny argument?
Dziwna jest historia Moto. Bardzo długo stało nieużywane.a potem przejechane 3 tysiące i znowu przerwa. Ma dekiel przerysowany.

Ten w Siedlcu oglądałem. Właściciel mówi że jechał koło 30km/h i najechał na krawężnik. Dziwna historia ;) Moto wygląda na naprawde zadbane. Z chłodnicy nic nie ciekło.

Hm mówisz żeby się dowiedzieć odnośnie tego z Bytomia dlaczego ma zmieniona kiera, manetki i lusterka? W sobotę postaram się być w okolicy i się dowiedzieć o co to chodzilo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-23 10:57:46 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
neqal napisał(a):
Ten z Proszowic już stoi z miesiąc i to jest zastanawiające. Tak samo jak liczba wyświetleń na olx.

może kwestia wgniotki na baku, z doświadczenia wiem ze to zmienia zainteresowanie. osobiście nie patrzę na takie sprawy, po prostu jadę obejrzeć. z tym że ja to szukam motocykli nie dalej niż około 100km od domu, po tigera jechałem dalej ale wtedy poprosiłem o nagranie moto dookoła i więcej zdjęć.

co do tego ile trzeba włożyć na starcie to sie nie wypowiadam, bo wszystko zależy od tego czy robisz sam czy u mechanika, jakiego masz mechanika, co zmieniasz, tylko mechaniczne sprawy czy też kosmetyka tak wiec t wo nie wchodzę.

odnośnie zmiany kieowncy tez nie wiem - mogła to być kwestia zmiany manetek i lusterek bo takie się podobały, a że ciężarki nie pasowały do fabrycznej więc zmienił. Generalnie zmieniona kierownica to nie problem, w polsce panuje teoria że jak coś zmieniane to źle, a to nie prawda, na świecie masa ludzi zmienia sporo w motocyklach bo po prostu tak im się podoba.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-23 13:44:27 
Funkiel Nówka

Dołączył(a): 2022-11-22 11:36:17
Posty: 3
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Jeszcze brak
Kierownica była malowana proszkowo hotel się właścicielowi podobało. Tak mi przynajmniej odpisał. Klucz też ma tylko jeden ten czerwony.

Nie przeszkadzają mi wgniotki czy drobne obcierki - to ma być pierwszy sprzęt. Na serwis motocykla mam przeznaczony budżet i włożę odpowiednio jesli będzie warto. Stąd te pytania.

A trochę z innej beczki.

Czy warto poczekać z kupnem motocykla miesiąc czy dwa?
Czy można się spodziewać że raczej więcej ogłoszeń nie będzie?
Z tego co widzę na Olxie to mało kto dodaje ogłoszenia w okolicy.

Pytanie może trochę głupie, za dużo leży w kwestii przypadku, ale chciałbym wiedzieć jak to było w poprzednich latach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-23 14:03:17 
Legenda forum

Dołączył(a): 2011-02-15 15:47:22
Posty: 3805
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: Pół człowiek pół muffin
Obecne moto: tiger 800
neqal napisał(a):
Czy warto poczekać z kupnem motocykla miesiąc czy dwa?
Czy można się spodziewać że raczej więcej ogłoszeń nie będzie?

teraz okienko transferowe się zamyka - śnieg utrudnia jazdę próbną, więc ludzie nie wystawiają motocykli na sprzedaż. nie wiem czy za miesiąc-dwa będzie lepiej, na wiosnę jak się zrobi ciepło na pewno więcej pojazdów się pojawi. Ja też chciałem podjąc temat zmiany motocykla, ale "jeszcze w ten weekend polatam a potem ogarnę" i tadam, śnieg mnie złapał i oferta sprzedaży tigera na razie poszła pocztą pantoflową. myślę że końcówka marca, początek kwietnia będzie tego więcej. co nie znaczy że nie warto przeglądać. znów wrócę do swojego planu - chciałem wystawić moto takie, żeby ktoś zrobił sobie to co trzeba, więc płyny, filtry, napęd do zrobienia. Na wiosnę prawdopodbnie to zrobię, więc logicznie cena skoczy. z tym że ja mam podejście "wystawić, i jak pójdzie w swiat to poszukać coś nowego, jak nie pójdzie to będzie drugi sezon u mnie". jak ktoś chce sprzedać to jest szansa że cena nie skoczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2022-11-23 14:52:00 
Wcale nie jestem uzależniony od forum

Dołączył(a): 2016-03-01 21:03:14
Posty: 1466
Lokalizacja: Warka
Płeć: Mężczyzna
Obecne moto: Ready to remont
Na wiosnę podaż większa, ja nie widzę różnicy w cenach, raczej będą rosły wraz inflacją i kursem złoty/eur niż pora roku.
Przynajmniej jak sam sprzedawałem i kupowałem to zawsze na wiosnę łatwiej bo ludzie spragnieni jazdy po przerwie zimowej :)

Polecam włączyć szukajkę i poczekać na coś w okolicy bo latanie po kilkaset km z przyczepą może rozczarować. Na pewno się coś pojawi, kwestia czasu.

Możesz rozszerzyć obszar poszukiwać na więcej sprzętów np. "ER6" lub wybrać się do dilera który ma wiele maszyn do zobaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Administracja forum: admin@motocykl.org